نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط kima
  • 1 توسط mksat

موضوع: استفاده از آنتن تلفنهای دوربرد برای Point to Point Networking

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253

استفاده از آنتن تلفنهای دوربرد برای Point to Point Networking

سلام. یک سئوال

یکی از دوستان منزلشون با من حدود 200 تا 300 متر فاصله داره و بینمون ساختمونهای بلند وجود داره و اصلا دید نداره.

حالا این رفیق من ادعا میکنه که میتونه با آنتن تلفنهای بیسیم دوربرد که 2 کیلومتر رو ساپورت میکنه آنتنشو بزاره رو پشت بوم خونه ما و اون و انتن رو به Access point داخلیمون یا هاب سویچ کامپیوتر وصل کنیم و دو طرف رو شبکه کنیم. آیا این موضوع صحت میتونه داشته باشه یا نه. ضمنا اون میگه که ساختمون و مانع هم ربطی به برد این آنتن نداره.

از اساتید خواهشمندم نظر بدن.

سپاس گذارم.

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    خیر صحت نداره
    مگه میشه همچین چیزی ؟
    فرکانس کاری شما مینیموم 2400 مگاهرتز هست و فرکانس آنتن دوربرد تلفت دوستتون ماکزیمم 280 مگاهرتز
    فقط یادم نیست کیلوهرتز هست یا مگاهرتز
    اما مگ هست احتمال زیاد
    هر چی باشه بسیار پایین تر هست و غیر قابل استفاده

mkm و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    دوست شما احیانا بچه آبودان نیست؟ 2 حالت بیشتر نداره دوست من: یا ابعاد آنتن رو با توجه به فرکانس و فرمول لاندا کوتاهتر کنید. یا اینکه 2 نفری تشریف ببرید سوپر مارکت و 2عدد رانی میل کنید و قوطی اون رو بصورت عمودی از وسط ببرید و 2 عدد آنتن سرخود رو با توجه به نقطه کانونی فیکس کنید. بیشترین فرکانسی هم که تو این تلفنها دیدم 420 مگاهرتز بوده.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    صحبت ما سر این بود که دو تا خونه هارو وایرلس کنیم. اما دید نداریم. من بهش گفتم که فلانی اگه ساختمونا دید داشتند میتونستیم باهم وایرلس کنیم. بعد اون این حرف رو زد و ادعا کرد که اگه از انتن اون تلفنها استفاده کنیم میشه. البته من میدونم که خودش فقط خواسته که یه حرفی زده باشه ولی من میخواستم دلیل علمی این مطلب رو بدونم تا بتونم روشنش کنم که تو در اشتباهی. آخه یجورایی ادعاش زیاد میشه. پس بدلیل اینکه اون آنتنها فرکانسشون Mhz نمیشه ازشون استفاده کرد درسته؟؟؟!!!

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    حالا جدا از ادعای دوستتون تجهیزاتی هست که در فرکانس پایین تر کار کنند (900 mhz ) اما گرون در میاد واستون کلا واسه یوزر خانگی صرف نداره . کلا بحث استفاده از این آنتن تو فرکانس 2.4 گیگاهرتز منتفی هست . مگر اینکه دوستتون آخر الکترونیک و برنامه نویسی میکروکنترلر باشه که بتونه پروتکل لن رو برای این تلفن بیسیم ها شبیه سازی بکنه تاز اونم با تروپوت پایین. روزگاری خودم با همین تلفن بیسیمها و چند مداری که خودم طراحی کردم تونستم دو سیستم رو بصورت لن تو فاصله 18 کیلومتری بدون دید شبکه کنم اونم با تروپوت 25 کیلوبایت ! برا شیرینگ اینترنت بد نبود

mkm سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تلفن بیسیم دوربرد

تلفن بیسیم دور برد

بیسیم دور برد

تلفن های دور برد

تلفن های دوربرد

تلفن بيسيم دوربرد

تلفن بیسیم برد بالا سنوا

تلفن دور برد

بیسیم دوربرد

بیسیم های دور برد تلفن بیسم دوربرد سنوا مدلsn258خرید تلفن بی سیم دوربردتلفون بیسیم دور بردآنتن های بیسیم سنواتلفن های بیسیم تا 2 کیلومترتلفن دوربرد بیسیمتلفت دور بردانتن تلفن دوربردتلفن بیسیم دوربرد تا 5 kmتلفن هاي دور بردتلفن های سنوااکسس پوینت دوربردتلفن های بیسیم دور بردتلفنهای دوربرد بیسیم دوربرد شیپور

برچسب برای این موضوع