نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 6سپاس
  • 3 توسط al_bozorgi
  • 1 توسط kima
  • 2 توسط Zahmatkesh

موضوع: LAN پاور استيشن 5 سوخته

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62

LAN پاور استيشن 5 سوخته

مدت 4 است كه يك دستگاه پاوراستيشن 5 گرفتم كه گارانتي هم داره.

چند روز پيش به صورت ناگهاني ارتباط LAN قطع شد به اين صورت كه چراق پاور و چراغ وايرلس و حتي سيگنال دستگاه روشن است اما چراق LAN خاموش شده

اول فكر كردم شايد كابل قطعي داشته باشه اونو عوض كردم مشكل حل نشد بعد گفتم شايد آداپتور POE مشكل داشته باشد اونو هم با توجه به اين يك پاور استيشن ديگه دارم به اون وصل كردم باز هم چراق LAN خاموش است با يك كامپيوتر ديگه هم امتحان كردم نشد كه نشد.

دستگاه رو ريست كردم باز اتفاقي نيوفتاد - اومدم دكمه ريست رو 10 ثانيه نگه داشتم كه شايد حالت TFTP فعال بشه باز چراق LAN روشن نشد و كلا هيچ پينگي ندارم.

يعني قسمت LAN تعطيل شده زنگ زدم به شركتي كه اونو گارانتي كرده گفت بايد كارت گارانتي همراهت باشه من هم كارت گارانتي رو گم كردم اما برچسب پلمپ دستكاري نشده حالا خواستم كه اين دستگاه رو تعمير كنم شركت گفت بايد كل برد دستگاه رو عوض كني به عبارت ديگه يك دستگاه ديگه بخري .

حالا سوال اينجاست كه كسي با همچين مشكلي برخورد كرده ؟؟

كجا ببرم تعمير كنم كه از سخت افزار وايرلس سر در بيارن ؟؟ كدوم قطعه اين دستگاه خراب شده؟ آيا بردن اين دستگاه به پاساژ توكل فايده اي داره؟

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62
    شرکتی که ازش خرید کرده بودم گفت که کل بردش سوخته باید برد اونو عوض کنی قیمتش هم 110 هزار تومانه

خودم رفتم پیگیر قطعه سوخته اش شدم که بالاخره فهمیدم کجاش سوخته اونو عوض کردم درست شد کلا 12 تومان برام خرج داشت.

در ضمن کسانی که نانو یا پاور استیشن دارن بهتره که از کابل SFTP بجای UTP استفاده کنن تا مثل من مشکل براشون پیش نیاد

pardazande، nima_ir و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    میشه بگید کدوم قطعه اش خراب میشه؟

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62
    البته

آی سی KENDIN .

من واقعا برای گارانتی هایی که تو ایران وجود داره متاسفم آخه این چه جورشه که میگن ما کاری با هلوگرام یا تاریخ خرید نداریم باید کارت گارنتی باشه تا کارت رو انجام بدیم.

لازم به ذکره این دستگاه رو از یکی از شرکتهایی که توی همین سایت مدیرش عضو هست خریداری کردم اسم شرکت رو نمیارم چون کار من تخریب نیست.

حالا گارانتی که نمیکنید لاقل کار خدمات پس از فروش رو درست و حسابی انجام بدید نگید که کل برد باید عوض بشه آخه این چه کاریه خوب اگه اینجوره آدم میره یه دونه دیگه میخره .

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    جناب بزرگی تاسف زمانی نیاز باید باشه که شما کارت گارانتی داشته باشید و گارانتی نگیرید
    هر گارانتی برای خودش یک سری قوانین داره که داخل کارت متذکر شده
    نه در ایران همه دنیا قوانینی وجود داره واسه گارانتی که وجود کارت گارانتی یا فاکتور اجباری هست واسه انجام خدمات
    اگر نیازی نبود به کارت گارانتی پس چرا صادر شده این کارت ؟
    در ضمن پاور استیشن 3 قسمت داره
    پاور و پی او ای
    برد داخلی
    آنتن
    شما اگر برد رو نداشته باشید یک انتن 22 دی بی و یک پاور پی او ای 15 ولت دارید
    شما فرمودین بهتون قمیت 110 دادن در حالی که برای یک دستگاه جدید باید 2 برابر این قمیت هزینه کنید
    دلایلی که آوردید واقعا منصفانه نیست
    میگن به برد دست نزنید و در زمان گارانتی برد رو مستقیما به شرکت ارسال کنید

یا زمانی که برق زیاد به دستگاه وارد شده باشه و دیود پشت کانکتور لن سوختگی ضاهری پیدا کرده باشه گارانتی رو قبول نمی کنن

amin-net سپاسگزاری کرده است.

Tel
    Tel آنلاین نیست.
    نام حقيقي: H M

عضو غیر فعال
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    من 4 تا پاور استیشن دارم که پورت lan شون سوخته با گارانتی که تماس گرفتم گفتن 60 تومن برای هر بورد می گیرن تا تعمیرش کنن ! این دیودی که می سوزه می شه بگین کدوم دیود هست که سوخته.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط al_bozorgi نمایش پست ها
    شرکتی که ازش خرید کرده بودم گفت که کل بردش سوخته باید برد اونو عوض کنی قیمتش هم 110 هزار تومانه

خودم رفتم پیگیر قطعه سوخته اش شدم که بالاخره فهمیدم کجاش سوخته اونو عوض کردم درست شد کلا 12 تومان برام خرج داشت.

در ضمن کسانی که نانو یا پاور استیشن دارن بهتره که از کابل SFTP بجای UTP استفاده کنن تا مثل من مشکل براشون پیش نیاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tel نمایش پست ها
    سلام
    من 4 تا پاور استیشن دارم که پورت lan شون سوخته با گارانتی که تماس گرفتم گفتن 60 تومن برای هر بورد می گیرن تا تعمیرش کنن ! این دیودی که می سوزه می شه بگین کدوم دیود هست که سوخته.
    جالبه
    چند وقت پیش به چندتا از دوستان شبکه کارم گفتم که بازار کار من خوبه چون افراد غیر متخصص سعی در ورود به این بازار رو ندارن ولی کار شما به طریقی هستش که اگه کسی کامپیوتری را به کامپیوتر دیگری وصل کند در ایران دکترای شبکه می گیره ( مثل دکتر شدن سه سوته در ایران ) اما کار من به این شکل نیست.

درسته که کار سختی نیست ( مثل طراحی مدار ) و یه بچه با داشتن دیتا شیت IC و یک مولتی متر می تونه قطعه معیوب رو پیدا کنه ، اما هر کاری فوت و فن خودش رو داره که برای عوض کردن قطعات SMD کمترین هویه هوای گرمه و دونستن خیلی از نکات دیگه که مقاوت ویژه رو در جوش بالا نبره.

زمانی که لن میسوزه باید دوقطعه عوض بشه ، درسته که با تعویض اون یک قطعه مشکل حل می شه و برای اینکه برای قطعه جدید مشکلی پیش نیاد باید حدالمقدور دیگری هم تعویض بشه.

در آخر
    دوستان عزیز من قصد دارم تجربه بد خودم رو بگم
    درسته که در شرکت ها و ادارات تمایل دارن دوستانی رو برای اشتغال بگیرن که تا حدی ( آچار فرانسه باشن )
    به همین دلیل با وجود پیشنهاداتی هیچ وقت نخواستم که با یک شرکت و یا اداره به صورت استخدامی کار کنم چون بعد از فهمیدن اینکه شما آچار فرانسه هستین :
    1- ترجیح می دن که با تمام توانایی براشون کار کنی با همون حقوق ( این باعث کم شدن ارزشم می شد )
    2- چند نفر دیگه هم به خاطر من از کسب روزی یا ( نون درآوردن ) باز می ماندن.
    3- خودم در یک سطح ثابت درجا می زدم ( یعنی هیچ پیشرفتی نمی کردم ) به دلیل اینکه باید از هرچیزی که دوست دارن ، بخشیش رو یادبگیرم تا کارشون رو راه بندازم.
    4- و غیره.
    در صورتی که به این شکل نبود من هم می تونستم با 8 ساعت کار حقوق راضی کننده ای داشته باشم و بقیه وقتم رو صرف تفریح و مطالعه کنم.

دوستان عزیز گرون فروشی بعضی از هم ملیتیهامون دلیل بر بی انصاف بودن همه نیستش ، درضمن چه اشکالی داره شما در تخصص خودتون با ماهی X تومان زندگی عالی داشته باشی و برای تخصص من هم ارزش قائل شده و دونه ای 60 تومان پول بدی تا کارت راه بیافته. این یعنی کفر نعمت از دید من و به همین دلیل از رشد باز می مونید.

یه خاطره هم می گم و تموم می کنم پستم رو
    پارسال خونه یکی از دوستام مهمون بودم ، همسرش برای اینکه ازش گلگی کنه ، گفت : مهدی ( دوستم ) چطور مهندسی برق هستش که نمی تونه لوازم برقی خونه رو مثل ( کولر ، یخچال و مخلوط کن و... ) خودش سرویس ویا تعمیر کنه و مهدی در جواب گفت وقتی من می تونم زمانم رو برای کار با ارزش تری صرف کنم (مثل انجام یه کار و یا کتاب خوندن ) وبعد برای اینکارها یک استاد کار بیارم از درآمد اون روز خودم بخشیش رو به اون می دم و حتی بیشتر از حقش ( به هر اسمی نظیر دست خوش ، پول چایی و .. ) و اون هم می گه عجب جنتلمنی بود. چرا به خودم و دیگری ظلم کنم. به نظرم این بیشترین مشکل ما در ایران هستش.

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2011-01-13 در ساعت 08:20 PM
    amin-net و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    نقل قول نوشته اصلی توسط al_bozorgi نمایش پست ها

سلام. آقا یه سئوال برام پیش اومده:
    کابل SFTP نسبت به UTP و STP وجود لایه عایق اضافه برای جلوگیری از الکترومغناطیس بیرونی هست.
    میشه بگی که چه ارتباطی به نسوختن پورت لن داره که شما یشنهاد دادین ؟

ویرایش توسط mkm : 2011-01-14 در ساعت 05:26 AM

نام حقيقي: M.Moradi

عضو عادی . شناسه تصویری mozafar_sa
    نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    پست ما رو که حذف کردن
    اما مشکل توی همون آی سی KENDIN هست ...
    برو 60 تومن بده تعویضش کنن !
    میترسم بیشتر بگم و راهنمایی کنم بازم حذف کنن و اخطار بدن

نام حقيقي: kelile, demne

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    آی سی KENDIN ویا همان KSZ8721B را از کجا می‌شود تهیه کرد؟

نام حقيقي: M.Moradi

عضو عادی . شناسه تصویری mozafar_sa
    نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    جمهوری - پاساژ امجد وعباسی و ...

کلمات کلیدی در جستجوها:

پاور استیشن 5

پاور استیشن

تعمیر نانو استیشن 5

مشکل با پاور استیشن 5

تعمیر دستگاه نانو استیشن

ای سی lan

ای سی kendin ksz8721b

تعمیر پاور استیشن

ای سی kendin

http://forum.persiannetworks.com/f77/t31904.html

ی سی KENDIN ویا همان KSZ8721B

خراب شدن نانو استیشن 5

تعمیر نانو استیشن5

پاور استیشن خراب

تعمیر پاور استیشن 5

خراب شدن پورت lan

برد پاور استیشن 5

مشکل lan پاور استیشنروشن نشدن چراغ لن نانو استیشن 5تعمير آنتن نانو استيشندستگاه پاور لندستگاه پاورلنتعمیر نانو استشین 5لن پاور نانو استیشن 5از کجا باید فهمید که پاور سوخته

برچسب برای این موضوع