صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 29 از مجموع 29

موضوع: تفاوت نوع آنتن در فرکانس مختلف در چیست ؟

نام حقيقي: amir arabizadeh

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon13

سلام
    آقا من متاسفانه شدیدا برای یادگیری سرسختم از هیچ راهی هم صرف نظر نمیکنم اگه شما پیشنهادی داری با کمال میل گوش میکنم .
    البته برای زنجیر اطلاعاتم یکی دوتا حلقه کم دارم اگه اونارو پیدا کنم دیدم تا حد زیادی کامل میشه
    بازم از توجهتون متشکرم

نام حقيقي: Wireless

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    آنتن یک موجبر هست
    یعنی از خودش امواج ساطع می کنه
    حالا این امواج فرکانس دارند فرکانس های مختلف از عناصر به صورت متفاوت از یکدیگر خارج و وارد می شوند
    پس یکی از پارامترها شد عنصری که موجبر هست
    اما هر فرکانسی طول موج هم داره این طول موج برای اینکه بتونه از به بهترین نحو از یک آنتن خارج بشه باید دارای اندازه و شکل مناسب باشه که دقیقاً باید متناسب به طول موج باشه
    حالا اگر شما آنتن 2.4 رو برای 5.8 استفاده کنید خوب برای این فرکانس بهینه نیست و کارخوبی پس نمی ده
    آنتن های دست ساز که دارای منبع خوبی باشند این محاسبات رو می کنند و شما برای هر فرکانس آنتن خودش رو بسازید
    سلام .
    جناب الماس
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
    آنتن موج بر هست؟؟؟!!!!

آنتن موجبر نیست!!!!!!!!!! بلکه یک منتشر کننده امواج هست . موجبر ذره ایست که امواج ساطع شده توسط منتشر کننده امواج را حمل و جابجا می کند .

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    سلام
    آنتن موجبر هست!!!!!!!!!
    خیلی عجبیه!!
    بله آنتن موجبر هست
    این همه تعجب هم نداره اگر اینقدر تعجب کردید معلوم هست چندان در مورد موج نمی دونید و ازش تعریفی ندارید
    وقتی اگر تعریف ساده من رو ازآنتن دوباره بخونی می تونی تجسم کنی موجبر یعنی چی
    در ضمن این تفکر که امواج الکترومغناطیسی برای انتشار نیاز به محیط مادی دارند خیلی وقته که منقرض شده دقیقاً از زمانی که معلوم شد در فضا چیزی به نام اتر وجود نداره
    پس موج سوار چیزی نمی شه که جایی بره یعنی نه ذره است و نه سوار ذره ای می شه هر جا بخواد بره دستش رو میزنه به کمرش و خودش میره.
    این هم یک سری منبع برای موج:

: امواج الکترومغناطیسی
    موج - ویکی‌پدیا

aryagohar سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    سلام
    آنتن موجبر هست!!!!!!!!!
    خیلی عجبیه!!
    بله آنتن موجبر هست
    این همه تعجب هم نداره اگر اینقدر تعجب کردید معلوم هست چندان در مورد موج نمی دونید و ازش تعریفی ندارید
    وقتی اگر تعریف ساده من رو ازآنتن دوباره بخونی می تونی تجسم کنی موجبر یعنی چی
    در ضمن این تفکر که امواج الکترومغناطیسی برای انتشار نیاز به محیط مادی دارند خیلی وقته که منقرض شده دقیقاً از زمانی که معلوم شد در فضا چیزی به نام اتر وجود نداره
    پس موج سوار چیزی نمی شه که جایی بره یعنی نه ذره است و نه سوار ذره ای می شه هر جا بخواد بره دستش رو میزنه به کمرش و خودش میره.
    این هم یک سری منبع برای موج:

: امواج الکترومغناطیسی
    موج - ویکی*پدیا

سلام .

پس شما می فرمایید آنتن موجبر هست !!!!!!! حرفهای شما نقض هم دیگس شما که می فرمایید : "
    پس موج سوار چیزی نمی شه که جایی بره یعنی نه ذره است و نه سوار ذره ای می شه هر جا بخواد بره دستش رو میزنه به کمرش و خودش میره. " چطور دوباره می گید آنتن موجبر هست ؟ جرف شما یعنی آقا موجه خودش نمیره !!! یعنی موج سوار آنتن می شه و میره . آقا آنتن موج بر نیست. ساطع کننده موج هست .

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    سلام
    موج الکترومغناطیسی برای انتشار از زمانی که از منیع خودش یعنی همون آنتن یعنی همون موجبر یعنی همون wave-guide خارج می شه نیازی به محیط مادی نداره که به قول شما سوار ذره بشه.موج سوار آنتن هم نمی شه !!!
    لطفاً در مورد مطلبی که اطلاعی ندارید سفسطه نکنید

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    سلام
    موج الکترومغناطیسی برای انتشار از زمانی که از منیع خودش یعنی همون آنتن یعنی همون موجبر یعنی همون wave-guide خارج می شه نیازی به محیط مادی نداره که به قول شما سوار ذره بشه.موج سوار آنتن هم نمی شه !!!
    لطفاً در مورد مطلبی که اطلاعی ندارید سفسطه نکنید
    سلام
    انسان های مغرور تحمل گوشزد اشتباه را ندارند . انسان های مغرور انتقاد پذیر نیستند . شما چرا؟!!!!!!!!! اسرار بر اشتباه کار درستی نیست . نه ، من و تمامی افرادی که در این فروم هستیم بی سوادیم و شما عالم مطلق هستید جناب الماس!!!!!

با حرف زدنتون حداقل احترام خودتون را اگه نگه نمی دارید ، احترام دیگران و اساتبد را نگه دارید .

بجای عصبانی شدن و نجس کردن خون خودتون!!!! به فکر توجیه دیگران در مورد حرف به اصطلاح صحیح خودتون باشید .

آنتن موجبر نیست!!!

ویرایش توسط mansoor66 : 2008-06-12 در ساعت 10:43 PM

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    سلام
    ابتدا که من غروری در خودم نمی بینیم چون غرور باعث می شه آدم به حرف های کوچک جوابی نده
    و متاسفانه شما بدون هیچ اطلاعی از مبحث علمی که صورت گرفته به یکباره فقط شانتاژ کردید
    تمامی مطالب گفته شده در این تاپیک در بیش از 10000 کتاب در رشته های مختلف وجود داره اما متاسفانه شما هیچ کدوم رو مطالعه نکردید و بافته های ذهنی خودتون رو بر مطالب مستند ترجیح می دید
    من عالم مطلق نیستم و دانسته های در برابر نداسته هایم پشیزی بیش نیست
    هیچ بی احترامی در هیچ مستند علمی وجود نداره کما اینکه در گفته های بالا نبوده است مگر اینکه کسی به خودش بگیره!
    چرا شما دوبار به جای نوشتن نجس نوشتید نجست؟؟؟؟!!!!!
    در ضمن هنوز نزدیک ترین افراد به من عصبانی شدن من رو ندیدند شما چه جوری از جملات من عصبانیت رو درک کردید جای تعجب داره چون من از استدلال کردن هیچ وقت خسته نمی شم
    حرف های من کاملاً علمی بوده و مو لای درزش نمی ره چون همه اش منبع داره اما شما حتی نگاهی هم نکردید یا نخواستید و یا نمی توانستید
    به شما هم پیشنهادی دارم :چند روز دیگه کنفرانس فیزیک ایران در کاشان برگزار می شه نظریه ذرات موج بر خودتون رو به اونجا بفرستید شاید نوبل رو به این نظریه دادند!!

aryagohar، vahsha1 و ghasr سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    سلام .

گفتید چندتا کتاب؟ 10000 .؟؟؟ این حرف را من بعد از مشورت با چندتا از اساتید اینجا مطرح کردم .ضمناً اگه مطالب مستند هست خوب بفرمایید آدرس بدید بخونیم قانع بشیم . !!! حرف مستند را ازش با دلیل دفاع می کنند نه با عصیانیت برخورد !! ببینیم کجا به آنتن گفتن موجبر!!!!!!!!!!!!!

آنتن موج بر نیست بلکه منتشر کننده موج هست !!!!!!!!!!!!!!

ویرایش توسط almas455 : 2008-06-13 در ساعت 09:20 AM

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    دوستان من کاری به جر و بحث شما ندارم و بهتره جای این کار ،دوستمونو راهنمایی کنیم.در وهله اول باید از آنتن تعریفی داشته باشیم که به زبان ساده میشه مبدل امواج الکتریکی به الکترو مغناطیسی(امواج الکترو مغناطیسی هم تشکیل شده از امواج الکتریکی و مغناطیسی). خوب بر میگردیم به موج بر: موجبر یه کانال انتقالی بین دستگاه (فرستنده یا گیرنده) و آنتنه.میدونیم که هرچه فرکانس بیشتر بشه میزان افت سیگنال خطوط کابلی (کابلهای کواکسیال) بنا به دلایلی بیشتر میشه. برای اینکه این افت رو کمتر کنند میان بجای کابلهای کواکسیال از موجبر (ویو گاید) استفاده میکنن.پس تا اینجا فهمیدیم که موجبر به تنهایی نقشی در ارسال و دریافت سیگنال نداره و تنها یک کانال ارتباطی هستش و در نهایت این آنتن هست که عمل ارسال یا دریافت سیگنال رو انجام میده. اگه این مطلب براتون مفید بود بگید تا کاملش کنم. چون مطلب در این مورد بسیار است. منبع:اطلاعات و تجربیات خودم

mansoor66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    دوست عزیز بحث شما بی فایدست.
    اینها همه بازی با کلمات هست. و توی ساخت هیچ آنتن و رادیوئی کاربد نداره. حتی توی پیشرفت این علم.
    وقت خودتون رو برای چیزهای با ارزشتر صرف کنید.

vahsha1 و mansoor66 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط mksat نمایش پست ها
    دوستان من کاری به جر و بحث شما ندارم و بهتره جای این کار ،دوستمونو راهنمایی کنیم.در وهله اول باید از آنتن تعریفی داشته باشیم که به زبان ساده میشه مبدل امواج الکتریکی به الکترو مغناطیسی(امواج الکترو مغناطیسی هم تشکیل شده از امواج الکتریکی و مغناطیسی). خوب بر میگردیم به موج بر: موجبر یه کانال انتقالی بین دستگاه (فرستنده یا گیرنده) و آنتنه.میدونیم که هرچه فرکانس بیشتر بشه میزان افت سیگنال خطوط کابلی (کابلهای کواکسیال) بنا به دلایلی بیشتر میشه. برای اینکه این افت رو کمتر کنند میان بجای کابلهای کواکسیال از موجبر (ویو گاید) استفاده میکنن.پس تا اینجا فهمیدیم که موجبر به تنهایی نقشی در ارسال و دریافت سیگنال نداره و تنها یک کانال ارتباطی هستش و در نهایت این آنتن هست که عمل ارسال یا دریافت سیگنال رو انجام میده. اگه این مطلب براتون مفید بود بگید تا کاملش کنم. چون مطلب در این مورد بسیار است. منبع:اطلاعات و تجربیات خودم
    سلام .

از جواب مفید و قانع ککنده تان بسیار ممنون .
    ممنون که با صبر به مسائل پاسخ دادید .
    من به شخصه منتظر خواندن اطلاعات و تجربیاتتون هستم . وجود اساتیدی مثل شما باعث دلگرمی هست . اما یک چیز من را نگران می کنه و اونم اینکه کاش منبع را ذکر نکرده بودید !! چون اینجا بعضی از افراد با کمال پر رویی به تجربیات شخصی اهانت و سندیت را فقط و فقط به کتاب می دهند !!! امیدوارم با شما مثل من برخورد نکنند !!

منتظر هستم .
    بای

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط mksat نمایش پست ها
    دوست عزیز
    این تعریف شما از آنتن کجا ثبت شده؟امواج الکتریکی رو از کجا شما خوندید که تبدیل شدند به امواج الکترومغناطیسی؟
    این تعریف موجبر رو شما از کجا نقل کردید؟بااین تعاریف شما :پس موجبر از چی ساخته می شه؟ این مطالب شما کوچکترین استناد علمی نداره
    اطلاعات شما کاملاً نادرست هست .

ویرایش توسط almas455 : 2008-06-13 در ساعت 02:40 PM

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    این منابع برای مبحث موجبر و آنتن گذاشته می شه کسانی که علاقه دارند مطالعه کنند:
    Waveguide - Wikipedia, the free encyclopedia
    Electromagnetic radiation - Wikipedia, the free encyclopedia

The theory of elastic waves and waveguides
    ������ 404
    مبانی الکترومغناطیس:
    این رو اگر فارسی می خواهید باید بخرید
    آدینه بوک: مبانی نظریه الکترومغناطیس ~جان ریتس، رابرت کریستی، فردریک میلفورد، جلال صمیمی (مترجم)، ابوالقاسم جمشیدی (مترجم)، مسیب جمشیدی پ�
    Amazon.com: Foundations of Electromagnetic Theory (4th Edition): John R. Reitz, Frederick J. Milford, Robert W. Christy: Books
    توضیحات ساده در ویکی و کاملاً مشروح در دو کتاب ذیل هست
    این تاپیک هم بدلیل موج سواری بسته می شه

ویرایش توسط almas455 : 2008-06-13 در ساعت 09:56 AM
    aryagohar، vahsha1، ghasr و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor66 نمایش پست ها
    سلام .

گفتید چندتا کتاب؟ 10000 .؟؟؟ این حرف را من بعد از مشورت با چندتا از اساتید اینجا مطرح کردم .ضمناً اگه مطالب مستند هست خوب بفرمایید آدرس بدید بخونیم قانع بشیم . !!! حرف مستند را ازش با دلیل دفاع می کنند نه با عصیانیت برخورد !! ببینیم کجا به آنتن گفتن موجبر!!!!!!!!!!!!!

آنتن موج بر نیست بلکه منتشر کننده موج هست !!!!!!!!!!!!!!
    رشته تحصیلی آقای جنیدی همین مطالب بوده و در همین زمینه کارشناسی ارشد هم دارن.
    به هر صورت با مراجعه به هر کتاب الکترو مغناطیس می تونید مطالب رو عمیق و دقیق متوجه بشید.به نظر من شما نه تنهامعنی موجبر رو متوجه نشده اید بلکه اصول اولیه الکترومغناطیس رو هم خوب درک نکردید.
    حرف شما درسته . آنتن یک تشعشع کننده یا Radiator هست . ولی چه زمانی یک موجبر (wave guide) تبدیل به یک Radiator میشه جایی هست که اشتباه شما شروع می شه.
    اگه اساتیدتون براتون توضیح داده باشن هر موج اکترومغناطیس دارای یک طول موج هست که با فرکانس نسبت عکس داره. هر چی فرکانس بالاتر باشه ظول موج کوتاه تره. و هر چی پایین تر طول موج بزرگتر. بر اساس فرکانس هم نوع موجبر ها رو می سازن که هم می تونه از رسانا ها ساخته بشه و هم از نیمه رسانا یا Di-electric. پس یک چیز عمومی وجود داره هر چی فرکانس پایین تر موجبر بزرگتر . بزرگترین موجبر روی زمین لابه یونسفر هست که فرکانس طبیعی زمین رو منتقل و منعکس می کنه که به اثر شومن معروفه.
    خلاصه دوست عزیزم یک موجبر وقتی رادیاتور میشه که طولش نصف طول موج باشه. این دقیقا جایی بود که شما اشتباه کردید.

وقتی کسی مثل آقای جنیدی حرفی رو می زنه با اطمینان کامل و بر اساس مدارک و مستنداتی هست که در مراجع وجود داره. بله اگه شما مطلب رو شما با دلایل علمی می گفتی جای اعتراض نداشت ولی به صورتی که شما نوشتی جز عدم رعایت ادب و شخصیت افراد هیچ برداشتی نمی شه ازش کرد.
    چون یک طرف صحبت شخص آقای جنیدی هستن مطالب شما حذف نشد
    من خودم به شخصه از نوع نگارش شما ولو اینکه هیچ منظوری پشت اون نباشه راضی نیستم.

almas455، milad22، webgard3 و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن چیست

آنتن هایگن

فرکانس چیست

آنتن پارابولیک چیست؟OTA چیستانتن هایگنآنتن ota چیستآنتن چیست؟آنتن OTAموجبر چیست؟آنتن مونوپلفریکانس چیستویو گاید چیست فرکانس چیست؟فركانس چيستآنتن ota چیست؟موجبر چیستotaچیستآنتنotaچیست؟آنتن هايگن انتن چيستتعریف موجبرآنتن پارابولیک چیست انتن چیستانتن چیست؟

برچسب برای این موضوع