صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 35

موضوع: بالا رفتن پینگ در ساعت خاص

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نسبت به اینکه لینکتون 50 کیلومتر هست احتمال خرابی تجهیزات کم هست
    شما بالاترین تجهیزاتی که در بازا هست مثل ایکس آر 5 و سالید رو استفاده کردین
    اگر صلاح میدونید سوییچ کنید روی چی تی چی 600 کانکتورایز موتورولا
    اون جواب بهتون میده

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط DPT نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات همه اساتید محترم!

جناب نادر پور از فیزیک و شیمی گذشته؛دکل ما قاعده حدود 20 متر داره!اینقدر بزرگه که من میترسم برم طرفش!سالهاست تجهیزات روشه مدتیه رفتیم روی 5.8 مشکلی هم نداشتیم! یهویی که نمیشه هوا امسال گرم شده باشه پارسال نشده باشه!
    در مواردی که نصب دکل یا محل نصب دقیق نیست امکان این مشکل هست . ولی اگه دکل مناسب هست برید سراغ دیگر موارد

DPT و DPT سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    میشه بگی ضریب انبساط آهن چه قدره؟ 11 میکرون بروی هر درجه سلسیوس

یعنی اگه یک لوله 5 متری آهنی وقتی از 25 درجه به 55 درجه برسه یعنی 30 درجه گرم بشه فقط 1.65 میلی متر افزایش طولی پیدا می کنه.

دوستان یه مطلب رو بدون بررسی و حتی جستجو عنوان می کنن بعدش که اعتراض میشه و ناراحت میشین.

خواهش می کنم برای اینکه سو برداشت از انجمن نشه قبل از ارسال مطلب مقداری راجع به درستی آن فکر و تحقیق بفرمایید
    دوست عزیز بنده هم 6 واحد فیزیک پاس کردم و این قوانین رو می دونم ! ولی خیلی وقت ها دکل آهنی نیست یا آهن تنها نیست ( منظورم اینه دکلی در کار نیست و فقط اسمش دکل هست ) ! فاصله 50 کیلومتر هم فاصله ی کمی نیست ! پس بزارید یک محاسبه کوچیک دیگه به فرمایشات شما اضافه کنم و اون هم فاصله 2 نقطه روی دایره با شعاع 50Km با اختلاف زاویه ای 1 درجه هست

اگر sin 1 رو تقریبا برابر 0.00174 در نظر بگیریم اختلاف فاصله ی دو نقطه چیزی حدود 87 متر خواهد بود !

در ثانی در فواصل بالا انحنای زمین رو هم باید در محاسبات اعمال کنید ( فاصله های بالا ی 80 کیلومتر ! )

تازه من انحنای زمین و اختلاف چگالی هوای گرم و سرد و میزان بازتابندگی زمین و خیلی عوامل موثر دیگه رو به حساب نیاوردم

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    عامل دوم تاثیر گرما روی قطعات هست !

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    جناب آقای نادر پور
    1- بیم فرکانسی آنتن در مسافت 50کیلومتر خیلی بیشتر از 87 متر خواهد بود
    خیلی بیشتر
    2-تا به حال هر چی من دیدم دکل با آهن بوده ندیدم کسی به آلومینیوم یا مس دکل بزنه
    حالا به فرض دکل هم نباشه و 20 متر با میله داربست زده باشن باز هم تابع خصوصیات آهن میشه
    3- اگر شما 2 تا نقطه روی زمین بزارید بعد از 8.9 کیلومتر اون دو نقطه نمیتونن همدیگه رو ببینن
    این به اون معنیه که اگر سطح زمین رو صاف کنید واسه 89 کیلومتر باید 10 تا نقطه روی هم بزارید تا نقطه یازدهم بتوته دو سر نقطه بعد رو ببینه

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    اما من زیاد دکل های دست ساز دیدم ! با چوب هم دیدم .کلا متوجه منظور من نشدید ،هیچ کدوم از دوستان

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست عزیز متاسفانه شما نمیخواین اشتباه خودتون رو قبول کنید وگرنه همه متوجه منظور شما شدن

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mojtaba

عضو غیر فعال
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    دوست عزیز جناب نادر پور من یه گله از شما داشتم کما بیش نظرات شما رو در topic های دیگه دیدم نه تنها شما به حل مشکلات بچه ها کمکی نمیکنین بلکه در بعضی موارد مشکل و موضوع مطرح شده رو به موارد غیر مرتبط سوق میدین و در توجیه نظرات خودتون اصرار دارین این باعث میشه که همه ما از هدف اصلی دور بمونیم .

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط areuobarza نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب نادر پور من یه گله از شما داشتم کما بیش نظرات شما رو در topic های دیگه دیدم نه تنها شما به حل مشکلات بچه ها کمکی نمیکنین بلکه در بعضی موارد مشکل و موضوع مطرح شده رو به موارد غیر مرتبط سوق میدین و در توجیه نظرات خودتون اصرار دارین این باعث میشه که همه ما از هدف اصلی دور بمونیم .
    این دیگه کم لطفیه !

SADEGH65، herus_deus، ARM و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    دوست عزیز متاسفانه شما نمیخواین اشتباه خودتون رو قبول کنید وگرنه همه متوجه منظور شما شدن
    فکر می کنم اشتباه می کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط areuobarza نمایش پست ها
    به هر حال هر انسانی اشتباه می کنه !نظر شما هم برای من محترم هست شاید درست باشه گفته ی شما . من جایی که که احساس کردم اشتباه کردم معذرت خواهی کردم ولی این که قبول نمی کنم دلیل این نیست که نمی خوام قبول کنم بلکه چون توجیه نمی شم ! شاید شما بتونید هر حرفی رو قبول یا رد کنید خیلی راحت ولی من نمی تونم ! در این مورد هم تجربه چنین موردی رو داشتم . به هر حال سعی می کنم با دقت بیشتری پست بدم . ممنون

SADEGH65، M-r-r، herus_deus و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده هم 6 واحد فیزیک پاس کردم و این قوانین رو می دونم ! ولی خیلی وقت ها دکل آهنی نیست یا آهن تنها نیست ( منظورم اینه دکلی در کار نیست و فقط اسمش دکل هست ) ! فاصله 50 کیلومتر هم فاصله ی کمی نیست ! پس بزارید یک محاسبه کوچیک دیگه به فرمایشات شما اضافه کنم و اون هم فاصله 2 نقطه روی دایره با شعاع 50Km با اختلاف زاویه ای 1 درجه هست

اگر sin 1 رو تقریبا برابر 0.00174 در نظر بگیریم اختلاف فاصله ی دو نقطه چیزی حدود 87 متر خواهد بود !

در ثانی در فواصل بالا انحنای زمین رو هم باید در محاسبات اعمال کنید ( فاصله های بالا ی 80 کیلومتر ! )

تازه من انحنای زمین و اختلاف چگالی هوای گرم و سرد و میزان بازتابندگی زمین و خیلی عوامل موثر دیگه رو به حساب نیاوردم
    تمام مواردی که شما می فرمایید درسته. ولی آنتن ها با بیم 3.5 درجه به شکل مخروط بیشتر از فضا رو تو این فاصله زیر پوشش دارند.

در مورد دکل ها کلیه دکل ها مهاری ساخته شده در ایران آهنی با پوشش گالوانیزه هستن. هیچ آدم عاقلی هم 50 کیلومتر رو با دکل چوبی سرویس نمیده. در ضمن ضریب انبساط طولی نارساناها از رسانا ها بسیار کمتره.

در مورد آخر. پیشنهاد می کنم مقداری فیزیک اکترومغناطیس مطالعه بفرمایید. انشالله در مورد تششعات الکترومغناطیسی، و تاثیر محیط های انتقال بر طیفها با طول موج و فرکانس های متفاوت بیشتر یاد میگیرید.

ولی آیا آدم عاقل لینک 50 کیلومتری رو بدون مطالعه و داشتن پروفایل منطقه انجام میده؟ من این کار رو نمی کنم.

مشکل دوستمون می تونه از مشکلات سخت افزازی به دلیل وجود حرارت بالا باشه یا از افزایش نویز. روش سعی و خطا فقط کلید حل معماست

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    شرمنده. میشه بگی برای اینکه 1 درجه آنتن بر اثر گرما جابجا بشه طول U-bolt چه اندازه باید تغییر کنه. حالا هر چی که آنتن رو به دکل وصل میکنه که این خارحی ها بهش میگن enclosure.

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    اما به نظر میرسه تتای L درست محاسبه نشده باشه ؟

حاصل نهایی برابر این مقدار هست :

من یه خورده ریاضیم ضعیفه، هر مدل حساب کردم به 165 نرسید ! (ممیز رو شناور در نظر بگیریم.)
    علاوه بر ریاضی فیزیک هم تعطیلی. تتا؟؟؟؟؟؟ او دلتا هست. برای زاویه بکار میره و دلتا تتا برای اختلاف دو زاویه.

http://www.mathacademy.com/pr/prime/...reek/index.asp

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    تمام مواردی که شما می فرمایید درسته. ولی آنتن ها با بیم 3.5 درجه به شکل مخروط بیشتر از فضا رو تو این فاصله زیر پوشش دارند.

در مورد دکل ها کلیه دکل ها مهاری ساخته شده در ایران آهنی با پوشش گالوانیزه هستن. هیچ آدم عاقلی هم 50 کیلومتر رو با دکل چوبی سرویس نمیده. در ضمن ضریب انبساط طولی نارساناها از رسانا ها بسیار کمتره.

در مورد آخر. پیشنهاد می کنم مقداری فیزیک اکترومغناطیس مطالعه بفرمایید. انشالله در مورد تششعات الکترومغناطیسی، و تاثیر محیط های انتقال بر طیفها با طول موج و فرکانس های متفاوت بیشتر یاد میگیرید.

ولی آیا آدم عاقل لینک 50 کیلومتری رو بدون مطالعه و داشتن پروفایل منطقه انجام میده؟ من این کار رو نمی کنم.
    مورد چوب فقط مثال بود ! و واقعا تا حالا دکل چوبی ندیدم !
    از ما ایرانی ها هر چی بگی بر میاد ! دلیل نمی شه همه ISO کار کنند . وقتی برق کار یا همون سیم کش ساختمان با دیپلم کاردانش و بدون سواد و تجربه فنی میاد و یک ساختمون با 200 - 300 تا کلاینت رو سیم کشی می کنه و لینک Wireless می زنه و کابل برق و شبکه رو از یک خرطومی رد می کنه ! بدون داک و پریز و .... چه انتظاری می شه داشت از اون شبکه ؟
    عکس هاشو دارم ، براتون می زارم (اگه پیدا کنم ) مربوط به مدتها پیش هست (ولی نمی تونم مکانش رو نام ببرم چون آبرو ریزی می شه و خدارو خوش نمی یاد) . مجبور شدم کل ساختمون رو بدیم دوباره کابل کشی . البته مقدار کابل کمتری مصرف شد حدود 35 درصد کابل مصرفی قبل چون تو هر طبقه یک سوییچ گذاشتیم کاری که برق کار نکرده بود . از طبقه 4 کابل میومد طبقه 1 به سوییچ وصل می شد.

آدم عاقل نخیرT، ولی این روز ها کم پیدا می شه !

مشکل دوستمون می تونه از مشکلات سخت افزازی به دلیل وجود حرارت بالا باشه یا از افزایش نویز. روش سعی و خطا فقط کلید حل معماست
    بله در پست های بعدی هم به تاثیر حرارت اشاره کردم و با نظر تون موافقم

چشم ، اتفاقا علاقه دارم عمری باشه و وقت کافی حتما . ولی فیزیک الکترومغناطیسم هم بد نبود .امتحان Final روMax کلاس شدم ! یادمه 1 ساعت و 20 دقیقه رو یکی از انتگرال هاش بودم هنوز تنم میلرزه اسمش میاد .

باز هم از صبر و حوصله تون تشکر می کنم .

aryagohar و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    به این لینک هم نگاهی بندازید بیشتر متوجه عرایض بنده خواهید شد
    بدون شرح !!! - Persian Networks