سلام.
1-من از طریق adsl به اینترنت وصل می شدم و با یک Access Point Router+ADSL Modem اون رو wireless می کردم(البته یه مدت هم با یه Access Point و یک ADSL Modem جدا از هم). اما به این نتیجه رسیدم که شاید اینترنت ماهواره ای مناسب تر باشه. مشکلی که دارم این هست که من حتما اینترنت رو wireless می خوام اما تا جایی که می دونم برای اینترنت ماهواره ای(که send از adsl و receive از ماهواره و در نتیجه دو جای مختلف هست) یک سری تنظیمات تو کامپیوتر لازمه (پس اصولا باید یه کامپیوتر رو به عنوان سرور همیشه روشن بذارم و connection ها رو share کنم تا بتونم wireless استفاده کنم). راهی هست که بشه بدون یه کامپیوتر همیشه روشن اینترنت ماهواره ای بگیرم و wireless کنم؟
+اصلا اگه بخوام سرور داشته باشم چه تنظیماتی رو کامپیوتر لازمه؟!
2-این Simultaneous Dual-Band Wireless-N Router ها چی هستن؟ تنظیماتشون تو کامپیوتر چطوره؟ مثلا چطور می شه رو 5GHz فیلم دید و رو 2GHz پرینتر رو استفاده کرد؟ شبیه این تنظیمات ماهواره هست؟
+اصلا این Simultaneous Dual-Band ها واقعا از access point های معمولی بهترن؟! واسه چه کاربرد هایی ضروری هستن؟
3-من واسه امنیت بیشتر و ...(!) می خوام یه VPN هم بگیرم. می شه اون رو هم رو َAccesspoint تنظیم کنم؟
+اصلا VPN ها واقعا امن هستن؟! (اگه از VPN هم استفاده کنم کسی می تونه ببینه چی می کنم؟)
با تشکر!