نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: دادن اینترنت وایرلس به یک شبکه لن معمولی

نام حقيقي: بهرام

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8

دادن اینترنت وایرلس به یک شبکه لن معمولی

سلام دوستان

یه شبکه لن هست با 5 تا سیستم که با سوئیچ مدل D-link des -1005D با هم شبکه شدن. آیپی 4تا سیستم کلاینت در رنج 192.168.0.19 به بعد هست با گیت وی 192.168.0.1 . و یه نرم افزار داخلی دارن که باهاش کار میکنن ضمنا امکانات شیر اینترنت و فایل و پرینتر فعال نیست

حالا میخوان که اینترنت بدن به شبکه. مشکل اینجاست که چند تا سیستم دارن که به شبکه وصل نیست همراه با یدونه لپتاپ با این حساب مجبوریم اینترنت وایرلس بهشون بدیم و متاسفانه سوئیچ پورت آزاد نداره

ما اومدیم عجله کردیم بدون مشورت یه اکسس پوینت TP-link گرفتیم با چند تا کارت شبکه وایرلس و نصب کردیم روی سیستم ها و اینترنت ADSL را شیر کردیم روی سیستم ها و الان سیستم ها اینترنت دارن

فقط این وسط یه مشکل اساسی هست. قضیه اینه که چون روی هر سیستم دوتا کارت شبکه نصب شده(کارت شبکه انبرد مین و کارت وایرلس) برا همین زمانی اینترنت داریم که کارت شبکه آنبرد شبکه داخلی غیر فعال بشه و این مساله باعث میشه شبکه داخلی از کار بیفته چون اینا همزمان به اینترنت و شبکه داخلی نیاز دارن

راستی مودم ADSL روی حالت DHCP هست یعنی فقط کافیه وصل کنی به سیستم و اینترنت میده
    روی سیستمی که مودم بش وصل شده یه کارت شبکه مجزا نصب کردم و اکسس پوینت را وصل کردم به این کارت شبکه که آیپی کارت شبکه دوم 192.168.0.2 گذاشتم با گیت وی 192.168.1.1 که مال اکسس پوینت هست البته وقتی گزینه اینترنت شیرینگ را فعال کردم اتوماتیک تغییر کرد به 192.168.0.1

حالا من باید چکار کنم که هردو کارت شبکه فعال باشه و اینترنت هم داشته باشم. اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    راهی هست که بشه دوتا کارت شبکه یکی معمولی و یکی بیسیم با ایپی متفاوت را به یک سیستم وصل کرد به طوری که هر دو فعال باشن؟ یعنی هم اینترنت داشته باشیم و هم شبکه داخلی فعال باشه. البته کارت شبکه بیسیم آیپی را اتوماتیک میگیره(روی حالت DHCP )

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    از بین دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    شما به کارتهای وایرلس احتیاجی نداشتی
    اینترنت ADSL رو بیار روی یه سیستم (کانکشن مربوطه رو) و شیر کن از اون سیستم هم با یه کارت شبکه دیگه که روش میذاری وصل شو به شبکه داخلی
    این ساده ترین روشه (ICS)
    ای پی داخل مجموعه ات هم میشه 192.168.0.2 تا ... 192.168.0.254
    که ظاهرا مشکلی با این قضیه نداری ! همین
    همه این دردسرها به خاطر اون یه لپتاپه ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    شما به کارتهای وایرلس احتیاجی نداشتی
    اینترنت ADSL رو بیار روی یه سیستم (کانکشن مربوطه رو) و شیر کن از اون سیستم هم با یه کارت شبکه دیگه که روش میذاری وصل شو به شبکه داخلی
    این ساده ترین روشه (ICS)
    ای پی داخل مجموعه ات هم میشه 192.168.0.2 تا ... 192.168.0.254
    که ظاهرا مشکلی با این قضیه نداری ! همین
    همه این دردسرها به خاطر اون یه لپتاپه ؟
    نه آخه دو تا سیستم دیگه هم دارن که میخوان اینترنت داشته باشن ولی به شبکه وصل نیستن. در آینده هم تصمیم دارن تعدادشون را بیشتر کنن. کابل کشی مجدد هم امکانش نیست

یعنی به شیوه وایرلس هیچ راهی نداره؟ نمیشه کاری کرد که آیپی که مودم ADSL به کارتهای وایرلس اختصاص میده با آیپی کارت شبکه داخلی یکسان بشه؟ بدختی دوی تنظیمات مودم رمز گذاشتن و الان اتوماتیک آیپی میده

ویرایش توسط bahram677 : 2010-06-11 در ساعت 11:22 AM

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    خوب برو تو تنظیمات مودم DHCP رو بردار
    اینترنت ور هم شیر کن
    ای پی همه میره تو رنج 192.168.0.0 255.255.255.0
    اگه رمز مودم رو هم نداری باید یه دکمه واسه ریست کردنش داشته باشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    خوب برو تو تنظیمات مودم DHCP رو بردار
    اینترنت ور هم شیر کن
    ای پی همه میره تو رنج 192.168.0.0 255.255.255.0
    اگه رمز مودم رو هم نداری باید یه دکمه واسه ریست کردنش داشته باشه
    ممنون که راهنمای می کنید. به خدا شرمنده
    راستش دکمه ریست که داره ولی میترسم ریست کنم تنظیمات خاصی لازم باشه از طرف ISP (ضمنا روی این قضیه هم حساس هستند)

ببینید مشکل من دقیقا مثل این تاپیکه فقط با این تفاوت که ویندوز Xp دارم ویکی از کارت شبکه ها بیسیم هست
    مشکل بر روی کامپیوتری با دو کارت شبکه

منظور از " Route را به صورت دستی وارد کنید " چیه؟ آیا اینطوری میشه برای یک سیستم با دو کارت شبکه و آی پی مختلف کاری کرد که هر دو کارت شبکه فعال باشند؟ و لازم نباشه یکیشون غیر فعال بشه

نام حقيقي: Hossein Meshkati

خواننده شناسه تصویری mavrick
    نوشته
    561
    سپاسگزاری شده
    308
    سپاسگزاری کرده
    848
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahram677 نمایش پست ها
    ممنون که راهنمای می کنید. به خدا شرمنده
    راستش دکمه ریست که داره ولی میترسم ریست کنم تنظیمات خاصی لازم باشه از طرف ISP (ضمنا روی این قضیه هم حساس هستند)

منظور از " Route را به صورت دستی وارد کنید " چیه؟ آیا اینطوری میشه برای یک سیستم با دو کارت شبکه و آی پی مختلف کاری کرد که هر دو کارت شبکه فعال باشند؟ و لازم نباشه یکیشون غیر فعال بشه
    فقط عدد vpi/vci ای که توی مودم هست رو داشته باش بقیه تنظیمات چیز خاصی نیست میتونی ریسیت کنی
    route رو بصورت دستس وارد کنید یعنی یه خط روت بنویسی

نام حقيقي: علی ابوالحلاج

عضو عادی شناسه تصویری Abulhallaj
    نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    22
    من فکر می کنم یه راه حل ساده تر و عملی تر وجود داره.

اولا اینکه سیستم های LAN شما چون نیاز به همه تو یه رنج IP هستن نیازی به Gateway ندارن. پس به راحتی تنظیمات Gateway رو از روی کارت شبکه اول بردارید.
    میمونه کارت شبکه وایرلس شما که من پیشنهاد میکنم رنج IP اون با شبکه داخلیتون متفاوت باشه (کاری که خودتون هم انجام دادید.) برای اون کارت شبکه Gateway رو ست کنید البته اگه از DHCP استفاده می کنید خودش ست میکنه.

نباید مشکلی داشته باشید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t35948.html

adsl wierless نحوه رمز دادن به

پسورد دادن به وایرلس مودم adcl

دادن اینترنت از شبکه وایرلس به شبکه کابلی

پسورد دادن adsl

دادن اينترنت به كلاينتها

اینترنت بیسیم ماهشهر

رنج آی پی شبکه های وایرلس

پسورد دادن به مودم وایرلس

نحوه دادن اینترنت وایرلس با

دکمه شیرینگ وایرلس

دادن پسورد به لن در

لن وایرلس

تنظیمات ics وشبکه داخلی با سوییچطریقه نصب کارت شبکه tplinkنحوه نصب کارت شبکه وایرلس tp link تاریحچه وایرلس لن روش دادن آي پي در كلاينت ها جهت شير اسنترنتطریقه ip دادن یک مودم و اکسس پوینتطریقه آی پی دادن به نودها در شبکه محلینحوه آپی دادن دستی وایرلس در مودم adslنحوه دادن اينترنت از adsl به سوئيچای پی دادن به چاپگردادن پسورد به مودم وایرلس tp-link کارت شبکه معمولی برای

برچسب برای این موضوع