صفحه 8 از 8 اولیناولین ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج: از شماره 106 تا 108 از مجموع 108

موضوع: تکنولوژی wimax

  
 1. #106
  نام حقيقي: Ali Saghaeian

  عضو غیر فعال شناسه تصویری WiMAX
  تاریخ عضویت
  Dec 2005
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته
  96
  سپاسگزاری شده
  14
  سپاسگزاری کرده
  2

  راهی طوفانی و پرپيچ و خم به سوی فناوری 4G ا-- A long & stormy road towards 4G

  همگان بر اين باورند که 3G هنوز نتوانسته به اوج رسیده و به ايده آل های مورد انتظارش چه به عنوان يک فناوری يا از جهت درآمدزایی برای اپراتورها دست يابد.

  در واقع اتحاديه بین المللی ارتباطات راه دور (ITU)، تا حداقل يک سال آينده و شايد ظرف 24 ماه آتی،تعريف رسمی ای از آنچه که فناوری 4G را تشکیل می دهد ارائه نمی دهد. اما با این وجود، رهبران صنعت از هم اکنون بی صبرانه آماده رقابتی برای فن آوری بی سیم آینده هستند.


  بر طبق گزارش مؤسسه تحقيقاتی In-Stat، رقبای مشخصی در حال حاضر در تلاش برای معرفی اولیه ای از فناوری 4G هستند که در این بین سه رقیب برتر، شرکت هایی نیز دارند که از پشتیبانی کامل آنان برخوردارند.

  Gemma Tedesco، تحلیل گر ارشد این مؤسسه تحقیقاتی، اعلام داشته است که از آن جایی که ITU همچنان تعریف مشخصی از فن آوری 4G نداشته است، شرکت ها از بیان مطالبی پیرامون این فن آوری، به شدت ابراز نگرانی می کنند. به هر حال هر یک از فن آوری های 4G رقابت کننده، رهبرانی نیز دارند که در این بین شرکت Ericsson، به دنبال جذب مشتری برای فن آوری LTE خود بوده، شرکت Qualcomm، فن آوری UMB را ترجیح می دهد و شرکت Intel نیز برای فناوری 802.16m WiMAX خود بازاریابی می کند.

  از دیدگاه In-Stat، دو مورد از جمله شرایطی که بر ظهور نهایی فن آوری 4G تأثیرگذارند شامل داشتن ویژگی OFDMA و پشتیبانی از سرعت Mbit/sec100 در کاربردهای بردبالای سیار می*باشد.

  این گزارش همچنین پیش بینی می کند که گسترش 4G در آغاز توسط اپراتورهای سیار، به آرامی پیش خواهد رفت و آنان بیشتر بر شبکه های EV-DO یا HSPA برای پوشش فراگیر خود بهره خواهند برد.

  بر طبق پیش بینی های انجام شده در این گزارش، گسترش فن آوری 4G به احتمال زیاد در بازه زمانی*ای مابین سال های 2010 تا 2012 میلادی صورت خواهد گرفت.

  این مؤسسه تحقیقاتی همچنین پیش بینی می کند که سایر کاندیدای این فن آوری، به احتمال زیاد از باندهای فرکانسی پیشین برای 4G استفاده خواهند کرد و تصمیمات خود را پیرامون موضوعاتی مربوط به حقوق معنوی فن*آوری Wimax و ایجادپروفایل های FDD برای 802.16e WiMAX اعلام خواهند داشت.

  با این وجود In-Stat هشدار می دهد که عملا پیاده سازی های اولیه LTE، UMB و 802.16m WiMAX ممکن است از توان عملیاتی کافی برخوردار نبوده و نتوانند برخی از انتظارات لازم را برآورده کنند و به کمک پیشرفت ها یا توسعه های اعمال شده و یا حتی با ترکیب بعضی از فن آوری ها بتوانند فن آوری 4G واقعی را به عرصه ظهور برسانند.

  این موضوع به آن چه که در مورد پدید آمدن فن آوری 3G نیز گفته شده ، بی شباهت نیست. 3G وعده داده بود که متصدیان بی سیمی که بتوانند مجوزهای فرکانسی لازم را از دولت ها خریداری کنند، از مزایا و سود بسیار بالایی برخوردار خواهند بود.

  همانگونه که می دانیم، برخی از دولت ها همانند انگلیس، فرصت هایی استثنایی برای دریافت مجوزهای رایگان ایجاد کرده اند، ولی برای اپراتورها چنین وعده ای به تأخیر افتاده و برخی از آن ها حتی از اعطای چنین فرصتی به آن ها ابراز شگفتی کرده اند. و به خاطر چنین دلایلی می توان گفت که تنها تعداد کمی نسبت به سرمایه گذاری بر روی فن آوری 4G خوش بین هستند.
 2. #107
  نام حقيقي: Ali Saghaeian

  عضو غیر فعال شناسه تصویری WiMAX
  تاریخ عضویت
  Dec 2005
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته
  96
  سپاسگزاری شده
  14
  سپاسگزاری کرده
  2

  ظهور فن آوری های باند پهن سیار، انقلابی در صنعت بی سیم -- wireless broadband emergenc

  فن آوری های باند وسیع سیار نسل آینده که شامل WiMAX سیار، xMax و سیر تکاملی بلندمدت 3G، موسوم به LTE می شوند، وعده داده اند که چشم انداز باند وسیع سیار را تغییر دهند.متصدیان نیز به طور فزاینده ای در حال بررسی پتانسیل های این فن آوری های نوظهور هستند تا از آن به عنوان وسیله ای جهت حفظ منافع خود و بهبود میانگین درآمد حاصل از هر کاربر (ARPU) بهره جویند.  طبق گفته های Luke Thomas، مدیر برنامه ریزی شرکت مشاوره Frost & Sullivan، با وجود اشباع بازارهای عمومی و پدید آمدن جایگزین های گوناگونی چون خدمات VoIP و کاهش هزینه های تماس های محلی و رومینگ که بر اساس سیاست های رگولاتوری انجام پذیرفته است، دیگر وابستگی متصدیان اروپایی به سرویس صوت جهت افزایش میانگین درآمد حاصل از هر کاربر، به عنوان عاملی پیشرو محسوب نمی شود. در نتیجه متصدیان هم اکنون مشتاقانه به فن آوری های گوناگون باند وسیع سیار نسل آینده چشم دوخته اند تا بدین وسیله بتوانند میانگین درآمد حاصل از هر کاربر را در کاربردهای داده ای افزایش داده و در درازمدت سودآور باشند.

  بیش از 62 درصد از جمعیت جهان که شامل 6.6 میلیارد نفر می شود، به شبکه سلولی متصل نیستند. چنین شرایطی، راه را برای ظهور فن آوری های بی سیم گوناگونی همانند xMax و WiMAX سیار باز می کند تا بتوانند بازار جهانی را بر دست گیرند. استانداردهای کنونی WiMAX سیار جهت سرویس VoIP سیار برای سرعت هایی معادل با سرعت های وسایل نقلیه، بهینه سازی نشده اند. بنابراین طبق گفته های Luke Thomas، WiMAX سیار تنها می تواند هدف بازار Ultra Mobile PC یا PC tablet شود تا اینکه از بازار تلفن های هوشمند سیار سر درآورد.
  فن آوری xMax به طور بالقوه ارائه دهندگان خدمات را قادر می سازد تا تماس های صوتی محلی و راه دور را به صورت نامحدود توسعه دهد و به همین ترتیب استفاده از پیام های متنی نامحدود را با هزینه های ماهانه بسیار پائین در اختیار مشترکان قرار دهد. این فن آوری به دنبال آن است تا به عنوان اولین فن آوری 4G در سال 2008 به بازار تجاری خود دست یابد. با پیدایش 3G LTE به عنوان استانداردی مصوب، می توان بیان داشت که خصوصیات کارایی آن بر WiMAX سیار پیشی خواهد گرفت.

  مدیر برنامه ریزی شرکت مشاوره Frost & Sullivan اعلام داشته است که بخش اعظمی از شبکه های سلولی موجود نیازمند ارتقاء سخت افزاری جهت پشتیبانی از فن آوری 3G LTE می باشند و ارائه دهندگان خدمات همچنان از نیاز به برپایی مجدد شبکه های خود با توسعه شبکه های 3GLTE تردید دارند.

 3. #108
  نام حقيقي: Ali Saghaeian

  عضو غیر فعال شناسه تصویری WiMAX
  تاریخ عضویت
  Dec 2005
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته
  96
  سپاسگزاری شده
  14
  سپاسگزاری کرده
  2

  معرفی ابزارهای شبیه سازی شبکه های وایمکس

  همان طور که می دونید ابزارهای شبیه سازی نقش بسیار مهمی در طراحی و تست شبکه های کامپیوتری بازی می کنند. محاسبات دقیق قبل از پیاده سازی و بهینه سازی امواج رادیویی نمونه هایی از این کاربردها محسوب می شوند.

  بدین منظور در این پست به معرفی ابزارهای شبیه سازی وایمکس پرداخته ایم تا با مقایسه ای کلی مابین این ابزارها بهترین آن را بیابیم. در این قسمت سعی شده تا لیستی از معروف ترین ابزارهای طراحی و شبیه سازی آورده شود. به دنبال آن لینک هایی نیز از سایت های ارائه دهنده این محصولات خواهید دید که امکان دانلود نسخه آزمایشی آن فراهم شده است.
  O
  1. OPNET tool - web site
  2. Planet EV - web site
  3. EDX (SignalPro) - web site
  4. Provision Communication - web site
  5. Radio Mobile (Freeware) - web site
  6. Atoll - web site
  7. CelPlan - web site
  8. ICS Telecom - web site
  9. Asset 3G/WiMAX - web site
  10. Winprop - web site
  11. Volcano Siradel - web site
  12. NS-3 (Freeware) - web site
  13. Qualnet - web site  shie سپاسگزاری کرده است.

صفحه 8 از 8 اولیناولین ... 4 5 6 7 8

کلمات کلیدی در جستجوها:

تکنولوژی wimax

آموزش شبیه سازی شبکه opnet استاندارد 802.16

وایمکس.ppt

تعریف wifi pdf

وایمکس ppt

وايمكس چيست

امید مهاجرانی

802.16

شبكه هاي نسل چهارم 4G

شبکه های xmax

WIMAX360

ppt wimax فارسی

علي سقائيان

وایمکسpptوسایل مورد نیاز wimaxwimax تکنولوژیامنيت در شبكه وايمكسpdfوايمكس.pptwimax pptwimax توضیحوايمكس.pdf1mss4g persiannetworks.comتکنولوژی wi-fi

برچسب برای این موضوع

2008, 2010, 802.11n, access, alvarion, antenna, authentication, backup, bts, cable, cash, communication, cpu, crm, d-link, dial-up, edge, email, forum, gsm, hardware, high, hotspot, http, huawei, ieee, img, intel, juniper, lan, laptop, local, lte, mac, man, manual, microwave, mobility, netgear, node, opnet, outdoor, php, plan, san, services, site, traffic, upload, user, فناوری, فروش, فرکانس 2.4, قیمت, لپ تاپ, مقایسه, مهم, موبایل, مودم, مالیات, ماهیانه, مایکروویو, مبدل, مجوز, مجازی, مدير, مدیریت, مسیریابی, مشاوره, نامحدود, نصب و راه اندازی, نصب ویندوز, همایش, هزینه, هستش, ویندوز, وايرلس, وبلاگ, ورود, یوزر, کلاینت, کمک, کنترل, کنترل ترافیک, کامپیوتر, کابل, کابلی, کار, کاربر, کاربران, کارت شبکه, کتاب, کتابخانه, گزارش, پهنای باند بالا, پورت, پیشنهاد, پروژه, پروتکل, پرشین, پشتیبانی, view, voice, vpn, wan, web, wimax, windows, آموزش, آنتن, آداپتور, آشنایی, افزایش, امنی, امنیت, امواج, انگلیسی, انتقال, انجمن, اولین, اینترانت, ایران, اپراتور, اتصال, اجرای, ارتقا, استان, استاندارد, استریکس, اشتراک, اشتراک گذاری, اطلاعات, بهترین, بی سیم, بالای, بازار, برنامه, برای, برد, بررسی, تفاوت, تلفنی, تماس, تهران, توان عملیاتی, تبدیل, تجهیزات, تجهیزات شبکه, تجربه, ترافیک, تست, تغییر, جلوگیری, حداقل, خودش, خدمات شبکه, خرید, خرید آنتن, دومين, دوربین, دی لینک, دکل, دانلود, درآمد, درخواست, دسترسی به اینترنت, رومینگ, روی, روتر, روش, راه اندازی شبکه, راه دور, راهی, رايگان, رایگان, رادیو, زمانی, سیاست, سیستم, سایت, سرویس vpn, سرور, سرعت, شما, شبیه سازی, شبیه سازی شبکه, شبکه های مجازی, شبکه های کامپیوتری, شبکه های بی سیم, شبکه بی سیم, صفحه, طراحی

نمایش برچسب ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •