صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: مشاوره در راه اندازي پروژه وايرلس

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    5

مشاوره در راه اندازي پروژه وايرلس

با سلام خدمت تمامي دوستان
    يک مشاوره مي خواستم در خصوص يک پروژه مشکلاتي دارم که ميخواستم دوستان راهنمايي کنند

1- توي تصوير زير شما محدوده پروژه کارگاهي ما رو ميبينيد که قصد داريم اين نقاط رو توسط دوربين هاي مدار بسته ترجيحا ip-camera زير پوشش قرار بديم و تمامي تصاوير اين دوربين ها رو به نقطه شماره 12 منتقل کنيم.(نقطه 12 حالت اتاق سرور هستش)
    2- فاطصله نقطه اول تا اخر پروژه حدود 2900 متر هستش و عرض منطقه هم حدود 500 متر
    3- در منطقه وزش بادهاي فصلي و همينطور باران هاي سنگين رو زياد داريم و همچنين جديدا گردو خاک و هواي شرجي رطوبت گاهي 99%
    4- در نقطه 12 يک دستگاه Nvr*قرار داره که توسط يک ايپي وليد تصاوير پروژه رو به صورت آنلاين قابل پخش ميکنه
    5- هر دوربين براي انتقال تصاوير با کيفيت مطلوب چيزي حدود 2 مگابايت پهناي باند رو روي شبکه لازم دارن و نکته مهم تر با توجه به امنيتي بودن کاربري اين دوربين ها شبکه کاملا پايدار و بدون قطعي رو لازم دارم
    6- الان پيشنهاداتي جهت راه اندازي پروژه به صورت wi-fi هست با کمک انتن هاي دايره اي نترونيکسس با کمک آنت هاي اهمي که اطراف اون هستن (بحث مجوزش رو ميتونيم پيگيري کنيم و بگيريم 80%)
    7- با توجه به اجرايي بودن طرح خواهشا اگر دوستان پيشنهاداتي دارن با جزييات کامل و حدود قيمت مطرح کنن
    8- چيزي که شنيدم اکسس پوينت هاي نانو به کارم نمياد همچنين لول وان پس يه چيز به درد بخور لطفا معرفي کنيد
    9- به سوال هم که براي خودم مطرح هست اينه که ايا ميشه با مثلا 10 تا اکسس پوينت معمولي مثلا با 300 متر برد (مثلا wap 6010*لول وان ) پروژه رو راه انداخت يا نه؟ بحث پايداريش واسم مهم هستش
    سوال ديگه اي هم بود بگيد تا جواب بدم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط 4shir : 2009-11-01 در ساعت 12:21 AM

نام حقيقي: محمد رضا حجابی

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    سلام
    خسته نباشید

اول دو تا سوال داشتم:
    1) منظور شما از دستگاه nvr که نوشته اید، همون دستگاه dvr هست؟
    2) منظور از آنتن اهمی که نوشته اید، همون آنتن امنی است؟

سپس یه سوال فنی در مورد پروژتون دارم. چون من خودم توی اصفهان خیلی از این کارا کردم. دستگاه dvr شما چی هست (البته اگه درست فهمیده باشم) که می خوایند 11 تا ورودی شبکه بهش بدید؟
    یا اینکه مبدلی برای تبدیل RJ45 به آنالوگ دارید؟

در ضمن اگه هر کدوم از IP-Camera هاتون حدود 2 مگابایت پهنای باند بخواد، فکر می کنید می تونید یه همچین حجم عظیمی از اطلاعات رو روی اینترنت بفرستید؟

خوشحال می شم جواب سوال هامو بدید
    با تشکر

در پناه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موفق و پیروز باشید

4shir سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    5
    خوب ببينيد در پاسخ به سوال اول بايد بگم دستگاه dvr*يک رکوردر هستش ! و شما که ميگيد کار کرديد يکم بعيد بود بخوايد 11 تا دوربين تحت شبکه رو به dvr*وصل کنيد اين کار رو با دستگاه ها و يا نرم افزار هاي به نام nvr انجام ميدهند! نرم افزاريش که هيچ اما دستگاه هاي mininvr براي کنترل تحت شبکه دوربين هاي ايپي و حالا بسته به مدل دستگاه دوربين هاي ايپي هستش با امکانات بسيار زياد جهت کار تحت شبکه اينترنت اين نرم افزاري که روي دستگاه هاي dvr*ما نصب کرديم اين هستشnuuo survellance management software با کلي انکانات براي مديريت دوربين ها و ... اها تا يادم نرفته دستگاه nvr*فقط دوربين هاي تحت شبکه رو کنترل ميکنه براي همين اگر شما بيايد بر روي کامپيوتر نصبش کنيد و از 2 تا پورت pci براي کارت dvr*استفاده کنيد ميتونه اونها رو هم مديريت کنه !اما نياز به 2 تا تبديل داره اين وسط اما خود دستگاه nvr خودش ورودي شبکه داره و همه بهش وصل ميشن کاتالوگ هاشو دارم بعدا براتون ميفرستم
    2- نرم افزار هاي nvr که بر روي dvr هاي pci*نصب مبشه و قيمتش حدود 2 ميليون هستش ! الان ما يک dvr*32 کاناله داريم به همراه نرم افزار nvr جهت مديريت دوربين هاي ايپي و انالوگ !(که هنوز دوربيني رو بهش وصل نکرديم منتظر طرح وايرلس هستيم ببينيد اخرش ميشه چي)
    در پاسخ به سوال دومتون دوست عزيز الان من يک دوربين سپيد دام راه اندازي کردم با 32 xزوم و 400x زوم ديجيتال يک دونه انتن نانو 2 گذاشتم پشتش با يک پهناي باند 256 کيفيت تصويرم روي d1 هيچ مشکلي نداره !!! اون 2 مگابايت رو خود شرکت گفته براي بهترين کيفيت اين پهناي باند رو روي شبکه لازم داريد که ما بعد از تست ديدم همچين چيزي نيست اما توي کار آدم بايد سقف رو در نظر بگيره از طرفي زماني که من همه دوربين ها رو بيارم توي nvr مديريت پهناي باند و ... کلا عوض ميشه و خود دستگاه ميتونه تنظيم کنه با چه فرمتي اون ها رو نشون بده 3gp*يا Avi*و يا mp4 ! فعلا بحث اصلي روي شبکه اي هستش که اينها رو بهم وصل کنه
    3- در خصوص اهمي و امني بابا منو ديوانه کردن هر کسي يه چيزي ميگه من بعد خوندن چند تا مطلب و يکم تجربه اي که داشتم با نماينده سازمان بازررسي استان صحبت کردم ميگفت اهمي !! من ميگفتم امني طرف گفت نه اهمي هستش ديگه من هم ميگم اهمي
    اين هم عکس اون انتن هستش چون مدلش يادم رفته چي بود

خوب باز هم سوالي بود در خدمتم

ویرایش توسط 4shir : 2009-11-01 در ساعت 08:07 AM
    hashem_wol سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    با سلام و خسته نباشید.ممنونم از اینکه با حوصله به سوالت بنده جواب دادید. در ضمن من نگفتم می خوام 11 تا رو بهش وصل کنم. پرسیدم شما می خواین چیکار کنین.در پناه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موفق و پیروز باشید.با تشکر

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    5
    خواهش عزيز ،
    آقا امروز من با يه اکسس پوينت level one مدل WSK-3000 که روي خود دستگاه هم زده WBR-6010 به همراه يه دوربين ايپي معمولي zavio F312A و لپتاپ خودم توي محدوده حدودا 300 متري جواب گرفتم !! يعني دوربين رو به اکسس پوينت وصل کردم و با ماشين توي پروژه دور زدم و با لپتاپ هم ميزان دريافت شبکه و هم تصوير رو چک کردم در تصوير بالا دوربين و اکسس پوينت در نقطه 12 بودن و با لپتاپ در نقاط 10 و 14و11 و 9 و 100 متر پايين تر از 9 به سمت نقطه 6 رو هم تصوير داشتم که البته در نقاط دور فقط 2 خط سيگنال داشتم و قطع و وصل ميشد ! حالا با اين تفاسير دوستان ميتونن مدل اکسس پوينت و همينطور آنتني رو که بايد استفاده کنم رو بهم بگن که توي شرايط اب و هوايي اينجا مشکلي نداشته باشه و همينطور با توجه به اينکه قراره اينجا ساخت و ساز بشه و تا 5 ماه ديگه اسکلت فلزي ساختمان هاي 4 طبقه زده بشه مشکلي واسه شبکه پيش نياد!
    نکته بعدي آيا راهي واسه رفع مشکل برق براي دوربين ها هست؟ که نخوام برق رو براي هر دوربين ببرم؟ (جنبه تجربي داره و ميدونم ربطي به موضوع کلي نداره)
    با تشکر

ویرایش توسط SADEGH65 : 2009-11-01 در ساعت 05:18 PM علت: تصحیح فونت

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    با سلام و خسته نباشید.

شما می خواین همه تصاویر را در همه ی محوطه به صورت wireless داشته باشید، یا فقط در در نقطه 12 می خواین داشته باشید؟

AP WSK-3000 فکر کنم indoar باشه. اونوقت شما با این حرفایی که می زنید فکر می کنید، در آینده مشکلی نداشته باشید؟

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrh_1363 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.

شما می خواین همه تصاویر را در همه ی محوطه به صورت wireless داشته باشید، یا فقط در در نقطه 12 می خواین داشته باشید؟

AP WSK-3000 فکر کنم indoar باشه. اونوقت شما با این حرفایی که می زنید فکر می کنید، در آینده مشکلی نداشته باشید؟
    سلام
    خير من تصاوير رو فقط در نقطه 12 لازم دارم !!
    اين اکسس پوينت هم بله ايندور هستش و من فقط براي تست ازش استفاده کردم !! که ببينم تا چه محدوده اي رو بدون مشکل پهناي باند دارم حالا دوستان اگر محبت کنند اکسس پوينت و نوع آنتني رو که بتونم اون محدوده رو زير پوشش برم و روي شبکه با احتساب 12 تا دوربين چيزي حدود 30 مگابايت رو بتونه برام تامين کنه اگر کسي معرفي کرد محلي رو هم که بشه خريداري کرد رو معرفي کنه ممنون ميشم

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    چه عجب ما بالاخره اين نقشه شما رو ديديم.
    خوب خدمت آقاي ساسان عزيز كنم كه احتمال بسيار زياد منظورتان از 2 مگا بايت و 30 مگابايت،2 مگا بيت و 30 مگابيت است.توضيحات من هم بر اساس مگابيت است و گرنه اگر واقعا مگابايت نياز داشته باشيد بحث ديگري است.
    راه اندازي شبكه شما كار مشكل نيست چون از لحاظ ديد و فاصله مشكلي نداريد.كل محدوده شبكه شما 3 كيلومتر است كه با بيشتر دستگاههاي وايرلس موجود مي توانيد اين منطقه رو پوشش دهيد.و اما مشكلات شما از نظر من:
    1-مجوز
    2- هزينه(در اين مورد اطلاعاتي نداديد)
    3-پهناي باند
    1-اگر اصرار و يا احيانا اجباري براي گرفتن مجوز لينك نداشته باشيد دستتان خيلي بازتر است و مي توانيد از آنتن امني و لينك هاي Multi point استفاده كنيد.همچنين از دستگاههاي خوب و ارزان قيمت بدون مجوز مثل دستگاههاي شركت ubiquiti سري هاي PS و NS اما اگر مجبور به گرفتن مجوز باشيد بايد قيد انتن امني و لينك مولتي پوينت را بزنيد و تمام لينك ها را PTP ببنديد.يعني به ازاي هر پوينت يك دستگاه كه مي كنه به عبارتي 32دستگاه داراي مجوز.در سايت سازمان تنظيم مقررات مي توانيد مشخصات دستگاه هاي داراي مجوز رو ببينيد.به غير از چند نمونه مثل دستگاههاي Teletronics سري Slab و بعضي از دستگاه ها كه indoor هستند بقيه دستگاهها حرفه اي به شمار مي روند و قيمت هاي بالايي هم دارند مثل Alvarion يا Redline.
    2-بحث هزينه كه با بحث مجوز گره خورده كه توضيح دادم.در كل راه اندازي اين پروژه جوري كه بتونه مجوز بگيره خيلي پرهزينه تر از نوع بدون مجوزشه و دوم همون بحث هر چقدر پول و آش و اينا.
    3-در مورد پهناي باند.(چقدر رسمي شد يكم خودموني تر توضيح مي دم) توصيه من اينه كه اصلا طرف دستگاههاي Soho و اكسس پوينت هاي معمولي و عايق بندي و اين صحبت ها نريد كه جووني و اعصابتون رو بايد پاش بزاريد.دوم بايد دستگاههاي بگيريد كه بتونه اين مقدار پهناي باند رو مديريت كنه و زير بار نخوابه.منظورم در نقطه 12 است در اين نقطه اگر قرار است مولتي پوينت كار كنيد بايد راديويي استفاده كنيد كه قدرت پردازش بالايي داشته مثل روتر بردهاي ميكروتيك يا راديوهاي شركت پراكسيم.
    اما پيشنهادي كه براي راه اندازي طرحتون دارم:
    يه برد ميكروتيك با يك آنتن امني هايپرلينك يا پلنت بالاي 10 ديبي در نقطه 12 به عنوان آنتن مركزي و NS5 براي يوزرهاي نزديك بهمراه يه برد ميكروتيك ديگر در نقطه 12 با آنتن فلت با زاويه تابش بالا(هر چي بيشتر بهتر) براي نقاط دورتر(1-2-3-4-16) به صورت مولتي پوينت.خود نقاط 1-2-3-4 و 16 رو مي تونيد PS5 يا Slab5823 كار كنيد.
    راه حل هاي ديگه اي هم وجود داره(به غير از اين به 3 راه حل ديگر هم فكر كردم) ولي به نظر من اين راه حل هم از نظر راه اندازي ساده تر و هم از نظر هزينه بهينه تر از بقيه است.(مجوز نمي گيره البته)در مورد آب و هوا هم من در اين فاصله مشكل خاصي نمي بينم.يكي دو تا ساختمان هم كه بعدا ساخته بشه بعيد مي دونم مشكلي براتون پيش بياره.(رو اين حساب نقاط دورتر دستگاههاي قوي تر پيشنهاد شد) در ضمن كل پروژه رو هم مي تونيد رو فركانس 2 كار كنيد اگر مشكل شلوغي فركانس نداريد.(كه براي گذر از مانع در آينده بهتر هم هست)
    در مورد قيمت هم مي تونيد تو سايت ايستگاه جستجو كنيد فروشنده هاي زيادي رو پيدا مي كنيد كه تشخيص معتبر بودنشون زياد سخت نيست.اينجا هم دوستان فروشنده با انصافي هستند كه احتمالا پيغام خصوصي هاشون رو دريافت خواهيد كرد.شركت ميكروتيك هم كه در ايران نماينده دارد و مي تونيد تو سايت ميكروتيك پيداشون كنيد.
    از دوستان ديگر هم تقاضا مي كنم اگر پيشنهاد بهتري دارند و يا اينكه اشكالي در پيشنهاد من مي بينند براي اين دوستمون ارائه بدن.چون بنده اينجا رو به ايشون پيشنهاد كردم و ايشون مطمئن نبودن كه اينجا جواب بگيرن.

ویرایش توسط herus_deus : 2009-11-02 در ساعت 01:36 AM
    4shir، mrh_1363، mhzadeh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    5
    با تشکر
    من شما رو هم نميشناسم معرفي کنيد ممنون ميشم !!
    در مورد پاسختون متشکر والا همونطور که گفتم اين طراحي براش شده بود اما متاسفانه با توجه به مشکلات پيش اومده انجام نشد ! و الان من خودم دارم دنبال راهي واسه توجيه طرح و ترجيحا ارزون تر شدن انجام اون ميدم که بتونم مديران رو براي اجراي طرح توجيه کنم ! بحث مجوز رو قبلا هم گفتم چون طرح ملي محسوب ميشه ميشه واسش مجوز گرفت الان ما اينجا بيسيم داريم هنوز هم مجوزش آماده نشده و 2 ساله داريم باهاشون کار ميکنيم !
    در خصوص دوربين ها هم والا من چون تخصصم اين نيست و صرفا حرف مسئولين شرکت طرف قرارداد رو منتقل کردم که همونطور در بالا گفتم ما واسه اين دوربين اسپيدام با 256 کيلوبايت داريم خوب جواب ميگيريم البته روي cf4 و نه روي d1 از طرفي اين تجهيزات که الان شما گفتيد .
    من دنبال اين هستم
    با توجه به اينکه دوربين ها خودشون آنتن دارن ! و الان من تغييراتي رو در ساختار شبکم دادم بدين صورت دوربين رو در فاطله 600 متري قرار دادم اکسس پوينت رو در نقطه حد فاصل اينها قرار دادم حدود 320 متري نقطه 12 سپس لپتاپ رو در نقطه 12 قرار دادم با 4 خط سيگنال ميگرفتم و تصوير هم خوب بود ! آيا ميشه با اکسس پوينت هاي ايندور به همين صورت طرح رو زير پوشش قرار بدم؟ و براي نقاط دورتر از نانو استفاده کنم به صورت p2p ؟
    2- اين طرح که داديد با توجه به اينکه من هيچ تجربه و شناختي روي دستگاه هاي وايرلس ندارم ممنون ميشم برند و مدل رو معرفي کنيد مثلا ميکروتيک مدل فلان يا انتن ... با ذکر حدود قيمت خيلي متشکر خواهم شد

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    با سلام و خسته نباشید.

از آقا مهدی تشکر می کنم به خاطر جواب زیبائی که دادن.
    به جای PS و میکروتیک، جدیدا یه محصول جدید از ubqt دیدم که واقعا خوب کار می کنه و پهنای باند خیلی خوبی براتون ایجاد می کنه. اسمی که من از این آنتن بلدم 16 attach هست.

یه لینکه 4.5 باهاش زدم، جدا خوب بهم کار می ده، 2 تا خط voip، اینترنت و 6 تصویر دوربین رو داره انتقال می ده، کاملا live.

اما هر کاری می تونی بکن تا بتونی توجیه کنی که طرحت خوبه و طرف indoar نرو.
    البته من بی سواد تر از اینم که یه نظر اساسی دارم.

در پناه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف، موفق و پیروز باشید.
    با تشکر

r0otsharp سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    مي خوايد ارزون بشه مشكلي نيست ولي روي پايداري زياد نميشه حساب كرد.نه اينكه اصلا نشه ولي اينطوري هم نيست كه ولش كنيد مثلا يكسال بدون هيچ مشكلي كار كنه.مجبور مي شيد بعضي وقت ها دستگاه ها رو ريست كنيد.احتمال اينكه قطعي هاي چند ثانيه اي هم داشته باشيد هست منتها احتمالش خيلي كمه.با ساخت و سازهاي آينده هم به مشكل مي خوريد احتمالا.(مشكلي نيست كه اسان نشود البته ميشه بزاريد اون موقع اگر مشكل پيش اومد فكرش رو بكنيد اينم راه حليه مخصوصا زماني كه اولش سخت ميگيرند و ميگند زياد هزينه نكنيد)
    اما پيشنهاد
    RB433
    mPCI: Engenius 8603
    يا
    mPCI:R52H
    Hyperlink 15dbi omni directional
    از 15 دي بي كمتر هم مي تونيد بگيريد اگر خواستيد هزينتون پايين تر بياد.
    دو سري از اين تجهيزات نياز داريد يكي براي نقطه 12 براي پوشش دادن نقاط 7-8-9-10-11-13-15 و يكي سري هم براي نقطه 4 براي پوشش دادن نقاط 1-2-3-5-6-16 و در آخر هم يك لينك P2P بين نقاط 4و 12 با PS(اگر ارزون تر خواستيد با NS) رو فركانس 2 هم كار كنيد بهتره به نظر من.يعني كل تجهيزاتتون رو 2.4 تهيه كنيد.البته من توان خروجي دوربين هاتون رو نميدونم ولي با مثالي كه زديد مشكلي به نظر نميرسه.از نظر آلودگي فركانسي هم پاك پاك به نظر ميايد كه با لپ تاپ اينطوري جواب ميگيريد.

4shir، mrh_1363، mhzadeh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    53
    با سلام و خسته نباشید.

باز از آقا مهدی عزیز تشکر می کنم به خاطر جواب های کامل و بی نقصی که در حال ارائه هستن.

من یه سوال داشتم.

یادمه توی پست های قبلی گفته بودن برای هر دوربین 2 مگابیت پهنای باند می خواند.

در نقطه 4 باید 7 تا دوربین یعنی 14 مگا بیت رو انتقال دهند. به نظر شما NS2 این پهنای باند رو در فاصله 1km فراهم می کنه؟

با تشکر
    در پناه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موفق و پیروز باشید

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    اين پست رو ببينيد:
    تجربه اي با UBQuiti
    نانو نمي تونه كامل اين پهناي باند رو بده.حتي پاور هم ممكنه به صورت كامل و استيبل نتونه(اگر 24 ساعته بخواين ازش 14 مگ بكشين)
    دقت كنيد:
    حداكثر بار كه شايد خيلي كم در شرايط عادي اتفاق ميافته!
    اين حداكثر بار(14 مگ در اينجا) اصلا ممكنه رخ نده.(و قراره كه ارزون دربياد تا طرح توجيه بشه)
    اما جواب مي ده(پيكان هم شما رو به مقصد مي رسونه زانتيا هم مي رسونه فرقشون چيه؟)

4shir و r0otsharp سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    5
    باز هم سلام چند تا سوال و يک سري تغييرات در سيستم داده شد که ميگم
    1- آيا راهي هست که با کمترين هزينه در نقاط ياد شده و بدون آنتن خاصي با همين آنتني که روي خود دوربين ها هستش بشه تصاوير رو منتقل کرد ( البته اين سوال بيشتر بخاطر عدم آشنايي من با ساختار وايرلس هستش و شايد مسخره به نظر بياد اما هزينم رو ميخوام روي نقطه 12 انجام بدم به عنوان نمونه مهدي جان فرمودند که دو سري تجهيزات در دو نقطه بزارم ميشه تجهيزات قوي تري روي نقطه 12 بزارم؟ و ساير نقاط با همون انتن خودشون جواب بدن؟) يا مثلا لپتاپ يا سيستم ها با کارت وايرلس معمولي )
    2- بحث مجوز حل شد و مشکلي از اين نظر نيست اما بحث هزينه اي متاسفانه جدي تر شده چون حدود 5 ميليون هزينه dvr و nvr داديم که يکم اين طرح رو تحت تاثير قرار داده
    3- بحث روتر بورد هم به علت مشکلات فضا بعيد بدونم بشه انجام داد بريم روي بحث انتن و اکسس پوينت هاي outdoor يه بابايي اکسس پوينت ap2100 رو بهم پيشنهاد داده!! با انتن فلت
    4-من کجا بتونم يکم اطلاعات در خصوص اين انواع انتن کسب کنم خيلي شلوغ شده و خيلي آدم گيج ميشه توي اين بحث آنتن ها من با اينکه 10 ساله توي اينترنت هستم و کلي هم خرابکاري و اينها موندم توش چه برسه به کسي که خيلي هم وارد نيست و متاسفانه از لحاظ زماني هم امکان خوندن مقالات و ... هم ندارم براي همين به مشکل برخوردم
    باز هم تشکر از همه دوستان که نظراتشون رو گفتن
    5- آيا نانو فقط براي ارتباط p2p*هست يا ميشه مثلا يک نانو رو به يک کارت معمولي هم متصل کرد!! (بزاريد به جساب عدم آشنايي با تجهيزات)

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    1-طرحي كه پيشنهاد دادم بر همين مبنا بود. نقاط از همون آنتن دوربين استفاده كنند و نيازي به دستگاه ديگه نداشته باشند.
    شما نقطه 12 رو قوي مي كني در نتيجه شما سيگنالت رو به نقطه 1 مي رسوني اما نقطه 1 فرستندش ضعبفه نمي تونه سيگنالش رو به نقطه 12 برسونه در نتيجه ارتباط نداريد.(يا ارتباط ضعيفي داريد) حالا هر چقدر كه نقطه 12 رو قوي كنيد فرقي نمي كنه.(نقطه 4 به همين دليل انتخاب شده)
    2-خيلي خوب شد.چقدر بد شد.
    3-منظورتون رو از مشكلات فضا متوجه نشدم.روتربرد با باكس اتدور و كارت و اينا زياد از يه اكسس پوينت معمولي بزرگتر نميشه.اگر از AP 2100 منظورتون AP2100 *شركت Dlink است كه بايد بگم اصلا مال اين حرف ها نيست.
    4-در مورد انواع آنتن ها اين تاپيك رو ببينيد.
    اگر هم اطلاعات كاملتري در خصوص وايرلس و طراحي و... بخواهيد كتاب اصول طراحي شبكه هاي كامپيوتري فصل سوم و چهارم رو مطالعه كنيد.
    5-نانو رو هم مي تونيد به عنوان اكسس پوينت و هم به عنوان كلاينت استفاده كنيد.(مدهاي ذيگه اي هم دارد) هم مي تونيد باهاش لينك P2P بزنيد و هم مي تونيد ازش به عنوان يه اكسس پوينت جهتي استفاده كنيد.(سيگنال رو فقط مي تونيد تو يه زاويه مشخص بفرستيد نه 360 درجه)
    پيوست:
    اين مدل دوربين هات رو بگو يا چك كن ببين توانشون چند ميلي واته و آنتنش چند دي بي است.اگر ضعيف باشه با يه مقدار نويز به مشكل مي خوري ها.(در كل اين مدل دوربين ها تا جايي كه من اطلاع دارم براي محيط ايندور طراحي مي شوند و انتن روشون هم انتن ضعيفي است يك سري دوريبين هم داريم كه انتن اتدور مي خوره اگر از اين باشه خيلي خوبه و بعدا مي توني بهشون انتن وصل كني مثل اين)

ویرایش توسط herus_deus : 2009-11-05 در ساعت 01:34 AM
    r0otsharp سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t29012.html

آنتن اهمی

راه اندازی وایرلس روی لب تاپ

پروژه وایرلس

دستگاه NVR

1

دوربين اسپيدام

3

وایرلس redline

فاصله دوربين ip تا سرور يا nvr چقدر ميتونه باشه؟

علت سیگنال ضعیف اکسس پوینت 2100

طریقه کانفیگ مودم level one 6010

دوربین اسپیدام ip

بسورد wbr-6010

تنظیم اکسس پوینت لول وان

اکسس پوینت برای راه اندازی اینترنت در محوطه کارگاه

راهنمای راه اندازی تجهیزات وایرلس محلی

نمایندگی f312a

آشنایی با رادیوهای ubqt

نحوه راه اندازی اکسس پوینت map-2100

ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺍﮐﺴﺲ پوینتlevel one

نمایندگی در ایران f312a zavio