صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: معرفی رادیوهای وایرلس و مقایسه آنها

نام حقيقي: hamed-pc

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97

معرفی رادیوهای وایرلس و مقایسه آنها

سلام
    من این تاپیک رو ایجاد کردم تا هم خودم بتونم به جواب پاسخ هام برسم و هم دوستانی که توی انتخاب رادیوها مشگل دارند و میخان ببینند که کدام رادیو مناسب کارشون هست به جوابشون برسند

اولین سوال رو راجع به رادیوهای minipci میپرسم
    1: رادیوی مدل EMP-8603 ساخت کجامیباشد؟ چون هم شرکث engenius داره و هم شرکت senao
    2: حد اکثر مقدار مصرف انرژی وات این دستگاه چقدر میباشد. ( منظور مصرف برق میباشد)
    3: اون کابلی که به روی خود رادیو نصب میشه که گفته شده برای تامین برق رادیو میباشد . کار دقیقش چیه؟ و اون سر کابل به کجا وصل میشه؟
    4: حرارتی که این دستگاه تولید میکنه چه مقدار است؟
    5: در مقایسه با رادیوهایی مانند mikrotik r52h , ubiquiti آیا بجز وات خروجی امکاناتشان با هم فرق دارن؟( منظور اینکه قابلیت کدام بیشتره)
    6: برای خروجی آنتن این نوع رادیوها از چه کابلی استفاده بشه بهتره؟ حد اکثر تا چند متر میشه کابل بست ؟
    7: ساپورت نرم افزاری کدام شرکت بهتره ؟
    8: بجز نرم افزار mikrotikos از چه نرم افزارهای دیگه میشه استفاده کرد؟

این سئوالات رو کردم تا بشه در بین رادیوهای موجود minipci بهترینش رو انتخاب کرد

موضوعات مشابه:
    al-pacino سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    سلام
    به ترتیب سوالهاتون جواب میدم
    1- سنائو و انجنیوس هر دو یک شرکت هستن اما چیپ رادیو آتروس هست
    2- روی خودش نوشته فکر کنم 2.8 ولت
    اما پاور جدا میخوره هلپ گاید خودش رو بخونید همه چیز در مورد مصرف برقش رو توضیح داده
    3- اون واسه اینه که دستگاه پاو.رش رو از جای دیگه بگیره و از پاور روتر برد مصرف نکنه که شما نیازی نیست اون رو صب کنید و از اونجا بهش برق بدید
    4- زیاد نیست
    5- یوبی کوییتی مدل های مختلفی داره کدوم مدلش منظور شماست ؟
    اما همگی از چیپ آتروس استفاده می کنن و در اصل مثل ماشین هایی میمونه که سیستم موتوری همه یکی هست
    6- هر چه کابل کمتر باشه بهتره
    اما ترجیحا از کابل های استاندارد استفاده کنید
    7- زیاد فرقی نمی کنن یوبی کوییتی فقط فروم داره که داخلش کمک می کنن که کسانی که مشکل دارن
    8- میکروتیکوس نه میکروتیک و همین میکروتیک هم نرم افزار مخصوص روتر برد های خودش هست و کمکی به شما نمی کنه
    اگر بخواین از روتز برد میکروتیک استفاده کنید با نرم افزارش کار خواهید کرد ولاغیر نه

ARM، vahsha1، hamed-pc و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    جناب کیما این مینی پی سی آی های آلفا که تو بازاره چیپشون آزروسه دقیقا میزنه Wireless (Atheros AR5413) ُ*به نظر شما چطوره و در مورد کیفیتش میشه یه توضیح بفرمایید.من یه مورد رو گذاشتم زیر بار روی روتر برد ۴۳۳ میکروتیک یه مشکلی دارم اینه که روی هر کارت ۵−۶ تا یوزر وصل میشه پینگ تایم تمامی یوزر هایی که از اون کارت وصلن به شدت میره بالا.این احتمالا بر میگرده به بالا رفتن *پروسس خود کارت.کارتی رو پیشنهاد میکنید که پروسسور قوی تری داشته باشه. و یا اصلا ذاتا این مشکل از چیزی که بنده عرض کردم هست.

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    کدوم مدل منظورتونه
    یک مدل آلفا که داخل بازار نیست
    اگر منظورتون در مورد این باشه که من گفتم همگی از چیپ یک شرکت استفاده می کنن مثل ماشینی میمونه که موتوری مثل هم هست همون مثال ماشین رو اگر شما بخواین در نظر بگیرید یک ماشین فقط با موتور که حرکت نمی کنه
    از موتور مهمتر سیستم انتقال قدرت و ... هست
    همه چیپ یک شرکت هست اما طراحی مدار اونها با هم متفاوت هست
    همونطور که خود آلفا یا یک چیپ آتروس هم مینی پی سی آی 2.4 داره هم 5.8 داره هم 2.4 یک وات داره و در کل 4-5 مدل مینی پی سی آی مختلف فقط یا یک مدل چیپ زده

al-pacino و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    آخه هیچ جای این مینی پی سی آی هاش مدل ننوشته فقط چیپش اینه .ولی فکر کند ۱ وات ۲٫۴ باشه.هدفم اینه مهندس بدونم توانایی برقراری سیشن اینها زیر بار رو چطوطر میشه در آورد.نمونه اش رو گفتم بالا .عرض بنده اینه که مشکل به نظر شما میتونه از کم آوردن پروسسور کارت باشه و اگر آره چه پیشنهادی دارید.

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    سلام
    5- یوبی کوییتی مدل های مختلفی داره کدوم مدلش منظور شماست ؟
    اما همگی از چیپ آتروس استفاده می کنن و در اصل مثل ماشین هایی میمونه که سیستم موتوری همه یکی هست
    6- هر چه کابل کمتر باشه بهتره
    اما ترجیحا از کابل های استاندارد استفاده کنید
    8- میکروتیکوس نه میکروتیک و همین میکروتیک هم نرم افزار مخصوص روتر برد های خودش هست و کمکی به شما نمی کنه
    اگر بخواین از روتز برد میکروتیک استفاده کنید با نرم افزارش کار خواهید کرد ولاغیر نه
    5: مدل sr71A
    6: مدل کابلی که استفاده میکنییم چی باشهrg58؟ مثلا میشه تا 30 متر کابل استفاده کرد؟ یا میشه از همین کابلهای کواکسیال 75 اهم کرمان صادراتی که متری حدود 600 هست استفاده کنییم؟
    8; منظورم همون نرم افزار میکروتیک بود که مینویسن mikrotik os

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    سلام
    به نظرم این تاپیک مهم بشه و فقط اختصاص پیدا کنه به معرفی و مقایسه رادیو خوب میشه
    واما سئوال
    توی رادیوهای Emp-8603 در بخش دیتا شت و در قسمت Bandwidth control support نوشته 5MHz / 10MHz / 20MHz . اما در رادیوهای دیگه مثل R52H من همچین چیزی ندیدم. آیا ممکنه که این بخش به صورت دیگه ای نوشته شده باشه. آیا منظور همان کانالهای 11,13,14 میباشد؟ این قسمت در کار چه تاثیری داره و هر کدام در چه مواردی به کار میره؟

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahsha1 نمایش پست ها
    آخه هیچ جای این مینی پی سی آی هاش مدل ننوشته فقط چیپش اینه .ولی فکر کند ۱ وات ۲٫۴ باشه.هدفم اینه مهندس بدونم توانایی برقراری سیشن اینها زیر بار رو چطوطر میشه در آورد.نمونه اش رو گفتم بالا .عرض بنده اینه که مشکل به نظر شما میتونه از کم آوردن پروسسور کارت باشه و اگر آره چه پیشنهادی دارید.
    مدل های آلفا از رنگش معلوم میشه مثلا مشکلی که 1 وات 2.4 هست و آبی تیره که 250 میلی وات 5.8 هست
    در مورد کارایی دستگاه هم سعی کنید یه نظر من از تجهیزاتی استفاده کنید که جواب خودش رو پس داده و عمدتا سعی به تجربه کردن تجهیزات جدید نکنید

vahsha1، hamed-pc، al-pacino و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    را جع به پروسسور کارت در سیشن ها نفرمودید.میخوام بدونم به نظر دوستان و شما زمانی که در خواستهای مختلف از مک ها مختلف از کارت میشه جدا از ترانسفر کارت این مدل *پروسسور توانایی تحمل چه بار از این نوع را داره مثلا توانایی ۱۰ کانکشن روی یک کارت.من روی چند روتر برد مختلف و چند کارت از این چیپ تست زدم که این مشکل پینگ بالا رو پیدا میکنه.ولی زمانی که ۱-۲ سیشن هست پینگ تایم نرمال میشه. شما پیشنهاد چه کارتی رو دارید.اصلا به نظر شما در این خصوص مشکل از کارته.

نام حقيقي: KurD BoY

عضو غیر فعال شناسه تصویری Ronin
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    5MHz / 10MHz / 20MHz

چه فرقی باهم دارند ؟ و چه تاثیری در برد رادیو ؟

رادیوی من senao 1650 هستش وقتی ورژن بالا رو روش آپ کردم Channel Bandwidth بهش اضافه شد

حالا نمی دونم یعنی چی و روی چی تنظیمش کنم

ویرایش توسط Ronin : 2009-07-12 در ساعت 12:32 PM
    hamed-pc و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ronin نمایش پست ها
    5MHz / 10MHz / 20MHz

چه فرقی باهم دارند ؟ و چه تاثیری در برد رادیو ؟

رادیوی من senao 1650 هستش وقتی ورژن بالا رو روش آپ کردم Channel Bandwidth بهش اضافه شد

حالا نمی دونم یعنی چی و روی چی تنظیمش کنم
    کسی نبود پاسخ این سئوال رو بده؟؟

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    در رادیوها و در بخش Interface Type بعضی ها مینویسه که Mini PCI Type III B و بعضیها Mini PCI Type III A
    این حرف B و A به چه معنی است؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-pc نمایش پست ها
    سلام
    من این تاپیک رو ایجاد کردم تا هم خودم بتونم به جواب پاسخ هام برسم و هم دوستانی که توی انتخاب رادیوها مشگل دارند و میخان ببینند که کدام رادیو مناسب کارشون هست به جوابشون برسند

اولین سوال رو راجع به رادیوهای minipci میپرسم
    1: رادیوی مدل EMP-8603 ساخت کجامیباشد؟ چون هم شرکث engenius داره و هم شرکت senao
    2: حد اکثر مقدار مصرف انرژی وات این دستگاه چقدر میباشد. ( منظور مصرف برق میباشد)
    3: اون کابلی که به روی خود رادیو نصب میشه که گفته شده برای تامین برق رادیو میباشد . کار دقیقش چیه؟ و اون سر کابل به کجا وصل میشه؟
    4: حرارتی که این دستگاه تولید میکنه چه مقدار است؟
    5: در مقایسه با رادیوهایی مانند mikrotik r52h , ubiquiti آیا بجز وات خروجی امکاناتشان با هم فرق دارن؟( منظور اینکه قابلیت کدام بیشتره)
    6: برای خروجی آنتن این نوع رادیوها از چه کابلی استفاده بشه بهتره؟ حد اکثر تا چند متر میشه کابل بست ؟
    7: ساپورت نرم افزاری کدام شرکت بهتره ؟
    8: بجز نرم افزار mikrotikos از چه نرم افزارهای دیگه میشه استفاده کرد؟
    این سئوالات رو کردم تا بشه در بین رادیوهای موجود minipci بهترینش رو انتخاب کرد
    اون کابل و Header برای مصارف Power Management در نظر گرفته شده. برای کاربردهای معمولی نیازی به ارتباط داردن برق به کارت نیست.

از ویندوز- سوالت هم مورد داره. بپرس بغیر از Router Board روی چیز دیگه میشه سوارش کرد.

hamed-pc و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-pc نمایش پست ها
    در رادیوها و در بخش Interface Type بعضی ها مینویسه که Mini PCI Type III B و بعضیها Mini PCI Type III A
    این حرف B و A به چه معنی است؟
    آقای آریا گوهر در مورد این هم لطفا توضیح دهیید
    و اینکه در بخش
    Bandwidth control support 5MHz / 10MHz / 20MHz در واقع منظورش چیه؟ در رادیوهای r52H این کانالها بیشتر هستند؟ یا فرقی نمیکنه
    متشکرم

ویرایش توسط hamed-pc : 2009-07-22 در ساعت 03:42 AM

عضو عادی
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    97
    رادیوی EMP-8603S ارزش خرید به قیمت 90 تومان را دارد؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انجنیوس

رادیو های وایرلس

رادیوهای وایرلس

http://forum.persiannetworks.com/f77/t25802.htmlرادیوی وایرلسمقایسه رادیو وایرلس مشکلات کارت وایر لس ar5413 میکروتیکمعرفی رادیو وایرلسآلفارادیو های wirelessمدل های رادیو وایرلسرادیووایرلس سیکستندمدل های رادیوی وایرلسمقایسه mikrotik با ubiquitichannel widthدر رادیو های وایرلسمقایسه مدلهای مختلف وایرلسمقایسه انواع رادیوهای میکروتیکاسپکتورال در ر ادیوهای رایرلسوایرلسchannelمهرفی رادیو های وایرلسسناریو های رادیو وایرلس omnitikbluenet رادیوهای وایرلسمقایسه رادیو های وایرلس از نظر کاراییمعرفي راديو مودمراديو در وايرلس

برچسب برای این موضوع