صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 50

موضوع: در خواست راهنمائي براي خريد تجهيزات و غيره

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    والا من هم نشنيدم كه GPS هاي دستگاههاي handheld دقيق باشه.

كمترين خطا با GPS هاي دستي در حد 3 متر در بهترين شرايط receiption هست. ولي براي دستگاههاي موبايل به طور وحشتناكي خطا بالا ميره. GPS هاي گارمين سري MAP دقت سه متر دارن . ولي اونها هم حرفهاي حساب نميشن.

نام حقيقي: مدیر شبکه

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    جناب جنيدي خيلي كلي توضيح ميديد مي تونيد يك كمي دقيق تر توضيح بديد. ( دليل اينكه من نمي تونم نقاطي رو كه انتخاب كردم از توي گوگل ارت برم عملي ارتفاعشون رو با GPS بزنم )
    متشكر

ضمنا من الان حداقل توي 4 تا پست از شما پرسيدم كه چرا شما به همراه نقاطي رو كه من با GPS زدم ارتفاع هايي رو كه اعلام كردم (توي پست اول ) در محاسباتتون اعمال نمي كنيد ؟ آيا به نظر شما اين اعداد اشتباه هست و GPS من توي محاسبه ارتفاع اشتباه كرده ؟

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    عزیز من چند بار به شما گفتم وقتی من از شما دونقطه رو گرفتم
    پروفایل این دو نقطه رو از یک دیتابیسی تهیه می کنم که همه اطلاعاتش دقیق هست به ارتفاعی هم که شما می گید احتیاج نداره
    چون خودش همه این اطلاعات رو داره
    از یک زمین شناس یا یک مهندس عمران یا کسی که با توپوگرافی (یا اصطلاح دیگه که احتمالا من آشنا نیستم)آشنا هست این موضوع رو بپرسید تا براتون توضیح بده

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    والا من هم نشنيدم كه GPS هاي دستگاههاي handheld دقيق باشه.

كمترين خطا با GPS هاي دستي در حد 3 متر در بهترين شرايط receiption هست. ولي براي دستگاههاي موبايل به طور وحشتناكي خطا بالا ميره. GPS هاي گارمين سري MAP دقت سه متر دارن . ولي اونها هم حرفهاي حساب نميشن.
    يك نكته جالب من موبايل خودم Sony Ericson هست واسه GPS رفتم پيش يك از دوستام كه توي يك شركت شاغل هست كه دائم كارشون با GPS هست ايشون به من گفتند كه GPS هاي موبايل خيلي دقيق تر هستند چون با تعداد بيشتري ماهواره بطور همزمان كار مي كنند ؟!؟!

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    این دیگه از اون حرفا بود ! اگه GPS موبایل ها دقیق تر بود قربان لزومی به خرید و بطور کلی تولید دستگاه های تک منظوره و چند صد هزارتومانی و حتی چند میلیون تومانی موسوم به GPS نبود !
    در خصوص ارتباط با ماهواره هم، اگه ابزار بتونه به حداقل سه تا وصل بشه، نتایج و اماری که میده 100% قابل اطمینان هست، فقط باید به نوع و مدل و کیفیت ابزار دقت داشته باشید که چقدر میتونه ضریب خطا داشته باشه .

گذشته از همه این موارد، با توجه به گرافی که اقای جنیدی از ارتفاعات بین شما و نقطه مورد نظر گذاشتن، GPS شما حتی اگه 10 متر هم خطای اندازه گیری داشته باشه، باز هم کاری که در نظر دارید غیر ممکن خواهد بود !

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    نقل قول نوشته اصلی توسط sootak7 نمایش پست ها
    يك نكته جالب من موبايل خودم Sony Ericson هست واسه GPS رفتم پيش يك از دوستام كه توي يك شركت شاغل هست كه دائم كارشون با GPS هست ايشون به من گفتند كه GPS هاي موبايل خيلي دقيق تر هستند چون با تعداد بيشتري ماهواره بطور همزمان كار مي كنند ؟!؟!

والا ما موندیم شما میخوام جواب سوالت رو بگیری یا موضوع سر بهتر و بدتر بودن GPS موبایل و ....

sepehr912 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    آقا با بررسي كامل منطقه مجبور شديم از يك نقطه كمكي به عنوان ريپيتر استفاده كنيم

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    آقا دوباره سلام

خب همون طور كه خدمت آقايون عرض كردم

ما پيگير نقطه كمكي شديم و تقريبا كارها OK شده من براي آخرين بار نقاط نهائي رو رفتم GPS زدم. و يك نتيجه عجيب و غريب در اوومد .

نقطه مقصد رو از بلند ترين نقطه اوونجا كه GPS زدم اطلاعات فرق كرد و نكته جالب اينه كه توي گوگل ارت هم اين نقطه (با توجه با تطابق تصوير نقشه ) كاملا درست به نظر مي رسه . من فكر مي كنم به دليل اينكه نقطه مقصد من ارتفاع بسيار پاييني رو داره اطلاعات رو دفعات قبل دقيق نمي داده (لازم به تذكر است كه نقطه قبلي رو چند بار امتحان كردم و به نقطه مطمئن شده بودم )

حالا فاصله مقصد ما از مبدا تقريبا 7 كيلومتر كمتر شد و فكر كنم بشه يك كارهايي كرد.

نكته مهم : ما در نقطه مقصد پس از بررسي يك منبع آب پيدا كرديم كه ارتفاع اوون 25 متر است و ميشه روي اوون تجهيزات و دكل نصب كرد از لحاظ برق هم بهمون OK داده اند.

حالا مسئله چيه :

1 - با توجه به اينكه طول و عرض مقصد تغيير كرد . اطلاعات نقاط مبدا و مقصد رو ميزارم دوباره مي خوام بدونم كه آيا اين لينك باز هم نشدني هست يا نه ؟ توي نقطه مبدا دكل رو روي يك پشت بام 5 متري و مقصد هم روي منبع آب به ارتفاع 25 متر (روي منبع ميشه دكل زد.)

مبداء : 35:42:31.32N و 59:51:3.24E
    مقصد : 35:54:16.56N و 59:45:36.36E

2 - با فرض اينكه ارتباط مستقيم شدني نباشد . خواهشي كه دارم اينه كه يك بررسي بر روي نقاط مبدا . كمكي و مقصد داشته باشيد. كه آيا اين نقاط همديگر رو ميبينند يا نه . ارتفاع نقاط مبدا و مقصد رو توضيح دادم و توي نقطه كمكي هم تقريبا بالاي يك پشت بام 12 متري مي خواهيم دكل نصب كنيم.

لينك يك :

مبداء : 35:42:31.32N و 59:51:3.24E
    نقطه كمكي : 35:45:51.84N و 59:43:59.16E

لينك 2 :

نقطه كمكي : 35:45:51.84N و 59:43:59.16E
    مقصد : 35:54:16.56N و 59:45:36.36E

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24

پایان موفقیت آمیز این پروژه

سلام

به حول و قوه الهی لینک های وایرلس ام رو گرفتم همونطور که توی پست قبلی گفتم از نقطه کمکی استفاده کردم . بزنم به تخته داره مثل ساعت کار می کنه و من خیلی راضی هستم.

از مقصد تا نقطه کمکی که فاصله تقریبا 12 کیلومتر هست 23Mbps گرفتم و از نقطه کمکی تا مبدأ به فاصله 15 کیلومتر هم 9Mbps گرفتم فکر کنم آمار خوبی هست البته لینک نقطه کمکی تا مبدأ هنوز آنتنهاشو کامل تیون نکردم ایشالا با تیون شدن آنتنهاش فکر کنم بهتر بشه.

نکات قابل توجه در این پروژه :

1 - میکروتیک بهترین Solution هست.
    2 - آنتن Sector Planet بر خلاف اینکه ازش بد میگن خیلی عالیه .

تجهیزات به کار رفته :

Mikrotik 433AH
    R5H
    R52H
    Kenbotong Parabolic Anthena 30 Dbi
    Planet Sector Anthena 16 Dbi

r0otsharp سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    به به دوست عزیز خلاصه جواب گرفتی بر خلاف نظر برخی دوستان که می گفتند فکرش رو از سرت بیرون کن.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    با نقطه كمكي گرفتند نه مستقيم!

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    جناب herus شما در جریان سولوشن بنده قرار ندارید چون شخصی عنوان شد و بنده سولوشن دادم به ایشون و با همان سولوشن جواب گرفتند.دوستان دیگر گفتند که چه با کمکی چه بی کمکی جواب نمیگیرن که گرفتند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط herus_deus نمایش پست ها
    با نقطه كمكي گرفتند نه مستقيم!
    ما که بی خیال شدیم. شماهم به دل نگیر.
    من فکر میکنم حق بعضی از دوستان خورده شده یا هنوز کشف نشدن. حقشون این هست که تو Verizon یا Virgin Media مدیر توسعه ارتباطات باشن از بد روزگار تو ایران مجبورن سولوشن بدن.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    جناب آقای نصیری
    من که گفته آقای مهندس آریاگوهر را خواندم تا زمانی که اعتراض شما را ندیدم متوجه نشدم شما به خودتون گرفتید
    به نظر من حرف ایشون کلی بود تا اینکه بخان منظور خاصی به شما داشته باشند.
    خلاصه اینکه بد روزگاره شما سخت نگیرید

نام حقيقي: mohamadkamali

عضو غیر فعال شناسه تصویری mohamad82
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام آقايون اين برنامه اي كه با هاش شما مقياس وارتفاع بدست آورد يد چي بود ..ميگن يك برنامه هستش كه مقياس ارتفاع بهش ميدي نوع كارت نوع آنتن وفاصله هم ميديد خودش ميده براي اين فاصله اين كارتها وآنتنها بدرد ميخوره يانه و چند درصد سيگنال رد ميكنه چد ميگ ميگره ؟ ممنون ميشم اگه كسي اين برنامه داره لينك دانلودشو يا اسم برنامه بزاره يا بهم ميل بزنيد
    farhad_41330@yahoo.com

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

اسلب بلند دست چيه؟

تجهیزات برای ارتباط PTP

tuneکردن انتن برای وایرلس یعنی چه ؟

برچسب برای این موضوع