نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mah.joneidi
  • 1 توسط bijibuji

موضوع: پیشنهاد شما برای این شبکه وایرلس چیست؟

نام حقيقي: سجاد

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17

پیشنهاد شما برای این شبکه وایرلس چیست؟

سلام.
    خسته نباشید
    سه تا تجهیزات دارم...

• یک مودم عادی ADSL دو پورته و ساده.
    • یک اکسس پوینت
    • یک مودم ADSL وایرلس دار

حالا یه محیط مثل بیمارستان در نظر بگیرید. سالن داره و اتاق ها....
    تو یکی از این اتاق ها که اتاق اولی هست قراره تجهیزات رو قرار بدیم. از اول تا آخر سالن حدود 80 متر هست. در ضمن ساختمان هم دو طبقه هست.

حالا به نظر شما اگه فقط از همون مودم وایرلس دارمون استفاده کنیم کل ساختمون رو وایرلسش ساپورت میکنه ؟ مدل این مودم LINKSYS WAG54G2 هست.

اگر ساپورت نکنه میشه که از اکسس پوینت دومی به صورت جداگانه به عنوان آنتن کمکی استفاده کنیم که از همون مودم اینترنت رو بگیره و پخش کنه ؟

در ضمن امکان داره به این شبکه 50 تا سیستم هم وصل بشه.

تشکر...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    نه بعيده
    بله

Sajad2010 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    ممنون...
    خوب پس فکر کنم ما اگه بتونیم تجهیزات رو به اتاق وسطی منتقل کنیم بنابراین دیگه نیاز به شعاع 80 متری نیست و شعاع 40 متر میشه.... بنابراین مساله طبقه اول حل هست.
    تا اینجا کامل میدونم چه شکلی هست و کار سختی نیست...

حالا میمونه اکسس پوینت به عنوان آنتن دوم که طبقه بالا قرارش میدیم....
    من با اکسس پوینت ها کار نکردم بنابراین چند تا سوال مبتدی میپرسم تا بریم سر مسائل بعدی....

1- اکسس پوینت ها این قابلیت رو دارن که بطور همزمان اینترنت رو به صورت بی سیم از مودم پایینی بگیرن و دوباره به صورت بی سیم پخشش کنن یا باید با کابل از مودم پایینی به اکسس پوینت اینترنت رسوند ؟

2- نحوه کانفیگ اکسس پوینت ها چطوری هست ؟! مثلا برای مودم یه آیپی باید بدیم که پشت مودم نوشته شده و یوزر و پس میدیم میریم تو کار تنظیمات... برای اکسس پوینت هم اینطوری هست ؟ برای اینکه بهش رنج آیپی بدیم و تنظیمات رمز و چه میدونم اینکه چطوری از مودم پایینی اینترنت بگیره و ... هر چی فکر میکنم حس میکنم باید اول اکسس پوینت رو به لن کامپیوتر وصل کنیم تنظیمش کنیم بعد به پورت لن مودم بزنیم و کار کنه.... درست فکر میکنم ؟

شاید سوالاتم تکراری باشه و قبلا بحث شده باشه اما جستجو کردم چیزی پیدا نکردم . اگه تاپیکی هست که توضیح داده باشه لطفا لینکش رو بدید اگر نه هم که لطف کنید جوابش رو برام بگید....

تشکرات ویژه....

نام حقيقي: بیجی بوجی

عضو عادی شناسه تصویری bijibuji
    نوشته
    196
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    40
    1- بله این امکان وجود داره اما شدیدا افت سرعت و ترافیک خواهید داشت. شما در نظر بگیر که یک نفر بین دو نفر دیگه قرار گرفته و قراره همزمان به هر دو نفر گوش بده و به سوالشون هم پاسخ بده.
    ضمن اینکه اگر تعداد کلاینت هایی که قراره از طریق این اکسس پویسنت ارتباط برقرار کنن بیشتر هم بشه وضع بدتر می شه.

2- هیچ فرقی با مودم نداره. اساسا همون تنظیم آی پی و امنیت (فایروال) آخرین کاریه که باید انجام بدی و نیازی نیست نگران اش باشی.

توصیه من اینه:

1- طول (80 متر) ساختمون رو به سه (تعداد اکسس پوینتهات + 1) قسمت تقسیم کن که می شه 3 قسمت 26 متری.
    2- مودم ADSL رو وسط ساختمون قرار بده و از هر کدوم از پورتهاش یک کابل بکش تا هر یک از اکسس پوینتها.
    3- بقیه اش دیگه سخت نیست. آدرس آی پی میدی و تمام. آدرس دهی هم اینطوریه که رینج (اگر نمی دونی رینج چیه بگو تا توضیح بدم که مفصله یکمی) آدرس مودم و پورتی از اکسس پوینتها که به مودم وصله رو یکسان آدرس دهی می کنی.
    پورت وایرلس هر یک از اکسس پوینتها و کلاینتها رو هم در یک رینج آدرس دهی می کنی.

موفق باشی

Sajad2010 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    هیچ فرقی با مودم نداره. اساسا همون تنظیم آی پی و امنیت (فایروال) آخرین کاریه که باید انجام بدی و نیازی نیست نگران اش باشی.
    یکم بیشتر توضیح میدید ؟ باید وصل به لن کامپیوتر کنم و آیپی اکسس پوینت رو بزنم و رمز بزنم و تنظیمش کنم و بعد از لن در بیارم وصل به لن مودم کنم ؟ چجوری تنظیمش کنم که بفهمه باید از مودم اینترنت بگیره ؟

بقیه اش دیگه سخت نیست. آدرس آی پی میدی و تمام. آدرس دهی هم اینطوریه که رینج (اگر نمی دونی رینج چیه بگو تا توضیح بدم که مفصله یکمی) آدرس مودم و پورتی از اکسس پوینتها که به مودم وصله رو یکسان آدرس دهی می کنی.
    پورت وایرلس هر یک از اکسس پوینتها و کلاینتها رو هم در یک رینج آدرس دهی می کنی.
    در مورد رنج آیپی میدونم....
    خوب مسائله اینجاست من وقتی مودم تنها باشه راحت مثلا یه رنج 256 تایی معرفی میکنم و خودش گت وی اینا رو حالیشه !
    برای اکسس پوینت باید چیکار کنم ؟ باید همون رنجی که به خودم مودم دادم برای اون هم بدم و خودشون برای آیپی دهی به کلاینت ها تصمیم بگیرن یا اینکه اگه مال مودم رو
    192.168.1.2-255
    دادیم مال اکسس پوینت رو بدیم
    192.168.2.2-255

و گت وی ها رو بذاریم 192.168.1.1

پ ن : تو این شبکه قراره فایل و پرینتر هم شیر بشه. مشکلی که وجود نداره ؟ (منطقیش نباید مشکلی باشه)

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    خودم تقریبا متوجه شدم چه باید کرد .....
    تست میکنم اگه جواب نگرفتم میام میپرسم .....
    متشکرم....

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    دوستان، تصمیمشون عوض شد و خواستند تجهیزاتشون رو عوض کنند و چیز بهتری بگیرند.

ببینید به فرض اکسس پوینت ما قابلیت داشته باشه انتنش رو باز و عوض کنیم. چه آنتنی بگیرم که شعاع 1 کیلومتر رو ساپورت کنه ؟ (من به کمتر از 1 کیلومتر نیاز دارم).... آیا آنتن 8db شعاع 2 کیلومتری و یک ساختمان چهار طبقه را راحت ساپورت میکنه ؟ قیمتش در چه حدودی هست ؟

مودم وایرلس که شعاع یک کیلومتری رو ساپورت کنه چیزی هست ؟ همون طور که گفتم ساختمان دو طبقه هست اما مایلند شعاع یک کیلومتری (ساختمان + محوطه) رو ساپورت کنند. چنین مودمی وجود داره که نیاز به اکسس پوینت جدا نباشه ؟ مدل و مارک و قیمتش در چه حدودی هست ؟

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    از دوستان کسی نظری نداره ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

وایرلس چیست

وایرلس چیست؟

adsl وایرلس دار چیست شبکه وایرلس چیستوایرلس چیست ؟ وایرلس چیستشبکه وایرلس چیست؟مودم وایرلس چیستکابل مودم در سیستم وایرلس چیستواير لس چيستlinksys چیستاکسس پوینتهام چیست؟

برچسب برای این موضوع