صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 27 از مجموع 27

موضوع: مهاجرت شبکه به لینوکس

نام حقيقي: بهراد اسلامی فر

عضو عادی شناسه تصویری tolstoy
    نوشته
    250
    سپاسگزاری شده
    255
    سپاسگزاری کرده
    32
    نوشته های وبلاگ
    6
    اما در مورد سوال آخر که بهترین پیشنهاد ها چیه؟ راستش بهترین پیشنهاد ها همیشه برداشت شخصیه و اینکه کسی پیشنهاد را می ده به کدام یک از توزیع ها تسلط بیشتری داره.
    اما چند تا نکته در مورد بعضی توزیع ها میگم شاید راه گشا باشه.
    ۱- در مورد سرور سراغ suse enterprise نرو چرا که ما اینجا پشتیبانی نداریم و بعضی از مخازن اش را به هیچ وجه نمی تونی دسترسی داشته باشی
    توزیع های دبیان و centos مناسب تر هست البته من با centos تجربه کمتری دارم و نمی دونم نرم افزارهای مورد نیاز شما تا چه دسترس پذیریشون قابل قبول هست
    ۲- در مورد کلاینت هدف را باید مشخص کنی مثلا الف) جدید باشه ب) آماده باشه پ) نصب سریع و ساده داشته باشه ت) توزیع ساده و پر کاربری باشه ث) دردسر های دوره ای و تکراری نداشته باشه
    با این گزینه ها می گم که ubuntu و fedora گزینه های مناسبی نیستند و اعصابت را خورد می کنند. مخصوصا برای تعداد کاربر بالا. شما از Mint و یا debian می تونید استفاده کنید. البته دبیان گزینه آماده بودن را نداره و باید آماده اش کنی.
    ۳- در مورد سوال قبلی و سوالات مشابه در مورد کار با دامنه در لنیوکس به یه نفر که الان کارش اینه ، مراجعه کن و مشاوره بگیرو کل مشکلات و امکانات را یکجا تهتوش را در بیار. فکر کنم با پرداخت هزینه یک ساعت مشاوره بهتر به نتیجه می رسی. اگه تهران هستی به یکی از کسانی که مدرک LPIC-3 300 یا 302 را دارند مشاوره کن. تعدادشون البته خیلی کمه

mojtaba461 و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی رضا رمضانی

عضو عادی شناسه تصویری aramezany
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    اول اینکه دوستانی که نظر منفی در رابطه با لینوکس دادند خودشون هم میدونند که صرفا با لینوکس آشنایی ابتدایی دارند و کاربر حرفه ای لینوکس نیستند.
    و اما شما دوست عزیز در ابتدا بفرمایید که در قسمت سرورها دقیقا چه سرویسهایی ارائه میکنید تا راهنمایی کنیم که چطور میشه اونها رو جایگزین کرد.
    در مرحله بعد در مورد کلاینتها صحبت خواهیم کرد.

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    اول اینکه دوستانی که نظر منفی در رابطه با لینوکس دادند خودشون هم میدونند که صرفا با لینوکس آشنایی ابتدایی دارند و کاربر حرفه ای لینوکس نیستند.
    و اما شما دوست عزیز در ابتدا بفرمایید که در قسمت سرورها دقیقا چه سرویسهایی ارائه میکنید تا راهنمایی کنیم که چطور میشه اونها رو جایگزین کرد.
    در مرحله بعد در مورد کلاینتها صحبت خواهیم کرد.
    ممنون
    مشکل ما از این جا شروع میشه
    اکتیو دایرکتوری . شبکه ما کلاینت - سرور بر مبنای ویندوز سرور 2008 است که در فاز اول ما باید یک سرو.یس مشابه با قابلیت های اکتیو دایرکتوری در لینوکس پیاده سازی کنیم - بعد میرسه به سرویس های شبکه مانند DHCP - DNS -FTP - نرم افزارهای حسابداری و بانک اطلاعاتی SQL Server 2008
    و در گام های بعدی یک سرویس مشابه با TMG برای مدیریت هنای باند اینترنت
    و در نهایت کلاینت ها که لینوکسی هستند باید به این دامین لینوکسی جوینت بشن
    این همه سناریو ما در این پیاده سازی است

نام حقيقي: کاظم جلالی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر میاد که نه شما و نه سازمان شما دانش فنی لازم کار با لینوکس را ندارید و حتی در مدیریت سیستم های ویندوزی که به مراتب بسیار ساده تر هستند نیز مشکل دارید.
    من به شما پیشنهاد میکنم که دست به سیستم های فعلی نزنید و به طور موازی با چند سیستم جدید این سناریو کلاینت، سروری لینکوسی را پیاده سازی کنید و در صورت رضایت بخش بودن نتایج به تدریج باقی سیستم ها را لینوکسی کنید. چون من پیش بینی می کنم با این چیزی که شما از سازمانتون تعریف کردید خیلی زود پروژه لغو بشه و عطایش را به لقایش ببخشید.
    با این کار جای برگشت دارید و هزینه کمتری هم از نظر مالی و هم اعتباری پرداخت میکنید.

نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    ببینید من صرفا کارهایی که باید انجام بشه رو میگم ولی اینکارها با متخصصین حرفه ای لینوکس کار انجام شدنیه
    1- شما می تونید از Samba4 که همون اکتیودایرکتوری ویندوز هست رو استفاده کنید. برای مدیریت دومین و کلاینت ها هم از همون Windows Remote Administration Tools استفاده کنید. در این صورت هم لینوکسهای کلاینت و هم ویندوزها قابلیت Join به دومین رو دارند و هیچ مشکلی نیست.

2- سرویسهایی مثل Bind (DNS) ، PureFTP و DHCP به سادگی بر روی لینوکس قابل راه اندازی هستند. برای عملیات اکانتینک و VPN هم می تونید از pptpd و IBSng استفاده کنید که بسیار قدرتمنده و با این امکانات به نظرم مشابه ویندوزی نداره. خود این IBSng می تونید در ترکیب با RAS مدیریت پهنای باند رو هم بصورت ایستا و هم پویا براتون انجام بده. هر چند می تونید از نسخه های فایروال مثل ClearOS و pfsense و .... استفاده کنید که کنترل پهنای باند رو براتون بصورت کاملا حرفه ای انجام میدند.
    3- فعلا راه حلی برای SQL Server ندارید . چون این قضیه به برنامه نویس نرم افزارهاتون بر میگرده . اگه اونها براتون به MySQL تبدیل کنند و اتصال نرم افزارهاشونو به MySQL انجام بدند که میشه و الا از دست شما کاری بر نمیاد. چون مطمئنا سورس نرم افزارهاتونو ندارید که خودتون دست بکار بشید.
    4- به نظرم ابتدا روی همین فاز متمرکز بشید و بحث کلاینتها رو به بعد از این مرحله موکول کنید.
    اینها رو من بعد از چندین سال تجربه و انجام پروژه های مختلف در همین رابطه خدمتتون عرض کردم که بدونید صرفا تئوری صحبت نکردم.

mohsenhvac و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: آرمین

عضو عادی شناسه تصویری Armin71
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام
    دوستان من یک سوال داشتم
    تعدادی از پست ها رو خوندم
    و تقریبا چیز خاصی نفهمیدم
    بحث لینوکس و مایکروسافت جالبه
    به نظر شما شاید هرکدوم در سیستم خاصی نباید پیاده سازی بشن؟
    یا سلیقه ای هست؟
    با تشکر

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    اگر از سیستم خاص منظورتون سازمان یا اهداف خاصیه هم میتونه جواب آره باشه هم نه.
    قسمتی از نصب لینوکس بستگی به نظر مشاور(من خودم شخصا صحبت با مشاور رو پیشنهاد میکنم در بعضی مواقع اصلا نیازی نیست از لینوکس استفاده بشه) یا مدیر باشه.
    سمتی دیگه بستگی به نیروی سازمانی داره شاید شما نیروی فنی مناسبی نداشته باشید. نیروی فنی شما علاقه به یادگیری و سرو کله زددن با لینوکس و تکنووژی جدید رو نداره. شما هم نمی تونید نیروی جدید بگیرید.
    کلا نمیشه یه نسخه واحد برای تمام سازمان ها پیچید.

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    برای مدیریت شبکه کدوم نسخه سروری لینوکس رو پیشنهاد می کنید
    1- سنت او اس
    2- ردهت اینترپرایز
    3- سوزه سرور
    4- Free BSD
    لطفا دلایل خودتونو مستند بفرمائید شاید لازم باشه تو گزارشمون این دلایل رو ذکر کنیم
    با تشکر

نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxesabz نمایش پست ها
    اگر از سیستم خاص منظورتون سازمان یا اهداف خاصیه هم میتونه جواب آره باشه هم نه.
    قسمتی از نصب لینوکس بستگی به نظر مشاور(من خودم شخصا صحبت با مشاور رو پیشنهاد میکنم در بعضی مواقع اصلا نیازی نیست از لینوکس استفاده بشه) یا مدیر باشه.
    سمتی دیگه بستگی به نیروی سازمانی داره شاید شما نیروی فنی مناسبی نداشته باشید. نیروی فنی شما علاقه به یادگیری و سرو کله زددن با لینوکس و تکنووژی جدید رو نداره. شما هم نمی تونید نیروی جدید بگیرید.
    کلا نمیشه یه نسخه واحد برای تمام سازمان ها پیچید.
    تقریبا با نظر شما موافقم
    من هم چند روز پیش با یکی از مدیران در یک سازمان صحبت می کردم
    به این نتیجه رسیدیم که
    1-عدم سازگاری نرم افزار های فعلی
    2-عدم سازگاری برنامه نویسان با این سیستم
    به هر حال به نظر من باید یکم لینوکس بین متخصصان جا بیفته
    و اصلا به این صورت که یک سیستم در همه جا استفاده بشه و همه فقط کار با اون رو بلد باشن موافق نیستم
    شاید مشکلاتی بوجود بیاره

linuxesabz سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    برای مدیریت شبکه کدوم نسخه سروری لینوکس رو پیشنهاد می کنید
    1- سنت او اس
    2- ردهت اینترپرایز
    3- سوزه سرور
    4- Free BSD
    لطفا دلایل خودتونو مستند بفرمائید شاید لازم باشه تو گزارشمون این دلایل رو ذکر کنیم
    با تشکر
    »ن خودم بهتون centos رو پیشنهاد میدم چون براحتی بروزرسانی میشه - نیاز به خرید لایسنس نداره همین دو دلیل بهترین دلایل هستند. اما اگر زیاد با لینوکس کار نکردی (اوبنتو رو اصلا حساب نکنید) حتما با یک متخصص لینوکس صحبت کن
    البته میتونی از اوبنتو سرور هم استفاده کنی

Amir 2010a و Armin71 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxesabz نمایش پست ها
    »ن خودم بهتون centos رو پیشنهاد میدم چون براحتی بروزرسانی میشه - نیاز به خرید لایسنس نداره همین دو دلیل بهترین دلایل هستند. اما اگر زیاد با لینوکس کار نکردی (اوبنتو رو اصلا حساب نکنید) حتما با یک متخصص لینوکس صحبت کن
    البته میتونی از اوبنتو سرور هم استفاده کنی
    راستش با اوبونتو دسکتاپ کار کردم
    بسیار عالی بود
    گرافیکی هم بود
    سرور رو نصب کردم
    هیچ گرافیکی ندیدم :دی
    +
    البته خودم با ویندوز راحت ترم
    ولی حس می کنم به عنوان کسی که باید شبکه رو یاد بگیره حداقل اطلاعات رو از لینوکس داشته باشم
    ولی با آزمایش و تحقیق و مطالعه می شه بهتر از هر دو سیستم عامل استفاده کرد و با توجه به شرایط هریک را در محل مورد نظر استفاده کرد

نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    لینوکس ها تقریبا به دو شاخه REDHAT base و Debian base تقسیم میشند. دقت بفرمایید گفتم تقریبا. اینها دو شاخه بزرگ لینوکس هستند. توزیع هایی مثل redhat, centos و fedora تو شاخه اول و توزیع هایی مثل debian, ubuntu و mint جز خانواده دوم هستند. به هر حال تسلط به یک توزیع شخص رو قادر میکنه تا با سایر توزیعها هم بتونه کار کنه و انتخاب یک توزیع پایه سلیقه ای میشه. خیلی از سرویسها به راحتی روی یک توزیع نصب میشند و منابع خوبی برای راهنمایی پیدا میشه که ممکنه روی توزیع دیگه نصب اون سرویس با دردسر باشه. من به شخصه با اینکه centos رو ترجیح میدم ولی خیلی وقتها مجبور شدم برای راه اندازی یک سرویس خاص از ubuntu بعنوان سرور استفاده کنم و چه بسا که مجبور شدم بزنم خارج از این خانواده. مثلا برای موردی از open suse به همون دلایلی که گفتم استفاده کردم.
    هر کدوم توزیع ها خصوصیاتی دارند. مثلا وقتی مجبورید برای نصب لینوکس gentoo همه بسته هاشو کامپایل کنید فکر می کنید توزیعی پایدارتر از این پیدا بشه. اما آیا شما همیشه وقت نامحدود برای کامپایل بسته ها دارید و یا همه سرویسهای مورد نظر شما به راحتی روی اون راه اندازی میشن.
    به هر حال centos میتونه توزیع مورد توجهی باشه :
    1- همون redhat هست ولی کاملا open source و فکر نکنم لینوکس کاری باشه که در کار ردهت شک کنه
    2- بر خلاف fedora نسخه enterprise هستش.
    3- منابع و راهنماهای زیادی براش موجوده. همچنین متخصصین ردهت کار فراوونند.
    4- مخازن نرم افزاری زیادی بر روی اینترنت برای centos وجود داره.
    5- تقریبا بسته های rpm نرم افزارهای معروف براش موجوده.
    6- میشه اکثر نرم افزارها رو در صورت نیاز بر روی اون کامپایل کرد.
    ....

اما در انتها یادآوری میکنم که یه لینوکس کار حرفه ای به یک توزیع خودش رو محدود نمیکنه.

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

مهاجرت شبکه

centosمناسب چه کاریه؟

برچسب برای این موضوع