نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس

موضوع: مقدار حداقل رم مورد نیاز اوبونتو سرور نسخه 20 نسبت به نسخه 14

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90

مقدار حداقل رم مورد نیاز اوبونتو سرور نسخه 20 نسبت به نسخه 14

با سلام من یک سامانه ای رو قبلا با لینوکس اوبونتو سرور نسخه 14 راه اندازی کردم به علت اینکه سامانه فوق قفط 2 کاربر داره من فقط مقدار 512 مگابایت RAM برای این سرور در نظر گرفتم که بدون مشکل و سرعت بالا لود میشه و کار میکنه. حالا من همون سامانه رو بخوام با لینوکس اوبونتو سرور نسخه 20 راه اندازی کنم بازم همون مقدار 512 مگابایت RAM جواب میده یا این نسخه نسبت به نسخه 14 مقدار RAM زیادی لازم دارد؟ یا اینکه در اوبونتو نسخه سرور مقدار RAM مورد نیاز تفاوتی در نسخه های پایین تر و جدید نداره؟ البته در اوبونتو نسخه های Desktop به علت گرافیکی بودن واضح هست که نسخه های جدید رم بالاتری نیاز دارند ولی در مورد نسخه های اوبونتو سرور لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    سوال کلی من میتونه به این شکل باشه که با توجه به اینکه در نسخه های جدید اوبونتو نسخه دسکتاپ تغییرات به گونه ای است که به رم بالا نیاز دارد ولی در نسخه های سرور چون فقط هسته لینوکس نصب میشه آیا تغییرات در نسخه های جدید به گونه ای است که نسبت به نسخه های قدیمی به رم بالاتری نیاز هست؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    نسخه های سرور چون فقط هسته لینوکس نصب میشه
    کی گفته فقط کرنل نصب میشه ؟ خود کرنل به تنهایی حتی بوت هم نمیشه چه بخواد کار هم بکنه !

و کاش به جای مکرر سوال پرسیدن برای موارد معمولی و ساده یا سرچ میکردید یا حداقل لینک بالا رو مطالعه میکردین .

برای نسخه گرافیکی یه دسک تاپ حداقل چهار گیگ رم نیازه که اصلا هم بالا نیست . اما اگر نسخه گرافیکی نصب نشه با 512 مگ رم می آد بالا . اینو میتونید توی محیط شبیه ساز هم چک کنید . اما برای درست کار کردن باید به سرویس هایی که میخواهید روش نصب کنید و تعداد کاربران و ... بستگی داره . حداقل یک تا دو گیگ رو من پیشنهاد میکنم .

jozef و javadkey سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    کی گفته فقط کرنل نصب میشه ؟ خود کرنل به تنهایی حتی بوت هم نمیشه چه بخواد کار هم بکنه !

و کاش به جای مکرر سوال پرسیدن برای موارد معمولی و ساده یا سرچ میکردید یا حداقل لینک بالا رو مطالعه میکردین .

برای نسخه گرافیکی یه دسک تاپ حداقل چهار گیگ رم نیازه که اصلا هم بالا نیست . اما اگر نسخه گرافیکی نصب نشه با 512 مگ رم می آد بالا . اینو میتونید توی محیط شبیه ساز هم چک کنید . اما برای درست کار کردن باید به سرویس هایی که میخواهید روش نصب کنید و تعداد کاربران و ... بستگی داره . حداقل یک تا دو گیگ رو من پیشنهاد میکنم .
    ممنون ار توضیحاتتون

کلمات کلیدی در جستجوها:

linux ubunu 16سیستم مرود نیاز

برچسب برای این موضوع