نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: DDNS برروی مودم های مبین نت

نام حقيقي: سیاوش حسن نسب

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

DDNS برروی مودم های مبین نت

من از اینترنت TD/LTE مبین نت استفاده میکنم. برای ارتباط با وب سرور LOGO8 از شرکت زیمنس که توی خونه گذاشتم میخواستم از DDNS مودم استفاده کنم و به سرور وصل بشم ولی با تماسی که با مبین نت داشتم، بخش پشتیبانیش با ....تمام گفت که DDNS رو روی مودم هامون بستیم تا بیایید و STATIC IP بخرید. همچین کاری از نظر شرکت تنظیم مقررات قانونیه ؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: arya aryaei

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    27
    با سلام

من در مصوبات تا الان درباره ddns ماده ای ندیدم اما شاید قوانینی دربارش باشه. اما این موضوع حتی اگر از نظر رگولاتوری غیرقانونی هم باشه با شکایت از مبین نت احتمال کمی وجود داره که به جایی برسید.
    استفاده از آی پی استاتیک در قبال هزینه پرداختی مزایایی هم داره...
    موفق باشید

نام حقيقي: سیاوش حسن نسب

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mbm2000 نمایش پست ها
    با سلام

من در مصوبات تا الان درباره ddns ماده ای ندیدم اما شاید قوانینی دربارش باشه. اما این موضوع حتی اگر از نظر رگولاتوری غیرقانونی هم باشه با شکایت از مبین نت احتمال کمی وجود داره که به جایی برسید.
    استفاده از آی پی استاتیک در قبال هزینه پرداختی مزایایی هم داره...
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون ولی جز پولی که میدم چه مزیت دیگه ای داره برام؟

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    سرور DDNS درست و درمون که چندین برابر ip استاتیک در ماه باید براش هزینه کرد.
    دردسرهای استفادشم که والا کم نیست .
    من فکر میکنم اون پرسنل مبین نت با شما شوخی کرده !
    خیلی از دستگاه ها های مودم فقط با یک یا دو مدل از DDNS سرور های معتبر کار میکنند که اونا هم خیلی هزینه های زیادی دریافت میکنن برای ارائه سرویس .
    در نتیجه بطور کلی در اغلب موارد نمیشه با استفاده از خود مودم اقدام به بروزرسانی ip خودتون در سرور DDNS کنید.
    زیرا ممکنه امکان استفاده از DDNS بطور کلی در مودم وجود نداشته باشه(کارخانه سازنده دستگاه از اون صرف نظر کرده باشه) و یا اینکه امکان استفاده از سروری که شما از اون میخواهید خدمات بگیرید در دستگاه مودم وجود نداشته باشه .
    این مشکل کلی هست ، مربوط به تمامی دستگاه ها میشه و نه یک برند و یا یک شرکت ارائه دهنده اینترنت.

در نهایت دو راه میمونه ، استفاده از روتر حرفه ای برای اتصال به هر سرور DDNS ای در جهان.
    یا اینکه مثلا اگر یک سرور رایگان برای اینکار دارید ، اون سروها یک نرم افزار ویندوزی و لینوکسی برای این کار دارند که شما اون رو میبایست روی یک کامپیوتر نصب کنید .
    هر زمان که کامپیوتر روشن شود و یا روشن بوده و ip تغییر کند ، این تغییرات به وسیله اون نرم افزار به سرور رایگان شما ارسال میشه .

عملیات بروزرسانی DDNS حتما لازم نیست در مودم انجام بشه ؛ در یک دستگاه یا کامپیوتر روتر ، یه کامپیوتر معمولی و یا هر دستگاه دیگه ای که از روی خط شما به اینترنت متصل هست میتونه انجام بشه .
    من اطلاع ندارم اما ممکنه بعضی سرور ها نرم افزار اندروید نیز برای چنین کاری داشته باشند و گوشی شما هر زمان از داخل محل به اینترنت متصل باشد ، عملیات بروزرسانی DDNS را نیز می تواند انجام خواهد داد .
    حتا کار مودم رو شما میتونید با مراجعه مستقیم به وب سایت DDNS و بروزرسانی ip خودتون نیز انجام بدین .

بنابراین حتا اگر یک شرکت به عمد دستگاهی بسازه و به کاربرها بده که چنین قابلیتی نداشته باشه ، بازهم برای شما محدودیتی ایجاد نکرده است.
    هرچند شرکت مبین نت یک شرکت ارائه دهنده اینترنت است و یک شرکت ساخت قطعات شبکه نیست که بگویم بتواند به عمد دستگاه مودمی بسازه که DDNS نداشته باشه !

در فرایند DDNS هر زمان که ip شما تغییر میکند ، باید این مسئله را به سرور اطلاع دهید تا آنها نیز آدرس جدید را در اختیار کاربران قرار دهند.
    هر مسئله و مشکلی در این فرایند ؛ از قبیل خطا در ارسال بروزرسانی ، مشکل در ارتباط با سرور ، قطعی و یا کند کار کردن سرور و همه و همه میتواند باعث شود ارتباط سرور شما بطور کلی با کلاینت ها قطع شود.
    از این گذشته با کندی مواجه خواهید بود زیرا هر بار برای برقراری ارتباط کلاینت ها ناچار به ارتباط با سرور DDNS بود و پس از آن با دریافت آدرس شما داده های خود را از مسیری دیگر برای شما ارسال کنند.
    از طرف دیگر اگر شما نیاز به استفاده از دامین داشته باشید ، یک دامین استاتیک بسیار سریع تر و عمومی تر خدمات رسانی خواهد کرد تا یک دامین داینامیک.

کلاینت ها با داشتن ip استاتیک شما براحتی بدون استفاده از هیچ دامینی میتوانند با مسیریابی در کوتاه ترین مسیر ممکن با سرور شما ارتباط برقرار کنند .
    اعتبار شما و سرور شما نیز با نداشتن ip ثابت از نظر خیلی از سرویس دهنده ها مورد شک خواهد بود .
    کاربرها و کلاینت ها نیز نمیتوانند پیرو همین موضوع از اعتبار سرور شما اطمینان داشته باشند و مثلا با یک Whois اطلاعات سرور شما را مشاهده کرده و از اعتبار آن اطمینان پیدا کنند.

مسائل زیاد دیگری نیز ممکنه در این میان مطرح باشه .
    اما بسته به کاری که در پی انجام آن هستید باید بگم به هیچ عنوان شما با نداشتن قابلیت DDNS بر روی مودم خودتون از این سرویس محروم نشده اید و امکان استفاده شما کماکان وجود دارد.

siavashhn سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

پاک کردن ddns مودم مبین نت

برچسب برای این موضوع