صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 24

موضوع: راه اندازی سرویس وایرلس برای یک ISP

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192

راه اندازی سرویس وایرلس برای یک ISP

میخواستم بدونم اگه بخوایم سرویس وایرلس برای کاربرامون راه اندازی بکنیم.
    1- چه تجهیزاتی می خواد؟
    2- تا چه مسافتی رو می تونیم ساپرت کنیم؟
    3- چند تا یوزر می تونیم ساپرت کنیم؟
    4- چقدر خرج داره؟

(البته فکر کنم مورد 2 و 3 به جیب خودمون بستگی داشته باشه.)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    1-نقطه دسترسی می خواد که خودش می تونه شامل ap+booster (amp)+antenna باشه
    2-بسته به پول خودت و یوزهات داره مثلاً شما با 2 میلیون هزینه می تونی تا 2-3 کیلومتر یوزرهای 100 هزار تومنی داشته باشی و تا 5-6 کیلومتر یوزرهای 170-80 هزار تومنی(منظورم قیمت تجهیزاتشون هست)
    3-با اونی که گفتم با 512 کیلو می تونی 40-50 تا یوزر داشته باشی
    4- اون هم که گفتم

نام حقيقي: محمد رحمتي

عضو غیر فعال شناسه تصویری router
    نوشته
    238
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    11
    نمي دونم جناب امين خان چه تجهيزات را پيشنهاد كردند ولي بنده به شخصه Senao را پيشنهاد مي كنم سمت خودتون تا مي توانيد آنتن امني و بوستر نگذاريد به دو دليل يكي اينكه كارايي شبكه بيسيم پايين مياد و دوم اينكه تنظيم مقررات و راديويي اگر يك روز از شهر شما بگذره و هوس كنه تجهيزات را ببينه همه را باز مي كنه مي برد و ضرر سنگيني خواهيد كرد.سمت خودتون اگر 3220 بگذاريد به همراه آنتن پارابوليك بدون مانع مي توانيد تا 1 كيلومتر را روي 150 پوشش بدهيد و دو يا سه كيلومتر را روي 200 تا 220 و بالاتر هم كه هزينه بيشتر مي شود.هزينه هم تقسيم مي شود.منظورم از تقسيم اين هست كه شما اگر فقط يك سمت يوزر داشته باشيد مي تونيد اون سمت را راه اندازي كنيد بعد اگر سمت ديگر يوزر گرفتيد آن سمت را هم پوشش دهيد.با يك ترفند هم مي تونيد آنتن هاي خودتون را مجاني كنيد بدين صورت كه اگر شما 3 تا يوزر هر سمت بگيريد مي تونيد هزينه تجهيزات را به اضافه يك سوم تحهيزات بهشون بدهيد تا هزينه سمت خودتون هم رايگان دربياد.از جهت ديگر شما سه تا فرستنده خواهيد داشت كه تحمل بار آنها 3 برابر خواهد شدو....
    اگر خواستيد مي تونم خريد تجهيزات به همراه راه اندازي و آموزش را هم انجام بدهم.

نام حقيقي: Mah.joneidi

عضو غیر فعال شناسه تصویری mah.joneidi
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    1
    برند senao و علي الخصوص 3220 ، به دليل هنگ زياد روي تعداد کاربر زياد و همچنين آمار بالاي خرابي خود، راهکار مناسبي براي سيستم P2MP نيست . آنتن امني، senao 3220 و senao 8610 همگي از تجهيزاتي هستند که سازمان تنظيم مقررات راديويي اونا رو تاييد نمي کنه. پس تفاوتي بين اينکه شما radio + amp استفاده کني يا يک راديو High power استفاده کني، براي سازمان نداره.
    در مورد کارايي هم ميشه يه توضيح بديد که چرا يک شبکه بي سيم با آمپلي و آنتن کارايي کمتري نسبت به 3220 داره؟؟؟؟
    تعريف شما از کازايي تجهيزات چيه؟

نام حقيقي: محمد رحمتي

عضو غیر فعال شناسه تصویری router
    نوشته
    238
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    11
    من برند Senao را به اين دليل پيشنهاد كردم كه الان دوساله دارم باهاش كار مي كنم و مشكلي ندارم روي هر كدوم از آنها هم 10 تا يوزر دارم البته فريمور اونها را هم آپديت كردم.شايد مال اين باشه اگر خواستيد آپلود كنم و لينك بدم.در مورد تنظيم مقررات حرف شما درسته اونها مي گند بايد آنتن پارابوليك 24 dbi و Ap 100 mw كار كنيد كه همگي مي دونيم اگر بخواهيم با اين تجهيزات مسافت زيادي را پوشش بدهيم بايد هزينه خيلي بيشتري كنيم.
    ما Ap 400 mw داشتيم وقتي ديد گفت باز كنيد و باهاش كار نكنيد ولي بوستر و آنتن امني را باخودشون بردند.
    در مورد بوستر هم بايد بگم كه خود آمپلي روي راديو نويز بوجود مياره و باعث اختلال سرويس مي شود.دوست دارم افرادي كه تجربه بهتري دارند نيز مطلب فوق را تاييد كنند كه آمپلي فاير روي شبكه نويز ايجاد مي كنه و حتي برخي اوقات متوجه شدم در فواصل زياد سيگنال خوبي مي گيرم ولي پينگ بالايي دارم و حتي قطعي بيشتري دارم.بهتر بگم آمپلي فاير بعضي وقتها امواج كاذب مي دهد.اميدوارم منظورم را فهمونده باشم.
    در مورد كارايي هم به نظر من تجهيزاتي كه سيگنال بهتر و خرابي كمتر و پوشش بهتري داشته باشند داراي كارايي بهتري هستند.و هم من و هم شما قبول داريم كه هر چقدر پول بدهيد آش مي خوريم.مي شود تجهيزات وايرلس سيسكو و يا الوريون و يا Red line بست و يا حتي بهتر ولي خوب هزينه خيلي بيشتري بايد به اين كار اختصاص داد.

ویرایش توسط router : 2007-09-29 در ساعت 01:28 PM
    adel28 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    از پاسخ همگیتون ممنونم.

من این کار را برای بعضی از کاربران خودم مثل کارخانه ها می خوام انجام بدم.
    آخه گیر دادن و سرعت بهتری ازمون می خوان.

از چند نفری که سوال کردم بهترین راهش همین باشه. (وایرلس)

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    اگر کارخونه هست پابه رو بگذار روی 5.8 GHZ دردسرش کمتر هست هزینه شما هم تفاوتی نمی کنه

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست عزیز برند 3220 در ورژن های جدیدش تغییراتی از لحاظ سخت افزاری داشته که از زمانی که برامون سری جدید رسیده تا امروز چه رادیوهایی را که فروختیم و چه رادیوهایی را که واسه گارانتی تعویض کردیم چیزی برگشت نداشته
    در مورد سازمان تنظیم مقررات هم این سازمان در کل نقش چهار خان از هفت خان واردات تجهیزات رادیویی به ایران رو بازی می کنه و نقش دیگه ای نداره
    چرا که به راحتی میشه برچسب برای مثال 3220 را با 3054 عوض کرد و برند را به صورت قانونی و گمرکی وارد کرد و احدی هم از کارت اشکال نمیگیره دقیقا همون کاری که دوستان دارن در حال حاضر انجام میدن
    در مورد تجهیزات هم میشه گفت 90% لینک های داخل بازار امروز ایران غیر قانونی هستن چرا که از بین اینهمه تجهیزات رادیویی مختلف که داخل بازار هست فقط مدل های خیلی معدود و کم مصرفی تونستن مجوز بگیرن و باقی اونها که اثریت رو شمامل میشن همگی از نظر تنظیم مقررات غیر قابل استفاده هستن
    برای مثال از کل برند پراکسیم فقط ای پی 4000 و 5054 آر و فکر کنم یک مدل دیگه مجور داره در حالی که همه میدونن کسی ای پی 4000 را بدوت بوستر استفاده نمی کنه و بین 5054 آر و 5054 آر ال آر مطمئنا آر ال آر رو استفاده می کنه که تفاوت قیمتشون شاید 15% هم نباشه اما تفاوت قدرت و مسافت کاریشون 2.5 تا 3 برابره
    همه دوستان هم میدونن که استفاده از برند 100 میلی وات با نویز فعلی میشه گفت یک کار خنده داره
    وگر واسه کسانی مثل خود تنظیم مررات که از جیب خرانه محترم رد لاین خریداری می کنن

router سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    در مورد تجهیزات واسه وایرلس های کوچک که میخوان یک لینک پوینت تو مالتی پوینت راه اندازی کنن شخصا برند سنائو رو پیشنهاد می کنم
    هزینه رادیو سمت سرور با یک آنتن امنی و 400 میلی وات خروجی رادیو که بتونه دسترسی به شعاع 4-5 کیلومتر رو ایجاد کنه چیزی در حدود 320.000 تومان میه که واسه شروع کار یک آی اس پی هزینه کاملا معقولی هست و با این هزینه به راحتی هر آی اس پی حتی کوچک میتونه شروع به سرویس دهی وایرلس کنه
    هزینه سمت کاربر را هم میشه چیزی مثل برند های پی سی آی 400 میلی وات یا 2611 استفاده کرد که در این صورت هزینه حدود 150-160 تومان بیشتر نخواهد شد که واسه سمت کاربر هم این هزینه مناسبه
    رادیو هم تا حدود 10-15 یوزر رو به راحتی جواب میده و اگر ترافیک فقط اینترنت باشه تا مدت زیادی نیاز به تغییر اون نیست
    درسته که برند هایی مثل ای پی 4000 رادیوهای بهتری واسه سرویس دهی هستن اما این مورد را نباشد راموش کرد که ای پی 400 یک برند ایندور رو با خروجی 100 میلی وات هست و با قیمت 600 تومان که بدوت بوستر عملا نمیشه استفاده زیادی ازش کرد
    اما دستگاهی مثل 3220 یا 8610 سنائو یک رادیو آوت دور با خروجی 400 میلیوات و قیمت 200 تومان
    این خودش خیلی تفاوت داره در کار

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    چند تا لینک ptp برای کار خونه هات بزن با 3220 و آنتن hyperlink. هم استیبل هست هم اگه یه وقت یه یوزر دیگه توی همون مسیر اینترنت خواست میتونی بهش سرویس بدی.
    همین الان هم 400 میلی وات کار کن. فردا میبینی یه آدم جا نگرفته برداشت اطرافتو کرد پر نویز اونوقت دیگه زور داره بخوای 100 میلی واتها رو جمع کنی قوی تر بزاری یا بوستر بخری.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته شاهین چندتا لینک ptp درسته ولی معایبش بیشتر از مزایاش میشه فکر کنم. این دوست ما می تونه خیال خودش رو راحت کنه یا یه سرمایه گذاری مناسب یه مایکرونت 1 وات اوتدور بزاره با 4 تا پارابولیک اگر هم موانع طبیعی نباشه لینک هایی با فاصله 7 تا 8 کیلومتر هم می تونه بزنه . البته جناب خسروی هم مطالب خوبی زد که از دیدگاه اقتصادی بود و تا حدودی کار راه ببر.

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    باز هم میگم برای کارخونه ها برو روی 5.8

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    نظرتون در مورد پراکسیم ای پی 4000 چیه ؟با یه آنتن امنی و یه بوستر 1 واتKBest یا هر چیز دیگهمیشه 3 کیلومتر رو واسه 30یوزر پوشش داد

ویرایش توسط aryagohar : 2007-10-03 در ساعت 03:37 PM علت: تبليغات

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    3 کیلومتر رو شما بوستر نیم وات هم بزارید جواب خواهید گرفت
    نیازی به یک وات نیست

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr