نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: سوال در مورد Nano Station

نام حقيقي: ehsan

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سوال در مورد Nano Station

سلام دوستان .

یه سوال ذهن من رو گیج کرده . من یه ساختمان دارم 10 طبقه . می خوام این ساختمان رو تجهیز به اینترنت وایرلس کنم از نوع InfraStructure . یعنی من می خوام AP راه بندازم . می خواستم بدونم Nano Station ها در اصل چی هستند و چگونه کار می کنند ؟ در ضمن منظور من از کار کردن اینه که برای متصل شدن کلاینت ها می شه مثل AP هایی مثل Wrt310 یا ... از طریق WLAN لپ تاپ یا PC متصل شد یا نه باید برای کلاینت ها هم از یک NAno Station استفاده کرد ؟

باتشکر احسان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Javad Afzalan

عضو عادی شناسه تصویری javad_1368
    نوشته
    188
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    57
    دستگاه های نانو استیشن برای استفاده outdoor هست و البته میشه بهش یه آنتن Omni directional وصل کرد و استفاده کرد .
    ولی در کل آنت ها یه زاویه پوشش افقی و یه زاوی پوشش عمودی دارند و طبق تجربه بنده هر AP حداکثر برای پوشش دو طبقه استفاده میشه
    اگه شما یکی توی طبقه 2 بگزارید باید یه طبقه بالاتر و یه طبقه پایین تر رو پوشش بده(1و3)
    پیشنهاد میشه برای AP از تجهیزات linksys یا senao استفاده کنیدو برای کلاینت هم همون کارت شبکه لپتاپ یا pci جواب میده
    تمام این توزیحاتی که در بالا دادم مشروط بر این هست که مساحت هر طبقه زیاد نباشه و البته تعداد دیوار ها و جنس دیوار هایی که در هر طبقه به کار رفته

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad_1368 نمایش پست ها
    دستگاه های نانو استیشن برای استفاده outdoor هست و البته میشه بهش یه آنتن Omni directional وصل کرد و استفاده کرد .
    ولی در کل آنت ها یه زاویه پوشش افقی و یه زاوی پوشش عمودی دارند و طبق تجربه بنده هر AP حداکثر برای پوشش دو طبقه استفاده میشه
    اگه شما یکی توی طبقه 2 بگزارید باید یه طبقه بالاتر و یه طبقه پایین تر رو پوشش بده(1و3)
    پیشنهاد میشه برای AP از تجهیزات linksys یا senao استفاده کنیدو برای کلاینت هم همون کارت شبکه لپتاپ یا pci جواب میده
    تمام این توزیحاتی که در بالا دادم مشروط بر این هست که مساحت هر طبقه زیاد نباشه و البته تعداد دیوار ها و جنس دیوار هایی که در هر طبقه به کار رفته
    تشکر بابت جواب کاملتون . پس در اصل می شه از آنتن های Nano Station برای AP به جای AP های LinkSys یا ... استفاده کرد .

خوب پس این آنتن هایی که بالای هتل ها هستند چی هستند که تو تمام خیابان های دور و اطرافش جواب می ده . من به تازگی از عربستان برگشتم تمام هتل ها آنتن هایی داشتن فکر می کنم مثل همین Nano Station بود . اونا چی هستند ؟

باتشکر احسان

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz13x نمایش پست ها

تشکر بابت جواب کاملتون . پس در اصل می شه از آنتن های Nano Station برای AP به جای AP های LinkSys یا ... استفاده کرد .

خوب پس این آنتن هایی که بالای هتل ها هستند چی هستند که تو تمام خیابان های دور و اطرافش جواب می ده . من به تازگی از عربستان برگشتم تمام هتل ها آنتن هایی داشتن فکر می کنم مثل همین Nano Station بود . اونا چی هستند ؟

باتشکر احسان
    شما عربستان بی تی اس موبایل ندیدی و اگر هم دیدین مال یکی از اپراتور هاش بوده
    اونها میان بجای دکل زدن و خراب کردن ضاهر شهرشون سکتورهای موبایلشون رو روی ساختمونهاشون میزارن

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    اینو یادم رفت بگم
    و چون ترافیک بالایست و منطقه کوچیک میان از سکتورهای نه چندان قوی البته بزرگتر از نانو استیشنی که شما میگین نصب می کنن
    و سکتورهاشون به بزرگی و قدرت سکتور های موجود در ایران نیست

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    اینو یادم رفت بگم
    و چون ترافیک بالایست و منطقه کوچیک میان از سکتورهای نه چندان قوی البته بزرگتر از نانو استیشنی که شما میگین نصب می کنن
    و سکتورهاشون به بزرگی و قدرت سکتور های موجود در ایران نیست
    دوست عزیز تشکر بابت پاسختون . من الان فقط یه مشکل مونده . اونم اینکه می تونم با Nano Station یم AP راه بندازم و کلاینت ها از طریق مودم های معمولی WLAN به شبکه متصل بشن ؟

و اینکه این طور شبکه چه اندازه برد داره و اندازه پوشش ناحیه ایش چقدر هست ؟

باتشکر احسان

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    می شود عزیز
    اما برد بستگی به شرایط محیطی داره ممکن هست 20 متر و در جای دیگری 2000متر

نام حقيقي: علیرضا محمود نژاد