صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: Intel ya AMD

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Intel ya AMD

salam doostan
    age az doostane azize kesi hast ke ba system haye athlon64 ya athlon64 serie FX kar karde bashe va raje be karayie in systemha etela dare mano rahnamayi kone.kheili mayelam karayie in systemha ro moghabele intel bedoonam,aya narm afzar haye hazer ba in systemha sazgarand? dar hale haze systemhaye 32 bitie intel kara tarand ya 64 bitie AMD???

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    من با یکدونه از اونها کار کردم ولی به صورت حرفه ای تست نکردم ببینم که کارآیی اون چطور هست ولی با این وجود خیلی Performance بالایی داره و این رو هم بگم که به جز یک نوع از Linux سیستم عامل دیگه ای وجود نداره که بتونه اون را support کنه ولی میتونید با ویندوز نصبش کنید و به عنوان یه CPU 32Bit از اون استفاده کنید.در مورد کار کردن با نرم افزارهای 32 بیتی هم هیج مشکلی نداره و با سرعت بالایی کار میکنه.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    جناب ali_hb،
    ضمن عرض خوش آمد، از شما خواهش میکنم برای نوشتن به زبان فارسی از حروف فارسی استفاده فرمایید.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری AzzA
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5

AMD -ATHLON 64

من با یک سیستم AMD-64 Athlon دارم کار میکنم که البته اول اینو واسه سرور قصد داشتم جمع کنم ولی به خاطر یک سری مشکلات فعلا منصرف شدم،
    اولا که فعلا ویندوزی که به طور کامل 64 بیت باشه نیست و من 2 نسخه 2003 64 بیت که یکیش مخصوص AMD بود از میکروسافت دانلود کردم ولی مشکل اولشون اینه که 180 روزه است و مهمتر از اون سازگاریش با خیلی از برنامه های فعلیه - البته NTTac+ راحت باهاش کار میکنه و مشکلی نداره ولی توی این سیستم دو تا فولدر Programfiles و Programfiles(x86) ساخته میشه و برنامه های 32 بیت فعلی باید توی فولدر x86 نصب بشند و چون به طور پیش فرض واسه اون یکی تعریف شدند ، در نتیجه موقع اجرا تو بیشتر موارد مشکل پیدا میکنند و در ضمن خیلی از برنامه ها مثل Download Accelator هم اصلا اجرا نمیشند و نسخه دیگه ای هم که گرفتم مخصوص ایتانیوم اینتل هست و اصلا روی AMD جواب نمیده.
    البته XP 64 بیت هم دانلوئ کردم که سازگاری بیشتری داره و میشه گفت عالی جواب میده ولی بازهم توی یه جاهائی دستت تو حنا میمونه.
    فعلا من دارم با Windows 2003 Enterprise SP1 باهاش کار میکنم و خیلی خیلی عالی جواب میده و یک مدت کوتاه هم به صورت آزمایشی واسه اکانتینگ و FTP Server ازش کار کشیدم ، حتی تو این حالت با WEBTaC هم خیلی راحت کار میکنه ولی توی ویندوز 64 بیت واسه WEBTaC مشکل داشتم چون ColdFusion رو حالت 64 بیت بهم جواب نداد
    در کل و به طور خلاصه من از نظر Performance و بازدهی تو نرم افزارهای کاربردی کاملا تائیدش میکنم و به نظر خودم خیلی بهتر از اینتل ، ولی هنوز استفادش به عنوان سرور به نظرم یکمی زوده.

M/B: EPoX 8KDA3J
    CPU: AMD-Athlon 64 3000+
    Ram: 2X512 Suzuki DDR 400
    HDD: 2X120 SATA

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

ادامه...اینتل یاAMD

باسلام و تشکر از راهنمایی دوستان عزیزمیخواستم راجع به پردازنده های سوکت775 اینتل هم اگه باهاشون کار کردید کمی توضیح بدید پردازنده های جدید اینتل که 1مگ کش دارند و جدید تر از اون پنتیوم 4 اکستریم که فکر نمیکنم تو بازار موجود باشه و 2 مگ کش هستند در واقع ما باید اتلون 64 را با این مخصولات اینتل مقایسه کنیم حالا سوال من اینه که ایا اتلون 64 فقط نرم افزارهای 64 بیتی رو میتونه اجرا کنه؟ایا در اجرای 32 بیتی ها بهتر از اینتل عمل میکنه؟اگه نرم افزارهای 64 بیتی رو بذاریم کنار در اجرای 32بیتی ها کدوم روبهتر عرضیابی میکنید؟کدوم کمتر هنگ میکنه؟

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    خب من با اتلون 64 تا به حالا مشكل هنگ شدن اصلا" نداشتم و فقط توي محيط 64 بيتي عدم سازگاري نشون داده ، اما راجع به اينتل چون ذاتا" ازش خوشم نمياد اصلا" دور و برش نرفتم و تجربه اي ندارم ، اما از همه اينها كه بگذريم معيار قيمت و كيفيت و بازدهي رو كنار هم بگذاريم ، به نظر من AMD يك چيز ديگه است...

نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    ما از همه اينها كه بگذريم معيار قيمت و كيفيت و بازدهي رو كنار هم بگذاريم ، به نظر من AMD يك چيز ديگه است...
    اگه اینجوریه پس چرا اکثر سرورهای دنیا با CPU های Intel مثل Xeon و Itanium ارایه میشن؟مگه برای جلب رضایت مشتری و رقابت در بازار نباید قیمتها رو پایین آورد ؟پس چرا هنوز داره از CPU های Intel استفاده میشه؟

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    خب راجع به این موضوع خیلی میشه نظر داد ، ولی یکی از دلایل مهمش کاربرد وسیعتر و در دسترس بودنش ، یه چیزی مثل پیکان خودمون یا مثلا" مونیتورهای ال جی و سامسونگ که ممکنه توشون خوب هم داشته باشه ولی وقتی دامنه انتخاب رو باز تر میکنی میبینی حرف زیادی واسه گفتن ندارند
    در مجموع شما میبینید که یک سی پس یو ای ام دی با بازدهی دقیقا" مشابه رقیبش اینتل از نظر قیمت خودش و مادر بوردی که ساپورتش میکنه ارزونتر تموم میشه و در مجموع شما با هزینه کمتر به بازدهی بهتر می رسید
    البته تین فقط یک نظره و ممکنه فقط نظر من باشه ولی تجربه من توی این چند سالی که دارم فروش سیستم کار میکنم اینو به من اثبات کرده ولی اینتل رو هم به طور کامل نفی نمیکنم ، همونطور که خودتون اشاره کردید مثلا" سری زئون ولی همه گزینه ها رو توی مقایسه در نظر بگیریم

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

ادامه...اینتل یاAMD

دوستان من فکر میکنم که اینتل اعتماد پذیر تره چون اگه بیایم 1 نگاهی به تاریخچه 2 کمپانی بندازیم میبینیم که وقتی اینتل میاد و تراشه های 286و386و486 خودشو به بازار میده
    AMDمیاد و از این اسامی سواستفاده میکنه و محصولات خودشو با همین اسامی به بازار میده تا به نوعی عوام فریبی کنه اما اینتل شکایت میکنه و قرار میشه محصولاتشو با نام به بازار بده نه صرفا شماره واز اونجاست که به جای 586 تراشه ای با نام پنتیوم به بازار میاد واز اونجا راه AMDکج میشه تا تراشه هایی مثل DOURANوتا امروز که اتلون64 باشه رو به بازار بده.گذشته از اون یکی از حقه های زیرکانه AMD بازی با اسم تراشه هاست.و نوعی عوام فریبی که خیلی خیلی موفق بوده مثلا اتلون 2500 خوب ادم از روی اسمش حدس میزنه که سرعت کلاک این CPUبرابر 2500مگا هرتز هست ولی در حالیکه سرعتش 1700 الی 1800 مگا هرتز بیشتر نیست و مشتری میاد این CPUرو با اینتل 2500 مقایسه میکنه نه اینتل 1800 وخوب قیمتشم کمتره پس به صرفه تره....به خاطر همینه که میگم اینتل مطمئن تره ولی خوب شاید واقعاAMDپیشرفت کرده باشه ولی سوال اینه ایا اتلون 64 که میگن این شصت و چهارش به درد جایی میخوره یا بازم بازی با اسامی و عوام فریبیه؟

ویرایش توسط ali_hb : 2005-01-12 در ساعت 02:03 PM

نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    خب راجع به این موضوع خیلی میشه نظر داد ، ولی یکی از دلایل مهمش کاربرد وسیعتر و در دسترس بودنش ، یه چیزی مثل پیکان خودمون یا مثلا" مونیتورهای ال جی و سامسونگ که ممکنه توشون خوب هم داشته باشه ولی وقتی دامنه انتخاب رو باز تر میکنی میبینی حرف زیادی واسه گفتن ندارند
    حرف شما رو اصلا قبول ندارم.ممكنه كه CPU های AMD برای کامپیوترهای خونگی مناسب باشه ولی هیچ وقت کسی که می خواهد یه تجارت حرفه ای راه بیاندازه نمیاد ریسک کنه و به خاطر بورس بودن و یا نام یک محصول اقدام به خرید کند و کسی که در حد حرفه ای کار کرده باشه مطمئنا میدونه که چه چیزی رو تهیه بکنه.مثلا برای مسابقات رالی کسی نمی یاد از پیکان استفاده کنه و میدونه که بره سراغ چه ماشینی.در اینجا هم دوستان در حد حرفه ای هستند و برای نیازشون سراغ محصولات حرفه ای میرن نه محصولاتی که صرف بازار کامپیوترهای خانگی تهیه میشه.
    پس از هر چه بگذریم سخن Intel خوشتر است.

عضو عادی
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    Only Cyrix !

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hb
    اتلون 2500 خوب ادم از روی اسمش حدس میزنه که سرعت کلاک این CPUبرابر 2500مگا هرتز هست ولی در حالیکه سرعتش 1700 الی 1800 مگا هرتز بیشتر نیست و مشتری میاد این CPUرو با اینتل 2500 مقایسه میکنه نه اینتل 1800 وخوب قیمتشم کمتره پس به صرفه تره....

خب این دقیقا" یکی از مسائلی هست که میشه واسه برتری ای ام دی بهش استناد کرد ، کسی که داره حرفه ای عمل میکنه به بازدهی واقعی پردازندش نگاه میکنه و اینجاست که میبینیم این سی پی یو با بازدهی واقعی مثلا" 1800 داره با اینتل 2500 مقایسه میشه و خب وقتی مثلا" 3000 رو بکار میبریم و میبینیم سرعت واقعی روی 2200 هست در حالیکه هم قیمت 2.2 اینتل در میاد و شاید هم کمتر ولی بازدهی 3000 رو داره.
    این رو نمیشه بهش گفت عوامفریبی ، چون ای ام دی به نظر من حرفه ای فکر میکنه

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببینید اولا هیچ جایی ما نداریم که AMDبا کلاک1800یا همون اتلون 2500 با اینتل2500 مگاهرتزکارایی یکسانی دارند .من هر دوسیستم رو ازمایش کردم و خودم اینتل رو بهتر ارزیابی کردم.گذشته از اون من معتقدم اینکه اتلون 2500 با اینتل 2500 مقایسه میشه نه به خاطر کارایی یکسان اوناست بلکه به خاطر اسم یکسان اوناست وگرنه چرا اتلون2500 با پنتوم 2600 یا 2800 یا 3000 یا2200مگاهرتزی مقایسه نمیشه؟جوابش واضح چون عدد 2500 به محصول اینتل باعدد 2400 نزدیک تره نه اینکه کارایی این دو یکی باشه.حالا دوستان اگه ممکنه 1 مقدار میخواستم راجع به مادربردهای با کارایی بالا هم کمی صحبت شه ASUS,GIGA-BYTE,... لطفا ما رو از تجاربتون بی بهره نگذارید.

نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    این رو هم بگم که CPU های AMD مثلا Athlon 2500 که 512Kb کش L2 داره رو میان و با Intel 2400 Celeron که 128kb کش داره مقایسه می کنن که اصلا جور در نمیاد و مشخصه که CPU با 512 کش از Performance بالا تری نسبت به CPU با 128 کش برخورداره..حتی یه CPU از سری Pentium 3 که Full cache هم هست از یه Pentium 4 Celeron نیز سریعتر هست. در باره مادر بورد هم میتونم برای اولین انتخاب Super Micro رو معرفی کنم که با CPU های Xeon و Pentium کار می کنه و از بهترین هاست.مادر بوردهای Asus هم از جایگاه خوبی در سری Pentium 3 برخوردار بودن ولی P4 رو نمیدونم. GigaByte هم خوبه با توجه به اینکه خدمات پس از فروش هم داره.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من معتقدم بهتره هر یک از دوستان که میان و مطلب میخونن ما رو از تجارب خودشون بی بهره نگذارن به خصوص راجع به مادربردها وسیستمهایی که با اونا کار کردن مطلب ارائه بدند. مثلامن با مادربرد
    ASUS-P4P800 به همراه 1 CPU اینتل 2400 فولکش با FSB400 کار کردم واصلا راضی نبودم موقع اجرای نرم افزار گرافیک بالا مانیتورم همش چشمک میزد.سیستم دارای مشخصات زیر بود:

CPU : Intel2.4 MHz-512 MB CACHE-FSB 400

MOTHERBOARD:ASUS P4P800

VGA:PINE-GFORCE4 TI4600 128MB

RAM:512MB KINGSTONE-DDR333

MONITOR:ACCER 15

بعدا مادربرد رو با
    GIGA8IK1100عوض کردم کارایی اون خیلی خوب شد با چند تا دیگه از مادربردهای GIGAکه کار کردم خیلی راضی بودم مثل8IPE1000البته این مادربرد ها مشکلی که همشون داشتند سرعت پایین ارتباط IDEاوناست نسبت به ASUSکه سرعت ارتباط IDEبالایی داشت مثل ASUS P4B533.کلا اونچه که من فهمیدم GIGAخیلی سازگارتر بود وهنگ هم تو کارش نبود ولی سرعت پایینی داشت ولی ASUS هنگ داشت سازگاریش کم بود ولی سرعت خوبی داشت.دوستان نظر شما چیه؟

ویرایش توسط ali_hb : 2005-01-15 در ساعت 10:13 PM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

محصولاتش خوبه؟ supermicro

آیا cpu amd ya intel

آيا مادربرد p4p800 asus با ويندوز 7 مشكل دارد

مقایسه amd athlon2500 با اینتل

برچسب برای این موضوع