صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 39

موضوع: بررسی تجهیزات WISP

نام حقيقي: Wireless

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111

بررسی تجهیزات WISP

سلام به همه اساتید و دوستان

قبلش بگم که فکر کنم این پست چون یه پست کلی هست بتونه یه راهگشا برای برخی سوالات و مشکلات باشه. چون میتونه جوابه شما اساتید برای دیگران هم کار ساز باشه .
    راستش ما ISP داریم و الان می خواهیم سرویس بیسیم راه بندازیم . من مشخصات جغرافیایی ، تجهیزات مد نظر ما و خواسته هامونا می گم. خواهش می کنم دوستان لطف کنن و در این زمینه بحث کنند و من را راهنمایی بفرمایند . در هر زمینه ای اگه ایرادی هست بفرمایید ممنون می شم . ضمنا ً اگه دوستان نظرشون روی تجهیزات دیگه ای هست بفرمایند . در کل می خوام بدونم آیا با شرایط مذکور دستگاهای انتخابی خوب هست یا نه و اگه مناسب نیست لطفاً دستگاه مناسب پیشنهاد بدید .

مشخصات جغرافیایی شهر :
    • آب و هوای کوهستانی و متوسط
    • اختلاف ارتفاع کم و شاید بسیار کم !!!
    • درختان نسبتاً کوتاه
    • دید کاملا مناسب به شهر از محل نصب آنتن
    کیفیت ارائه خدمات :
    • مناطق مورد نظر تحت پوشش : کل شهر
    • حداکثر فاصله کاربران با دکل 3 کیلومتر
    • حداکثر پهنای باند 1 مگ
    تجهیزات مد نظر ما برای سمت سرور :
    • اکسس پوینت senao 3610 outdor 400 milivat
    • آنتن Flat 19 یا 24 db ؟
    نکته : ما در نظر داریم که سه رادیو با آنتن در سه جهت به کار ببریم . یعنی هر آنتن 120 درجه از کل شهر را پوشش بده ! چطوره ؟

تجهیزات مد نظر ما برای سمت مشتری :
    • در فاصله های کم و با دید مناسب کارت شبکه بیسیم USB
    • در فاصله های دور با دید مناسب و غیر مناسب : اکسس پوینت سنائو 3220 ایندور با یه آنتن پارابولیک
    • در فاصله های دورتر با دید مناسب و نامناسب : اکسس پوینت سنائو 3610 با آنتن پارابولیک
    نکته : ما می خواهیم قانونی کار کنیم و حوصله گیر دادن های سازمان تنظیم را نداریم . کلاً دستگاه هایی می خواهیم که مجاز باشند و در عین حال بتونن جوابگوی نیاز ما نیز باشند .

از همه اساتید خواهش می کنم نظراتشون را بفرمایند و راهنمایی کنند . ایراداتمونم بفرمایید .

امیدوارم بحث خوبی باشه

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط mansoor66 : 2008-06-02 در ساعت 07:56 AM

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    سلام
    تبریک می گم که شما هم دارین به جمع وایرلس کار ها وارد میشید
    در کل اگر نخواین برای اول سولوشن گرون قیمت مثل پراکسیم بزارید و هزینه لینکتون رو چند برابر نکنید رادیو های سری 3610 و 8610 سنائو مناسب هستند
    البته رادیو 600 میلی وات هست که شما 400 میلی وات نوشتید
    برای این مسافت شما میتونید از یک دستگاه 3610 استفاده کنید به اضافه آنتن امنی که تا مسافت 4-5 کیلومتر رو به راحختی بهتون جواب میده مخصوصا که دیدتون هم مستقیم هست و محیطتون هم پاک
    اما در مورد اینکه ممکنه نخواین به صورت غیر قانونی کار کنید و به عبارتی آنتن امنی داشته باشید میتونید از 3 تا 5 تا دستگاه رادیو 3610 استفاده بفرمایید و آنتن فلت پنل و یا پارابولیک 24 دی بی آی که البته اگر از آنتن فلت استفاده کنید تعداد رادیوهاتون کمتر و اگر پاراب.لیک استفاده کنید برد بیشتر و به همون نسبت دستگاه هاتون هم بیشتر خواهد شد (با توجه به حداقل 3 و حداکثر 5)
    همچنین برای مسافت کوتاه رادیو های یو اس بی و پی سی آی جوابگوی شما هستند و ارزانی رو به مشتری های شما هدیه می کنن
    در مسافت های دورتر ادیو 2611 توصیه میشه در مقابل 3220 و برای مسافت های دورت هم همون 3610 مناسب کار شما هست
    موفق باشید
    خد ا نگهدار

mansoor66 و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    جناب کیما جان سلام
    ممنون از پاسختون

یعنی شما تجهیزات انتخابی ما را تایید می کنید ؟ اگه تجهیزات بهتری سراغ دارید بفرمایید ممنون می شم . در ضمن حدس می زنید با این دستگاه ها و این شرایط آیا کاربری که دید آنچنان مناسبی هم به ما نداره می تونه سیگنال دریافت کنه یا نه؟؟؟

سوال بعدیم اینکه با شرایط مذکور به نظر شما در بد ترین حالت سیگنال ما چقدر خواهد بود ؟؟؟؟

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    پیشنهاد من استفاده از روتر برد میکروتیک هست که از این سولوشن ارزون تر در میاد و کیفیتی بهتر خواهید داشت و همین نظراتی رو که دارید رو هم تامین می کنه یعنی 3 آنتن در 3 جهت به علاوه اینکه کارهای مدیریتی رو هم انجام میده و شما رو از گذاشتن سرور بی نیاز خواهد کرد
    آنتن رو هم فلت 35 درجه پیشنهاد می کنم به جای پارابولیک چون پژوهش بعد از مدت کوتاهی دچار اکسیداسیون و کاهش تابش خواهد شد و خارجی ها هم زاویه کمی رو در حد 8 درجه پوشش می دهند

mansoor66 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    پیشنهاد من استفاده از روتر برد میکروتیک هست که از این سولوشن ارزون تر در میاد و کیفیتی بهتر خواهید داشت و همین نظراتی رو که دارید رو هم تامین می کنه یعنی 3 آنتن در 3 جهت به علاوه اینکه کارهای مدیریتی رو هم انجام میده و شما رو از گذاشتن سرور بی نیاز خواهد کرد
    آنتن رو هم فلت 35 درجه پیشنهاد می کنم به جای پارابولیک چون پژوهش بعد از مدت کوتاهی دچار اکسیداسیون و کاهش تابش خواهد شد و خارجی ها هم زاویه کمی رو در حد 8 درجه پوشش می دهند
    سلام . ممنون از توجهتون
    اما راستش من اولین باره که اسم روتربرد میتروتیک را می شنوم . میشه در مورد توضیح بدید که چیه و چرا بهتز از سولوشن ما عمل میکنه ؟ آیا این برتری در تجربه اثبات شده یا مبنای علمی هم داره ؟

ممنون می شم .
    بای

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    سلام
    پس مبارک باشه که اسم میکروتیک رو شنیدید
    میکروتیک روتر برد دارای عملکرد خیلی بهتری از رادیو انتخابی شما است
    این برتری هم در تجربه و هم در مشخصات اثبات شده و شدنی است

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    با سلام به دوستان گرامی.البته طبق گفته دوست خوب ما جناب خسروی با یک 3610 و یک آنتن امنی تا 4 کیلومتر رو میشود روش حساب کرد اگر موانع و مزاحمت نباشه مانند بودن دید مستقیم و نبود آلودگی فرکانسی.ولی چون شما قانونی می خوایی کار کنی پیشنهاد بنده نیز به شما گذاشتن 4 تا رادیو هستش مانند 3610 یا 8610 که 600 میلی هستند.انتن هم پیشنهاد بنده به شما استفاده از 4 تا انتن هستش 2 تا فلت 35 درجه که خوب خوش قیمت هستش و 2 تا آنتن پارابولیک که پژوهش متاسفانه کیفیتش پایین که به جاش از پارابولیک هایپر میتونی استفاده کنی که باز هم خوش قیمت هستش و کمی بیشتر باید دست تو جیب بره نسب به پژوهش یوزر راه دور رو پاربولیک برات ساپورت می کنه نزدیک هم که فلت پوشش خوبی بهت میده.در مورد اینکه چقدر سیگنال خواهید گرفت باید خود شما لینک رو برپا کنی و بعد ببینی اوضاع از چه قرار هستش ولی سنائو سری جدید 8610 و 3610 تا الان دوستان استفاده کردن اذیت نکرده بنده نیز با وجود اینکه درختان پرپشت در مسیر بود 7 کیلومتر ازش جواب گرفتم البته با توجه به شرایط اینجا که این تجربه با توجه به شرایط متغیر خواهد بود.ولی با این تجهیزاتی که شما خودت هم در نظر داری با این میزان سرمایه گذاری سنائو سری جدید با پاور 600 مناسب هستش اگر که میزان سرمایه گذاری رو بالا ببرید خوب پروکسیم و بوستر و...ولی اگر الودگی فرکانسی و مشکل دید نداشته باشید استفاده از رادیو های سری جدید 3610 و همچنین 8610 اوتدور سنائو جوابگوی نیاز شما خواهد بود.

ویرایش توسط wazet : 2008-06-02 در ساعت 02:44 PM

نام حقيقي: محمد

عضو عادی شناسه تصویری brellian
    نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    اعتراض دارم
    چرا فقط مدیران تا ما یک مطلب میزنیم های و هوی راه میاندازند که :
    چرا انجمن رو نمیگردی و جواب سئوالت هست و چرا تاپیک جدید و ....
    ولی به دوست خوبمون کسی گیر نداد

والا ، بلا ، بگرد کلی در این زمینه جود دارد

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

نقل قول نوشته اصلی توسط brellian نمایش پست ها
    اعتراض دارم
    چرا فقط مدیران تا ما یک مطلب میزنیم های و هوی راه میاندازند که :
    چرا انجمن رو نمیگردی و جواب سئوالت هست و چرا تاپیک جدید و ....
    ولی به دوست خوبمون کسی گیر نداد

والا ، بلا ، بگرد کلی در این زمینه جود دارد
    سلام .

خون خودتا الکی نجست نکن دوست عزیز !! . اولا پست با این موضوع زیاده نه با این محتویات !!! شما فکر کنم حتی یه نیم نگاه هم به محتویات پست ننداختید ! شما به موضوع نگاه می کنی و بعد عجولانه قضاوت می کنی!!! اصلاً یه نگاه به متن انداختی؟؟؟ فرضم بکنیم که یه پست کاملاً مشابه با پست من هست اما محال ممکن هست که شرایط اونا با من یکی باشهه !!!!!

دوما شما که می فرمایید تاپیک مشابه زیاده ، میشه لطف کنید چندتاشا آدرسشا بزارید تا من و دوستان ببینیم !

خواننده شناسه تصویری Odin
    نوشته
    408
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    50
    برای یوز یوبی کویتی چطوره ؟؟؟

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط Odin نمایش پست ها
    برای یوز یوبی کویتی چطوره ؟؟؟
    سلام .
    چییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: محمد

عضو عادی شناسه تصویری brellian
    نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    آقای منصور66 اولا ورودت رو به جمع ما خوش آمد میگم ،...
    از مدیر عزیز و کم توجه بخش وایرلس جواب خواسته بودم
    این تاپیک کاملا با قانون انجمن مغایرت دارد .
    .....
    البته چند وقتی است که انجمن دچار مدیریت ضعیف شده است و آقای حکیمی هم توضیحاتی به بنده داد که اصلا منطقی نبود.

در پایان و در جواب این که گفته بودی حداقل یک آدرس برای بحث مشابه معرفی کن:
    بحثی انحصاری در مورد وایرلس آی اس پی با نام Wireless ISP که 3 سال پیش توسط خودم که دقیقا به منظور بررسی تجهیزات WISP بوده و شما هم طبق قوانین صریح سایت که مطالعه نفرموده اید باید در ادامه چنین مباحثی ادامه میدادید .
    این هم آدرس :
    wireless isp

ویرایش توسط almas455 : 2008-06-03 در ساعت 11:24 AM علت: موارد بی ارتباط به بحث

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    دوستان سعی کنید دوستانه برخورد کنید
    سیاست بر این هست که سوالات عمومی که مطالبی در موردش هست جواب داده نشود تا از مطالب قبل استفاده بشه
    لطف هم کنید در تایپ دقت کنید غلط های املایی رو من دو سال پیش بد گیر می دادم اگر زیاد بشه دوباره شروع می کنم
    Odin عزیز لطف کن کلمات لاتین رو فارسی ننویس تا دوستان بتونند تشخیص بدهند که چی هست
    mansoor66 شما هم جستجوی کافی نکردید پس به پر و پای هم سر مسائل بی خود نپیچید بیش از 5-6 مورد این پروپوزال شما مطرح شده و در مورد نظر وجود داره

عضو عادی
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    111

!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط brellian نمایش پست ها
    آقای منصور66 اولا ورودت رو به جمع ما خوش آمد میگم ،...
    از مدیر عزیز و کم توجه بخش وایرلس جواب خواسته بودم
    این تاپیک کاملا با قانون انجمن مغایرت دارد .
    .....
    البته چند وقتی است که انجمن دچار مدیریت ضعیف شده است و آقای حکیمی هم توضیحاتی به بنده داد که اصلا منطقی نبود.

در پایان و در جواب این که گفته بودی حداقل یک آدرس برای بحث مشابه معرفی کن:
    بحثی انحصاری در مورد وایرلس آی اس پی با نام Wireless ISP که 3 سال پیش توسط خودم که دقیقا به منظور بررسی تجهیزات WISP بوده و شما هم طبق قوانین صریح سایت که مطالعه نفرموده اید باید در ادامه چنین مباحثی ادامه میدادید .
    این هم آدرس :
    wireless isp
    سلام .
    از خوشامد گوییتون ممنون .
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    بای

ویرایش توسط almas455 : 2008-06-03 در ساعت 02:13 PM

نام حقيقي: ?