نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14

موضوع: مشکل ارتباطي (Sharing) با شبکه VPN

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6

مشکل ارتباطي (Sharing) با شبکه VPN

با سلام خدمت تمامي دوستان خوبم در پرشين نتوورکز،

من يه ISP دارم و اخيراً سرويس هاي وايرلس براي اينترنت و شبکه داخلي رو با وايرلس توسط کانکشن هاي VPN ارائه ميدم اما در ارتباط بين سيستم هايي که مستقيماً به شبکه داخلي متصل هستند و سيستم هايي که از طريق وايرلس و بصورت VPN کانکت ميشن دچار مشکل هستم و مشکل به اين صورت هست که مثلاً تمامي سيستم هايي که بصورت VPN کانکت ميشن اگه Sharing خودشون رو فعال کرده باشند راحت مي تونند با هم ارتباط برقرار کنند و فايل ها رو به اشتراک بذارند اما وقتي که مثلاً يه سيستم که مستقيم (بوسيله هاب) به شبکه داخلي متصل هست نمي تونه با سيستمي که از طريق وايرلس (بصورت کانکشن VPN) متصل ميشه ارتباط (Sharing) برقرار کنه و کلاً با دستور Ping هم نمي تونه اون رو چک کنه ، اما سيستمي که از طريق VPN کانکت شده در صورتي که Sharing فعال باشه (در سيستمي که مستقيماً به شبکه بوسيله هاب وصل هست) براحتي مي تونه اون سيستم رو ببينه و به محتواي Share شده توسط سيستم دسترسي پيدا کنه اما اين عمل برعکسش امکان پذير نيست. من هر کاري کردم نتونستم بفهمم اين مشکل از چي مي تونه باشه. از دوستان ميخوام اگه کسي در اين مورد اطلاعاتي داره در اختيار من قرار بده ، چون من شديداً به اين مورد نياز دارم.

البته اينکه گفتم Sharing تنها منظورم به اشتراک گذاشتن فولدرها و ... نيست بلکه کلاً ميخوام يه راهي رو پيش روم بذاريد تا بتونم کلاً ارتباط بين کامپيوتري که مستقيماً به شبکه وصل هست و کامپيوتري که از طريق وايرلس (VPN) کانکت هست رو برقرار کنم ، چون مثلاً وقتي ميخوام يه بازي که ميشه اون رو از طريق شبکه بازي کرد رو هم اجرا مي کنم و ميخوام با يه سيستم که از طريق وايرلس کانکت هست ارتباط مستقيم (DirectPlay با استفاده از پروتکل IPX) برقرار کنم دو کامپيوتر اصلا همديگرو نمي بينند و هيچ ارتباطي بين اين دو برقرار نميشه.

قبلاً از کمک دوستان تشکر مي کنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    این امر کاملا طبیعیه.
    دقت کن چیکار کردی. شما وقتی که با vpn وصل میشی به یه سرور تمام کانکشنهات مستقیم میره به سرور و از اونجا به هر جا که بخواد میره. حالا اگه شما توی ras server اجازه ندی به فلان شبکه یا کارت شبکه اجازه دسترسی نداشته باشه کلاینتت نمیتونه دسترسی داشته باشه. الان شما با کلاینتهات که با vpn کانکت هستند اجازه دادی به کامپیوتر های شبکه دسترسی داشته باشن ولی کامپیوتر های شبکه اجازه ندارن به کلاینتهات که با vpn وصل هستند دسترسی داشته باشند. راحت ترین کار اینه که همه کامپیوتر ها رو با vpn وصل کنی به سرور.

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنون از زاهنماييتون ، اما ميخواستم بدونم آيا راه ديگه اي نيست که با همين وضعيت مشکل رو حل کرد؟ مثلاً تو همين RAS Server تنظيمي وجود نداره که بشه اين کار رو انجام داد؟ آخه من حتي خودمم نمي تونم با VPN کانکت بشم ، در واقع Access Point طوري تنظيم شده که اونايي که با آنتن وصل هستند مي تونند از طريق VPN کانکت بشن.

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    چرا خودتون نمیتونید با vpn کانکت بشید؟ چه فرقی داره شبکه وایرلس با کابلی هیچ فرقی نداره. میشه vpn هاتو نت کرد به شبکه امااینجوری کار بر عکس میشه. فکر میکنم خبرشو میدم.

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    اگه رنج ip یکی هست میتونید Vpn رو نکنید gateway و عادی کار کنید با هم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    اگه رنج ip یکی هست میتونید Vpn رو نکنید gateway و عادی کار کنید با هم.
    آخه IP هاي سيستم هايي که مستقيماً به شبکه داخلي وصل هستند Valid هست اما IP هايي که به وايرلس داده ميشن Virtual هستند و در واقع براي ارتباط اونا با اينترنت NAT شده هستند.
    و حتي من وقتي هم که IP تو اون رنج اضافه مي کنم باز هم فايده اي نداره ، Gateway هم همينطور.

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    دوست عزیز اگه Ip توی یه رنج باشه میشه با هم file sharing داشته باشند. اگر نت شده باشه یه طرف قضیه ارتباط یه طرفه میشه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6
    دوست عزیز اگه Ip توی یه رنج باشه میشه با هم file sharing داشته باشند. اگر نت شده باشه یه طرف قضیه ارتباط یه طرفه میشه.
    درسته ، اينو مي دونم اما آيا هيچ راهي نيست که بشه يه جوري اين مشکل رو حل کرد (البته با همين حالتي که الان براي وايرلس ها در نظر گرفته شده)

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    میتونید یه رنج alternate اضافه کنی به کامپیوتر هات. و با اون رنج با هم ارتباط داشته باشند. البته اگر به صورت فیزیکی وصلند به هم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6
    میتونید یه رنج alternate اضافه کنی به کامپیوتر هات. و با اون رنج با هم ارتباط داشته باشند. البته اگر به صورت فیزیکی وصلند به هم.
    من بصورت Alternate يک IP که تو رنج VPN هست هم قبلاً Add کردم اما باز هم فايده اي نداشته!

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    باید به کلاینتهای vpn هم alternate بدی.

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6
    باید به کلاینتهای vpn هم alternate بدی.
    اين کار رو هم کرده ام اما باز هم مشکل حل نشد.

البته ديشب يه برنامه اي پيدا کردم به نام hamachi که کارش اينه که يه شبکه مجازي به نام Hamachi اضافه مي کنه و بعد شما راحت مي تونيد توسط اون کانکت بشيد و به Share يک کامپيوتر که توسط VPN و يا حتي اينترنت متصل شده رو ببينيد ، در واقع کامپيوترها به راحتي همديگرو مي بينند و Ping هم مي کنند همديگرو.

بخاطر راهنمايي هاي شما webgard3 عزيز خيلي از شما متشکرم ، چرا که راهنمايي هاي شما بود تا باعث شد من اين برنامه رو پيدا کنم.

عضو عادی
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما برنامه hamachi رو نصب کن مشکلت برطرف ميشه

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    با alternate باید مشکلت حل شه.
    به هر حال تبریک میگم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا vpn کانکت نمیشه

http://forum.persiannetworks.com/f77/t17424.html

شبکه VPNکانکت vpnallintitle: شبکه VPNشبكه VPNچرا وی پی ان کانکت نمیشهمشکل با hamachiHamachivpn کانکتvpn من وصل نمیشهچرا وی پی ان کا نکت نمیشهوی پی ان کانکت نمیشهوصل مستقیم وی پی ان به وایرلسوي پي ان كانكت نمي شهچرا وی پی ان کانکت نمیشهمشکلات شبکهvpnvpn کانکت نمیشهچرا vpn کار نمیکنهچراvpnمن كار نمي كندچرا vpn كانكت نميشهمشکل در شبکه vpnمشکل کانکت vpn vpnکانکت نمیشه من اینترنت ندارموي پي ان مشكله چي؟

برچسب برای این موضوع