نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط mksat
  • 1 توسط mksat
  • 1 توسط kima
  • 1 توسط mah.joneidi

موضوع: سوال : امكان يك لينك PTP با آنتن دست ساز

نام حقيقي: محمدتقي ذاكري

عضو غیر فعال شناسه تصویری alfredo
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    16

سوال : امكان يك لينك PTP با آنتن دست ساز

با سلام. من سعي كردم مطلب مشابه سوال خودم را تو پست ها پيدا كنم اما چيزي پيدا نكردم. اگر لطف كنن دوستاني كه تجارب و اطلاعاتي دارند راهنمايي كنن.

بين دو نقطه ميخوام يك لينك برقرار كنم حالا سرعتش زياد مهم نيست. مشكل اين هست كه بين اين دو نقطه ديد مستقيم وجود نداره. از طرفي نميخوام هزينه زيادي كنم. فاصله دو نقطه زير دو كيلومتر هست. چند تا ساختمان بين ديد مستقيم وجود داره. تجهيزاتي كه دارم از اين قرار هست :

دو دستگاه seno NL-3054CB3 Plus -Deluxe
    يك دستگاه WRT300N لينكسيس

حالا ميخوام يه آنتن دست ساز بسازم. تصاوير اين آنتن در زير ميزام. حالا سوال اينكه اگر اين آنتن را بسازم و به سمت مقصد بگيرم از موانع رد ميشه؟ فكر خودم اينه كه رو پايين ترين سرعت هر دو تا سنائو را bridge كنم و اين آنتن را به يكي وصل كنم. ديگري هم با آنتن سرخود خودش. ولي همچنان موانع فكرم را مشغول كرده. اگر راهكار يا ايده بهتري داريد لطفا راهنمايي كنيد.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط alfredo : 2008-07-15 در ساعت 10:20 AM

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    دوست عزیز در مورد موانع من نمیتونم نظری بدم چون بصورت فیزیکی در محل حضور ندارم.ولی احتمالا با امواج رفلکتی از ساختمانهای مجاور به نتیجه میرسید.سعی کنید wrt300n رو کاملا به بنجره نزدیک کنید و حتی میتونید از یه رفلکتور استفاده کنید تا کل توان ارسالی به بیرون هدایت بشه. در مورد این آنتن هم باید بگم که کارایی خوبی داره. سازنده از کانکتور bnc و چند تا تبدیل استفاده کرده که میتونه تو افت سیگنال موثر باشه.پیشنهاد من اینه که از کانکتور n استفاده کنید و اگه از کابل rg58 استفاده میکنید سعی کنید که متراژش زیر 1 متر باشه.

ویرایش توسط mksat : 2008-07-15 در ساعت 10:53 AM
    alfredo سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    16
    با تشكر از پاسخ شما
    در مورد كانكتور ها و اهم و كابل براي آنتن هاي فركانس 2.4 گيگا فرموديد از نوع كانكتور N استفاده كنم و كابل rg58 از قيمت اينها اطلاعي داريد؟ 50 اهم و 75 اهم قضيه اش چي هست؟ چه فرقي ميكنه؟ اين كابل كرمان چه قيمتي هست؟ بخوام بگيرم چه شماره اي از اين كابل كرمان ميشه كه مناسب اين كانكتور N باشه.
    علت اينكه سوال زياد پرسيدم چون اطلاعاتي در اين زمينه ندارم و تئوري هم فايده نداره.

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط alfredo نمایش پست ها
    با تشكر از پاسخ شما
    در مورد كانكتور ها و اهم و كابل براي آنتن هاي فركانس 2.4 گيگا فرموديد از نوع كانكتور N استفاده كنم و كابل rg58 از قيمت اينها اطلاعي داريد؟ 50 اهم و 75 اهم قضيه اش چي هست؟ چه فرقي ميكنه؟ اين كابل كرمان چه قيمتي هست؟ بخوام بگيرم چه شماره اي از اين كابل كرمان ميشه كه مناسب اين كانكتور N باشه.
    علت اينكه سوال زياد پرسيدم چون اطلاعاتي در اين زمينه ندارم و تئوري هم فايده نداره.
    خواهش میکنم.

ببینید ،اگه شما نمیخواید مثل سازنده اصلی کاملا اصولی کار کنید ،میتونید از کانکتور در آنتن صرف نظر کنید و مستقیما مغزی کابل را به سیم پیچ و شیلد کابل را به رفلکتور (صفحه فلزی) لحیم کنید.فقط میمونه اون صرف کابل که باید از کانکتور TNCاستفاده کنید که حدود 5 هزار تومان قیمت داره.کابل هم که متری حدود 500تومان.در مورد کابل و کانکتور هم میتونید از ISP هایی که خدمات وایرلس ارایه میدن تهیه کنید.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    این دید مستقیم که می گید ندارید چی هست مانع؟

نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    این دید مستقیم که می گید ندارید چی هست مانع؟

موانع ساختمان هست. مبدا من از يك ساختمان 4 طبقه هست به يك ساختمان دو طبقه اما اين وسط چندتا ساختمان در مسير ديد هست كه اين ساختمان ها 4 تا 5 هستند يعني اختلاف ارتفاع حداقل يك طبقه در مسير هست و در هر حال ديد مستقيم نيست. البته تا مقصد چندتا ساختمان هست بصورت پراكنده نه اينكه پشت سر هم همه اش ساختمان 5 طبقه باشه.

ویرایش توسط alfredo : 2008-07-16 در ساعت 12:34 PM

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    2کیلومتر خیلی بعید هست روی 2.4 با این شرایط جواب گرفت

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    به نظر من فکر این آنتن دست ساز ها رو نکنید که فقط وقت و هزینه تلف کردن هست
    راحت یک آنتن قوی بگیرید که مطمئن باشید ازش جواب میگیرید
    نه خودتون رو اذیت کنید و نه بی دلیل هزینه کنید

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    روي باند 5.8 با يه آنتن قوي احتمال جواب گرفتن خيلي زياده اما با اين تجهيزاتي که شما مي خوايد محال نيست اما خيلي بعيده

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن دست ساز

انتن دست ساز

انتن هاي دست ساز وايرلسانتن دست ساز بسیار قویآنتن وایرلس دست سازانتن وایرلس دست سازانتن دستسازانتن سرخودآنتنهای دستسازسنائو نظریفرق مودم 2 آنتن با یک آنتنینک PTPکابل انتن کرمانتصاویر آنتن دست سازانتن های دست سازانتن بشت بنجره ایانتن 2.4 دست سازآنتن رفلكتيوایرلس دست سازآنتن 2.4 دست سازدستگاه رفلكت كابل آنتن دست ساز75 به 50 اهمانتن دست ساز وایرلسآنتن وایلس ptp

برچسب برای این موضوع