صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 27 از مجموع 27

موضوع: مشکل IP Conflict

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    2 تا سوئیچ بزارید.
    با 2 تا کابل به هم وصل کنید.
    البته Hub یا hub switch

نام حقيقي: Hassan Moghadasi

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    وقتی بر روی یک دستگاه یک IP Address واگذار میشود یا کارت شبکه آن روشنشود برای اینکه چک کند که آیا در این شبکه کسی از IP آدرس خودش استفده نمیکند از پروتکل gratuitous ARP-Request استفاده میکند بدین گونه که یک Packet - ARP درست کرده که در Sender MAC Address آدرس MAC خودش رامیگذارد و در Target MAC Address آدرس 0000.0000.0000 و در Sender IP آدرسIP آدرس خودش و در Target IP Address نیز باز آدرس IP خودش را قرار میدهد. و این packet را بر روی کل شبکه به صورت Broadcast می فرستد . حال هرکامپیوتر اگر بیبیند که Target IP Address و Sender IP Address خودش استمیفهمد که Ip Conflict رخ داده است و با یک gratuitous ARP-Reply بهکامپیوتر فرستنده اطلاع میدهد که این IP آدرس استفاده شده است و نمیتواند از این IP استفاده کند و در Event Viewer آدرس MAC آن کامپیوتر رانشان میدهد . ولی این در حالی است که تنها کامپیوتر فرستنده GARP نمیتواند از این IP Address استفاده کند و کامپیوتری که GARP Reply رافرستاده است به کار عادی خود ادامه میدهد .
    با دانستن مطلب بالا دامنه کار کوچک میشود و با پیدا کردن MAC آدرسی کهموجب IP Conflict شده است از داخل Event Viewer - Source را به راحتی درداخل Mac-address-table سویتچ پیدا کرد و علت را جویا شد و یا به تنهاکامپیوتری که ارتباط با شبکه بر قرار نمی کند شک کرد . یا به طور موقت بهوسیله MAC Access-list مانع عبور MAC آدرس Conflict کننده به کل شبکه شد .

قابل ذکر است که Switch ترافیک broadcast را بر روی تمام پورتش میفرسندبجز پورتی که این Broadcast vرا می فرستد و HUB هیچ موقع همزمان ترافیکیرا که از یک پورت به بیرون میفرستد به داخل همان پورت بر نمی گرداند چونهمین امر باعث Collision خواهد شد . پس :

broadcast
    فرستاده شده از یک کامپیوتر هیچ موقع همان Broadcast به خودش برگشت داده نخواهد شد .

موفق باشید.

Hakimi و webgard3 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری sooshiant
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    44
    اما این مشکل رو به غیر از این مورد من جاهای دیگه هم عملا دیدم که در اثر اشتباه در شبکه loop بوجود اومده بود و کل شبکه مختل شده بود.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    احتمالا حق با شماست، مخصوصا این که فقط یک نفر نیست که این مشکل رو دیده، الان چند نفر تایید کردند که با همین وضعیت برخورد کردند. ولی من از دوستانی که متخصص شبکه هستند انتظار دارم با چنین مشکلی در حد End User برخورد نکنن. بلکه یک کم ریز تر و دقیق تر بررسی کنن تا دلیل واقعی مشکل رو متوجه بشیم و یک نکته جدید یاد بگیریم.

در Event Log آن کامپیوتری که IP Conflict داده، ببینید MAC Address ی که ثبت کرده چه بوده است. بعد با MAC Address خود مقایسه کنید. نتیجه را بنویسید.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    دقیقاً این مشکل پیش می آد
    مخصوصاً دستگاه های سناو بسیار حساس هستند توی این قضیه
    دستگاه های دیگه که نرم افزار لینوکسی دارند با این قضیه کنار آمدند
    مهندس فرم ور های سنائو لینوکس هستن
    اول که زمانی که اس ان ام پی اونها رو فعال می کنیم ورژن لینوکسشون رو مینویسه
    دوم همه با الگوریتم ال زد ام آ کاپرشن روشون انجام شده

Modify web server to allow user update f/w, including web-page+Linux+config-data.
    Use LZMA compression algorithm to compress Linux image to get better compression ratio

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    من این مشکل رو داشتم.

دقیقا موقعی پیش می یومد که سوییچ شبکه dlink از بود. مشکلی در سیستم داخلی خود سوییچ ها بود.

با بقیه سوییچ های شبکه توی این 10 - 12 سال مشکلی مشابه این نداشتم. به همین دلیل به شدت به برند D-LINK مخالفم.

نام حقيقي: Hassan Moghadasi

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiant نمایش پست ها
    اما این مشکل رو به غیر از این مورد من جاهای دیگه هم عملا دیدم که در اثر اشتباه در شبکه loop بوجود اومده بود و کل شبکه مختل شده بود.

سلام
    در اینکه این مشکل در چند جا دیده شده است شکی نیست ولی با به وجود آمدن Loop layer 2 هیچ کامپیوتری IP conflict نمی دهد و تنها Switch ها مداوم کل ترافیک Broadcast و unknown unicast و Multicast را بر روی تمام پورتهای متصل به user ها و Up link میفرستد و کارایی شبکه به سرعت پایین می آید ، و شبکه Down خواهد شد ، ولی Ip Conflict ی در کار نیست .
    کامپیوتر Ip conflict رو موقع ای میفهمد که فریمی با IP Address خودش را با یک Mac Address متفاوت با Mac Address خودش دریافت کند . برای مثال شما دوکامپیوتر با یک IP Address و یک Mac Address را در یک Braodcast domain اگر Configure کنید تنها اتفاقی که خواهد افتاد فقط این دو کامپیوتر نمی توانند با هم ارتباط بر قرار کنند ولی با کل شبکه ارتباط دارند و این دو کامپیوتر هیچ IP Conflict را احساس نخواهند کرد چون هر دو فقط GARP-Request خواهند فرستاد و GARP-Reply نمی فرستند چون برای سیستم عامل چنین حالتی تعریف نشده است پس IP Conflict را نخواهند فهمید .
    پس مشکل ما Loop layer 2 نیست . من از این دوست عزیز میخواهم نوع AP و Switch یا Hub رو مشخص کند و نوع وصل شدن این دستگاه ها را شرح دهد . یا AP رو در یک VLAN و user ها را در VLAN دیگر بگذارند و به وسیله Inter Vlan Route بین کاربران متصل به AP و کاربران متصل به Switch در VLAN دیگر ارتباط برقرار کنند و ببینند که آیا با روشن شدن AP ، IP Conflict با IP واگذار شده به آن SVI به وجود می آید یا نه ؟
    موفق باشید .

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    مهندس فرم ور های سنائو لینوکس هستن
    اول که زمانی که اس ان ام پی اونها رو فعال می کنیم ورژن لینوکسشون رو مینویسه
    دوم همه با الگوریتم ال زد ام آ کاپرشن روشون انجام شده

Modify web server to allow user update f/w, including web-page+Linux+config-data.
    Use LZMA compression algorithm to compress Linux image to get better compression ratio
    تا الان که به شواهدی برنخورده بودم که لینوکس باشه
    جایی هم دیده بودم که سیستم عامل خود سازنده چیپ روش سواره

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    کرنل لینوکس لوود میشه.

راستش این مشکل چند سال پیش برام پیش اومد. اون موقع هم زیاد اطلاعاتی نداشتم. شاید به این علت مثل end user بهش نگاه کردم.

اما همچین مشکل حادی نیست که تحقیق زیادی بخواد.

حرف شما در مورد نحوه کانفلیکت صحیحه.
    اما اینو هم برای من تحلیل کنید که چطوری کولوژن توی یه شبکه به وجود میاد.
    یه چیز دیگه
    الگوریتم CSMA/CD و CSMA/CA رو هم محبت کنید تحلیل کنید.

مطلبهای نا تمام زیادی توی فروم هست. این تقریبا واضحه علتش.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    زمانی که با هایپر ترمینال وصل میشید به دستگاه های کنسول دار به مشخصاتی که مینویسه توجه بفرمایید
    ورَژن کرنل و مشخصات دستگاه رو مینویسه
    دستور های لینوکس روی دستگاه به صورت کنسول کار می کنه
    به هلپ هایی که به همراه فرم ور های دستگاه هم هستن توجه کنید داخل بعضی از اونها نوشته شده مشخصاتی در مورد فرم ور

نام حقيقي: علي ايلخاني

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان موفق باشيد اما تمامي اين مشکلاتي که بحث و بررسي گرديد تا الان براي من پيش نيامده است اما به طئر کلي ميتوتن گفت اگر وايرلس يا وايري را تنظيم مي کنيم به نظر من بهتر است که بگذاريم DHCP آن Enable ​باشد تا از رنج آي پي که تعريف کرده اين به تعداد User ها IP​به ترتيب بگيرد تا دچار Conflict​در شبکه نشويم.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    این مشکل چند روز پیش برای من هم پیش اومد.یه روز کامل هم من رو معطل کرد.آخر سر طبق صحبت آقای آریا گهر رفتیم سر وقت مودم های Dlink.یکی از مشترک ها مودم Dlink داشت که کابلی که از ما وایرلس گرفته بود رو مستقیم زده بود بهش .کل شبکه Conflict می داد.گفتیم برداشت درست شد.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

اسپنینگ تری

مشكل ip برادكست

ip conflict

الگوریتم csma/cd

پیدا کردن کانفلیکت در شبکه

دستور اس پنینگ تری

پروتكل اسپنينگ تري

gratuitous ا

اسپنینگ تری

دلایل ip conflict

IP Confilict پروتکل Garp

علت conflit ip wireless چیست

کانفلیکت در شبکه

سیسکو-نحوه اسپنینگ تری

پیدا کردن ip conflict

كانفليكت اي پي

پیدا کردن آی پی کانفلیکت

http://forum.persiannetworks.com/f77/t23502-2.html

دریافت ای پی ادرس persia caدلایل ip conflict چیست ؟ip address conflict چطوری تشخیص می دهدمفهوم gratuitous arp چیست؟پیدا کردن ای پی کانفلیکتبا conflit ip این مشکلات به وجود میایدعلت ip conflict در مودمهای وایرلس

برچسب برای این موضوع