صفحه 5 از 5 اولیناولین 1 2 3 4 5
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 67 از مجموع 67

موضوع: تخفیف دیتا .... کمک یا ضربه به ISP ها

  
 1. #61
  نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

  عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
  تاریخ عضویت
  Dec 2004
  محل سکونت
  IRAN
  نوشته
  909
  سپاسگزاری شده
  150
  سپاسگزاری کرده
  116
  می بینم که همه حرف و حدیث ها غلط از آب دراومد.
  امروز قبض دیتا اومد. تخفیف 50% محاسبه شده و جالب اینجاس که من نه تنها نمی خواد قبضی که اومده رو پرداخت کنم (از 01/01/1384 تا 31/02/1384) بلکه حدود 400.000 تومن هم از دیتا بستانکار شدم. 2. #62
  نام حقيقي: محمد رسول راستی

  مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
  تاریخ عضویت
  Feb 2004
  محل سکونت
  تهران
  نوشته
  9,486
  سپاسگزاری شده
  4309
  سپاسگزاری کرده
  2706
  جانم ؟
  خیلی خوبه .
  خوش خودم که هنوز قبض دیتام نیومده .


  Mohammad Rasoul Rasti
  There's no place like 127.0.0.1
  m.rasti [@] outlook.com

 3. #63


  عضو عادی شناسه تصویری kima
  تاریخ عضویت
  Nov 2003
  محل سکونت
  Shiraz
  نوشته
  2,810
  سپاسگزاری شده
  764
  سپاسگزاری کرده
  85
  از: خبرگزاري سلام

  چندی است در محافل مختلف بحث ارزان شدن اینترنت مطرح شده است ، مساله ای که موجب شده بسیاری از کاربران اینترنت و نت بازان حرفه ای با لبی خندان و چشمی پر امیداخبار مرتبط با این موضوع را دنبال کنند و منتظر ارزان شدن 50 درصدی اینترنت در بنشینند. اما حقیقت چیز دیگری است : اینترنت 50درصد ارزان نخواهد شد !!!

  داستان از کجا شروع شد

  بعد از مشکلات وحشتناک پهنای باند مخابرات در خرداد ماه سال 1381 و قطعی 20 روزه آن و سپس داغ شدن بحث فیلترینگ و استفاده غیر کارشناسانه مخابرات ار نرم افزار ها و تجهیزات میلیاردی خریداری شده و پیرو آن افت وحشتناک کیفیت , اکثر ISPها برای تامین پهنای باند بهتر به ICPها رو آوردند که در آن زمان از لحاظ قیمت , کیفیت و پشتیبانی وضعیت بسیار مناسب تری نسبت به سرویس های ارائه شده توسط مخابرات داشتند. همین موضوع باعث از دست دادن حجم زیادی از مشتریان و طبعا در آمد نجومیش توسط مخابرات گردید . اما چرا پس از گذشت بیش از 2 سال اکنون مخابرات به فکر ورود به بازار رقابت شده خود جای سوال می باشد ؟!
  ماهواره پیر

  در طی دو سال گذشته مخابرات شروع به اصلاح وضعیت سرویس پهنای باند خود نموده و کم کم تبدیل به سرویسی پایدار و مناسب جهت استفاده عمومی شده است. اما مانع اصلی پیروزی دیتا در بازار رقابت همچنان قیمت بالای پهنای باندش بود. قیمتی که حتی پس از کاهش فاز اولش در سال گذشته همچنان بالغ بر 40 درصد گرانتر از پهنای باند شرکتهای ICP بود.
  از طرفی ICPها هم چون چاره ای به جز استفاده از تجهیزات ماهواره ای نداشتند و می بایست اصل قیمت مناسب را برای حفظ مشتریانشان به شدت رعایت می کردند و به همین دلیل به سمت استفاده از ماهواره های ارزان قیمت رفتند.

  جالب است بدانید که در حال حاضر بالغ بر 12 شرکت ICP در تهران از ماهواره ای سرویس می گیرند که عمر مفید آن تمام شده و به تدریج در حال خروج از مدار می باشد !!!

  ISPها

  اگر مساله را از دید ISPها هم نگاه کنیم خواهیم دید که هزینه های سرسام آوری از قبیل پهنای باند , شارژ ماهانه مخابرات , آب , برق , تلفن , کارمندان و هزینه های نگهداری و از طرفی راضی نگهداشتن شرکای ناخواسته خود همانند دکه دار ها و خوار بار فروشان با تخفیف های هنگفت 40 تا 50 درصدی بسیاری از ISP ها را به مرز ورشکستگی کشاند و مابقی آنها که با سرمایه گذاری هنگفت و صرف وقت و انرژی بسیار درحال دست و پا زدن در این باتلاق مرگ آورند و چاره ای به جز پایین کشیدن فتیله کیفیت و به قول دوستان کم فروشی نداشتند و ندارند .
  سروش وارد میشود

  در همین حین یکی از همان 17 ، ICP با توجه به بودجه دولتی و قدرت و نفوذ بی رقیب خود پا به عرصه پهنای باند ایران گذاشت ! و آن کسی نبود به جز سروش ! با کیفیتی بی بدل و قیمتی بالغ بر 60 درصد ارزانتر از مخابرات !
  تشریف فرمایی سروش باعث شد که علاوه بر چندین ICP حتی خودِ مخابرات هم بخشی از پهنای باند خود را از طریق سرویس های خوب و ارزان و رقیب برانداز سروش تامین کند و بین مشتریان خود (ISPها) تقسیم کنند. اما باز هم مشکل بزرگ و همیشگیِ زیرساخت های ارتباطی باعث شد که همگان نتوانند از این سرویس مقرون به صرفه استفاده کنند.

  حال مخابرات به عنوان متولی این امر در کشور , خود را از ديگران عقب تر دیده و دست به حرکت به سوی موفقیت بیشتر در این بازار پر افت خیز زده است .

  اولین حرکت آن راضی کردن ICP ها بود که به جای تهیه پهنای باند از طریق ماهواره BWمورد نیاز خود را از خودِ مخابرات بخرند و به مشتریان خود ارائه نمایند . این امر هم مقبول ICP های بقض کرده قرار گرفت چونکه هم از شر تجهیزات دریافت ماهواره و نگهداری و مشکلات آن خلاص می شدند هم می توانستند کیفیتی بهتر ارائه دهند و اعلام کردند به شرط کاهش قیمت مخابرات تعرفه های خود را کاهش خواهند داد. به همین دلیل مخابرات رقمی بالای 200 مگابیت بر ثانیه به مشتریان خود اضافه کرد همین امر باعث خرید بیشتر پهنای باند و در نتیجه کاهش قیمت خرید آن تا یک سوم قیمت کنونی برای مخابرات گردید.

  ماشین حسابتان را بیاورید

  حال اگر ماشین حساب خود را به کار بیاندازیم به این نتایج میرسیم: سود اصلی نصیب مخابرات می شود چونکه اولا قیمت خرید پهنای باندش 70 درصد کاهش میابد و ان را 50 درصد ارزانتر می فروشد این یعنی 20 درصد سود بیشتر بعلاوه سود قبلی که خدا می داند چند درصد بوده است .ثانیا پهنای باند را به صورت عمده می فروشد و خود را از درد سر فروش خورد به ISP ها و دیگر خرده مشتریان خلاص می کند و سر کله زدن و پشتیبانی پرهزینه را به دوش ICPها میاندازد.
  در حاشیه سودی هم نصیب ICPها میشود چونکه با توجه به خرید عمده از مخابرات چیزی حدود 20 درصد در هزینه هایش صرفه جویی می شود همچنین کیفیت بهتر و معضلات کمتری به نسبت پهنای باند تهیه شده از طریق ماهواره برای آنها به دنبال خواهد داشت.

  این ISPهای مظلوم

  و اما ISPها , گروهی که مستقیما با مصرف کننده نهایی و کاربردان خانگی در ارتباطند و تعیین کننده قیمت بازار این دسته می باشند , چه نصیب این گروه خواهد شد؟
  اول به این نکته بپردازیم که اگر مخابرات تعرفه خود را 50 درصد کاهش دهد. قیمت ان با قیمت کنونی ICPها تفاوت زیادی نخواهد داشت . تنها نکته مثبت این خواهد بود که ICPها به دلیل خرید عمده و ارزانتر چیزی حدود ده درصد قیمت خود را کاهش خواهند داد نه 50درصد ! که این ده درصد بارقه امیدی است در چشم ISPها که زیر بار هزینه های کمر شکن بتوانند نفسی بکشند ! حال خود حساب کنید که از این 50 درصد که اینچنین در بوق و کرنا کرده اند چه مقدار به نفع ISP که توزیع کننده نهایی پهنای باند بین کاربران و مصرف کننده نهایی است خواهد بود ؟؟؟

  شاید فقط کمی افزایش کیفیت آن هم نچندان محسوس خواهد بود در حد چند میلی ثانیه افزایش سرعت برای کاربری که با خطوط لاکپشتی مخابرات به ISP کانکت میشود و یا کاهش قیمت در حد 100 یا 200 تومان روی یک کارت ۳۰۰۰تومانی! نه بیشتر !!!

  اگه راست میگین...

  اما راه کار کاهش واقعی هزینه استفاده از اینترنت چیست؟
  1 - حذف سیستم سنتی فروش اینترنت که در این حالت بیشترین سود نصیب واسطه فروش و دکه روزنامه فروشی می شود نه مصرف کننده نه ارائه کننده خدمات! که بهترین راه حل جا انداختن فرهنگ خرید آنلاین که ساده ترین و عملی ترین راه همگانی کردن این امر است را میتوان به فروش کارت های اینترنت و تلفن اختصاص داد .

  2 – حذف تعرفه ها و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم

  3 – همکاری همیاری بیشتر مخابرات در این بخش که متاسفانه تا کنون نه تنها کمکی برای ارائه کنند گان این نوع سرویس ها نبوده بلکه خود تبدیل به رقیب سنگدل و معضل و مشکلی بزرگ برای ISPها و ICPها گردیده است.

  بیخود شکمتان را صابون نزنید !

  پس میبینیم که خبر کاهش ۵۰درصدی تعرفه های اینترنت که اینچنین در بوق شده بیشتر خبر افزایش سود ICPها و افزایش نچندان محسوس کیفیت و سرعت ISPهاست تا خبر جذاب کاهش ۵۰درصدی تعرفه های اینترنت برای کاربران نهایی! انجمن ISP ها هم به جای پیگری این اجحاف ها و اصلاح توقع کاذب مصرف کنندگان نسبت به انتشار چنین اخباری خود را سرگرم دعواهای کودکانه داخلی اش برای تصاحب کرسی های بی ارزش هیئت مدیره که تنها برای عشق مصاحبه ها دلپذیر است کرده است.
  ظاهرا همچنان باید منتظر بمانیم و امیدوار باشیم که روزی هزینه استفاده اینترنت در ایران به حد معقول خود برسد و کیفیت ان از این حد غیر معقول بیرون آید. 4. #64
  نام حقيقي: هاشم سکاکی

  عضو عادی شناسه تصویری milad22
  تاریخ عضویت
  May 2005
  محل سکونت
  iran
  نوشته
  2,050
  سپاسگزاری شده
  320
  سپاسگزاری کرده
  197
  بزرگ ترین هدف مخابرات از پایین آوردن قیمت هااز میان برداشتن سرویسهای ماهواره ای بود.
  تا بتونه فیلترینگ خودشو به مردم اعمال کنه.
  البته من از مدیر یکی از ICP های استان(آفتاب) شنیدم مخابرات از ابتدای سال 2005 سرویس خودشو بطور کامل از روی فیبر دریافت می کنه و اینطوری هزینه پایینتری نسبت به ماهواره پرداخت می کنه.(هر 1MB حدود 200 یورو). که البته فکر می کنم تا قبل از اون هم قسمت زیادی از پهنای باندشو از فیبر می گرفت.

  ****
  کیما خان متنو از کجا بلند کردی؟
  مطمئنم با مشغله ای که داری خودت اینو ننوشتی.
  تازه غلط املایی هم نداره!!! 5. #65


  عضو عادی شناسه تصویری kima
  تاریخ عضویت
  Nov 2003
  محل سکونت
  Shiraz
  نوشته
  2,810
  سپاسگزاری شده
  764
  سپاسگزاری کرده
  85
  از زمانی که مخابرات تونست چند تا لینک فیبر به جاهای دیگه ایجاد کنه هزینه هاش و کیفیتش خیلی تفاوت کرد
  اما دیش هم هنوز قیمتش مناسب تر از سرویس مخابرات هست
  با این وضعیتی هم که مخابرات سر مردم درآورده خیلی ها هنوز از دیش استفاده می کنن 6. #66


  عضو عادی شناسه تصویری kima
  تاریخ عضویت
  Nov 2003
  محل سکونت
  Shiraz
  نوشته
  2,810
  سپاسگزاری شده
  764
  سپاسگزاری کرده
  85
  اون بالا بالاش که نوشته از خبرگزاری سلام 7. #67
  نام حقيقي: هاشم سکاکی

  عضو عادی شناسه تصویری milad22
  تاریخ عضویت
  May 2005
  محل سکونت
  iran
  نوشته
  2,050
  سپاسگزاری شده
  320
  سپاسگزاری کرده
  197
  اووو. ندیده بودم!
  آره یکیش خودمم و از شما!صفحه 5 از 5 اولیناولین 1 2 3 4 5

کلمات کلیدی در جستجوها:

کبما

تاثیر تخفیف کارتها بر هزینه ها

کاهش قیمت پهنای باند در تهران

متضرر شدن ISP ها

forum.persiannetworks.com تنظیم dslam

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •