با سلام و خسته نباشید، من دوعدد voip میکرونت(IP Telephony Gateway, FXS Interface - SP5004 )رو کامل کانفیگ کردم و الان دارن کار میکنن و کیفیت صداشونم خوبه اما چند تا مشکل دارم که نمیدونم دقیقا از کجا ناشی میشن و چه جوری حلشون کنم:
1- زمانی که یک نفر با ما تماس میگیره بعد از 3 بوق (در طرف تماس گیرنده) تلفن ما زنگ میخوره!
2-زمانی که یک نفر با ما تماس میگیره و قبل از اینکه ما گوشی رو برداریم طرف منصرف بشه و گوشی رو قطع کنه هنوز 8 بار گوشی تلفن ما زنگ میخوره و اگر در حین این 8 بار زنگ زدن، طرف دوباره شماره مارو بگیره بوق اشغال یا پشت خط نمیاد و مثل تلفن عادی براش بوق زنگ زدن پخش میشه !
3-شماره طرف رو گوشی ما ظاهر نمیشه (البته من تو قسمت کانفیگ voip نمایش caller id رو فعال کردم اما فقط یه عدد دو رقمی نمایش داده میشه!
4-زمانی که کسی با ما تماس میگیره تا ما گوشی رو قطع نکنیم خط طرف قطع نمیشه!
5-در تماس بین شهری باید 4-5 بار یه شماره رو بگیریم تا گوشی طرف زنگ بخوره!
نحوه ارتباط و کانفیگ :
دستگاه اول به یک رادیو slab 5826 متصل شده و 2 تا خط تلفن که از مخابرات اومدن.
دستگاه دوم 2 نود(23 کیلومتر) با دستگاه اول فاصله دارن و به یه رادیو slab 5826 وصل هستش(در واقع بین دو تا دستگاه 4 تا رادیو هست گه حداقل 6 مگا بایت پهنای باند دارن و بدون تایم اوت همدیگرو میبینن(رو icmp) (البته حدود 15 تا رادیو دیگه از اینا اینترنت میگیرن!)
-همه رادیوهای وسط این دو نود ما slab 5826 هستن.
اگر ازدوستان هستند که با میکرونت voip کار کردن نظرشون رو در مورد این موضوع بگن و آیا ما بعد این هم با این دیوایس کار کنیم یا تغییر مرام بدیم و چیو توصیه میکنین؟