نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: مدیریت کامل شبکه در لینوکس

نام حقيقي: poloto

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3

مدیریت کامل شبکه در لینوکس

سلام خدمت همه بزرگواران
    من این چند روزه خیلی دنبال این سوال بودم ولی باز هم به یه نتیجه مشخص نتونستم برسم.سوالم اینه که :
    من یه ویندوز سرور 2008 آر2 دارم. روش سرویس های Active Directory, DHCP, DNS, File Server, . . . نصب کردم.
    شبکه داره به خوبی کار میکنه. حدود 10.000 کاربر دارم که البته در آن واحد حدود 500 تا دارن از شبکه استفاده می کنن.
    اینترنت رو هم دارم از طریق UTM بین کاربرام به اشتراک میذارم.
    حالا من میخوام کلا خانواده ویندوز رو بذارم کنار و از لینوکس و ترجیحا از اوبونتو استفاده کنم. سطح فنی من پایین نیست. هرچیزی هم که نیاز باشه میتونم یاد بگیرم.
    اینو گفتم واسه اینکه خیلیا در جواب اول میپرسن سطح فنی چقده ؟!
    برای اینکه تمام این امکانات رو بوسیله لینوکس فراهم کنم به چه برنامه هایی نیاز دارم ؟ توضیحی در مورد هر کدومشون میخواستم.
    به علاوه میخوام اشتراک گذاری اینترنت رو هم بدون اون UTM انجام بدم. آیا چیزی مثل ISA در لینوکس هست ؟!
    Samba , LDAP به چه دردی میخوره ؟!
    در مورد هرکدومشون توضیح بدین لطفا !!!
    سپاسگزارم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی آقابابایی بنی

خواننده شناسه تصویری A L I
    نوشته
    151
    سپاسگزاری شده
    76
    سپاسگزاری کرده
    43
    سلام بر شما مشهدی عزیز

کار بسیار خوبیه ، به شرطی که اولش دانش لینوکسی خودت رو ارتقا بدی بعد مهاجرت کنی . در لینوکس ترجیحاً برو سراغ توزیع هایی مثل ( Redhat Enterprise , CentOS , SUSE , Debian )

File Server در لینوکس توسط NFS پیاده سازی میشه
    DNS توسط BIND
    DHCP هم قابل پیاده سازیه
    از LDAP میتونی برای راه اندازی یک Directory Server توپ استفاده کنی . جالبه بدونی زیرساخت AD مایکروسافت بر اساس همین LDAP شکل گرفته
    و اما samba
    در یک جمله امکان به اشتراک گذاری دو جهته فایل ها و پرینترها بین سیستم عامل های ویندوزی و لینوکسی

به علاوه میخوام اشتراک گذاری اینترنت رو هم بدون اون UTM انجام بدم. آیا چیزی مثل ISA در لینوکس هست ؟
    برو سراغ Squid و Iptable

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش سامبا لینوکس

سمبا در شبکه

اشتراک گذاری بین فایلهای لینوکس سمبا

شبکه در لینوکس

راه اندازی سرویس samba در لینوکس

nfsدرلینوکس

اشتراک فایل در لینوکس nfs

network file serverدر سوزه

نصب و راه اندازي nfs در لينوكس

پیاده سازی DHCP در لینوکس اوبونتو

سرویس nfsدر لینوکس

به اشتراک گذاشتن فایل در centosایجاد شبکه در لینوکسآموزش کار با سرویس ldap در لینوکس سوزهراه اندازی سمبا سرویس در اوبونتوسرویس سامبا برای لینوکس cent osلینوکس اشتراک اینترنت utmتنظیم samba و openldapاموزش کامل linux serverنصب dns و dhcp در centos سیستم عاملcentos 6 سمبا آموزشبه اشتراک گذاشتن اینترنت در شبکه در ویندوز centosآموزش كامل شبكه linuxشبکه لینوکس آموزش sambaراه اندازی DHCP در لینوکس centos

برچسب برای این موضوع