صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 23

موضوع: كدام لينوكس (بهترين انتخاب)

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51

كدام لينوكس (بهترين انتخاب)

با سلام دوستان عزيز
    مي خواستم از دوستاني كه در شبكه تجربه دارن و با لينوكس هاي مختلف كار كردن بپرسم بهترين لينوكس براي استفاده به عنوان سرور چي هست؟
    هم از نظر سرعت و كيفيت و هم از نظر user friendly
    با تشكر

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری m_hadisabahi
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام به دوست عزیزم
    به نظر من لینوکس سیستم عاملی تکست بیس هست و تمامی کانفیگ های حرفه ای سیستم در کانفیگ فایل ها موجود است پس در کار حرفه ای محیط ویژوال یا گرافیکی زیاد مهم نیست اما از نظر استیبل بودن لینوکس 7.2 شرکت رد هت از پایدار ترین لینوکس هاست و امتحان خودشو در همه زمینه ها پس داده است اما لازم به ذکر است که فدورا کور 3 یا 4 و نسخه advanced server 4 از نسخه های خوب و توانمند می باشد در کل از شرکت های تولید کننده لینوکس شرکت رد هت از پیشگامان است و در این زمینه بسیار خوب فعالیت کرده است در کل من از رد هت بسیار راضی هستم اما از نظر گرافیکی suse یا slax یا nopix را پیشنهاد می کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط tsotodeh
    با سلام دوستان عزيز
    مي خواستم از دوستاني كه در شبكه تجربه دارن و با لينوكس هاي مختلف كار كردن بپرسم بهترين لينوكس براي استفاده به عنوان سرور چي هست؟
    هم از نظر سرعت و كيفيت و هم از نظر user friendly
    با تشكر

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    با تشكر براي جواب
    والا اين ردهت رو من كمي باهاش كار كردم ولي خيلي دردسر داشت.
    من نسخه 9 رو داشتم كه كلي دردسر داشتم باهاش چه برسه به 7.2!
    از نظر پايداري و راحتي كار بهترين رو مي خواهم پيدا كنم.
    دبين به نظرشما چطوره؟

عضو غیر فعال شناسه تصویری netspc
    نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    ببین دوست عزیز از نظر stability هیچ ربطی به vendor نداره بلکه باید ببینی کدوم یکی از coreهای لینوکس stable تر هست ولی در زمینه نرم افزارهای اضافی مانند امنیت بیشتر راحتی کار بیشتر و ... هر کدوم برای خودشون هرف دارن
    برای مثال بعنوان راحتی کار و بالا بودن ابزار مدیریتی میتونی suse 9.3 رو انتخاب کنی
    یا برای امنیتی بیشتر میتونی freeBSD رو انتخاب کنی که اتفاقاً به هیچ عنوان محیط گرافیکی نداره.
    و یا اگه میخوای در حد متوسط به قولی هم خر رو داشته باشی هم خرما redhat گزینه خوبی هست.
    در ضمن شرکت suse بوسیله شرکت novell خریداری شده و نرم افزارهاش از این به بعد با مارک novell میاد بیرون

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    ببین دوست عزیز از نظر stability هیچ ربطی به vendor نداره بلکه باید ببینی کدوم یکی از coreهای لینوکس stable تر هست ولی در زمینه نرم افزارهای اضافی مانند امنیت بیشتر راحتی کار بیشتر و ... هر کدوم برای خودشون هرف دارن
    قبول دارم كه بخش زيادي از پايداري سيستم به هسته مربوط ميشه ولي همين نرم افزارهاي جانبي كه vendor ها ميدن با هسته integrate ميشه.
    در ضمن ردهت خيلي از قابليت هاي كه ديگر توزيع ها دارن رو نداره البته اون نسخه 7.2!
    پايداري سيستم هم زماني حاصل ميشه كه آدمين بتونه از تمام ابزارها براي حل مشگلات اش استفاده كنه.
    freeBSD كه جاي خود رو داره و از بحث ما خارج هست

چه جور تنظيمات و خصوصياتي هست كه ردهت رو تا الان بالاترين نگه داشته؟
    البته ميدونم واقعا" يكي از بهترين ها هست و هر روز سرورها رو با red ميندازن بالا ولي مي خوام بدونم واقعا" اين امكاناتي كه در توزيع ها و يا حتي هسته هاي جديد آمده اصلا" بدرد نخور بوده و كاربردي براي سرورها نداشته!؟
    آخه امنيت كه بدون بروزرساني ممكن نيست!

نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    ببین دوست عزیز یکی از دلایلی که redhat اینقدر اسم و رسم به هم زده یکی از آنها پیروی کردن از سیاستهای مایکروسافتی بوده برای نمونه انواع و اقسام ورژن مختلف نرم افزاری و امکانات اضافه با gui های راحت برای مدیریت و یکی دیگر پیشتیبانی قویتر این vendor از بقیه vendorها
    باعث شده که این نسخه سربلندتر از بقیه دربیاید والا هیچ وقت در دنیا شما نرم افزاری رو پیدا نخواهی کرد که فقط و فقط بخاطر قابلیتهایش مورد ستایش و توجه متخصصین قرار بگیرد.
    نمیدونم به جادو تبلیغات اعتقاد داری یا نه ولی یکی دیگر از کارهای کمپانی ردهت sponser شدن این کمپانی برای یکسری از سازنده های سخت افزار و نصب این سیستم عامل بر روی کامپیوترها و نوت بوکهای آنها میباشد.

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    ببین دوست عزیز یکی از دلایلی که redhat اینقدر اسم و رسم به هم زده یکی از آنها پیروی کردن از سیاستهای مایکروسافتی بوده
    درسته داره مثل M$ حركت ميكنه نمونه اش يك خبري بود كه در رابطه سيستمي بود كه با activeD مي خواست سازگار كنه ولي يك OS بدون بروزرساني هيچ كاري رو نمي تونه درست انجام بده هر چقدر suport داشته باشه.

نمیدونم به جادو تبلیغات اعتقاد داری یا نه ولی یکی دیگر از کارهای کمپانی ردهت sponser شدن
    تو لينوكس و بحث هاي حرفه اي به نظرمن تبليغات جاي نداره.
    كساني كه عمرشون رو پاي لينوكس گذاشتن و OS مي نويسن با تبليغ از راه بدر نميشن.
    شايد مشتري عام جذب كنن ولي نمي تونن بين حرفه اي ها اينجوري جا باز كنن.

نام حقيقي: سام قراچه

عضو غیر فعال شناسه تصویری matrixco.sec
    نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام دوستان به نظر من بیان هم از نظر پایداری و هم از راحتی کار از دیگر OS های لینوگس بهتره .....

عضو عادی شناسه تصویری m_hadisabahi
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام بر دوستان
    در مورد استیبل بودن لینوکس طبق گفته دوستمون بستگی به هسته یا کرنل اون ورژن لینوکس داره اما باید بدونیم که اگه می خوایم لینوکس استیبل داشته باشیم پس بهتره که کرنل رو برای سخت افزاری که لینوکس رو میخوایم روش بالا بیاریم کامپایل کنیم یا به عبارتی منولتیک لینوکس نصب کنیم تا خیالمون برای همیشه راحت باشه که لینوکسمون مشکل سخت افزاری نداره اما بازم لازم به ذکر که اگه میخوایم از استیبل بودن خیالمون راحت باشه پس چه بهتر که قطعاتی رو برای سرورمون تهیه کنیم که تایید شده باشن اما در مورد اینکه کدوم بهتره فکر میکنم کمی سلیقه ای هم باشه هر کس از یه محیطی خوشش میاد به نظر من رد هت خوبه اما از نظر گرافیکی از سوسه یا سوزی و شناختن سخت افزار خیلی تعریف شنیدم
    در مورد دوستم که از فری بی اس دی گفت میشه گفت که اگه میخوایم ادمین حرفه ای برای لینوکس بشیم باید به سمت تکست بیس حرکت کنیم و از محبط ویژوال خیلی کمتر استفاده کنیم

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    دوستان از نظر سخت افزاري شما مشگلي با لينوكس داشتين؟
    مثلا" مادربردي يا دستگاهي روي سرور داشته باشين كه با لينوكس مشگل داشته و نتونستيد مشگل رو حل كنيد.

من هنوز ردهت تو كت ام نميره!
    freeBSD كه حرف نداره و بهترين گرينه شايد باشه البته براي حرفه اي ها و بعد از اون فكر كنم debain باشه.
    suse رو هم براي سرور باهاش حال نميكنم بيشتر مثل xp بهش نگاه ميشه و فكر ميكنم گزينه خوبي نباشه (يك سرور امن و تكميل)

نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    در ورژنهای پایینتر مثل 7.2 مخصوصاً در رابطه با مودم خیلی
    ولی جدیداً نه مخصوصاً suse همانند هلو کار میکند ولی ورژنهای دیگه دوباره در رابطه با کارت صدا دچار مشکل شده بودم آخه کارت صدای سیستم 9 کاناله هستش و روی لینوکس مثل اینکه درایورهاش نیست.

نام حقيقي: tolouee

عضو غیر فعال شناسه تصویری toloue
    نوشته
    149
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    من نمی دونم چه اصراری هست که به نسخه های قدیمی تکیه کنیم وقتی خود شرکت سازند نسخه استیبل جدید را عرضه می کنه ایا الان ویندوز سرور 2000 از 2003 بهتره معلومه که نه واگه ما داریم باهاش کار می کنیم مشکل شاید از نرم افزارهای کاربردی خودمون باشه به هر حال به نظر من نسخه فدورا کور 4 رد هت بهترین نسخه موجود است اکثر سخت افزارها را می شناسد و خیلی هم سبک و راهت است البته اگر بعد از نصب اونو اپگرید هم بکنید بهتر است البته به نظر من بهتره که موقع نصب اول توقع هایمان را از سیستم مشخص کنیم و انچه که می خواهیم را نصب کنیم و از سنگین کردن بیخود لبنوکس اجتناب کنیم به هر حال لینوکس مخصوصا رد هت مثل سیستم عامل سرور می مونه و برای کارهای هوم ادیشن به پای ویندوز نمی رسه

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    40
    از نظر پایداری بهترین نسخه Red hat Enterprise میباشد که رایگان نیست ولی میتونید از CentOS استفاده
    کنید که همانند ردهت هست ولی رایگان. حتی برای سرور نسخه تک سیدی داره (بدون گرافیک)
    www.centos.org

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    من نمی دونم چه اصراری هست که به نسخه های قدیمی تکیه کنیم وقتی خود شرکت سازند نسخه استیبل جدید را عرضه می کنه ایا الان ویندوز سرور 2000 از 2003 بهتره معلومه که نه واگه ما داریم باهاش کار می کنیم مشکل شاید از نرم افزارهای کاربردی خودمون باشه به هر حال به نظر من نسخه فدورا کور 4 رد هت بهترین نسخه موجود است اکثر سخت افزارها را می شناسد و خیلی هم سبک و راهت است البته اگر بعد از نصب اونو اپگرید هم بکنید بهتر است البته به نظر من بهتره که موقع نصب اول توقع هایمان را از سیستم مشخص کنیم و انچه که می خواهیم را نصب کنیم و از سنگین کردن بیخود لبنوکس اجتناب کنیم به هر حال لینوکس مخصوصا رد هت مثل سیستم عامل سرور می مونه و برای کارهای هوم ادیشن به پای ویندوز نمی رسه
    من هم همين نظر رو دارم.
    کنید که همانند ردهت هست ولی رایگان
    آره سرور Cent هم زياد ديدم ميبندن.
    حتي چند وقت پيش award linux jurnal هم برد.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    از لحاظ قدرت فری بی اس دی یکی از قوی ترین اپراتینگ سیستم های وجود هست از خیلی از لحاظ ها
    مقایسه اون رو دارم یک سر و گردن از همه بالا تره

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

كار كردن با محيط لينوكس رد هت

بهترین لینوکس برای شبکه

بهترين نسخه لينوكس

لينوكس بهترين

بهترین نسخه لینوکس برای شبکه

http://forum.persiannetworks.com/f75/t11147.html

بهترین لینوکس گرافیکیبهترين مدرك لينوكس بهترین لیونکسبرترین لینوکسلينوگسبهترین لینوکس سرورلینوگسلینوگس centosبهترین مدرس لینوکسبهترین سیستم لونیکس؟لینوکس سوزیبهترین رورژن لینوکسبهترین linuxبهترین سرور لینوکسییهترین لینوکسکدام ورژن لینوکسبرترین لینوکسهابهترین نسخه سرورcent os لینوکسبهترین لینوکس کدام است؟

برچسب برای این موضوع