صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: افت سیگنال شدید!

نام حقيقي: مهدی حمیدی

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10

افت سیگنال شدید!

با سلام بهمه دوستان
    من جدیدا توی یک شرکت که در دو واحد مجاور هم اند میخواستم یه شبکه کوچیک وایرلس راه بندازم و این تجهیزات رو گرفتم:
    1. اکسس پوینت D-Link DIR600
    2. کارت وایرلس DWA 525D-Link

حالا دوتا مشکل دارم:
    1. در واحد مجاور به شدت افت سیگنال دارم (سیگنال دریافتی سیستم های مجاور نهایتا 15% است)
    احتمالا ممکنه بخاطر نویز آسانسوری که بین دو واحده باشه؟ باید چکار کنم؟ من امروز یه آنتن Omni D-Link 7.0 dBi گرفتم امیدوارم جواب بده، هنوز تست نکردم...
    متاسفانه APمن قابلیت WDSنداره که بتونم یکی دیگه تو اونیکی واحد بذارم و بریدج راه بندازم.

2. اینترنتی که این شرکت استفاده میکنه اینترنت ماهواره ایه که خروجی ای که شرکت راه انداز به اونها داده یه کابل اترنته که ظاهرا با یه میکروتیک در ارتباطه و اینترنت رو میده داخل شبکه...
    حالا میخوام بدونم چجوری باید این اینترنت رو شیر کنم؟ باید خروجی اون رو به ورودی WAN اکسس پوینت بزنم و DHCPی APرو Disable کنم و از میکروتیک به شبکه IP بدم؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید ممنونم

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوستان کسی جوابی نداره؟

نام حقيقي: بي كلام

عضو عادی شناسه تصویری net_adm
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    61
    سلام

اول نگاه كن بين كابل فشار قوي از اطرافش رد شده يا نه

بعدشم دوتا اكسس پوين رو روي مود بريج بذار اگه رو كامپيوتر ها آي پي دستي ست كردي كه هيچ اگه نه DHCP رو فعال كن Defualt Gateway ham آي پي روتر رو بده
    يه تست كن خبرشو بده

mehdi_ha سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    پاور این دستگاه به این حرف ها نمی خوره که این مسافت و شرایط رو پوشش بده
    شاید آنتن بگذاری بهتر بشه

نام حقيقي: Netw0rm

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    2. اینترنتی که این شرکت استفاده میکنه اینترنت ماهواره ایه که خروجی ای که شرکت راه انداز به اونها داده یه کابل اترنته که ظاهرا با یه میکروتیک در ارتباطه و اینترنت رو میده داخل شبکه...
    حالا میخوام بدونم چجوری باید این اینترنت رو شیر کنم؟ باید خروجی اون رو به ورودی WAN اکسس پوینت بزنم و DHCPی APرو Disable کنم و از میکروتیک به شبکه IP بدم؟؟؟؟؟
    هم میتونین این کار رو کنین هم می تونین یکی از کامپیوتر ها رو سرور کنین و ICS رو اکتیو کنین . اما اولی اصولی تر هستش

1. در واحد مجاور به شدت افت سیگنال دارم (سیگنال دریافتی سیستم های مجاور نهایتا 15% است)
    احتمالا ممکنه بخاطر نویز آسانسوری که بین دو واحده باشه؟ باید چکار کنم؟ من امروز یه آنتن Omni D-Link 7.0 dBi گرفتم امیدوارم جواب بده، هنوز تست نکردم...
    متاسفانه APمن قابلیت WDSنداره که بتونم یکی دیگه تو اونیکی واحد بذارم و بریدج راه بندازم.
    فکر نکنم تنها با تعویض آنتن AP نتیجه بگیری . آنتن کلاینت ( Wifi NIC ) هم عوض کن

نتیجه رو بگو

نام حقيقي: Mohammad Novin

عضو غیر فعال شناسه تصویری Moh_nov
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    فرستنده باید قویتر باشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    سلام
    امروز آنتن 7dBi رو گذاشتم و تغییری در سطح سیگنالم بوجود نیومد فقط بنظرم میرسه که سیگنال Stableتر شده بود و با همون تونستم فعلا اینترنت ماهواره ای رو بین 8 تا کلاینت از طریق پورت WANاکسس پوینت Share کردم ظاهرا فکر کنم واسه اینترنت مشکل زیادی نداشته باشن. فقط احتمالا اگه ترافیک شبکه بالا بره باید دو تا APدیگه بذارم کنار این Routerو یک WDS راه بندازم.
    دوستان اگه راه حل ارزونتری دارن بگن

نام حقيقي: کیوان رحیمی

عضو عادی شناسه تصویری Sinozit
    نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    فکر می کنم همین که wds راه بندازین ارزون ترینش باشه و اصولی تر

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10

ICS در شبکه وایرلس

دوستان یه سوال دیگه:
    آیا میشه روی شبکه بی سیم هم از شیرینگ ICS استفاده کرد؟

مثلا در همین مورد اگه من توی اونیکی واحد بیام و از یک AP استفاده کنم و WDS راه بندازم و در همین واحد هم یک اتصال WiMax وجود داره که میخوان شیر بشه (ولی APی که دارم قابلیت روتینگ رو نداره)، میشه از یه کارت شبکه دیگه برای ICS استفاده کرد؟

اگه ممکنه، چند و چونش رو هم یکم توضیح بدید.

نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    سلام . والا بحث wimax که جداست . اما می تونید دو تا کار کنید .

1. اگه ADSL هستش یوزر پس رو روی مودم ست کنید و مودم رو با کابل به اکسس پوینت وصل کنید . DHCP رو روی اکسس پوینت enable کنید و DF , pereferred DNS رو آی پی مودم رو بدید . کلاینت هایی که وصل میشن با این تنظیمات به اینترنت دسترسی خواهند داشت .

2. یکی از pc ها رو به عنوان سرور در نظر بگیرید اون رو به اینترنت متصل کنین و کانکشن اینترنت رو روی کانکشن وایرلس اون share کنید یا همون ICS . DHCP رو روی اکسس پوینت enable کنید و DF , pereferred DNS رو آی پی سیستمی رو بدید که به اینترنت متصل هستش و به عنوان سرور عمل می کنه . کلاینت هایی که وصل میشن با این تنظیمات به اینترنت دسترسی خواهند داشت .

اما راه اول بهتره . راه دوم یکم کمی مبتدی و ناشیانست

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    سلام کیوان عزیز
    ببین من از روش دومت درست فهمیدم : توی اونیکی واحد روی یکی از سیستم ها (که میشه اینترنت سرور!) مودم وایمکس رو تنظیم میکنم و فقط روی کارت شبکه مربوط به مودم ICS رو فعال کرده!و اونو روی کارت شبکه بی سیمی که همون سیستم داره شیر میکنم، حالا هرکدوم از سیستمهام که بصورت بی سیم با این سرورم در ارتباط باشن و DG اونها IPی وایرلسِ ِ این سیستم باشه از اینترنت استفاده میکنن دیگه؟
    این سناریو مشکلش توی یه شبکه کوچیک چیه؟
    مرسی

نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    با سلام .

حالا هرکدوم از سیستمهام که بصورت بی سیم با این سرورم در ارتباط باشن و DG اونها IPی وایرلسِ ِ این سیستم باشه از اینترنت استفاده میکنن دیگه؟
    شما باید DG و DNS pereferred رو آی پی کارت wireless اون سیستم رو بدین که ب وسیله ICS اینترنت رو روی او شیر کردید .

والا اگه خیلی خوش بینانه به این سناریو نگاه کنیم مشکل اینه که اون سیستم همیشه باید روشن باشه و به اینترنت متصل .

درضمن فایروال اون سیستم که اینترنت رو روش شیر کردید حتماً خاموش باشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوستان یک سوال دیگه :
    فرض کنید بین دو واحد مذکور، امکان کشیدن یک کابل شبکه وجود داشته باشه، حالا من اگه یک عدد روتر D-Link DIR600 دیگه رو در واحدی که افت سیگنال دارم بذارم، و با کابل این دو رو بهم وصل کنم، درواقع یک Bridge راه انداختم دیگه!؟ حالا مشکلی نخواهم داشت؟
    اگه عملیه باید از پورت LANدو تا روتر استفاده کنم؟
    در مورد کانال هاشون چی نباید هردو روی یک کانال باشن؟ (اولی رو روی 11 تنظیم کردم و در کل ساختمون هم یک APروی کانال 6 و یکی هم روی 1 هستند)

اگه کسی این کار رو کرده لطفا راهنمایی کنه.

ممنون

نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    با سلام . با توجه به چیزی که فهمیدم عملی که هست . بله شما یک کابل از پورت LAN یک اکسس پوینت به پورت lan اکسس پوینت دیگر وصل می کنید . کامپیوتر ها به هر کدوم از اکسس پوینت ها که خواستن می تونن وصل بشن و همدیگر رو پینگ کنن و مشکلی پیش نخواهد آمد . اینطور که از سناریو شما فهمیدم .

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    کیوان جان ممنون از حوصله ت
    من الان باید APدومی رو روی یک کانال دیگه تنظیم کنم یا نه؟ در مورد SSIDاون چی؟ باید یکی باشن یا لزومی نداره؟ سیستمهای اینور میتونن به اکسس قبلی وصل شن؟
    طول کابل حدودا 25متر میشه مشکلی نداره؟
    ممنون

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

افت سیگنال ماهواره

افت سیگنال وایرلس

وایرلس افت سیگنال

شدت سیگنال وایرلس

برای قویتر شدن سیگنال وایرلس dir-600

افت سیگنال در اینترنتافت سیگنال در تجهیزات شبکهمودم وایرلسکابل شبکه افت سگنالبررسی افت سیگنال اینترنتافت شدید سیگنال در ماهوارهافت سیگنال در شبکه های بیسیمافت سیگنال کابل های کواکسیلمشکل افت سیگنال در کابل شبکهافت سیگنال مودم wifiمشكل كارت شبكه وايرلس d link dwa-525مشکل در وایرلس dwa 525 افت سیگنال در اینترنتافت شدید سیگنال ماهواره

برچسب برای این موضوع