نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 12سپاس
  • 1 توسط kima
  • 2 توسط aryagohar
  • 2 توسط hamed89156
  • 1 توسط irarkh
  • 1 توسط javadkh
  • 5 توسط hamed89156

موضوع: واسه Bridge کردن دو یا چند AP به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

نام حقيقي: hamed89156

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40

واسه Bridge کردن دو یا چند AP به چه چیزهایی نیاز داریم ؟

سلام

من می خوام 3 تا ap رو با هم bridge کنم ، لطفاً بگین چجوری میشه اینکارو کرد.؟؟؟

به شکلی که هر 3 تا به صورت منطقی یه شبکه بشن (کلاینت ها فقط یه SSID ببینن).

مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    نیاز به انجام کار خاصی نیست. کافیه Config مشابهی برای هر 3 ap انجام بدید و از لحاظ برد فرکانسی همپوشانی داشته باشند. به شخصه با 2 ap از نوع linksys تست مثبت گرفتم.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    کلاینت ها میتونن یک اس اس آی دی رو ببینن
    اما اینکه فکر کنید رومینگ دارید شما خیر اینطوری نیست و این کار کمکی نمیتونه بهتون کنه حتی کلاینت هاتون رو سر در گم می کنه
    واسه کلاینت شما مهم اینه که به مک آدرس کدوم اکسز پوینت متصل شه نه اس اس آی دی اون
    پشت هر اس اس آی دی که شما میبینید یک مک هست که وسیله ارتباطی اونه
    اگر دستگاهی مثل پراکسیم که بتونه موبایلیتی داشته باشیه بگیرید اونوقت بعله میشه همونی که شما میخواین

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40
    ببینید من مثلاً واسه یه هتل که 40 تا اتاق داره بخوام یه VPN Server که مدیای اون WIFI باشه ، علمی ترین و باحالترین Solution چی می تونه باشه ؟

نمی خوام هم چندتا SSID داشته باشیم تا مشتری گیج بشه به کدوم یکی وصل بشه.

ضمناً واژه همپوشانی به english چی میشه ؟ Coverage ؟

یه سوال دیگه اینکه جناب خوسروی همینجوری الکی نیست که 3تا ap رو مثل هم کافیگ کنیم بشن Bridge. اصلاً خیلی از apهای ارزون قیمت wireless bridge mode رو ساپورت نمی کنند.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    خیر هم کاوریج میشه پوشش . شمول
    بهترین کار اینه که شما واسه هر 2-3 طبقه یک اس اس آی دی جدا بزارید
    یا یک پول خوب بزارید و دستگاه های دارای رومینگ بگیرید که موایلیتی داشته باشن
    خوراک این کار هم 3660 سنائو هست
    البته نه موبایلیتی
    واسه هتل و اینجور جاها

hamed89156 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    ببخشيد ولي سوال شما از پايه اشتباه است.

bridge در تعريف مباني كامپيوتر دستگاه ارتباطي بين دو شبكه كه با قابليت انتقال Domain Broadcast هست تنها كاري كه مي كنه regenerate*كردن يا دوباره ساختن داده هاي دريافتي و ارسال مجدد آنهاست. اين اولين اشتباه شما.

ولي در مورد اصول طراحي به نظر من بهتر هست كه از يك متخصص در زمينه وايرلس كه تبحر كافي هم راه اندازي HOTSPOT ها داشته باشه بخواين اين پروژه رو براتون انجام بده يا حداقل طراحي رو به عهده بگيره. چون نوع پرسشهاتون بسيار مبتدي هست و كارتون هم تقريبا مهم. البته اين رو به عنوان مشورت دوستانه بهتون گفتم. اميدوارم ناراحت نشده باشي.

به نظر من بهتره از MESH براي اين نوع ارتباط بهره بگيري. هرچند شايد WDS جواب شما رو بده ولي درمواقعي ايجاد Bottle neck *در AP اصلي مي كنه . VPN هم اصلا براي اعتبارسنجي و مديريت كاربران در اينگونه شبكه هاي پيشنهاد نميشه.

همپوشاني Over lapping* است.

atila720 و hadisystem سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    ببخشيد ولي سوال شما از پايه اشتباه است.

bridge در تعريف مباني كامپيوتر دستگاه ارتباطي بين دو شبكه كه با قابليت انتقال Domain Broadcast هست تنها كاري كه مي كنه regenerate*كردن يا دوباره ساختن داده هاي دريافتي و ارسال مجدد آنهاست. اين اولين اشتباه شما.

.

واژه bridge توی علم شبکه تو جاهای زیادی با معانی متفاوتی استفاده می شه .

این تعریفی که شما از Bridge گفتی توی network+ و cisco درست هست.

مشکل شما اینه که سطح علمی ملت رو با علم محدود خودت می سنجی.

یعنی سطح علمی خودت شده یه Checkpoint که هرکی از اون درست نگذره میشه بی سواد !!!

از حرف من ناراحت نشو.

مرسی از تمامی replyها.

wazet و farhadham سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40
    با BiPAC 7300(G) RA می تونم اینکارو انجام بدم ؟

که هم Roaming داشته باشم هم WDS بین APها ؟

Billion Wireless ADSL2+ VPN Firewall Router Series

Wireless Mobility (BiPAC 7300G RA)
    With an integrated 802.11g Wireless Access Point, the router offers quick and easy access and mobility to the users of wired networks, wireless networks, and broadband connections (ADSL). In addition to supporting the 54 Mbps 802.11g data rate, it is also backward compatible with existing 802.11b equipment. The Wireless Protected Access (WPA-PSK/WPA2-PSK) and Wireless Encryption Protocol (WEP) features enhance the level of data protection and access control via a Wireless LAN. If your network requires wider coverage, the built-in Wireless Distribution System (WDS) repeater function allows you to expand the wireless network without using any wires at all.

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40
    می خوام اینجوری بشه..

.

ویرایش توسط hamed89156 : 2009-02-23 در ساعت 03:02 PM

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    اگر بارتون سبک هست wds اگر سنگین mesh و اصلاً سراغ wds نرید

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    به هر حال شما نوع اتصال و ارتباط AP ها را مشخص نکردید, بنابراین پاسخ من هم بنا به برداشتم از سوال شما بود . اگر شما صرفا" عدم اتصال و تنظیم چندباره کاربران بیسیم و همچنین پوشش فرکانسی بیش از برد یک AP را مد نظر دارید استفاده از روشی که گفتم و اتصال mesh یا Star هر AP به صورت Wired خواهد بود, همانطوری که عرض کردم عملا" پاسخ گرفتم!

wazet سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد جواد خردمند

عضو عادی شناسه تصویری javadkh
    نوشته
    180
    سپاسگزاری شده
    33
    سپاسگزاری کرده
    56
    دوست عزیز
    اولا" آقای آریاگوهر از پیشکسوتان بخش شبکه هستند وفکر می کنم از نظر اکثر بچه های این فروم سطح علمی ایشون بالا حساب می شه واحتراموشون واجبه هر چند که بنظر من ایشون بخاطر خودتون نصیحت کردن که کاررو بدی به یک حرفه ای که پولت حروم نشه ولی شما متاسفانه با گستاخی وبی ادبی جواب ایشون رو دادید.!!!!!!!!!!!!
    دوما" وقتی خود شما سوال رو اینجوری مطرح می کنه هر کی ببینه می گه این بنده خدا مبتدیه سوال رو درست مطرح کن بعد به سطح علمی دیگران ایراد بگیر .
    سوما"آخرش اگه فقط اینترت هست با سری N کارت راه می یفته ولی با بکبون کابلی یعنی هر طبقه یک کابلو باید تا سوئیچت داشته باشه مگه نه باید بری تو فکر MESH.

atila720 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkh نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اولا" آقای آریاگوهر از پیشکسوتان بخش شبکه هستند وفکر می کنم از نظر اکثر بچه های این فروم سطح علمی ایشون بالا حساب می شه واحتراموشون واجبه هر چند که بنظر من ایشون بخاطر خودتون نصیحت کردن که کاررو بدی به یک حرفه ای که پولت حروم نشه ولی شما متاسفانه با گستاخی وبی ادبی جواب ایشون رو دادید.!!!!!!!!!!!!
    MESH.

ببین عزیز

من آدم حرفه ای کم ندیدم ...آدم حرفه ای لحن صحبت کردنش اینجوری نیست ...ایشون اگه خیلی ادعاشون میشه به جای اینکه فقط ایراد بگیره و سعی کنه بگه من بیسواد هستم یه راهکار میداد.

من بیسواد ..شما که باسواد هستین چرا اینجوری صحبت می کنید ...؟

ملت که وقت میزارن و میان توی فورم سوال می پرسن چون چیزی رو بلد نیستن...و دوباره میان چک میکنن که کسی جواب داده یا نه ، نه اینکه یه سری افراد فوق حرفه ای و پیشکسوت !!! بیان بگن شما بیسوادی و برو پی کارت !!!

فورم جای به رخ کشیدن سواد خود و خرد کردن شخصیت دیگران به خاطر سوالشون نیست ، آقایون حرفه ای...!

خواهشمندم این پست رو پاک نکنید چون سعی کردم واقعیت رو بگم.

wazet، ach_sec، vahidf و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t23955.html

bridge کردن Access Point

بریج کردن اکسس پوینت

bridge کردن اکسس پوینت

نحوه bridge کردن Access Point

billion bipac 7300 بریجتنظیمات بریج برای دو کامپیوترbringe کردن اکسس پوینتشبکه کردن bridge & APتنظیمات bridge در اکسس پوینتشبکه کردن دوکامپیوتر بریج اکسس پوینتMikRotik hotspot به همراه wpa2تنظیمات wds billionنحوه breag کردن access pointبریج کردن 2 تا اکسس پوینتنحوه bridge كردن 2 access pointرومینگ بین اکسس پوینت های ciscoبرای طراحی یک شبکه وایرلس به چی چیزهای نیاز داریم؟نحوه بريج كردن 2 ACCESS POINTbridge کردن دو access pointطریقه bridge کردن دو تا accesspointروش bridge کردن access pointبریج کردن ود اکسس پوینت با هممفهوم کلاینت بریج و اکسس پوینتبریج اکسس پوینت

برچسب برای این موضوع