صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 27

موضوع: راه اندازی wifi برای این سازه

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30

راه اندازی wifi برای این سازه

دوستان عکس های زیر رو ببینید و پیشنهادی رو هم که برای راه اندازی wifi zone در تمام بنا دارید رو اگر صلاح می دونید بیان کنید
    این هم اطلاعات :
    طبق بررسی در هر زمان از ساعت 7 تا 20 دست کم 10 یوزر آنلاین خواهند بود و برای زمان پیک تا 40 نفر هم پیشبینی میشود
    کل پهنای باند 8 مگ می باشد که هر یوزر تا 1مگ اجازه دسترسی به شبکه را خواهد داشت
    اکثر کاربرها با لپ تاپ هایی با وایرلس با قدرتی کمتر از 100 میلی وات متصل خواهند بود
    حالا خود بنا
    دارای 4 طبقه و دو بال است که در هر بال پلانی تقریبی به شکل زیر است :

قسمت سخت در سمت چپ واقع شده است که اتاقی در اتاق واقع شده است
    عکس های بیرونی و اندرونی را نیز ببینید:

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمدتقي ذاكري

عضو غیر فعال شناسه تصویری alfredo
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    16
    با سلام
    خودم انواع شبكه هاي PTMP و PTP با استانداردهاي 802.11a و 802.11b كار كردم ولي تاحالا براي پهناي باند فكري نكردم (چون نيازي پيش نيومده ) من دقيقا متوجه شكل ساختمان نشدم اما احتمالا به صورت |_o_| هست كه دو طرف باله هست و وسط حالت نيم دايره فضاي خالي. اگر به اين صورت باشه نصب ap ها در قسمت o (نيم دايره) ميشه گفت بهترين جا هست. اگر ساختمان زيربناش زياد هست از ap ها با توان بالاتر استفاده كنيد. البته آنتهاي omni متوسط (بين نيم تا يك متر) به راحتي بايد بتونه كل ساختمان را پوشش بده.
    ===
    پستم را دوباره ويرايش كردم كه يكم دسته گلي كه رو كردم كم رنگ كنم
    با توجه به اينكه خود شما سرپرست اين بخش هستيد طبيعتا تجارب خوبي بايد داشته باشيد. در حد معلومات ناقص من linksys AP از سري هاي N قدرت خوبي دارند حدود 17 دي بي و يك آنتن امني حالا db اين چقدر باشه ( كه كيلويي گفتم يعني متري گفتم) بستگي داره چقدر توان نياز داشته باشيد كه اونهم بستگي به وسعت و سازه اون ساختمون داره. توي اين لينك به محاسبگر هست كه ميتونه مفيد باشه.

ویرایش توسط alfredo : 2008-07-08 در ساعت 01:17 PM علت: تازه كار
    charshakh. سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    از عکس ها معلوم هست که سازه بزرگی هست
    شکل بال ها هم به این شکل هست:
    /0\
    از این مقیاسی هم که برای آنتن امنی ابداع کردید کلی لذت بردم
    آنتن امنی نیم متری!!!

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته جناب جنیدی شما خودت می دونی که وسعت زیاد نمی تونه مانع از گرفتن جواب یا اذیت کردن باشه فقط عرض زیاد دیوار و سقف هستش.اینجور که بنده حدس میزنم بین طبقات یونولیت باشه واسه این ساختمان اگر هم نباشه یحتمل تیرچه شاید باشه که با پاور 500 یا 600 یقینا سیگنال ازش رد میشه در مورد تجهیزات هم نگفتین که میزان سرمایه گذاری مهم خواهد بود یا خیر.ولی اولین مکان مناسب که بنده دیدم در تصویر اول بود که از پایین نمایی از پاگرد ها گرفتین از پایین دومین پاگرد به نظر بنده یکی از بهترین نقاط برای نصب یه رادیو با توان خروجی 500 میلی هستش که پروکسیم+بوستر 500 میلی یا حالا 8610 و 3610 که شما خودت اهل فن هستی برای پاور و دستگاه.چون کسی هم اونجا ساکن نیست از نظر تشعشعات مضر برای انسان هم یقینا مشکلی پیش نمیاد.یک جای دیگه به همین صورت پیدا کنید مانند تقاطع که به اتاق ها نزدیک باشه یه 500 میلی اونجا مستقر کنی فکر نکنم در گرفتن سیگنال مشکلی باشه هرجا هم نقطه کور بود با لینکسیس یا 2611 پوشش میدی.آنتن هم که دیگه خودت استادی امنی ایندور 9 ،10،12 دی بی جوابگو خواهد بود دیلینک یه مدل 9 دیبی دیدم خیلی شیک و پایه هم داشت به قول دوستمون نیم متری بود.

البته اینجور که پیداست امکان کابل کشی بین طبقات نباشه که در هر طبقه در نزدیکی اتاق ها رادیو گذاشته بشه و رادیو ها با کابل باهم در ارتباط باشند اگر هم به قکر WDS باشید پروکسیم و بوستر برای هر طبقه کمی غیر معقول میشه خرج هم میره بالا.
    باز با تامل بیشتری بر روی تصاویر اگر نکته ای به ذهنم برسه عرض می کنم خدمت شما

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    امين جان خودت اوستا كاري. من كارگر چي بگم.

وضعيت بودجه چطوره؟ پول ميدن يا مي خوان سرو تهش رو با 500 تومن هم بيارن ؟

فكر براي اين تعداد كاربر از لينك سيس بهتر چيزي باشه. البته در WDS يه مقداري ترافيك AP اولي بالا مي ره ولي نسبت به Mesh ارزون تره.

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    k-best bl 4003 + 15dbi omni

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط mksat نمایش پست ها
    مهندس نظرتون در مورد یک بوستر 4-5 وات چیه ؟
    خدا خیرت بده این چه ظرز سولوشن دادنه ؟
    به نظر من شما اگر روزی خواستی همچین سولوشنی جایی کار کنی قبل از اینکه تجهیزات رو روشن کنی به یاد بیار اگر آدمهایی که قراره بیان اینجا کار و زندگی کنن الان خودشون نیستن اما خداشون هست

Alux سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    البته برای پروژه فوق من لینک سیس رو پیشنهاد نمی کنم چون از لحاظ قدرتی ظعیف هست اما به همون نسبت بی ال 4033 دوستمون رو هم پیشنهاد نمی کنم چون یک مقدار زیادی قوی هست
    شبکه با دبلیو دی اس هم خود به خود به دلیل ظعف شبکه های رینگ طرد میشه
    شبکه مش میمونه که قیمت میره بالا مقداری
    اگر ارتباط بین اکسز پوینت ها رو به صورت بک بون حساب کنیم شما امکان استفاده از کابل را برای بک بون ها دارید ؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    Bandwidth و تعداد كاربر ها بالا نيست. مشكل رو WDS پيش نمياد.

در ضمن راديو هايي كه قابليت MESH دارن همچين ارزون نيستن.

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    عزيز ميخواي نسل کشی راه بندازی؟

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    البته برای پروژه فوق من لینک سیس رو پیشنهاد نمی کنم چون از لحاظ قدرتی ظعیف هست اما به همون نسبت بی ال 4033 دوستمون رو هم پیشنهاد نمی کنم چون یک مقدار زیادی قوی هست
    شبکه با دبلیو دی اس هم خود به خود به دلیل ظعف شبکه های رینگ طرد میشه
    شبکه مش میمونه که قیمت میره بالا مقداری
    اگر ارتباط بین اکسز پوینت ها رو به صورت بک بون حساب کنیم شما امکان استفاده از کابل را برای بک بون ها دارید ؟
    1- منظوتون از اينکه لينک سيس از لحاظ قدرتي ضعيفه چيه؟ ( Process يا RF Power)
    2- امکان کابل کشي توي ساختمان نيست فقط تا يک نقطه ميخواهيم کابل بکشيم.
    3- در wds به تجربه من فقط پاور ضعيف ميشه و پهناي باند کمي افت ميکنه

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    مهندس نظرتون در مورد یک بوستر 4-5 وات چیه ؟
    خدا خیرت بده این چه ظرز سولوشن دادنه ؟
    به نظر من شما اگر روزی خواستی همچین سولوشنی جایی کار کنی قبل از اینکه تجهیزات رو روشن کنی به یاد بیار اگر آدمهایی که قراره بیان اینجا کار و زندگی کنن الان خودشون نیستن اما خداشون هست
    سلام مهندس. بابا 1 وات توان که چیزی نیست !الان اکسس پوینت خونمون 3 وات توان داره! شما فکر میکنید توان این bts هایی که تو مجتمع های تجاری نصب میکنن تو فرکانس 1800 مگاهرتز چقدره؟
    و اما صحبتی با کلیه دوستان RF کار
    اگه از مردن(یا بیماری) میترسید بهتره به فکر ساختن 1 کیف تمام شیلد و هدست ایزوله شده برا موبایلتون باشید که گاها 2 وات توان ناقابل رو در اطراف مغز منتشر میکنه!
    بگزریم...

بنده شخصا تو پروسس لینکسیس مشکلی ندیدم ولی متاسفانه قدرت RF پایین ،مانع از استفاده اون تو سلوشن های بزرگ میشه.
    در کل SENAO 3610 OR 8610 فکر میکنم که جوابگو نیاز دوستمون باشن.

ویرایش توسط mksat : 2008-07-08 در ساعت 11:56 PM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سلام مهندس. بابا 1 وات توان که چیزی نیست !الان اکسس پوینت خونمون 3 وات توان داره! شما فکر میکنید توان این bts هایی که تو مجتمع های تجاری نصب میکنن تو فرکانس 1800 مگاهرتز چقدره؟
    و اما صحبتی با کلیه دوستان RF کار
    اگه از مردن(یا بیماری) میترسید بهتره به فکر ساختن 1 کیف تمام شیلد و هدست ایزوله شده برا موبایلتون باشید که گاها 2 وات توان ناقابل رو در اطراف مغز منتشر میکنه!
    بگزریم...

بنده شخصا تو پروسس لینکسیس مشکلی ندیدم ولی متاسفانه قدرت RF پایین ،مانع از استفاده اون تو سلوشن های بزرگ میشه.
    در کل SENAO 3610 OR 8610 فکر میکنم که جوابگو نیاز دوستمون باشن.
    قربان دلیل نمیشه دیگری سنگ میندازه، من و شما هم بشینیم و سنگ بندازیم،
    تا بحال شده یه جایی مثل مخابرات (سالن دستگاه و ...) رفته باشی، سردرد یا پهلو دردی احساس کرده باشی ؟ یا به خونه هایی که اطراف همین BTS های مخابراتی هستن تا حالا سر زدی ؟ اوضاع عصبی بچه های زیر 12 سال اونها رو دیدی ؟

همه اینها، ناشی از آلودگی های الکترومغناطیسی محیط هستند... درسته یه موبایل حدود 2 وات قدرت داره، اما قرار نیست من 2 وات اکسز پوینت بزارم، شما 3وات برای منزلت بزاری، دوست دیگمون بیاد یه 4 وات بزاره،... همینجور همینجور یه مایکرو ویو ساخته میشه به ابعاد یه شهر، که مایحتویش رو در دراز مدت یا Grill میکنه یا نیم پز !!!

Alux و charshakh. سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    با سلام حضور همه دوستان:
    این نکته رو اینجا بگم که از اجرای این پروژه یک سال گذشته و در این یک سال به خوبی و خوشی کار کرده و من این مطلب رو برای بیان یک تجربه و استفاده از این تجربه برای همه دوستان شروع کردم البته شاید مطرح کردن یک درخواست برای ارائه سولوشن کمی از طرف من نابخردانه بود اما به نظرم بار دقت رو بالا می برد.

اما این بنا بدلیل دولتی بودن باید از استانداردهای ملی استفاده کنه که فکر کنم ایران 2600 باشه سقف کاملاً آرماتور بوده و دیوارهای 20 سانتی آجر بهمن و دیوار داخلی هم گچ اندود بود
    این بنا در shaxford university of technology واقع شده و ساختمان آزمایشگاههای اون هست
    اما سولوشن اجرا شده برای پست بعدی

aryagohar سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    قربان دلیل نمیشه دیگری سنگ میندازه، من و شما هم بشینیم و سنگ بندازیم،
    تا بحال شده یه جایی مثل مخابرات (سالن دستگاه و ...) رفته باشی، سردرد یا پهلو دردی احساس کرده باشی ؟ یا به خونه هایی که اطراف همین BTS های مخابراتی هستن تا حالا سر زدی ؟ اوضاع عصبی بچه های زیر 12 سال اونها رو دیدی ؟

همه اینها، ناشی از آلودگی های الکترومغناطیسی محیط هستند... درسته یه موبایل حدود 2 وات قدرت داره، اما قرار نیست من 2 وات اکسز پوینت بزارم، شما 3وات برای منزلت بزاری، دوست دیگمون بیاد یه 4 وات بزاره،... همینجور همینجور یه مایکرو ویو ساخته میشه به ابعاد یه شهر، که مایحتویش رو در دراز مدت یا Grill میکنه یا نیم پز !!!
    دوست عزیز من همه جاهایی رو که شما گفتی رفتم.اولا تو سالن مخابرات از انرژی rf خبری نیست.دوما بنده شخصا توان تشعشعی چند تا bts رو با اسپکتروم آنالیزر برسی کردم. زیر دکل حدود 15 میلیوات بر متر مربع بود(البته ایرانسل رو که خدا بده برکت).باید توجه داشت که توان بلوتوس گوشیتون در همین حدوداست.(البته اگه کلاس Bباشه)
    دوست عزیز باید توجه داشت که هر اکسس پوینتی یا حتی موبایل اون توان نامی خودش رو به صورت مستمر ارایه نمیده بلکه بصورت پالسی یا مقطعی اریه میده. شما فکر میکنید (فرضا)k-best bl 4003 از بدو روشن شدنش 1 وات توان منتشر میکنه؟ اینطور نیست! کاملا به یوزرها و بار شبکه بستگی داره.
    به هر حال 600 میلیوات سناو 3610 یا 8610 برادر 1 وات bl 4003 هستش اونم با 3-4 DB اختلاف.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازیwifi

راه اندازی wifi

راه اندازی wifi در htc

wifi راه اندازی

فعال سازی wifihtc

قیمت پروکسیم orinoco 4000 m

proxim orinoco ap 4000 کانفیگ کردن

اكسس پوينت بيروني قوي

روتر wifi 2وات

wifi proxim orinoco ap4000m قیمت