نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط comiser
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط llsaeidll
  • 1 توسط milad22
  • 1 توسط deltapars

موضوع: مشکل وایرلس دادن آی اس پی

نام حقيقي: ppup

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

Icon14 مشکل وایرلس دادن آی اس پی

سلام من تازه توی این انجمن عضو شدم
    شرمنده اگه سوالم بچگانه یا مسخره میاد اما من و چند تا از دوستام قصد داریم آی اس پی بزنیم و ....
    مشکل اولم اینه که من نمیدونم برای وایرلس دادن به چه تجهیزاتی نیاز دارم
    دوم اینکه چه جوری ارتباط نقطه به نقطه برقرار کنیم البته پوینت تو مولتی پوینت که سادس دیگه اینقدرم ....

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی خوبانی

خواننده شناسه تصویری mahdi5k
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    73
    سپاسگزاری کرده
    0
    آی اس پی زدن ساده س ولی اول بازار رو بسنج ببین مشتری داری میتونی رقابت کنی از همه مهمتر همینه مشتری و بازار
    وایرلس کاری نداری نهایت یه بار یکی رو میاری برات راه میندازه یاد میگیری ... سخت نیست

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    یه جستجو تو فروم بکنی جوابتو می گیری

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    من در مورد بازارش تحقیق کردم تو شهر ما حداقل بازارش خوبه
    در جواب دوست عزیزمون ماه جنیدی گشتم جسته گریخته چیزایی رو گرفتم ولی خواستم اول مطمن شم دوم اینکه همه ی مطالب یه جا باشه درکش راحتتره به صورت لولی

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadshad نمایش پست ها
    سلام من تازه توی این انجمن عضو شدم
    شرمنده اگه سوالم بچگانه یا مسخره میاد اما من و چند تا از دوستام قصد داریم آی اس پی بزنیم و ....
    مشکل اولم اینه که من نمیدونم برای وایرلس دادن به چه تجهیزاتی نیاز دارم
    دوم اینکه چه جوری ارتباط نقطه به نقطه برقرار کنیم البته پوینت تو مولتی پوینت که سادس دیگه اینقدرم ....
    nدوست عزیز اگه توی شهرستانید و رقیب آنچنانی نداری میتونی adsl wir dial up و همه رو راه بندازی و راحت کار کنی ولی اگه توی شهرهای بزرگی هستید راه نندازید بهتره چون رقابت کردن تو این شهر ها سخته و مخابرات هم توی شهرهای بزرگ میخواد adsl بده البته با همکاری pap ها که بازم به isp ها میرسه ولی سخته رقابت برای شروع.و ایرانسل و چنتا شرکت دیگه هم میخوان وایمکس بدن که ملت شهرهای بزرگ فکر کنم استقبال کنن ولی تو شهرستان از این چیزا خبری نیست و هیچ ترسی هم نداشته باش.نه مخابرات میاد و نه وایمکس.چون نه برای سرویس دهنده میصرفه که برای جمعیت ناچیز شهرستان هزینه میلیاردی کنه و نه برای مخابرات میصرفه که بخواد adsl کار کنه.پس اگه شهرستانید و جو رو میسنجید که خوبه بهترین ارتباط و با صرفه ترین برای مردم شهرستان همون adsl هست و بسم الله رو بگید
    موفق باشید

reza388 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: shahram

عضو عادی شناسه تصویری comiser
    نوشته
    160
    سپاسگزاری شده
    93
    سپاسگزاری کرده
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    nدوست عزیز اگه توی شهرستانید و رقیب آنچنانی نداری میتونی adsl wir dial up و همه رو راه بندازی و راحت کار کنی ولی اگه توی شهرهای بزرگی هستید راه نندازید بهتره چون رقابت کردن تو این شهر ها سخته و مخابرات هم توی شهرهای بزرگ میخواد adsl بده البته با همکاری pap ها که بازم به isp ها میرسه ولی سخته رقابت برای شروع.و ایرانسل و چنتا شرکت دیگه هم میخوان وایمکس بدن که ملت شهرهای بزرگ فکر کنم استقبال کنن ولی تو شهرستان از این چیزا خبری نیست و هیچ ترسی هم نداشته باش.نه مخابرات میاد و نه وایمکس.چون نه برای سرویس دهنده میصرفه که برای جمعیت ناچیز شهرستان هزینه میلیاردی کنه و نه برای مخابرات میصرفه که بخواد adsl کار کنه.پس اگه شهرستانید و جو رو میسنجید که خوبه بهترین ارتباط و با صرفه ترین برای مردم شهرستان همون adsl هست و بسم الله رو بگید
    موفق باشید

البته جو شهرهای کوچک این طور که این دوستمون هم گفت نیست .

مخابرات قصد ارائه خدمات در تمام کشور رو داره ، حتی توی روستاهای دور افتاده .

فرهنگ استفاده از اینترنت در شهرستانها خیلی پایین هست و پرسنل مخابرات هم بی سواد .

دردسرش خیلی زیاده به این سادگی که شما میگین نیست .

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط comiser نمایش پست ها
    البته جو شهرهای کوچک این طور که این دوستمون هم گفت نیست .

مخابرات قصد ارائه خدمات در تمام کشور رو داره ، حتی توی روستاهای دور افتاده .

فرهنگ استفاده از اینترنت در شهرستانها خیلی پایین هست و پرسنل مخابرات هم بی سواد .

دردسرش خیلی زیاده به این سادگی که شما میگین نیست .
    بله جناب شهرام.دقیقا همینطوره.ولی من الان به عنوان کسی که اولین بار adsl رو توی شهرستانمون آوردم میدونم و درک میکنم این موضوع رو که مردم شهرستان از لحاط فرهنگ اینترنتی خیلی سطحشون پایینتر از استانه و یا شهرهای نسبتا بزرگ.مشکله isp های شهرستانی همینه دیگه.حالا یه سری isp هم این بین هستند که از همین بی سوادی و سادگی مردم تو شهرستان نهایت سوء استفاده رو میبرن.ولی خداییش من از روزی که adsl رو اوردم توی شهرستان وضع عده ای از مردم از لحاظ سواد و روشن بینی اینترنت بهتر شده و بد و خوب رو کم کم دارن تشخیص میدن.و در مورد مخابرات باید بگم که من خودم در ارتباطم با واحد نظارت دیتا بر شهرستانها.خانم توکلی مسئول امور شهرستانها در دیتای فارس گفتند که شهرستانها در برنامه کاری مخابرات اونم برای adsl اصلا تعریف نشده فعلا و هیچ بودجه ای رو بهش اختصاص ندادن.و اگه هم بخوان همچین کاری کنن باید در نظر بگیرن ببینن که اصلا برای دیتا میصرفه که بخواد برای جمعیت محدود شهرستانها و یا روستاه هایی که شاید توی 100 نفرشون 5 نفر بدونن اینترنت چیه (منظورم شهرستانه خودمه)و اینکه آیا اونها هم میتونن سرویس بگیرن از لحاظ مالی یا نه که اونوقت اگه شرایط مهیا بود مخابرات پورت میبنده ولی....
    میده به بخش خصوصی که همونم هیشکی به جز isp شهرستان نمیتونه ساپورت کنه.والا برو بچه های مخابرات روز اول برای من رانژه کردن رو هم بلد نبودن.چه برسه به adsl!!!!!!
    در کل هر سرویسی از طرف هر شرکت یا اداره ای که بخواد ارائه بشه چه adsl و چه وایمکس و غیر ابتدا باید فرهنگ سازی بشه و بعد وضعیت اقتصادی شهرستان در نظر گرفته بشه و سپس همون سرویسی رو که در حد توان مردم هست رو طرف بیاره.اینو بگم مخابرات توی شهرستانها اصلا نمیتونه کار کنه.اگه هم بخواد کار کنه مجبوره که بده دست isp برای ساپورت مشترکینش که اینم دور از ذهنه یک isp هست.مخابرات به این راحتی ها برای شهرستان و روستا هزینه نمیکنه چون پرسنل فنی نداره.همون شبکه موبایل و تلفن ثابتش رو بچرخونه معجزه کرده

ویرایش توسط 3hsan : 2009-12-30 در ساعت 02:30 PM
    reza388 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    البته که adsl هم میدیم اما سوال من چیز دیگه ایی بود
    من راجع به وایرلس سوال دشتم
    ممنون میشم جوابموبدین
    مرسی

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    خدا انشالاه به همتون خیر بده که اینقدر پست میزنید
    من نمیدونم کدوم یکی رو بخونم

دمتون گرم الان یه هفتس که من این پستو گذاشتم ولی کسی راهنمایی درستی نکرده مارو

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    دوست عزیز
    وسعت منطقه ای که میخواید پوشش بدید وتعداد مشترکها و وضعیت جغرافیائی شهر را که بهش اشاره نکردید تو تصمیم گیری مهمه و کل سرمایه ای که لازم دارید بستگی به این موارد فنی داره
    اما تو این وضع اقتصادی مردم اینترنت جزو اولویت زندگیشون نیست و سرمایه گذاری چند میلیون و کلی دردسر بندرت ممکنه جواب بده

shadshad سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    25*25 کیلومتر مساحت تحت پوشش
    تعداد مشترک ها هم از 200 تا بالا نمیزنه حدودا 150 تا تخمین زدیم
    اکثرشونم شرکت هستن که پول مثل علف خرسه براشون
    مرسی

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    اگه واقعا از مشتریات مطمئن هستی سعی کن از همون اول سرویس پایداری رو بهشون بدی تا فکر اینکه سراغ کسی دیگه برن رو نکنن. و کسی هم به این فکر نیوفته بیاد هوو بشه برات!
    میتونی یه میکروتیک بذاری با سه تا کارت Mini Pci و با سه تا آنتن سکتور سرویس بدی. یا اینکه از آنتن های Flat استفاده کنی.
    اگه شعاع سرویس دهیت اینقدر بالاست (25 کیلومتر) بهتره بیشتر از یه نقطه رو برای سرویس دهی در نظر بگیری.
    فقط سعی کن سرویست پایدار باشه. چون مسئولین شرکتها با قطعی سرویس اصلا میونه خوبی ندارن!!!
    (دوست دارن سر صبح که میان پاهاشون رو بندازن رو هم و چند تا سایت خبری رو چک کنن و همونجا پشت میز صبحونه بخورن!)

cpuman سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال شناسه تصویری deltapars
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام .منم با هاشم آقا موافقم 0 از چند ایستگاه استفاده کن .لینکای اصلی با mikrotik یا mikrowan و یا power station 5-2 - tetetronics کلا رادیوهای پایدار لینک بزن و لینکای زیر 5 کیلومتر با Nano sation 2-5 . پای تمام ایستگاهات حتما UPS بزار در حد
    توان 500 کفایت میکنه فکر کنم هر ایستگاه 200-300 تومن ups بخواد . یه اکانتینگ خوب هم فکر باش . انشا اله که موفق بشی
    از رقابت هم نترس . هر کس سرویس خوب بده برنده هست . بسم الله بگو یا علی

milad22 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali zibania

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام من یه مشگلی دارم دوست عزیز
    من یه access point مدلشم اینه TP-Link TL-WA5110G دارم و یه آنتن سند هم دارم و یه مودم ای دی اس ال هم دارم.
    میخوام برد اینترنت وایرلسم زیاد بشه الآن تا یه حدی که کار کنه راه اندازیش کردم و لی ظاهرا آنتن تو مدار نیست یعنی تنظیم خاصی داره که باید بشه تا کار کنه و من دقیقا اطلاع ندارم باید تو پروفایلش چه چیزایی رو تنظیم کنم .
    ممنون میشم اگه میتونین منو راهنمایی کنین.
    آنتنم هم 12DBهست که الان به Access وسله .من چندین بار گفتم این مشگل رو دارم ولی کسی جوابی نداد حالا اینجا مشگلمو دارم میگم شاید کسی تونست کاری کنه برام.

نام حقيقي: سعید عباسی

عضو غیر فعال شناسه تصویری abbasi
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام دوست عزیز
    به نظر من هم میتونی خیلی راحت از یه میکروتیک مدل 433AH به عنوان رادیو با 3 تا کارت minipci وایرلس مدل R52 H استفاده کنی .برای آنتن هم همون آنتن های سکتوری که دوستمون آقای سکاکی پیشنهاد دادند خوبه و هر کدومش 120 درجه رو پوشش میده اما فقط مشکلی که داره اینه که از نظر سازمان تنظیم مقررات باید جمعش کنی . اما اگه شعاع ارتباطی کمی داشته باشی میتونی از آنتن omni هم استفاده کنی !
    قیمت لینکش هم برات زیاد در نمیاد و مناسبه بعلاوه اینکه میتونی به یوزرات هات اسپات سرویس بدی و مدیریتشون کنی.

کلمات کلیدی در جستجوها:

وایرلس بهتره یا ای دی اس ال

ای پی مودم nano sation2

مساحت تحت پوشش وایرلس

وایرلس بهتره یاای دی اس ال

ای پی دهی رادیو mikro wan forum.persiannetworks.com

آی پی mikrowan

شرایط وایرلس دادن

در ساری وایرلس بهتر است یا ای دی اس ال

mikrowan فعال ساری

اشارة اكسس TL-WA5110G

دادن آی پی به وایرلس