صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: منظور از radio چیه تو wireles

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115

منظور از radio چیه تو wireles

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    هممون اکسز پوینت

Access point

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    ببینید اصطلاح هست که به این وسایل که ما می گیم اکسس پوینت و بریج یا همین کارتهای وایرلس یا رادیو مودم می گن RF modem که همون مودم های رادیویی هست و فقط رادیو رو تلفظ می کنیم

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    کلا هر چیزی که فرکانس تولید می کنه و میتونه بگیره فرکانس رو بهش میگن رادیو
    البته نه آنتن ها
    تجهیزات الکترونیکی که با فرکانس سر و کار داره میشه رادیو
    حالا اسمش رو ما بیشتر واسه دستگاا رادیو به کار می بریم دیگه ارف شده

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    البته با عرض معذرت ببخشید خسروی جان:
    سعی کنیم جملات فنی رو با دقت بیشتر بگیم:تا اونجا که من می دونم حتی خودکار توی جیبتون هم فرکانس داره ولی رادیو نیست حتی یک سکه می تونه فرکانس بگیره(حتی توی شرایطی می تونید رادیو باهاش گوش کنید) هر چیزی هم که با فرکانس سر و کار داره رادیو نیست مثل اسیلوسکوپ که پدر جد هر چی فرکانس رو تحلیل می کنه
    در آخر فارسی را پاس بداریم چون عرف جامعه باید این باشه

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    فکر میکنم منظور کیما این بود که هم فرکانس تولید کنه هم بگیره. اینی که شما میگی نمیشه روش تکیه کرد.
    چون دنیا روی فرکانس و مغناطیس ایستاده و بنا شده. شما یه سنگ داخل یه برکه بنداز یه فرکانس ایجاد کردی با خودکارت روی میز بزن فرکانس ایجاد کردی. این فرکانس با اون فرکانس تفاوت داره. ما همگی منظورمون RF (radio frequency) هست. اونم فکر نکنم اشکال داشته باشه بگیم رادیو .

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    من هم همون رو می گم باید رادیویی رو بهش تکیه کنیم و از قلم نندازیم

عضو عادی
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    107
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455
    البته با عرض معذرت ببخشید خسروی جان:
    سعی کنیم جملات فنی رو با دقت بیشتر بگیم:تا اونجا که من می دونم حتی خودکار توی جیبتون هم فرکانس داره ولی رادیو نیست حتی یک سکه می تونه فرکانس بگیره(حتی توی شرایطی می تونید رادیو باهاش گوش کنید) هر چیزی هم که با فرکانس سر و کار داره رادیو نیست مثل اسیلوسکوپ که پدر جد هر چی فرکانس رو تحلیل می کنه
    در آخر فارسی را پاس بداریم چون عرف جامعه باید این باشه

درود !
    ببخشید عزیزم میشود لطف کنید و بگویید که خودکار چطوری فرکانس (از همه انواع )می گیرد !؟کاملا پارسی...
    موفق باشید... .

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    توی هر کتاب فیزیک جدید که بحث امواج رو نگاه کنی می تونی پیدا کنی اگر نتونستی بعد یه دوره کوانتوم میگذاریم اینجا

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نمی شه گفت. باید الکترومغناطیس بخونی. من تو دانشگاه 4 بار این الکترومغناطیس افتادم. مبحث رادیو ها و تشعشع کننده ها (آنتن ها) خیلی مفصل هست. همه اجسام می تونن امواج الکترو مغناطیس رو جذب کنند ولی شرط اینه که بتونن به جریان تبدیلش بکنن. مثلا بدن ما هم امواج رو جذب می کنه ولی می تونیم بگیم ما هم آنتن هستیم. انرژی الکترومغناطیس که توسط بدن ما جذب میشه بصورت گرما آزاد مبشه. برای هر فرکانس نوع تشعشع کننده و گیرنده متفاوت هست. یعنی طول تشعشع کننده باید مضارب صحیح طول موج باشه که فرمول خاصی داره.

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    بله این فقط الکترو مغناطیس هست ولی چیزی هم به نام امواج دوبروی داریم که برای هر ماده ای می تونه در نظر گرفته بشه اینها توی کوانتوم مکانیک بحث می شه یه بار گفتم کتاب ریتیس میلفورد رو بخونید حداقل قسمت موجبرها رو نگاهی بکنید البته اگر تعریفهای اولیه میدانهای الکتریکی و مغناطیسی رو می دونید

عضو عادی
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    107
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455
    توی هر کتاب فیزیک جدید که بحث امواج رو نگاه کنی می تونی پیدا کنی اگر نتونستی بعد یه دوره کوانتوم میگذاریم اینجا
    درود !

"200 سال قبل از میلاد مسیح یک فیزیکدان یونانی در می یابد استفاده از آهن ربا در کاهش دردهای موضعی تاثیر مثبتی دارد و در پیرو آن اشاره شده که ابن سینا نیز در دردهای مفصلی از مغناطیس درمانی استفاده می کرده است . جالب اینکه در زمانهای قدیم کسانی که دچار غش می شدند دور آنها خط فلزی می کشیدند .
    در همین عصر خودمان نیز بارها دیده و یا شنیده ایم که کسانی که دچار هیجانات عصبی و شوک می شدند طلا را به داخل آب می انداختند و بعد آب را به خورد طرف می دادند ! باید به اطلاع شما برسانم که در همین الان نیز در ژاپن لیوانهایی هست که آب را یون دار می کند که افراد آب آشامیدنی خود را توسط این لیوانها می خورند . مثال ها فراوانند که در حال حاضر در حال تحقیق هستیم و …
    بهر حال طب مغناطیس بعنوان یک متد مکمل ( نه درمان ) و بدون زیان استفاده می شود و جالب است بدانید که طبق آمار ۱۴۰ میلیون نفر تا به امروز از مغناطیس درمانی استفاده کرده اند که ۸۰ درصد آنها جواب مثبت گرفته اند .

طب مغناطیس چه می گوید ؟
    ما در یک مغناطیس بزرگ بنام کرة زمین زندگی می کنیم که بطور ناخواسته و با پیشرفتهای علمی و زندگی مدرن و تکنولوژیهای جدید ، این نیروی مغناطیسی طبیعی زمین دچار بی نظمی و اختلال گشته است .
    با اختراعاتی مثل ماشین ، قطار ، هواپیما و ساختمانها و برج هایی با اسکلت های فلزی و … همه و همه مانند یک سپر در برابر مغناطیس طبیعی زمین عمل می کند . موضوع وقتی پیچیده تر می شود که در می یابیم که علاوه بر آن در دنیایی زندگی می کنیم که مدام در معرض پرتوها و امواج و تشعشاتی نظیر : تلفن همراه ، کامپیوتر ، دکل ها و خطوط انتقال برق ، تلویزیون و …
    یک کم که فکر می کنیم می فهمیم که چرا افراد و مردم شهرنشین نسبت به آدمهای روستایی بیشتر دچار سردرد ، استرس ، میگرن و بی خوابی ، کم اشتهایی ، احساس خستگی و رخوت و … می شوند ؟ چرا ؟ می دانید چرا ؟ چون بالانس مغناطیسی سلولهای بدن بهم می خورد .
    بدن انسان سرشار از فلزاتی (تحت عنوان یون ) است مانند کلسیم ، پتاسیم ، سدیم … که برای انتقال سیگنال های الکتریکی بین مغز و اعصاب دخالت دارند . (سلولهای عصبی برای انتقال پیام های عصبی از امواج الکتریکی استفاده می کنند ).
    این یونها در سیستم ارتباطی داخلی بدن نقش مهمی دارند . بدن ما امروزه در محیطی رشد کرده که غنی شده از آب (H۲O ) و اکسیژن (O۲ ) مواد مغذی و مغناطیس است و این بدن که دارای الکترو مغناطیس است نسبت به مغناطیس طبیعی کرة زمین ( که قبلا به آن اشاره شده ) واکنش نشان می دهد .
    جالب است بدانید که چون مغز انسان یک محیط مغناطیسی منتشر می کند دانشمندان با استفاده از اشعه های قابل استفاده برای اندازه گیری مغناطیس به این نتیجه رسیده اند که مغز از طریق آن می تواند حتی اعمال شیمیایی داخل بدن را کنترل کند .
    وقتی که ما نفس می کشیم ، در هر بار تنفس یونهای مثبت و منفی را که در فضای اطراف ما وجود دارد را وارد بدن می کنیم که تقابل این دو یون موضوع قابل بحث در افزایش و یا کاهش دستگاه گردش خون می باشد . ..."

عزیز من شما عادت دارید اینقدر ...... بیان عرایض کنید .نیازی به فیزیک کوانتوم نیست شما کافی است واژه modem و بیگانگی آن با جذب(قاعدتا شما وقتی در معرض پدیده ای قرار بگیرید با آن برخورد طولی دارید "این صحنه هند نیست") در نظر بگیرید ومتوجه گویش نادرست(فنی) و برخورد نادرست تر (ادب) خواهید شد.

عضو عادی
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    107
    درود !
    کسی ادعای واهی ندارد( خودم را عرض میکنم) و دانسته های من محدود به کتبی که سالیان مدیدی است در کنج اتاق تاری از بی توجهی بسته نمی شود . من بی اغراق چیز هایی از همین دنیای مجازی دریافت کردم که در آن سالها خیر ! چرا که آن شرط لازم بود و نه کافی .

مايكل فارادي با مطالعه ميدان مغناطيسي انتشار نور در شيشه، به سال 1845 دريافت كه نور را مي‌توان به عنوان اختلالات مغناطيسي و به صورت عرضي در نظر گرفت كه خاصيت‌هاي موجي شكل دارد. ماكسول نظريه الكترو مغناطيسي نور را رسماً در 20 سال بعد ارائه نمود و هانريش هرتز اين نظريه را در سال 1888 به صورت كامل به اثبات رساند. او در يكي از آزمايش‌هاي خود، از منعكس‌كننده‌هاي سهموي براي تمركز انرژي الكترومغناطيسي استفاده نمود و توانست بازده انتقال را بهبود بخشد كه ايده آنتن‌هاي با بازدهي بالاي مايكروويو امروزي از همان منعكس‌كننده‌هاي سهموي گرفته شده است. اولين كاربردي كه مي‌توان براي امواج الكترومغناطيسي در نظر گرفت، در حوزه مخابرات است. در سال 1895، گوليمور‌ماركوني توانست سيگنال‌هاي راديويي را تا بيش از يك مايل انتقال دهد. او توانست با استفاده از منعكس‌كننده‌هاي سهموي، اين مسافت را تا 4 مايل هم افزايش دهد تا آنكه در سال 1901 او نخستين پيام مخابراتي را در طول اقيانوس اطلس كه در حدود 3000 مايل مسافت دارد به صورت بي‌سيم انتقال دهد. با اختراع تلفن در سال 1876 توسط بل و گري در عرصه مخابرات، بررسي دقيق‌تر سيگنال‌هاي الكتريكي در خطوط انتقال جايگاه ويژه‌اي پيدا كرد تا آنكه موجبرها نيز در اين عرصه مورد توجه قرار گرفتند. موجبرها، لوله‌هاي فلزي توخالي هستند كه قابليت انتشار امواج الكترومغناطيسي را دارند. در همان سال‌ها موجبرهايي با قابليت انتشار در فركانس 5/1 و 4 گيگاهرتز توسط اليورلاچ ارائه گرديدند. موجبرها، لوله‌هاي فلزي توخالي هستند كه قابليت انتشار امواج الكترومغناطيسي را دارند. در همان سال‌ها موجبرهايي با قابليت انتشار در فركانس 5/1 و 4 گيگاهرتز توسط اليورلاچ ارائه گرديدند. اما توجه داشته باشيد كه در ابتدا امواج مايكروويو بايد توسط مولدهاي مايكروويو توليد شوند تا بتوان آنها را توسط موجبرها انتقال داد. به علت نبود مولدهاي قابل اطمينان مايكروويو بحث موجبرها نيز تا 30 سال به فراموشي سپرده شد تا آنكه در سال 1921 با كار گروهي از دانشمندان كه در زمينه نوسان‌سازهاي شبكه كار مي‌كردند، منابع قابل اطمينان مايكروويو ارائه گرديدند و ارائه مولدهاي مايكروويو در سال 1936 با ارائه يك لامپ با توان خروجي 20 وات و فركانس 3 گيگاهرتز توسط دانشمندان انگليسي و در سال 1937 با ارائه كلسترون توسط برادران واريان ادامه يافت و كم‌كم مشكل مولدهاي مايكروويو مناسب و قابل اطمينان مرتفع گرديد. با پيدايش مولدهاي مناسب، موجبرهاي مايكروويو نيز سريعاً مورد توجه قرار گرفتند و پيشرفت‌هايي در اين زمينه نيز حاصل گرديد. امروزه با گسترش مخابرات ماهواره‌اي، ايستگاه‌هاي رله مايكروويو و رشد رادارهاي تجاري و نظامي، تكنولوژي مايكروويو در عرصه ارتباطات جايگاه ويژه خود را داشته و در شبكه‌هاي كامپيوتري نيز جهت ارتباطات و انتقال ديتاي ديجيتال مورد استفاده قرار مي‌گيرند.اگر طول موج‌هاي موجود در فضاي آزاد را به صورت شكل 6-7 نمايش دهيم، امواج مايكروويو در گستره فركانسي 300 مگاهرتز تا 1000 گيگاهرتز در نظر گرفته مي‌شوند. در واقع كران پايين محدوده فركانسي مايكروويو، ناحيه فركانس راديو و تلويزيون (امواج FM و AM) و كران بالايي آن، امواج مادون قرمز و نورهاي مرئي مي‌باشد. با توجه به نزديكي فركانس امواج مايكروويو به فركانس نور مرئي، از روش‌هاي نوري جهت طراحي آنتن‌ها و عدسي‌هاي مايكروويو مي‌توان استفاده كرد.......................ادامه دارد

موفق باشید... .

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    مرسی. بسیار اطلاعات جالب دادید. لطفا ادامه بدید.

حقیقتش داخل بحث ها جدیدا جو یه مقداری بد شده و دوستان تلاش دارن بقولی روی طرف خودشون رو کم کنن. (البته ببخشید بی پرده صحبت می کنم) ان جو رو من اصلا نمی پسندم. چون یک نفر که شروع کنه بقیه هم به همین طرف کشیده میشن و مباحث لوث میشه.

خواهش دارم سروران یه مقداری مراعات بفرمایند تا تازه وارد ها دلگیر و افسرده نشن. البته اگه دیدید جایی من خودم هم رعایت نکردم حتما تذکر بدید.

از همکاری شما صمیمانه تشکر می کنم.

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    خیلی خوبه اگر ادامه بدید فقط لطف کنید کمی بیشتر بری تو مایه ریاضیات تا مفهوم میدانها هم روشن بشه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

موجبرهاي مايکروويو

مولدهای مایکروویو

موضوع درباره مایکروویو و موجبرها

radio چیه

برادران واریان

برچسب برای این موضوع