سلام من مي خوام بين 5 تا كامپيوتر شبكه وايرلس ايجاد كنم كه قابليت internet sharing و file & printer sharing (رو xp) داشته باشه تو شبكه خيلي وارد نيستم وايرلس كه اصلا كار نكردم و بايد فردا تمومش كنم رو همه سيستم ها كارت شبكه وايرلس نصب كردم يه Access point D-Link DAp-1150 دارم كه بعيد ميدونم قابليت wireless router داشته باشه پورت lan هم يه دونه داره يه مودم ADSL TPLINk هم با يه پورت lan داره مودم و access point قبلا توسط شركت فروشنده تنظيم شده و يه شبكه به اسم شركت رو access point تعريف شده من اول يه پورت lan مودم رو به تنها پورت access point وصل كردم و سيستمها رو به شبكه اي كه رو access point تعريف شده بود connect شدم ولي فقط همين نه اينترنت شير شد نه چيز ديگه اي!گفتم شايد چون اكسس پوينت وايرلس روتر نيست كار نميكنه بعد رو يكي از سيستم ها يه كارت شبكه نصب كردم كه يه جورايي نقش server رو بازي كنه بعد مودم رو به پورت lan مادربورد و اكسس پوينت رو به كارت شبكه وصل كردم اون سيتم به اينترنت وصل شد(چه موفقيتي!!!!!)بعد در properties پورت lan ي كه مودم بهش وصل بود اون گزينه كه اجازه شير كردن اينترنت روي شبكه ميده رو فعال كردم كه بتونم از طريق access point بقيه سيستم ها رو به اينترنت وصل كنم ولي هر چه قدر رو سيستمهاي ديگه سعي كردم موفق نشدم هر كاري از دستم براومد كردم مثلا ip ها رو با توجه به ip پورت lan اكسس پوينت كه 192.168.0.1 بود يكي يكي اضافه كردم بازم نشد كارتهاي شبكه وايرلس سيستمها وصل ميشد به شبكه ولي از اينترنت خبري نبود(تازه هنوز به file & printer sharing نرسيديم) دوستان اگه يه توضيح كامل بدند از وصل كردن access point , modem گرفته تا تنظيمات ip , gateway , dns server و file & printer sharing كه بفهمم كجاي كارم گير داره يه دنيا ممنون ميشم به خدا بد كارم گيره فردا بايد تمومش كنم نيازمند ياري سبزتان هستم ممنون از توجهتون