صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 37

موضوع: wifi در تونل به طول 30 کیلومتر

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79

wifi در تونل به طول 30 کیلومتر

سلام

از دوستان راهنمایی می خواستم که با چه تجهیزاتی میشه در تونل wifi داد؟ باید در طول تونل که به طول 30 کیلومتر sip phone های wifi بتونن به شبکه متصل بشن .
    ممنونم

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    کار بسیار سختی در پیش رو دارید
    شما در تونلی میخواین کار کنید که هیچ نقطه خروجی نداره و سیگنال هاتون تماما با منعکس شدن بوسیله در و دیوار تونل باعث ایجاد نویز میشن براتون
    از آنتن های فلت می بایست استفاده کنید با گین پایین و پاور کم و تعداد دستگاه های نسبتا زیاد

omid_mohagerani سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    تونل به طول 30 کیلومتر؟ یحتمل تونل معدن باشه چون من تونل جاده ای به طول 30 کیلومتر ندیدم.یه 50 60 تا رادیو ارزون قیمت و پاور پایین مثل لینکسیس وپ54 و تی پی لینک بزنی ولی بک بون اینها حکایت داره که کابلی بخوایی برقرار کنی.البته دوباره می تونی لینک بریج بزنی ازین سوییچ های ارزون 15 تومنی بذاری بعضی جاها دیگه بک بون کابلی اجرا نکنی.
    به نظر من روی 2.4 و 5.8 باید بزنی چون آشفته بازار میشه همه توی 2.4 بزاری البته وسعت نویز فکر نکنم زیاد دربربگیره ولی باز تا عملی کار نشه نمیشه از الان نسخه ای بیشتر ازین پیچید.

omid_mohagerani سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    جناب آقای نصیری شما تا حالا پروژه های شبیه به این پروژه اجرا کردین ؟

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    بله . تونل جاده ای نیست .

در واقع تو این پروژه به گوشی های بیسیم نیاز هست که در طول تونل مورد استفاده قرار می گیرن . ترجیح بر این هست که این گوشی ها بتونن با خطوط تلفن شهری ارتباط برقرار کنن . ما اینجا با تجهیزات DECT ( حالا اختصاصا KIRK) هر از 300 متر بدون مشکل و با کیفیت خوب می تونیم این سرویس را ارائه بدیم ولی هزینه بالاس

آیا روی 2.4 یا 5.8 ( نه حالا صرفا با هزینه پایین) راه حل دیگری که به AP های کمتری نیاز داشته باشه و در ضمن کیفیت خوبی ارائه بده که بشه Voice را از آن عبور داد وجود داره ؟

ممنونم

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    شما چطور جناب خسروی ؟ اگر انجام دادین خوشحال میشویم که ذکر کنید.این پروژه اصلا نمی شه تجربه رو ملاک قرار داد و جواب انجامش فقط و فقط از حل معادلات مربوطه به دست میاد و میشود که بهترین نتیجه رو گرفت.امکان دارد تجربه قبلی در پروژه ای مشابه که کاملا موفقیت آمیز بوده در این پروژه کاملا شکست خورده از آب دربیاید.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    همیشه راهی هست و همیشه تجربه یک عامل تاثیر گذار در طراحی و اجرا بوده و هست. البته اگه تجربه شما فقط یدی بوده باشه یعنی فقط بگن اینجا اینو نصب کن و اونجا اونو مسلما اون رو دیگه نمیشه اسمش رو تجربه گذاشت. به هر صورت تکنولوژی MIMO بخوبی در همچین محیط هایی کارایی داره و با استفاده از تکنولوژی Digital Signal Processing عامل تداخل رو به حداقل می رسونه.

در داخل تونل همون جوری که امید گفت به هیچ عنوان نباید از دستگاههای پرتوان و یا آنتنهای Hi-Gain استفاده کرد و پیشنهاد می شه از آنتهای سقفی ( در صورت عدم تداخل در رفت و آمد) استفاده بشه.

kima سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    شما چطور جناب خسروی ؟ اگر انجام دادین خوشحال میشویم که ذکر کنید.این پروژه اصلا نمی شه تجربه رو ملاک قرار داد و جواب انجامش فقط و فقط از حل معادلات مربوطه به دست میاد و میشود که بهترین نتیجه رو گرفت.امکان دارد تجربه قبلی در پروژه ای مشابه که کاملا موفقیت آمیز بوده در این پروژه کاملا شکست خورده از آب دربیاید.
    از جوابتون به نظر میاد تابحال تجربه های اینگونه نداشته باشید و از سولوشنی که دادید این مسئله به اثبات میرسه
    یک سوال هم ازتون دارم
    اگر این دوستمون این پروژه رو با سولوشن شما اجرا کنن و به نتیجه جوابی که 100% نمیگیرن برسن بعد شما وجدان درد نمیگیرید که به خاطر راهنمایی اشتباه شما کسه دیگه متحمل ضرر سنگین مالی شده ؟
    من خودم جایی ببینیم اطلاعی ندارم چیزی نمیگم و سعی میکنم از اطلاعات دیگران استفاده کنم تا اینکه بخوام با اطلاعات خودم دیگران رو به اشتباه بندازم
    من پروژه تونل نداشتم اما پروژه زیر زمینی داشتیم که 5500 متر زیربنا داشته و پروژه مشابه سوله تمام فلزی که 12 هکتار بوده اندازش
    مهمتذین گزینه اینه که صدا میخواد منتقل بشه
    کیفیت باید بالا باشه نقطه کور و کم سیگنال و پور نویز کم و دستگاهی نباید هنگ کنه
    شما داخل سولوشنتون از دستگاه تی پی لینک استفاده کردید دستگاهی که استفاده یک دانه اون مشکل ساز هست
    بعد شما برای مسافت 30.000 متر 60 تا دستگاه رو پیشنهاد کردین یعنی برای هر 500 متر یک دستگاه
    به نظر خودتون دستگاه 40 میلی وات 500 متر میتونه با کیفیت خوب جوابگو باشه ؟
    سوال بعد اینکه تکنولوژی موبایلیتی برای کسی که میخواد صدا رد کنه مورد نیاز نیست به نظر شما ؟
    احتمال نداره کسی که بخواد صحبت کنه از یک نقطه به نقطه دوم بخواد حرکت کنه ؟
    آیا هر 500 متر به 50 متر باید ارتباطش رو قطع کنه و دوباره بگیره ؟
    ضمنا شما پیشنهاد فرکانس 5.8 رو دادین !
    فرکانسی که بالاترین ضریب انعکاس و کمترین ضریب نفوذ رو در فرکانس های هم نوع خودش داره ؟
    البته صحبت زیاده و فرصت کم اما به نظر من برای این پروژه استفاده از تلفن های وای فای کار درستی نیست و اگر از تجهیزات گرون قیمت و مرغوب استفاده نشه نتیجه اصلا مناسب نخواهد بود
    دنیال تلفن های مرکزی یا همون سنترال هایی صنبعتی باشید که برای محیط های مناسب معدن طراحی شده با فرکانس های خیلی خیلی پایین

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    ین پروژه اصلا نمی شه تجربه رو ملاک قرار داد و جواب انجامش فقط و فقط از حل معادلات مربوطه به دست میاد و میشود که بهترین نتیجه رو گرفت.امکان دارد تجربه قبلی در پروژه ای مشابه که کاملا موفقیت آمیز بوده در این پروژه کاملا شکست خورده از آب دربیاید.
    یک سوال دیگه
    چرا نمیشه تجربه رو ملاک قرار داد ؟
    و تجربه های قبلی میتونه شکست بخوره دلیلش چیه ؟
    زمانی که تجربه میگه استفاده از سیگنال بالا در محیط بسته فاجعه بار هست چطور ممکنه در این پروژه که محیط بسته هست عکس این اتفاق بیافته ؟
    درسته که تجربه ای که میگه بوستر کیفیت رو میبره بالا در این پروژه شکست بخوره اما تجربه داریم تا تجربه

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    همه اینجا نظرات فنی و شخصی خودشان رو بیان می کنند و این تعهدی برای کسی ایجاد نمی کنه که حتما انجامش بدهد یا ندهد جواب هم از همین کشمکش ها و بحث ها حاصل میشه.

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    به هر صورت تکنولوژی MIMO بخوبی در همچین محیط هایی کارایی داره و با استفاده از تکنولوژی Digital Signal Processing عامل تداخل رو به حداقل می رسونه.

در داخل تونل همون جوری که امید گفت به هیچ عنوان نباید از دستگاههای پرتوان و یا آنتنهای Hi-Gain استفاده کرد و پیشنهاد می شه از آنتهای سقفی ( در صورت عدم تداخل در رفت و آمد) استفاده بشه.

ممنونم . آیا این سری تجهیزات برای VOIP هم کارایی دارن ؟ یعنی مثلا گوشی های sip phone برای این تکنولوژی تو بازار آمده ؟ چون تا اونجایی که من فهمیدم مثله اینکه فرستنده و گیرنده دو تا آنتن داره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    البته صحبت زیاده و فرصت کم اما به نظر من برای این پروژه استفاده از تلفن های وای فای کار درستی نیست و اگر از تجهیزات گرون قیمت و مرغوب استفاده نشه نتیجه اصلا مناسب نخواهد بود
    دنیال تلفن های مرکزی یا همون سنترال هایی صنبعتی باشید که برای محیط های مناسب معدن طراحی شده با فرکانس های خیلی خیلی پایین
    بله ، حق با شماست . اگر تعداد station ها بخواد زیاد باشد ترجیح میدیم روی همون DECT با repeater ها کار کنیم . در مورد مراکز سنترال های صنعتی سیستم خاصی را میشناسید یا مرکزی که به صورت تخصصی در این زمینه کار کنه ...
    ممنونم

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    تونل به طول 30 کیلومتر؟ یحتمل تونل معدن باشه چون من تونل جاده ای به طول 30 کیلومتر ندیدم.یه 50 60 تا رادیو ارزون قیمت و پاور پایین مثل لینکسیس وپ54 و تی پی لینک بزنی ولی بک بون اینها حکایت داره که کابلی بخوایی برقرار کنی.البته دوباره می تونی لینک بریج بزنی ازین سوییچ های ارزون 15 تومنی بذاری بعضی جاها دیگه بک بون کابلی اجرا نکنی.
    به نظر من روی 2.4 و 5.8 باید بزنی چون آشفته بازار میشه همه توی 2.4 بزاری البته وسعت نویز فکر نکنم زیاد دربربگیره ولی باز تا عملی کار نشه نمیشه از الان نسخه ای بیشتر ازین پیچید.
    خیلی مشکلات از اینجا ناشی میشه که بدون داشتن اطلاعات اولیه یه نفر به لایه های بالاتر دانش میره.
    بعد یه جا مثل الان گیر میکنه.

مهندس جون تاحالا فکر کردی 30 کیلومتر چند متر میشه؟ 30000 متر
    بهترین کابلی که سراغ دارم در بهترین شرایط 150 متر دیتا انتقال میده.
    با یه تقسیم میکنه به عبارتی 200 تا سوئیچ

که حتما با استاندارد 100BaseT کار میکنن.

یه search کوچیک بزنید میبینید که این استاندارد گفته بیشتر از 2 تا هاب نباید بین 2 Hop استفاده کنید.

یعنی به 400-500 متر نرسیده پروژه تعطیله.

این کار غیر عملیه. مگر اینکه فیبر بکشید و هر 200-300 متری یه رادیو بزارید. که اونم عملا غیر عملیه.

aryagohar، kima، javadkh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    همونطوری که دوستان گفتن مهمترین مشکل در اینجا Multi Path هست که چونکه ذستگاههای MIMO این مشکل رو به حداقل رسوندن بهترین گزینه های شما حساب میشن خالا میمونه پیدا کردن تلفنهایی که روی استاندارد N کار میکنن

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    خیلی مشکلات از اینجا ناشی میشه که بدون داشتن اطلاعات اولیه یه نفر به لایه های بالاتر دانش میره.
    بعد یه جا مثل الان گیر میکنه.

مهندس جون تاحالا فکر کردی 30 کیلومتر چند متر میشه؟ 30000 متر
    بهترین کابلی که سراغ دارم در بهترین شرایط 150 متر دیتا انتقال میده.
    با یه تقسیم میکنه به عبارتی 200 تا سوئیچ

که حتما با استاندارد 100BaseT کار میکنن.

یه search کوچیک بزنید میبینید که این استاندارد گفته بیشتر از 2 تا هاب نباید بین 2 Hop استفاده کنید.

یعنی به 400-500 متر نرسیده پروژه تعطیله.

این کار غیر عملیه. مگر اینکه فیبر بکشید و هر 200-300 متری یه رادیو بزارید. که اونم عملا غیر عملیه.
    برادر غرقی شما درست متوجه مطلب من نشدی دوباره بخون.بنده حرفی از بک بون زدم که کابلی اجرا بشه ؟گفتم مسئله مهم بک بون هستش که اگر بخوایید وایرلس بشه باید لینک بریج بزنید فرضا روی 5.8 اگر هم بخوایید کابلی اجرا بشه حکایت داره.شما که اهل فن هستی باید این حکایت رو بفهمی با یک اشاره.یا به شما هم باید توضیح داد که کابلی اجرا بشه هر 100 متر باید سوییچ گذاشت و یا فیبر کشید که خودت هم اومدی در پستت اشاره کردی.حکایت داره گفتن من می شود همین چیزی که شما گفتی و من چون سربسته گفتم فکر کردی که چه خبره با علم نداریم؟اصلا حرکت جالبی نبود.
    لطفا با دقت بخوانید تا موجبات تشویش اذهان عمومی نشویدشما فکر کردی ما اینقدر... که نمی دانیم 100BASE T چند متر جواب میده ؟
    واقعا از شما دیگه این حرکت بعید بود که ما رو بی سواد فرض کنی اصلا ازین حرکت شما خوشم نیومد.کنار گود نشستن مثل بعضی از دوستان بهتر هستش که اینجور شما بیایی به خودت اجازه بدی و توهین کنی.

ضمنان جناب حکیمی اگر این انجمن مال تهران و سیستان بلوچستان و فارس هستش و اگر دیگران اینجا پست بزنن حرام هستش بگید ما بدانیم دیگر گناه نکنیم.

ویرایش توسط wazet : 2009-03-03 در ساعت 08:30 PM

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    می بینم که بجای ارائه راه حل و تلفیق تجارب و علوم دوباره کار به تقابل بین بزرگان داره منجر میشه
    بنظر من بهتره دوباره به تونل سی کیلومتری فکر کنید . . . . . . . بهتر نیست؟

javadkh سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

واکی تاکی

بیسم سناوو

wifi repeater وای فای ریپیتر

wifi repeater تومان

ریپیتروای فای چیست

ریپیتروای فای

شبکه wifi 30 کیلومتر

بهترین ریپیتر تونل

بهترین ریپیتروای فای