صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 26

موضوع: راه اندازی شبکه وایرلس با امکانر اینترنت شیرینگ بین دو یا چند کامپیوتر

نام حقيقي: penguinsjr

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39

راه اندازی شبکه وایرلس با امکانر اینترنت شیرینگ بین دو یا چند کامپیوتر

سلام دوستان
    تازه کارم و هیچی نمی دونم اما می خوام بدونم
    چجوری میشه یه شبکه وایرلس با اینترنت شیرینگ ایجاد کرد؟ بین دو کامپیوتر؟ بین چند کامپیوتر؟
    چه تحهیزاتی لازمه؟
    قیمت تقریبی چقده؟
    برای سرور چی لازمه؟
    برای کلاینت یا کلاینت ها چی لازمه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سهیل

عضو عادی شناسه تصویری iSoheil
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    132
    اگه از ADSL استفاده می کنید، بهتره یه مودم روتر وایرلس دار استفاده کنی. (قیمت از 130هزار الی 90 حتی 80 هزار)
    در غیر این صورت، یک اکسس پوینت احتیاج داری. (از 300هزار تا 60 هزار - بسته به In door یا Out door بودن)
    به علاوه برای هر کامپیوتر (کلاینت) یک کارت شبکه بی سیم. ( حدود 40هزار برای هر کارت شبکه بی سیم)
    در صورت نیاز بگین تا توضیح بدم.

penguinsjr سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    منون از جواب
    اکه ممکنه یه توضیح در مورد روتر و اکسس پوینت و فرقشون رو بگید... لطفا
    این indoor & outdoor یعنی چی؟ یعنی داخل ساختمون یا بیرون از ساختمان؟؟؟؟

نام حقيقي: soroush

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام.
    indoor:یعنی برای تجهیزات داخل ساختمان که معمولا هم دارای برد محدود و برای فواصل کم استفاده میشن.
    معمولا گفته میشه برای فواصل 100m اما در عمل معمولا برای فواصل 30 تا 35 متر کارایی دارن.
    outdoor: برای خارج از ساختمان استفاده میشه و حدود 30km رو پشتیبانی می کنه که برای ساختمان های دور از هم استفاده مین.
    اگه جایی از توضیحات غلط هست خوشحال میشم راهنمایی کنید.

نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    132
    In door و Out door تعریفشون درست بود.
    فقط: In door در مقابل حرارت و رطوبت تاثیرات زیادی داره ولی Out door هیچ تاثیر آنچنانی نداره (پوست کلفت تره).
    و اما مودم روتر وایرلس دار: یه مودم که اینترنت ADSL از طریق خط تلفن بهش وصل میشه که این مودم هم میتونه با کابل شبکه (معمولا 4 پورت) به کلاینت ها سرویس بده هم میتونه به صورت بی سیم "Wireless" (به حدود 50 کلاینت) سرویس بده.
    مثلا به کابل شبکه به PC خودت که نزدیک مودم هست اینترنت ADSL بده و به لپ تاپت که کارت بیسیم داره اینترنت بی سیم یا همون وایرلس بده .. اگه تلفن همراهت WiFi داره با اون هم میتونی ایمیل هات رو چک کنی و به وبگردی بپردازی.
    هم .. میتونی به کلاینتهای (نه چندان دور - در فاصله 50 الی 60 متری) اینترنت بی سیم بدی البته باید همه کلاینت ها کارت شبکه بی سیم داشته باشن.
    در این صورت میتونی به همسایه هاتون اینترنت بدی (البته پولشو هم یادت باشه ماه به ماه ازشون بگیری )
    که در این صورت حتی اگه کامپیوتر شما خاموش باشه اینترنت Wireless کماکان در حال پخش شدنه (!) و کلاینت ها میتونن کانکت بمونن .. چون سرور خود مودم هستش.
    شما با این مودم وایرلس دار میتونی حدود 50 کامپیوتر رو به صورت بی سیم شبکه کنی ! یعنی کار اکسس پوینت رو هم انجام میده.

اکسس پوینت: میتونی چندین ده کامپیوتر که کارت شبکه بی سیم دارن رو به هم شبکه کنی.

در هر دو دستگاه امکان قرار دادن WEP key وجود داره اگه مودمت مال اهد بوق نباشه MAC filtering هم اداره.
    در صورت نیاز توضیح بیشتر میدم.

amir123123 و penguinsjr سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    دست همتون درد نکنه
    این دکمه ی تشکر کجاست نمی تونم پیداش کنم و با اون ازتون تشکر کنم...؟
    تا این جا رو کاملا گرفتم...
    فعلا می مونیم تو مودم adsj روتر دار... این مودم اینترنت رو به صورت open شیر میکنه یا میشه امنش کرد که هر کسی نتونه بهش وصل شه؟ اگه میشه امنش کرد... چطوری میشه این کارو کرد؟

در مورد اکسس پوینت:
    برای اکسس پ.ینت که فکر کنم با توضیحاتتون... باید یه آنتن داشته باشه بالای ساختمون(درسته؟) بعذش میشه امنش کرد؟
    اگه هم براتون ممکنه دقیقا بگید wep key چیه؟ یه چیزی به گوشم خورده ولی نمی دونم چیه؟ظاهرا چندیدن شکل هم داره درسته؟

radar سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    132
    در مورد این که چه طوری شیر میکنه .. بستگی به نوع مودم و امکاناتش داره، البته بهتره Frame-Ware مودمت رو به روز کنی.
    در اکثر مودم ها میتونی WEP-key تعریف کنی که هم میتونی ASCII یا Hexadecimal تعریف کنی که بین 6 کاراکتر و 21 کاراکتر و عدد هستش.
    ممکنه مودم شما توانایی مک فیلترینگ هم داشته باشه ..
    مک (MAC) چیست؟ هر کارخونه سخت افزار هنگام ساخت قطعاتش یه شماره منحصر به فرد بهش میده که بهش مک میگن. (به نقل از خودم! تعریف من درآوردی ولی صحیح بود.)
    حالا ممکنه مودم شما توانایی قفل کردن مک ها رو داشته باشه، یعنی بتونه مک های ناشناس (کلاینت های مزاحم) رو دک کنه و بهشون اجازه استفاده از شبکه شما رو نده. (90 شاید هم بیشتر مودم ها این امکان رو دارن).
    قابل ذکره که میشه هم از WEP استفاده کرد هم از MAC filtering.
    در ضمن میتونی از یه رنج IP کزایی استفاده کنی تا خیالت تخت بشه.

اما هر کار هم کنی، تکنولوژی هایی هستن بتونن تمامی قفل های شما رو بشکنن .. ولی ترس نداره کسی ننشسته دم درتون که شبکه شما رو هک کنه ...
    و این که تو شبکه شما پول پخش نمیکنن که یکی این قدر وقت بزاره که شما رو هم کنه ...
    اصلا هک کنه شما سریعا متوجه خواهید شد و ازش جلوگیری خواهید کرد.; البته باید شبکتون رو مانیتورینگ کنید.

اکسس پوینت یه آنتن کوچیک 10 یا 15 سانتی متری داره ولی شما میتونی به آتن های بزرگ پژوهش وصل کنی که بردش طولانی (چند کیلومتری) بشه البته در اون صورت شما سیگنال رو روی یک خط مستقیم میفرستی و سیگنال پخش نمیشه.
    مثلا :
    (::::::::::::::::::::::::: |
    |
    پارانتز آنتن هستش و اون خطه کلا ینت که میبینی به دومین کلاینت چون تو رینچ سیگنال نیست سرویس دهی نمیشه.
    ولی با آنتن خود اکسس پوینت همون 15 سانتیه میتونی سیگنال رو تا 60متر پخش کنی; در ضمن میتونی از اکسس پوینت های Senao و یا بهتر از اون که من اسماشوننو نمیدونم استفاده کنی که با همون آنتن 15سانتی تا 600 حتی یک کیلومتری هم میفزستن استفاده کنی.

باز در خدمتم; موفق باشید.

ویرایش توسط iSoheil : 2009-10-07 در ساعت 06:19 PM

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    منون دوست عزیز
    ما هر کار هم کنی، تکنولوژی هایی هستن بتونن تمامی قفل های شما رو بشکنن .. ولی ترس نداره کسی ننشسته دم درتون که شبکه شما رو هک کنه ...
    با هک که مشکلی نیست می دونم شبکه های وایرلس از نظر امنیت ضعیفن... فقط می خوام هر کی از راه رسید نتونه همین جوری الکی وصل شه همین

این مانیتورینگ رو خوب اومیدید... اصلا بهش فکر هم نمی کردم... چطور میشه اونو به طور کامل زیر نظر داشت؟ نرم افزار خاصی هست واسش یا ...؟؟؟

یه سوال دیگه.. چند نوع آنتن داریم که بشه به این اکسس پوینت وصلش کرد؟؟؟

نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    132
    برنامه واسه مانیتورینگ حدود که زیاده، بسته به نیازهای خودتون باید یکیش رو پیدا کنین .. تو همین انجمن بگردی پیدا میکنی...
    در ضمن میتونی از برنامه های Accounting استفاده کنی و اینترنت بی سیم ساعتی یا حجمی بفروشی به همسایه هاتون ... (شیوه جدید کسب درآمد! ) مثلا هر پنج ساعت 1000تومن یا هر 500مگابایت 2000تومن!!! ارزون بده مشتری بشن ...

و اما در مورد آنتن ها که :
    1- آنتن های خود اکسس پوینت ها، که ده سانتی هستن. البته اگه اکسس پوینت خوبی بگیری همون ده سانتی میتونه تا یک کیلومتر برد داشته باشه .. (مثلا: من یه SENAO دارم که بدون آنتن اظافی حدود 1کیلومتر برد داره!)
    2- آنتن های C شکل که دقیقا اسماشون رو نمیدونم که برای برد زیاد هستش، مثلا 5 کیلومتر بادید مستقیم. (قیمت بهترینش حدود 30یا 40 تومن) البته به درد شما نمیخوره.
    3- آنتن ها | شکل که اسم اونم نمیدونم چیه، که فلزی نیستن و دارای دم و دستگاه و کیت الکترونیکی هستن که گرونن و برای شما باز به درد نمیخوره.
    من حدود سه سال تو یه ISP کار می کردم، که کم و بیش باهاشون آشنام. کانفیگشم خیلی راحته! البته میگن سخته که بترسونت و بری یه چند صد تومن پیاده شی، مگه ملت نباید نون بخورن!!!
    در ضمن شما مجموعه کارهایی رو میتونی انجام بدی که پدر هکر هم عاجز بمونه! پس از اون بابت خیالت تخت باشه ....

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    دمت گرم رفیق
    خیلی کمکم کردی...
    در مورد اون AP که گفتید... آنتن کوچیکه ی خودش با کابل های شیلد دار باید بیرون از ساختمان نصب شه؟ گفتید که خودتون تا 1KM هم برد داشتید... ارتفاع چقد؟
    راستی آنتن کوچیکه ی خودش 360 درجه رو پوشش میده دیگه درسته؟

ان شا الله سخت افزارا ردیف شن در مورد کانفیگ و هک و امنیت و ... هم بازم اگه لازم شد مزاحم میشم

ویرایش توسط penguinsjr : 2009-10-07 در ساعت 07:45 PM

نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    132
    1- بله - ارتفاع باید با ارتفاع AP کلاینت برابر باشه.
    2- بله - من با آنتن خود AP SENAO یک کیلومتر برد دارم. (با دید مستقیم - غیر مستقیم حدود 300 الی 400 متر) به صورت 360درجه.
    من در خدمتم.

NarbeH و penguinsjr سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    بله - ارتفاع باید با ارتفاع AP کلاینت برابر باشه.
    مگه کلاینت ها هم باید ap داشته باشن یا کارت شبکه وایرلس؟؟

قیمت AP SENAO چنده در حال حاظر؟

با این بین چند تا کام میشه شبکه ایجاد کرد؟ اصلا تعداد کامپیوترهای پشتیبانی شده در شبکه به چه چیزایی بستگی داره؟

نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    132
    کلاینت اگه خیلی دور باشه بله به یک AP نیاز داره. (مثلا Access Point Dlink یا TP-Link)
    کارت شبکه در صورت دید مستقیم و نزدیک که سیگنال در حدود 80 است استفاده میشه. (معمولا شبکه های محلی In door)
    من تو شهر قبلی که زندگی میکردم (حدود ماه پیش) با یکی از دوستانم شبکه راه انداخته بودیم با فاصله حدود 5 کیلومتر. (از AccessPoint Nano Station استفاده می کردیم.)
    الآن تو ارومیه هم بین همسایه ها با سه تا AP یه شبکه حدود 50 نفری راه انداختیم شب ها هم جاتون خالی گیم بازی می کنیم.

تعداد کامپیوترهای شبکه به صورت OnLine بستگی به قدرت AP شما داره:
    AP Dlink= حدود 10 نفر (نهایتش رو گفتم)
    AP TP-Link= حدود 8 (بترکه 10 نفر)
    AP Senao= حدود 15 الی 18 (بترکه 20 نفر رو هم پشتیبانی میکنه)
    من با سه تا AP LinkSYS-Cisco ، Senao و TP-Link با هزاران بدبختی میتونم حدود 50 نفر رو پشتیبانی کنم. البته TP-Link رو پل قرار دادم تا دو تا AP رو به هم متصل کنه! ...

در مورد قیمت هم واقعا نمیدونم، ولی اگه خریدی Cisco بخر خودشم با ست کامل کمی گرونه ولی خدا شاهده ارزش داره .. البته هر سیسکویی سیسکو نیست ها ..
    باید بدونی چی بخری.

ویرایش توسط iSoheil : 2009-10-07 در ساعت 11:05 PM

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    الآن تو ارومیه هم بین همسایه ها با سه تا AP یه شبکه حدود 50 نفری راه انداختیم شب ها هم جاتون خالی گیم بازی می کنیم.
    منم میخوام

من خودم الان یه nano station 2 دارم...
    مگه این ap هم هست؟؟؟

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    39
    bridge چیه؟
    سوییچ چیه؟
    gateway چیه؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ایجاد شبکه وایرلس بین چند کامپیوتر

http://forum.persiannetworks.com/f77/t27863.html

http://forum.persiannetworks.com/f77/t27863-2.html

ایجاد شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر

ایجاد شبکه بیسیم بین دو کامپیوتر

برنامه ای برای شیرینگ اینترنت از طریق wifiتنظیمات شبکه وایرلس و شیرینگ xpایجاد شبکه بین دو کامپیوتر با مودم وایرلسحذف وایرلس شیرینگساخت شبکه وایرلس بدون روترمودم ADSL بی سیم اینترنتشبکه wireless بین 2 کامپیوتر 3 کیلومتر تبدیل مودم معمولی به وایرلسراه اندازی شبکه بین دو سیستم از طریق وایرلستبدیل کردن مودم معمولی به وایرلسایجاد شبکه وایرلس بین چند کامپیوتر؟نحوه تنظیمات اینترنت وایرلس برای چند کامپیوتر از طریق شبکهایجاد شبکه با استفاده از شیرینگراه اندازی شبکه وایرلس بین چند کامپیوترشیرینگ اینترنت از طریق وایرلسایجاد شبکه محلی توسط دو مودم adslراه اندازی شبکه وایرلس با مودم adslشیرینگ بین دو کامپیوترهک شبکه وایرلسشیرینگ اینترنت با وایرلس

برچسب برای این موضوع