نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 12سپاس
  • 2 توسط darklove
  • 1 توسط marzip
  • 3 توسط Esmaeilbf
  • 2 توسط richman
  • 1 توسط ali_gtp
  • 3 توسط ali_gtp

موضوع: یادگیری لینوکس

نام حقيقي: mary

عضو عادی
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    28

یادگیری لینوکس

سلام خدمت اساتید
    من میخواهم لینوکس را از صفر شروع کنم اما نمیدونم از کدوم توزیع اون شروع کنم ومنابع خوبی در سطح سروری اون ندارم منو راهنمایی کنید

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    اکثر دستورات لینوکس شبیه هم هستند، فقط مسیر ذخیر نمودن بعضی از فایلها فرق میکند.

marzip و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    28
    راهنمایی در مورد آموزش وکتاب

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: اسماعیل

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام دوست عزیز
    برای لینوکس هر توزیعی میخوای انتخاب کن و برو سراغش زیاد خودتو درگیر انتخاب های متنوع نکن میتونید از اوبنتو استفاده کنید منابع فارسی خوبی در این زمینه هست یا لینوکس مینت هم خوبه برای شروع اینا فقط پیشنهاد هست فقط نصب کن یکیشو بعد که واردتر شدی میتونی نیازت رو تشخیص بدی و لزوما همونه نصب کنی http://www.linuxmint.com/documentati...rsian_13.0.pdf
    این کتاب راهنمای لینوکس مینت هست شاید کمکت کنه

مهم: به نظرم قبل از ورود به دنیای لینوکس نیاز هست که مقدماتی در این مورد بدونی واقعا فوق العاده هست سایت درسنامه الان یه دوره ی لینوکس گذاشته فقط برو سایتش و ثبت نام کن مطمئنا به کارت میاد موفق باشی.

aliarc2003، marzip و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    دووست عزیز باید بگی چه پیش زمینه از نتوورک و سیستم عامل داری تا بشه دقیق تر راهنماییتون کرد... به این سوالات پاسخ دهید
    لینوکس رو برا چی میخاید یاد بگیرید؟؟ گرایش شما در شبکه سمت نتوورک هست یا سیستم عامل و سرویس؟؟ باید روی سرویس خاصی کار کنید....؟؟

معمولا کسانی که هیچ دیدی به لینوکس ندارن از یه توزیع استفاده میکنن که بیشتر user friendly باشه مثلا اوبونتو یا suse ....من خودم محیط suse رو دوسست دارم در ضمن اینکه در دیتا سنتر های بسیار بزرگ ایران هم از نسخه enterprise اوون استفاده میشه...
    اگه دنبال کار توی شرکت های بزرگ هستید نسخه رایج suse و redhat هستش....بسیار هم به قول معروف را دستن
    ولی زیاد روی توزیع حساس نشو و سعی کن خودتو مستقل از توزیع بکنی .....به چه شکل؟؟ اینکه روی محیط shell بیشتر وقت بزاری اینطوری میتونی با هر توزیعی در عرض کمتر از دو ساعت سازگاری پیدا کنی وکار کنی....(البته اگه تجربه کاریتون کمه سراغ نسخه های user frindly برید اول)

برای منابع هم تا دلتون بخاد کتاب و اموزش ویدیویی هم خارچی و هم فارسی هست...که انتخابش بستگی به سطح زبانتون داره..
    خود من از کتابهای لینوکس + اینترنت به عنوان سورس اصلی استفاده میکنم..مثلا میخوام روی ntp کار کنم لازم نیست برم اول تا اخر لینوکس رو بخونم تا ببینم NTP چطور کانفیگ میشه....کافیه به رفرنس مراجعه کنم
    در نهایت یه سرچ بکنید و یه مجموعه ویدیویی فارسی دانلود کنید...میتونه خیلی کمکتون کنه...و زیاد هم با دعواهای بین توزیع ها وقت خودتونو تلف نکنید...

- - - Updated - - -

دووست عزیز باید بگی چه پیش زمینه از نتوورک و سیستم عامل داری تا بشه دقیق تر راهنماییتون کرد... به این سوالات پاسخ دهید
    لینوکس رو برا چی میخاید یاد بگیرید؟؟ گرایش شما در شبکه سمت نتوورک هست یا سیستم عامل و سرویس؟؟ باید روی سرویس خاصی کار کنید....؟؟

معمولا کسانی که هیچ دیدی به لینوکس ندارن از یه توزیع استفاده میکنن که بیشتر user friendly باشه مثلا اوبونتو یا suse ....من خودم محیط suse رو دوسست دارم در ضمن اینکه در دیتا سنتر های بسیار بزرگ ایران هم از نسخه enterprise اوون استفاده میشه...
    اگه دنبال کار توی شرکت های بزرگ هستید نسخه رایج suse و redhat هستش....بسیار هم به قول معروف را دستن
    ولی زیاد روی توزیع حساس نشو و سعی کن خودتو مستقل از توزیع بکنی .....به چه شکل؟؟ اینکه روی محیط shell بیشتر وقت بزاری اینطوری میتونی با هر توزیعی در عرض کمتر از دو ساعت سازگاری پیدا کنی وکار کنی....(البته اگه تجربه کاریتون کمه سراغ نسخه های user frindly برید اول)

برای منابع هم تا دلتون بخاد کتاب و اموزش ویدیویی هم خارچی و هم فارسی هست...که انتخابش بستگی به سطح زبانتون داره..
    خود من از کتابهای لینوکس + اینترنت به عنوان سورس اصلی استفاده میکنم..مثلا میخوام روی ntp کار کنم لازم نیست برم اول تا اخر لینوکس رو بخونم تا ببینم NTP چطور کانفیگ میشه....کافیه به رفرنس مراجعه کنم
    در نهایت یه سرچ بکنید و یه مجموعه ویدیویی فارسی دانلود کنید...میتونه خیلی کمکتون کنه...و زیاد هم با دعواهای بین توزیع ها وقت خودتونو تلف نکنید...

aliarc2003 و marzip سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    13
    به نظرم از Ubuntu شروع کنی خوبه

نام حقيقي: علی

عضو عادی شناسه تصویری ali_gtp
    نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    آره Ubuntu خوبه من خودم الان یک ماهه شروع کردم و خیلی هم خوب پیش رفتم. حتی بحث های سروی رو خوب تونستم روی نسخه Ubuntu Server که در یک محیط کاملا دستوری هست یاد بگیرم.

marzip سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    28
    آره Ubuntu خوبه من خودم الان یک ماهه شروع کردم و خیلی هم خوب پیش رفتم. حتی بحث های سروی رو خوب تونستم روی نسخه Ubuntu Server که در یک محیط کاملا دستوری هست یاد بگیرم.
    منم دوست دارم با ubuntu شروع کنم میشه کتابهایی که استفاده کردید را برای من لینک اونها را بزارید خیلی ممنونم به خصوص بحث سرور

ویرایش توسط marzip : 2012-08-10 در ساعت 06:30 PM

نام حقيقي: علی

عضو عادی شناسه تصویری ali_gtp
    نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79

Icon1

دوست عزیز شاید باورت نشه ولی من هیچ موضوعی رو با کتاب دنبال نکردم . یعنی از این مدل یاد گرفتن خوشم نمی اومده.

برای یادگیری اجبار خیلی اصل مهمی هست که من از همین اصل استفاده می کنم. مثلا من تا یک ماه پیش تمام کارهای خودم رو با استفاده از ویندوز انجام می دادم ولی وقتی قصد یادگیری لینوکس را کردم، سیستم عامل های دیگه ای که داشتم را حذف کردم و فقط یه Ubuntu نصب کردم. و از این به بعد هر کاری که می خواستم انجام بدم مجبور بودم که از اینترنت سرچ کنم و اولا یاد بگیرم و بعدش انجام بدم.

یه سری مزایای دیگه هم داره این روش:
    آشنایی با سایت های خارجی مرتبط
    تقویت زبان انگلیسی
    یادگیری اساسی لینوکس
    و....

موفق باشی
    احتمالا خودم در یک تاپیک شروع کنم و از ابتدا چیزهایی رو که یاد گرفتم به دیگران هم یاد بدم.

ویرایش توسط ali_gtp : 2012-08-10 در ساعت 07:48 PM
    ehsan192، f14f21 و marzip سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_gtp نمایش پست ها
    دوست عزیز شاید باورت نشه ولی من هیچ موضوعی رو با کتاب دنبال نکردم . یعنی از این مدل یاد گرفتن خوشم نمی اومده.

برای یادگیری اجبار خیلی اصل مهمی هست که من از همین اصل استفاده می کنم. مثلا من تا یک ماه پیش تمام کارهای خودم رو با استفاده از ویندوز انجام می دادم ولی وقتی قصد یادگیری لینوکس را کردم، سیستم عامل های دیگه ای که داشتم را حذف کردم و فقط یه Ubuntu نصب کردم. و از این به بعد هر کاری که می خواستم انجام بدم مجبور بودم که از اینترنت سرچ کنم و اولا یاد بگیرم و بعدش انجام بدم.

یه سری مزایای دیگه هم داره این روش:
    آشنایی با سایت های خارجی مرتبط
    تقویت زبان انگلیسی
    یادگیری اساسی لینوکس
    و....

موفق باشی
    احتمالا خودم در یک تاپیک شروع کنم و از ابتدا چیزهایی رو که یاد گرفتم به دیگران هم یاد بدم.
    عالیست.
    موفق باشید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شروع یادگیری لینوکس

persiannetworks لینوکس

یادگیری لینوکس را از کجا شروع کنیم

شروع یاد گیری لینوکس

چه نسخه ای از لینوگس را برا ی یاد گیری شروع کنیم

یادگیری لینوکس ubuntu

برای یادگیری لینوکس از کجا شروع کنم؟

یادگیری لینوکس

مزایا یادگرفتن لینوکس