صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 42 از مجموع 42

موضوع: تجربه کاری شما با این توزیع از لینوکس

نام حقيقي: حمید

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط sintel7 نمایش پست ها
    من برای یادگیری لینوکس و در کل این هدف همونطور که در پست‌های قبلی گفتم توزیع آرچ رو پیشنهاد میکنم
    یه کتاب انگلیسی داره به اسم Arch Linux Handbook 3.0: A Simple, Lightweight Survival Guide
    که میتونید از آمازون حالا به هر صورت (چاپی یا دیجیتالی) تهیه کنید
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

لینک دانلود از این کتابی که گذاشتین وجود داره؟ من هرچی سرچ زدم چیزی تو نت پیدا نکردم.

ممنون

نام حقيقي: رحیم رجبی

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط critical نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

لینک دانلود از این کتابی که گذاشتین وجود داره؟ من هرچی سرچ زدم چیزی تو نت پیدا نکردم.

ممنون
    فکر نکنم من خودم به صورت دیجیتالی خریدم واسه کیندل

critical سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    با تشکر از همه شما بابت مطالب آموزنده تون
    من میخوام یک شبکه با محصولات Suse درست کنم مثل شبکه دامین ماایکروسافت که اکتیو دایرکتوری داره و نظارت بر کاربران رو انجام میده + میل سرور داخلی + وب سرور + ftp سرور و کلاینت هاش هم به جای ویندوز 7 یا اکس پی از همون خانواده سوزه مثل Open Suse باشه
    با همان قدرت شبکه دامین مایکروسافتی ایا امکان پذیره ؟

لطفا کمک

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    با تشکر از همه شما بابت مطالب آموزنده تون
    من میخوام یک شبکه با محصولات Suse درست کنم مثل شبکه دامین ماایکروسافت که اکتیو دایرکتوری داره و نظارت بر کاربران رو انجام میده + میل سرور داخلی + وب سرور + ftp سرور و کلاینت هاش هم به جای ویندوز 7 یا اکس پی از همون خانواده سوزه مثل Open Suse باشه
    با همان قدرت شبکه دامین مایکروسافتی ایا امکان پذیره ؟

لطفا کمک
    بله تمام این سرویس‌ها در لینوکس قابل پیاده‌سازی هستن

به غیر از AD برای باقی سرویس‌ها نرم‌افزارهای سرویس‌دهنده خیلی خوبی هست که باید از بینشون انتخاب کنید

میمونه AD:
    AD برای ذخیره داده‌های کاربران و ... از LDAP استفاده می کنه یک نسخه بازش openLDAP هست که می‌تونید ازش استفاده کنید. ولی برای داشتن تمام امکانات یک AD ویندوزی باید به غیر از LDAP سامبا رو هم نصب کنید (البته تو ورژن‌های قدیمی یه سری امکانات که الان موجوده نیست (ورژن ماقبل ۳) ولی الان میتونید ازش با خیال راحت استفاده کنید) و تمام امکانات AD رو پیاده سازی کنید.

البته میتونید از این محصول هم استفاده کنید:
    https://www.netiq.com/products/edirectory

در ضمن روی محصولات سروری مایکروسافت ۷ یا xp نداریم
    فکر کنم منظورتون ویندوز سرور 2003 یا 2008 باشه

ویرایش توسط sintel7 : 2014-02-25 در ساعت 11:59 AM

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط sintel7 نمایش پست ها
    در ضمن روی محصولات سروری مایکروسافت ۷ یا xp نداریم
    فکر کنم منظورتون ویندوز سرور 2003 یا 2008 باشه
    با عرض پوزش من متنتون رو دقیق نخوندم، گفتید که "کلاینت هاش هم به جای ویندوز 7 یا اکس پی از همون خانواده سوزه مثل Open Suse باشه" معمولاً کلاینت‌ها رو ویندوز میذارن ولی اگه میخواین از لینوکس واسه کلاینت استفاده کنید میتونید از سرویس‌دهنده NFS و NIS به جای AD استفاده کنید البته در کنارش سامبا رو هم نگاه کنید
    برای سرویس‌دهنده ایمیل Qmail ‌خوبه
    وب سرور هم آپاچی مرسومه البته بسته به نوع نیازتون سرویس‌دهنده‌های قدرتمند بهتری هم هستن مثل nginx یا Lighttpd
    برای ftp هم vsftp خوبه

ویرایش توسط sintel7 : 2014-02-25 در ساعت 12:34 PM
    Amir 2010a سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    با عرض پوزش من متنتون رو دقیق نخوندم، گفتید که "کلاینت هاش هم به جای ویندوز 7 یا اکس پی از همون خانواده سوزه مثل Open Suse باشه" معمولاً کلاینت‌ها رو ویندوز میذارن ولی اگه میخواین از لینوکس واسه کلاینت استفاده کنید میتونید از سرویس‌دهنده NFS و NIS به جای AD استفاده کنید البته در کنارش سامبا رو هم نگاه کنید
    برای سرویس‌دهنده ایمیل Qmail ‌خوبه
    وب سرور هم آپاچی مرسومه البته بسته به نوع نیازتون سرویس‌دهنده‌های قدرتمند بهتری هم هستن مثل nginx یا Lighttpd
    برای ftp هم vsftp خوبه
    ممنون یعنی منظورتون اینه که حتی اگر کلاینت ها از خانواده ویندوز باشن حالا اکس 7 - 8 بازم میشه از سوزه سرور به جای ویندوز سرور بدون هیچ گونه مشکلی استفاده کرد ؟
    یک سوال دیگه
    من با سنت او اس هم کار میکنم و امکانات و گرافیک اونو دیدم و سوزه سرور رو هم یکی دو ماهه باهاش ور میرم اما باید اعتراف کنم که این مارمولک سرور خیلی منو تحت تاثیرقرار داده و گرافیک اون و برنامه هاش حرف نداره در محیز YaST هم مثل Control Panel Windows Server manager میشه هر کاری انجام داد
    پس دلیل اینکه اصلا منابع فارسی در موردش وجود نداره چیه ؟ یا چرا وقتی یک سوال در موردش پرسیده میشه 05 نفر میخونن اما حتی دریغ از یک جواب ؟

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون یعنی منظورتون اینه که حتی اگر کلاینت ها از خانواده ویندوز باشن حالا اکس 7 - 8 بازم میشه از سوزه سرور به جای ویندوز سرور بدون هیچ گونه مشکلی استفاده کرد ؟
    یک سوال دیگه
    من با سنت او اس هم کار میکنم و امکانات و گرافیک اونو دیدم و سوزه سرور رو هم یکی دو ماهه باهاش ور میرم اما باید اعتراف کنم که این مارمولک سرور خیلی منو تحت تاثیرقرار داده و گرافیک اون و برنامه هاش حرف نداره در محیز YaST هم مثل Control Panel Windows Server manager میشه هر کاری انجام داد
    پس دلیل اینکه اصلا منابع فارسی در موردش وجود نداره چیه ؟ یا چرا وقتی یک سوال در موردش پرسیده میشه 05 نفر میخونن اما حتی دریغ از یک جواب ؟
    بله
    جواب به این جور سوال‌ها واقعاً‌ سخته میتونم از دیدگاه خودم جواب بدم
    منبع فارسی بود | من خودم آرشیو آموزش‌های سوزه رو دارم که توسط عزیزانی نوشته و گردآوری شده بود |‌ حتی زمانی رو به یاد دارم که فیلم‌های آموزشی برای این مارمولک شما ساخته شده بود
    زمانی رو هم بیاد دارم که، دوست یا دوستانی اقدام به ترجمه سوزه (بخش‌های مختلف همچون YAST و …) کردند

یه زمانی تیم سوزه فارسی وجود داشت که بچه‌هاشون فعالیت میکردن ولی کم‌کم دوستانی که این فعالیت رو راه‌انداخته بودن آنقدر سرشون گرم مشکلات خودشون شد که دیگه تمام ارزش‌هاشون رو فراموش کردن (این مشکل تو این چند سال اخیر شدیدتر شده)

البته ممکنه دوستانی در این بین باشن که خیلی هم سطح آگاهیشون بالا باشه و اتفاقاً الان دارن این تاپیک رو میخونن
    ولی به هر دلیلی نمیخوان جواب بدن (در بین دوستان خودم که باهام صحبت میکنن این مورد زیاد بازگو شده که مثلاً‌ دوستمون رفته تو تاپیکی با این که جواب سوال رو میدونسته جواب نداده دلیلش هم اینطور بازگو کرده که اگه جواب بده باید تا آخر تاپیک حضور داشته باشه تا تاپیک جمع بشه)

بهترین توصیه‌ای که میتونم براتون بکنم اینه که تو فروم‌ها و کانال‌های irc رسمی توزیعتون فعالیت داشته باشید و از دوستانی خارج از این مرز و بوم درخواست یاری کنید، بعد بیاین و به دوستانی مثل خودتون در این مرز و بوم کمک کنید.

ویرایش توسط sintel7 : 2014-02-25 در ساعت 09:54 PM

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    البته ممکنه دوستانی حتی در این بین باشن که خیلی هم سطح آگاهیشون بالا باشه و اتفاقاً الان دارن این تاپیک رو میخونن
    ولی به هر دلیلی نمیخوان جواب بدن (در بین دوستان خودم که باهام صحبت میکنن این مورد زیاد بازگو شده که مثلاً‌ دوستمون رفته تو تاپیکی با این که جواب سوال رو میدونسته جواب نداده دلیلش هم اینطور بازگو کرده که اگه جواب بده باید تا آخر تاپیک حضور داشته باشه تا تاپیک جمع بشه)

بهترین توصیه‌ای که میتونم براتون بکنم اینه که تو فروم‌ها و کانال‌های irc رسمی توزیعتون فعالیت داشته باشید و از دوستانی خارج از این مرز و بوم درخواست یاری کنید، بعد بیاین و به دوستانی مثل خودتون در این مرز و بوم کمک کنید.
    برام کمی نامفهومه دلیل خاصی داره که نمیخوان دوستان اطلاعات خودشونو در اختیار بقیه قرار بدن ؟ دلیلش چیه؟
    من در تالارهای دیگه مثل ویندوز سرور یا مکیروتیک سوال میپرسم و دوستان جواب میدن بدون هیچ گونه مشکلی
    ولی باید این نکته رو اعتراف کنم که من جواب هیچ کدوم از سوالامو در مورد سوزه سرور نگرفتم و با خودم اینطور برداشت کردم که شاید این دیسترو خیلی بی طرفداره و یا کسی نمیره طرفش

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    برام کمی نامفهومه دلیل خاصی داره که نمیخوان دوستان اطلاعات خودشونو در اختیار بقیه قرار بدن ؟ دلیلش چیه؟
    من در تالارهای دیگه مثل ویندوز سرور یا مکیروتیک سوال میپرسم و دوستان جواب میدن بدون هیچ گونه مشکلی
    ولی باید این نکته رو اعتراف کنم که من جواب هیچ کدوم از سوالامو در مورد سوزه سرور نگرفتم و با خودم اینطور برداشت کردم که شاید این دیسترو خیلی بی طرفداره و یا کسی نمیره طرفش
    همونطور که گفتم من نمیتونم جواب این سوال رو بدم یا به جای کسی اظهار نظر کنم
    من تمام سعی‌ام رو کردم که جواب سوال‌هاتون رو با تمام جزییات پیرامونش بدم
    اگه بخشی رو متوجه نشدید یا بیان من براتون نامفهومه نقل قول کنید بیشتر توضیح میدم تا متوجه بشید

ویرایش توسط sintel7 : 2014-02-25 در ساعت 09:59 PM

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    ضمن عرض تشکر از همه دوستان عزیز این فروم
    درسته این برداشت من ؟

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    این برداشتت کاملا اشتباه