صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: لینوکس مناسب برای سرور

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

لینوکس مناسب برای سرور

سلام
    برای دو هدف متفاوت کدام لینوکس سرور بهتره
    1- یک سازمان دولتی برای شبکه و مدیریت کاربران اعم از اینترنت - نرم افزار - امنیت
    2- وب سرور میزبانی صفحات اینترنتی مربوط به همین سازمان

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    اینا بستگی به تجربه داره نه دیسترو شما بهتره به جای دنبال اینه کدوم دیسترو بهتره یک کلاس لینوکس ثبت نام کنی

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    1- شما میتونی هر دو مورد رو بروی یک سرور داشته باشید اما این حالت زیاد جالب نیست و در صورتیکه وب سرور شما بصورت پابلیک در اینترنت دسترس باشه و دچار ddos و ... بشه و سرور عملکردش مختل بشه کاربران داخلی نیز تحت تاثیر قرار میگیرن و سرویس دهی بهشون با مشکل مواجه میشه .
    برای این کار میتونی از توزیع centos بهمراه webmin استفاده کنی.
    2- بهتره که از دو سرور مجزا بصورت سرور مجازی استفاده کنید . یکی بعنوان سرور وب و پست الکترونیک که با lxadmin مدیریت میشه و سرور مجازی دوم هم رو از میکروتیک استفاده کنید تا کاربران داخلی رو مدیریت کنید

اینا بستگی به تجربه داره نه دیسترو شما بهتره به جای دنبال اینه کدوم دیسترو بهتره یک کلاس لینوکس ثبت نام کنی
    در مورد تجربه حرفی نیست اما برای یکسری توزیعها منابع بسیار زیادی وجود داره مثل centos که میشه گفت بالای 50 درصد سرورها ی وب لینوکسی از این توزیع استفاده می کنن.
    ولی من خودم شخصه دبیان رو بر هر توزیعی ترجیح میدم بخاطر اینکه باهاش خیلی راحتم و ....

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    بستگی به خود شما دارد که با چه توزیعی کار کرده باشید.
    مثلا بنده با Slackware کار میکنم و به نظر من از بقیه توزیع ها بهتر میباشد، اما شخص دیگری مثلا با Gentoo کار میکند و از نظر او بهتر از بقیه توزیع ها میباشد.
    موفق باشید.

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    با سلام

centos , دبیان . فدورا

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    هر پیشنهادی که دوستان میدن در چهارچوب حوزه فعالیت اونهاست
    اگر خدمات وب هاستینگ ارائه بدین بهترین لینوکس سنت او اس - ردهت و دبیان است
    در زمینه شبکه های داخلی و اینترانت بهترین لینوکس Suse Linux Enterprise Server است من قبلا یک جایی خوندم که بانک ملی ایران در اتوماسیون و تحویلداری خود از دونسخه Suse Linux Enterprise Server و 10 Suse Linux Enterprise Desktop استفاده میکنه

برای کاربران خانگی و اونهایی که میخواین از ویندوز به لینوکس سوئیچ بشن آپشن های زیادی وجود داره مهم سازگاری آنها با زبان فارسی و پشتیبانی از سخت افزار اونهاست من برای تازه کارها اوبونتو - مینت و اوپن سوزه رو پیشنهاد میکنم

mohsenhvac و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    در ادامه گفته های اقای نادری این نکته رو خاطر نشان بشم که موسسات خصوصی تیم نرم افزاری اختصاصی خودشونرو دارن که نیازشون رو بر طرف میکنه.
    در کل تمامی لینوکسها دارای یک هسته هستن و همشون خصوصیات مشترک خوبی رو دارن اما باید به این نکته توجه داشت که کدوم توزیع منابع و انجمنهای فعال تری دارن دا در صورت وقوع مشکل بشه از اونها کمک گرفت

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    در ادامه گفته های اقای نادری این نکته رو خاطر نشان بشم که موسسات خصوصی تیم نرم افزاری اختصاصی خودشونرو دارن که نیازشون رو بر طرف میکنه.
    منظورتون اینه که این تیم نرم افزاری لینوکس رو سفارشی سازی میکنن یا کارهای آپدیت و نگهداری روزمره رو انجام میدن؟؟
    در زمینه شبکه های داخلی و اینترانت بهترین لینوکس Suse Linux Enterprise Server است من قبلا یک جایی خوندم که بانک ملی ایران در اتوماسیون و تحویلداری خود از دونسخه Suse Linux Enterprise Server و 10 Suse Linux Enterprise Desktop استفاده میکنه
    من که تاحالا چیزی نشنیدم در این مورد ولی کلا برام جالبه بدونم بانک ها که کلی شبکه و تراکنش مالی اعم از خودپرداز - حساب های بانکی داخلی و ... دارن از چه سیستم عاملی استفاده میکنن آنچه من در شعب و در جلوی کارمندان می بینم سرویس پک 3 ویندوز اکی پی است و معلوم نیست اگر مایکروسافت ازش پشتیبانی نکنه میخوان چه خاکی بر سر کنند

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    همونطور که از جواب‌های دوستان مشخصه، جواب نهایی شما اینه که هر لینوکسی استفاده کنی خوبه و مشکلی نداره!

نکته هم اینه که شما هیچ جا نمیتونی بگیری مثلاً اومده باشه برای هاست وب سایت فدورا و سنت‌او‌اس و اوبونتو رو مقایسه کرده باشه که مثلاً این بهتره یا اون!

قضیه اینه که به دلیل اینکه از یک هسته هر کی اومده یه توزیع درست کرده، همشون هم همون کار رو میکنن منتها به روش خودشون (که البته مثل همه و فرق های جزئی داره)

تنها چیزی که توی میتونی دنبالش بگردی بحث آماری

مثلاً الان برای هاست سایت از سنت‌او‌اس خیلی استفاده میشه،‌ ولی معنیش این نیست که مثلاً‌ از سوزی بهتره!

میخوای شروع کنی یکی از این معروفا رو بگیر و برو جلو

البته یک سری معیار در مورد انتخاب لینوکس هست که بازم بالا دوستان اشاره کردن،‌ مثلاً چند وقت یه بار آپدیت میشه و اینا ولی در کل این معروف ها همشون اوکی هستن

M-r-r و mohsenhvac سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    اقای نادری دلیلی برای اثبات گفته خودتون دارین ؟

من که تاحالا چیزی نشنیدم در این مورد ولی کلا برام جالبه بدونم بانک ها که کلی شبکه و تراکنش مالی اعم از خودپرداز - حساب های بانکی داخلی و ... دارن از چه سیستم عاملی استفاده میکنن آنچه من در شعب و در جلوی کارمندان می بینم سرویس پک 3 ویندوز اکی پی است و معلوم نیست اگر مایکروسافت ازش پشتیبانی نکنه میخوان چه خاکی بر سر کنند
    بحث داره آخر شبی برام جالب میشه نظر دوستان عزیز؟؟

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    منظورتون اینه که این تیم نرم افزاری لینوکس رو سفارشی سازی میکنن یا کارهای آپدیت و نگهداری روزمره رو انجام میدن؟؟
    منظورم سفارشی سازی برخی از بخشهای سیستم عامل و نرم افزارهای سیستمی و....
    اپدیت سرور و .... یک درصد کار هست . تو اجرا به مشکلاتی بر میخوری که شاید یک هفته از وقتت رو به خودش اختصاص میده .
    حساب های بانکی داخلی و ... دارن از چه سیستم عاملی استفاده میکنن آنچه من در شعب و در جلوی کارمندان می بینم سرویس پک 3 ویندوز اکی پی است و معلوم نیست اگر مایکروسافت ازش پشتیبانی نکنه میخوان چه خاکی بر سر کنند
    اون چیزی که شما در بانکها و ... می بینید تنها اپلیکیشنهای سمت کاربر هست . البته بگذریم که یک سری از بانکها از زیرساخت ویندوزی استفاده می کنند اما تراکنشهای اصلی و سیستمهای ارتباطی بین بانکی و ...بر اساس یکسری گیتوی و سوئیچهای اختصاصی که جهت سیستمهای بانکی طراحی شده که البته زاده لینوکس هستن و .... اما کشور ما از سیستمها و تجهیزات بانکداری مدرن محروم هست و حتی یکسری از بانکها با افتخار دارن از تجهیزات چینی استفاده می کنن و ....البته نمیگم هر چیز چینی بده اما مشکل ایران اینه که از جنس و تکنولوژی چینی هرکدومکه داغون تر هست استفاده میکنه و مایه افتخارشون هم هست.
    این قصه سر دراز دارد شاید روزی هم مدیران چینی هم در ایران وارد بازار بشن!

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10

اقای نادری دلیلی برای اثبات گفته خودتون دارین ؟
    این فایل رو مطالعه بفرمائید

mohsenhvac، 1qaz2wsx، Amir 2010a و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    مقاله جالبیه اقای نادری. تشکر

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    آیا در این حالت باید کلاینت ها و سرور همه سوزه باشه
    و سوال دیگه من نسخه سروری Suse Enterprise Server 11 SP3 اونو دانلود کردم و در VMWare نصب کردم اما زبان فارسی و کشور ایران رو نداره چطور همچنین لینوکسی مورد استفاده قرار میگیره تازه ناول مالک این لینوکس هم با ایران مراوده نداره!!!!

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    انتخواب یک لینوکس به عنوان سرور بستگی به توانایی ادمین در کانفیگ مناسب و قوی داره

به هر حال من سرورهای زیادی رو با لینکس راه اندازی کردم و یک تجربه به من نشون داده که بهترین سرور بهترین کانفیگ هست

ولی cent os خیلی قابل مانور هست

ممنون از حسن توجه شما

ویرایش توسط mizogomo : 2014-02-09 در ساعت 10:13 AM
    1qaz2wsx سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ورژن های لینوکس suseسرور میباشد

لینوکس مناسب سرور

برچسب برای این موضوع