نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14

موضوع: ارتباط بین سه دکل اصلی با 5.8 و ارائه خدمات در هر نقطه با 2.4 ؟؟؟؟

نام حقيقي: علی

عضو غیر فعال
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3

ارتباط بین سه دکل اصلی با 5.8 و ارائه خدمات در هر نقطه با 2.4 ؟؟؟؟

با سلام ......... ما الان تو مرکز isp یک دکل داریم . تا فاصله 2 کیلومتر مشترک با یه رادیو و بدون انتن به ما وصل میشه .(2.4) حالا ما 2 تا دکل دیگه تو شهر نصب کردیم که فاصله اونها تادکل اصلی 3 کیلومتر هست . می خواستم ببینم برای ارتباط این 3 نقطه بهتره از فرکانس 5.8 استفاده کنم و بعد تو هر نقطه 2.4 را ارائه بدم یا اینکه از روشی که دوستان تو تاپیکهای قبلی گفتن استفاده کنم ( یعنی همون wds یا repeater ) ............................ راستی اگه از رادیو 5.8 سمت دکل دوم استفاده کردم باید یه سیستم هم اونجا بزارم یا اینکه کابل دیتای خروجی از رادیو 5.8 را بزنم به هاب و متعاقبا کابل خروجی رادیو های 2.4 را ؟؟؟؟؟ اصلا روال کار در این روش چطوریه ؟؟؟ممنون میشم روش بعدی را هم توضیح بدین که برای ریپیتر یا wds کردن چه تجهیزاتی میخوام .با تشکر فراوان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    بستگي به تعداد کاربران داره
    اگه کاربران کم هستند از wds استفاده کنيد اما اگر زياد هستند بهتره از Mesh با استفاده از باند 5.8 ااستفاده کنيد

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    از لحاظ توپولوژی بخواین حساب کنید ارتباط بین لینک های شما حالت بک بون پیدا می کنه
    بهترین کار و حالت اینه که همونطور که خودتون فرمودین لینک های بین مراکزتون رو روی بستر مناسب و با کیفیت و ترجیحا 5.8 بزارید و ارتباط خودتون با کاربرهاتون رو با تجهیزات 2.4 رقرار کنید
    که نتیجه این کار هم سرویس دهی مناسبی داشته باشید هم هزینه مناسب

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته برای این فاصله روی 2.4 هم میشه لینک با کیفیت برقرار کرد بین نقاط ولی بستگی به شرایط داره که همان بهتر شما روی 5.8 دوتا PTP بزن به دکل مرکزی و روی دکل های مورد نظر هر تعداد AP خواستی بزار با یه سوییچ و تمام.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    اگر هزینه برات زیاد مهم نیست
    یک اکسس پوینت می گذاری رو دکل رو باند 5.8 و به دو دکل سرویس می دی و او دو جا رو هم که خود اوستایی از cpe های 5.8 می گیری می زنی به اکسس پوینت های 2.4
    مدیریت همه یوزرها هم که از بک بن داری
    اگر برات از نظر مالی امکان هم داره که با امثال ap-4000 مش درست می کنی دوستی و محبتش بیشتر می شه

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    من هم بهت Mesh Routing رو پیشنهاد می کنم.

روی proxim AP-4000-MR-LR می تونی انجامش بدی. outdoor هم هست.

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    وقتی با PTP های ارزان قیمت لینک پایدار برای این فاصله برقرار کرد دیگه چرا هزینه اضافی؟

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    اگر الان در حال حاضر هزینه چندانی نکرده باشه مش براش به صرفه تر خواهد بود

نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    استفاده از Mesh خيلي تميزتر و استيبل تر از PTP هست

نام حقيقي: علی

عضو غیر فعال
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از همه اساتید بخاطر جوابهاشون . .......... اگه من از رادیو 5.8 سنائو 8610 ایندور سمت سرور و برای سمت دکلهای دوم و سوم از پروکسیم ap 4000 برای دریافت با فرکانس 5.8 اون و همزمان سرویسدهی به کلاینتها با فرکانس 2.4 اون استفاده کنم این امر امکان پذیر هست یا نه؟ . در ضمن اگه امکان پذیره آیا باید از یه سیستم دیگه برای مدیریت استفاده کرد یا اینکه از سیستم مدیریت اصلی میشه استفاده کرد.

نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    وقتي ميخواي از AP4000 استفاده کني صلاح نيست ديگه بياي شبکتونو وابسته به یه 8610 کنيد.
    مديريت از همون سيستم مرکزي انجام ميشه

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    3 تا ap-4000 که داشته باشی دیگه به چیز دیگه ای احتیاج نداری
    رو 5.8 که فقط به آنتن ارزون نیاز داری
    روی 2.4 هم بسته به شرایط آنتن و بوستر نیاز داری

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    وقتی با PTP های ارزان قیمت لینک پایدار برای این فاصله برقرار کرد دیگه چرا هزینه اضافی؟
    البته جناب نصیری توجه داشته باشین با اضافه کردن تعداد دستگاههای نه تنها توی هزینه صرفه جویی نیمی شه بلکه هزینه مالکیت (Cost of Ownership) افزایش پیدا می کنه که شامل خیلی پارامتر هست.
    در ضمن مقداری هم latency به شبکه وارد می کنه.
    که الحمدلله که مشکلات توی لینک های ارزون قیمت کم نیست.
    ااگه تمایل داشتی مطالبی رو که باعث افزایش CoS در زمینه استفاده از طرح شما می شه رو در موردش بحث کنیم

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    والله هزینه مالکیت یا همان هزینه کلی مالکیت در مورد هزینه های نگهداری طرحی که بنده پیشنهاد دادم اساسا بر اساس تجربه شخصی بنده هست و در ثانی دوستان وایرلس کار مستحضر هستند که همیشه میزان سرمایه گذاری حرف اول رو میزنه در راه اندازی لینک ها.پروکسیم و مش هم بسیار راحت و بی درد سر هست برای این وضعیت ولی خوب باز بر می گرده به میزان سرمایه گذاری و همچنین قیمت پروکسیم که شاید این دوست ما امد و PTP و یک AP و انتن گذاشت و ارزانتر از پروکسیم در امد البته با توجه به سیاست سرمایه گذاری خودش.در مورد کارهایی که بنده انجام میدم سعی کردم که هرچقدر که سرمایه گذاری میشه به همان کیفیت و کمیت لینک برقرار کنم.بنده نیز منکر این نیستم که لینک 5 کیلومتری با 2 میلیون سرمایه فقط جهت خرید دستگاه به بنده بدن بعد بروم سنائو ایندور بگیرم ببندم یقینا تجهیزاتی به کار می برم که به میزان سرمایه گذاری بخوره و از طرفی خیال خودم راحت باشه.در مورد طرحی که بنده دادم البته این دوست ما میزان سرمایه گذاری که اصل مطلب هست رو نگفته پس نمیشود گفت با توجه به میزان سرمایه گذاری که ذکر نشده کدام طرح برازنده تر خواهد بود از نظر دست به جیب شدن.
    اگر هم طرحی به بنده پیشنهاد بشه بنده همان اول کار گربه رو دم حجله می کشم میزان سرمایه گذاری رو می گم که چقدر نیاز خواهد بود اگر کمتر از ان باشد یقینا به همان درصد در کیفیت کار هم اثر خواهد گذاشت که ان دیگر به کننده کار مربوط نمیشه چون طرف هر چقدر که پول بدهد اش نصیبش خواهد شد.
    در مورد طرحی هم که بنده پیشنهاد دادم تجربه کردم و 4 دکل به همین شیوه زیر بار هستند و از نظر ترافیک جز اینترنت چیزی روشون نیست.
    نظرات دوستان هم محترم هست و تجربه بسیار دارند بنده نیز تجربه ای اندک دارم که نظرات من برگرفته از همین تجارب است از تجارب و اطلاعات دوستان نیز بهره می برم.

ویرایش توسط wazet : 2008-06-17 در ساعت 12:45 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

proxim ap-4000 حالت repiter

هزینه دکل

قیمت رادیو پروکسیم ap-4000

نحوه ریپیتر کردن رادیو پروکسیم

برچسب برای این موضوع