نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط fattah110
  • 1 توسط rahimi_gnu
  • 1 توسط Scrorooch

موضوع: راه اندازی وایرلس

تازه وارد شناسه تصویری pegasus2
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    27

راه اندازی وایرلس

با سلام خدمت دوستان عزیز

من تو یه شهر کوچیک کافی نت دارم و دارای مجوز isp حالا میخوام به مردم اینترنت پرسرعت بدم
    در ضمن پهنای باند خودم رو از یه isdp به صورت وایلس میگیرم
    ترجیها میخوام وایرلس بدم با هزینه کم برای ملت
    1 - تجهیزات مورد نیاز ؟
    2 - قیمت ها ؟
    3 - نرم افزار ها وغیره؟
    4 - و بقیه فوت و فن های دیگه ؟

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: shervin

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    23
    شما همین نیت کمک به ملت رو کردی ثوابشو بوردی

نام حقيقي: fattah khanmohammadi

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی. تصمیم شما قابل تحصین است.

اولاً بایستی منظورتو از اینکه میگی شهر کوچیک کامل بیان کنی ( مثلاً چه وسعتی داره یا دفتر کارت یا شرکت کجای این شهر به اصطلاح کوچیک واقع شده یا تصمیم داری تجهیزات وایرلس رو کجا نصب کنی؟)

بسته به فاصله و پهنای باندی که میخوای برای User ها بدی بایستی تجهیزات رو مشخص کرد.

برای مدیریت سرویسی که میخوای ارائه کنی بایستی حداقل یه سرور با امکانات Accounting ( تخصیص User-Pass) و سرویس هائی نظیر DHCP- DNS رو روش پیاده کنی

اگه وسعت شهر خیلی کوچیکه مثلاً در حد شعاع 700-800 متر میتونی از آنتن های امنی استفاده کنی
    اگر بیشتر از 5/1 - 2 کیلومتر نیست میتونی از آنتهای Sector استفاده کنی

بایستی از رادیو هائی استفاده کنی که با فرکانس 2.4GHz کار کنن. چون 99 درصد کارت های شبکه لپ تاپها و یا کارتهای شبکه وایرلس USB یا PCI با این فرکانس کار میکنن.

برای کنترل پهنای باند و استفاده chach و ایجاد محدودیت و Accounting هم میتونی از ISA Server به همراه نرم افزار NTtack Plus استفاده کنی.

pegasus2 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد شناسه تصویری pegasus2
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    27
    آقا ممنون ازت
    فاصله کاربرها کمتر از 2 کیلومتر هست
    کافی نت من مرکز شهر هست و میخوام بالای خونمون که هم ارتفاع زیادی داره و دید خوبی به کل شهر داره نصب کنم تقریبا کنار شهر هستش
    پهنای باند هم 64 و 128 و شاید 256

نام حقيقي: رحيمي

خواننده شناسه تصویری rahimi_gnu
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    26
    تجربه:
    (سايت اصلي) Microtik - NanoStation NS2 + OMNI antenna 15dbi + ISA server + NTtacPlus + Bandwidth Splitter
    در طرف كاربران : كارت شبكه هاي معمولي / Laptop / indoor Access Point

خواننده شناسه تصویری Scrorooch
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوست عزیز

این چیزهایی که دوستان فرمودند همه درست هستند اما قبل از هر چیز خدمت شما عرض کنم استفاده از آنتن های امنی و سکتورال خلاف است و در صورتی که از طرف سازمان تنظیم آنها را مشاهده کنند توسط آنها پلمپ میشوند و حتی اجازه فروش آنها را نخواهید داشت.
    این چیزهایی که دوستمان آقای رحیمی نوشتند درست است و برای راه اندازی به آنها نیاز دارید . برای سمت مشترکین در فرکانس 2.4 از بریج های Nano2 تا فواصل 3 کیلومتر می توانید استفاده کنید در سمت دکل یا سایت خودتان هم می توانید از میکروتیک با 3 رادیو 2.4 در کانالهای مختلف استفاده نمایید . برای فواصل دورتر و کیفیت بهتر و کسانی که نیاز به سرعت بالاتر دارند می توانید تا حدود 10 کیلومتر از لینک های پوینت to پوینت استفاده کنید
    (از بریج هایی مثل Power5) در فواصل نزدیک تا حدود 3-4 کیلومتر یک طرف Power و طرف دیگر نانو5 استفاده کنید .البته می توانید در سمت دکل از میکرو تیک با رادیو های 5.8 نیز استفاده کنید.

آنتن های مورد استفاده بهتر است از فلت یا پارابولیک الماس پارسه استفاده کنید که منع قانونی ندارند البته مدل های خارجیش هم موجودند که بهتر و دقیق تر هستند برای کار شما و صرف هزینه کمتر چون آنتن های ایرانی آنقدر ها دقیق نیستند در نتیجه سیگنال را پخش کرده و به نوعی مثل آنتن های امنی کار می کنند البته بسته به Patern آنها و نحوه پخش سیگنالشان می توانید روی انها حساب کنید.

موفق باشید

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن های سکتورال

قیمت راه اندازی وایرلس

آنتن سکتورال

هزینه راه اندازی وایرلس

آنتن ملت یا پارابولیک

برچسب برای این موضوع