نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: چند ابهام جدی در مورد توزیع های لینوکس برای من

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

چند ابهام جدی در مورد توزیع های لینوکس برای من

سلام
    چند ابهام در مورد سیستم عامل های لینوکسی برام وجود داره اگر اساتید محترم راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم
    1- توزیع های معروف لینوکسی مانند ابونتو یا فدورا چه فرقی با ویندوز داره ما که در مورد همه این سیستم عامل ها در مورد کدهاشون و اینکه عملکرد واقعی اونها چیه و یا نرم افزارهای جاسوس ندارند اطلاعااتی نداریم

2- وقتی صحبت از سیستم عامل ملی میشه بخصوص در کشور ما نام لینوکس به میان میاد این سیستم عامل هاتی ملی همین توزیع های لینوکسی معروف هستند که منوهاش فارسی شده یا اینکه مثلا کرنل 2.6 لاینوکس تغییر داده شده

3- آینده و بازار کاری لینوکس رو چگونه می بینید ؟

4- برای کدوم توزیع وقت بذارم و از کجا شروع کنم
    5- آیا نرم افزارهای لینوکسی به راحتی نرم افزارهای ویندوز یافت میشه ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Amir 2010a : 2013-08-28 در ساعت 03:13 AM

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    سلام امیرجان
    1- فرق بین ویندوز و لینوکس توی یکی دو جمله نمیگنجه ، شما شاید به سورس ویندوز دسترسی نداشته باشی اما سورس لینوکس رو همه دسترسی دارند ، از من بگیر تا نویسنده مخترع کرنلش تا یه بچه مدرسه ای که داره تو خونه پای کاپیوتر باباش کارتون میبینه ، برای همین به راحتی قابل اعتماد هست ، چون اگر کد مخربی توش باشه با توجه به تعداد افرادی که دارن روش کنجکاوی میکنند سریع کشف میشه و اصلاح میشه
    2- معمولا خیلی کم پیش میاد که کرنل خاصی نوشته باشند ، همه اونها عموما یا کرنل لینوکس دارند یا یونیکس ، سیستم عامل اپل ، مک ، بر پایه یونیکس هست ، میبینی که چقدر خوب کار کرده و چه زیبا قدرت یونیکس رو با زیبایی های بصری ترکیب کرده و بسیار موفق بوده ، البته این پروژه های سیستم عامل ملی یه جور وقت تلف کردنه ، اما از طرفی خیلی هم دوست دارم با سیستم عاملی کار کنم که محصول بچه های خودمون باشه ، حالا هر چقدر که در توانشون هست
    3- آخرین آمار یکه گرفتم بیش از 60 درصد سرورهای دنیا بر پایه ویندوز هست ، خودت توی ویکی پدیا میتونی پیداش کنی ، 40 درصد هم بین یونیکس و لینوکس تقصیم شده ، که هر کدوم باز توزیع های مختلفی دارند از دبیان گرفته تا ردهت و freebsd و .... البته به نظرم در کنار ویندوزت یه لینوکس هم نصب کن که دستت باهاش گرم بشه ، حداقل به اندازه یه کاربر معمولی بتونی باهاش کار کنی
    4- برای شروع اوبونتو گزینه مناسبی هست ، بعد فدورا ، این دوتا قابلیت های خیلی خوبی برای کاربران خونگی دارند که توزیع های دیگه خیلی نتونستن به این قابلیت ها برسند ،
    5- هرچی دلت بخواد از ویندوز مشابه لینوکسی هم داره و البته رایگان و بدون نیاز به دردسرهای کرک. خلاصه اینکه اگر بیای تو ضرر نمیکنی ، خود من از فدورا شروع کردم ، یه مدت هم رفتم سمت اوبونتو اما خیلی باهاش حال نکردم ، الان هم آخرین نسخه (19) فدورا رو سیستمم نصبه و باهاش کارهای روزمره و عادی رو انجام میدم ، برای سرور هم تا اینجا نیازی بهش نداشتم ، حقیقتش اصلا جایی واسم تا الان کاربرد نداشته ، فقط یه مدت کرده بودمش یه سرور واسه پرینتر مغازه ، یه کیس درب و داغون داشتم راهش انداختم و آزمایش هامو روش انجام دادم

alisc سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: بهراد اسلامی فر

عضو عادی شناسه تصویری tolstoy
    نوشته
    250
    سپاسگزاری شده
    255
    سپاسگزاری کرده
    32
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام

۱- گزینه اول را نظر اضافه ای ندارم
    ۲- در این مورد باید گفت که توزیع ملی نداریم فعلا. و هر کی از این اسم تا حالا استفاده کرده بیشتر قصد سوء استفاده داشته.
    بحثی که جدیدا مطرح هست توزیع بومی هست. یعنی که یه تیم توسعه و پستیبانی داخلی داشته باشه. الان توزیع سروی بومی که فعال هم باشه زمین xamin را داریم که هدف ساخت این توزیع که بر مبنای دبیان هم هست، در فاز اولشون یک توزیع آماده برای مجازی سازی است که التبه به جاهای خوبی هم رسیده و فقط چون مالک فعلا دولتی است تکلیفش مشخص نیست. هدف‌های دیگری مثل بومی سازی دانش نگهداری ، پشتیبانی و ساخت یک توزیع بوده. در ای مورد کلا هیچ فارسی سازی انجام نشده و صرفا هدف بومی کردن دانش بوده

۳- بازار کار به نظر می یاد که خوب داره رشد می کنه. در بخش خصوصی که جای خودش را باز کرده. مخصوصا در زمینه برنامه نویسی

۴- بسته به علاقه و رشته شما ست. باید بر این مبنا انتخاب را انجام بدید. مثلا اگه شبکه ای هستید و به نگهداری سرور علاقه دارید روی دبیان و cenotos یا redhat . در موارد دیگه باید از اهلش بپرسید

۵- این هم بسته به نوع نیاز شما داره. مثلا در زمینه گرافیک و چاپ نرم افزارهای آزاد و لینوکسی خیلی ضعیف هستند. مخصوصا اگه به چاپ برسه خیلی شما را اذیت خواهد کرد (البته در مقایسه با نرم افزارهای غیر آزاد و ویندوزی) ولی در زمینه شبکه وسرور بسیار عالی هست و می شه گفت از بقیه سره

کلمات کلیدی در جستجوها:

چند مورد از توزیع های لینوکس

درموردتوزیعای لینوکس

برچسب برای این موضوع