نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط Reynard
  • 1 توسط shahani

موضوع: وارد شدن به تنظیمات مودم از راه دور

نام حقيقي: Reynard Richard

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7

وارد شدن به تنظیمات مودم از راه دور

با سلام
    بنده یک دستگاه TP-LINK TD-W8960N ورژن 1 دارم که میخوام از راه دور (برای مثال از شهر دیگه واردتنظیماتش بشم)
    توی تنظیمات در قسمت Access Control -- Remote Access سه گزینه Web-Telnet-ICMP ping رو هم فعال کردم
    با استفاده از سایت What Is My IP Address? IP Address Tools and More ایپی خودم رو پیدا کردم .اما از جای دیگه نمیتونم وارد تنظیمات مودم بشم.
    فقط با سیستمی که به همون مودم وصل باشه با وارد کردت ایپی میشه وارد مودم شد.

توی قسمت Dynamic DNS هم DNS از سایت No-IP ست کردم اما این Hostname هم مثل ایپی که در بالا توضیح دادم از جای دیگه نمیشه وارد تنظیمات شد .

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند که چه باید کرد.
    ظما بنده ای پی ثابت ندارم .
    مودم دارای اخرین فریمور هست.

سرویس دهنده من شاتل هست . آیا از ای پی که میخوایم به تنظیمات مودم وارد بشیم حتما باید ایپی شرکت شاتل باشه ؟ یا اینکه با هر ای پی میشه وارد شد؟

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    سلام ضمن آرزوی ساعتی خوش برای شما دوست خوبم.

من مراحل اتصال رو به شکل زیر ؛ همین الان انجام دادم ؛ امیدوارم که برای شما مفید باشه.

1.از سیستم متصل به مودم وارد تنظیمات اون شده و بخش Remote Management را فعال کردم و تنظیمات مربوطه و پورت اتصال 8080 را تائید و سپس تنظیمات را در مودم ذخیره و آن را اعمال نمودم.

پس از آن با دستگاه کامپیوتر راه دور که متصل به اینترنت بود ؛ آدرس ip عمومی اینترنت مودم و دستگاه متصل به آن را با پورت مشخص شده وارد نمودم.
    همانطور که ملاحظه میفرماید ؛ از راه دور و از طریق شبکه اینترنت به راحتی وارد تنظیمات مودم خودم شده ام.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Reynard نمایش پست ها
    توی قسمت Dynamic DNS هم DNS از سایت No-IP ست کردم اما این Hostname هم مثل ایپی که در بالا توضیح دادم از جای دیگه نمیشه وارد تنظیمات شد .
    استفاده از Dynamic DNS برای یافتن IP عمومی شما بکار میره در زمانی که دائم این آدرس IP تغییر میکنه .
    شما به راحتی با یک پینگ گرفتن این DNS که برای خودتون ثبت و در مودم وارد نموده اید، باید بتونید IP عمومی اون لحظه از دستگاه مودم خودتون رو مشاهده کنید و با وب سایت های جستجو DNS و Whois نیز این امکان وجود دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reynard نمایش پست ها
    سرویس دهنده من شاتل هست . آیا از ای پی که میخوایم به تنظیمات مودم وارد بشیم حتما باید ایپی شرکت شاتل باشه ؟ یا اینکه با هر ای پی میشه وارد شد؟
    خیر به هیچ عنوان اهمیتی ندارد که از کدام ISP متصل شده باشید ، خاصیت یک آدرس IP عمومی این است که میتواند مسیر یابی شود ، هر بسته داده و کامپیوتری میتواند مسیر خود را به آن پیدا کند ؛ بنابراین هیچ اهمیتی ندارد که Isp چه باشد و در مثالی هم که برای شما زدم اتصال از دو ISP متفاوت صورت گرفته است.

ویرایش توسط shahani : 2017-05-25 در ساعت 07:10 PM
    Reynard سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    مشکل اصلی این هست قسمتی که پورت را وارد کردید توی تنظیمات مودم بنده اصلا وجود نداره.
    با این حساب بنده باید چه اقدامی انجام بدم برای حل این مسئله؟
    آیا پورت پیشفرضی برای اینکار وجود داره؟
    پورت 8080 را هم در همین حالتی که شما تست کردید تست کردم.اما باز هم نشد.
    در قسمت TR-069 client هم پورت 30005 نوشته شده بود که این پورت هم کار نکرد.

با تشکر از راهنمایی خوب شما

نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    سلام ضمن آرزوی ساعتی خوش برای شما دوست خوبم.

من مراحل اتصال رو به شکل زیر ؛ همین الان انجام دادم ؛ امیدوارم که برای شما مفید باشه.

1.از سیستم متصل به مودم وارد تنظیمات اون شده و بخش Remote Management را فعال کردم و تنظیمات مربوطه و پورت اتصال 8080 را تائید و سپس تنظیمات را در مودم ذخیره و آن را اعمال نمودم.

پس از آن با دستگاه کامپیوتر راه دور که متصل به اینترنت بود ؛ آدرس ip عمومی اینترنت مودم و دستگاه متصل به آن را با پورت مشخص شده وارد نمودم.

همانطور که ملاحظه میفرماید ؛ از راه دور و از طریق شبکه اینترنت به راحتی وارد تنظیمات مودم خودم شده ام.

- - - ادامه - - -

استفاده از Dynamic DNS برای یافتن IP عمومی شما بکار میره در زمانی که دائم این آدرس IP تغییر میکنه .
    شما به راحتی با یک پینگ گرفتن این DNS که برای خودتون ثبت و در مودم وارد نموده اید، باید بتونید IP عمومی اون لحظه از دستگاه مودم خودتون رو مشاهده کنید و با وب سایت های جستجو DNS و Whois نیز این امکان وجود دارد.

خیر به هیچ عنوان اهمیتی ندارد که از کدام ISP متصل شده باشید ، خاصیت یک آدرس IP عمومی این است که میتواند مسیر یابی شود ، هر بسته داده و کامپیوتری میتواند مسیر خود را به آن پیدا کند ؛ بنابراین هیچ اهمیتی ندارد که Isp چه باشد و در مثالی هم که برای شما زدم اتصال از دو ISP متفاوت صورت گرفته است.

ویرایش توسط Reynard : 2017-05-26 در ساعت 02:08 AM

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    اگه تنظیم خاصی برای پورت وجود نداره میبایست بدون زدن پورت یا همون پورت 80 درنظر بگیرین.
    مهم اینه که WAN interface رو درست انتخاب کنید؛ باید حتما ارتباط خروجی شما به دنیا اینترنت در این گزینه تنظیم بشه.

شما اول باید مطمعن بشین که ارتباط خارجی شما با مودم برقرار هست بنابراین زمانی که هر سه تا تیک icmp telnet web رو گذاشتین و اینترفیس خروجی رو هم درست انتخاب کردین؛ بعد IP آدرس عمومی اینترنت اون لحظه از مودم خودتون رو یادداشت کنید.
    اون وقت بیاید و از یک کامپیوتر دیگه خارج از شبکه محلی خودتون ؛ که به اینترنت متصل هست مودم خودتون رو پینگ کنید.
    مثلا Ip آدرس مودم رو از تو تنظیمات و یا سایت myip نگاه کردین و 5.202.217.25 هست.
    بازدن دکمه پنجره + R و بازکردن RUN در ویندوز فرمان CMD رو تایپ کنید تا سیستم عامل داس باز بشه و اون وقت با دستور زیر ارتباط خودتون رو چک کنید :

کد:
    ping 5.202.217.25
    اگر به شما Reply داد مشخص میشه ارتباط شما به مودم برقرار هست.

در صورتی که با خطای time Out مواجه شدین مشخص میشه بسته های ارسالی شما از فایروال و غیره به درستی عبور نمیکنه تا به مودم برسه
    و اگر با خطای unreachable برخورد کردید به این معنی هست که بسته های شما به مقصد رسیده اما به درستی بازگشت داده نمیشه

حالا ما فرض میکنیم reply داده شده و ارتباط شما مشکلی نداره
    در اینجا با استفاده از فرمان Telnet سعی در ورود به تنظیمات مودم خودتون از طریق سیستم عامل داس بکنید.

کد:
    Telnet 5.202.217.25 23
    که در اینجا آدرس 5.202.217.25 را با آدرس عمومی خود در اون لحظه جاگزین کنید و عدد 23 نشان دهنده درگاه اتصال برای تلنت هست که بهتره روی همین عدد باشه و اون رو تغییر ندید.
    اگه با صفحه درخواست رمز عبور مواجه شدین به این معنی هست که موفق شدین و میتونین وارد تنظیمات مودم خود بشین .
    تمامی تنظیمات دستگاه رو بصورت خط فرمان میتونید مشاهده و تغیر بدین.

خوب اگه تمام مراحل تا اینجا موفقیت آمیز بوده برای شما ؛ بسراغ اتصال از طریق WEB برید.
    در آدرس بار مرورگر خود بطور دقیق و کامل این چهار آدرس را برای اتصال به مودم خود وارد کنید و سعی در اتصال با مودم خود داشته باشید :

کد:
    http://5.202.217.25 http://5.202.217.25:80 https://5.202.217.25 https://5.202.217.25:443
    در این مرحله اگر با صفحه لاگین مودم خود روبرو شدین که کار تمام هست و اما اگه تمام مراحل قبلی درست بوده ولی در اینجا موفق به اتصال نمی شوید ؛ علت آن مسدود شدن اتصال Web شما در میان راه است و میتونید برای اتصال از نرم افزار های فندق شکن استفاده نمایید.

بعد از اینکه تمامی ارتباطات شما بدون مشکل برقرار بود آنگاه میتونید به سراغ سرویس DDNS بروید که این سرویس ها به دو حالت ارائه میشن ؛ یا اینکه در دستگاه مودم خودتون دامین و رمز عبور ثبت شده رو وارد میکنید و هر بار که مودم ip جدید میگیرد شما با ورود به پنل کاربری خود و یا پینگ کردن آدرس کامل دامین ساخته شده خود میبایست این ip جدید را مشاهده کنید ؛ روش دوم اما با استفاده از نرم افزار است و برای بروز رسانی آدرس ip حتما میبایست بر روی سیستم عامل نرم افزار مخصوص آن نصب گردد تا این نرم افزار پس از روشن شدن کامپیوتر مورد نظر آدرس جدید را در این پایگاه بروزرسانی کند.
    در هر حال برای یافتن آدرس ip داینامیک خودتون مورد استفاده قرار میگیره و اگر تمام مراحل رو درست انجام داده باشین پس از آن بجای استفاده از آدرس ip همواره میتونید از آدرس کامل دامین DDNS استفاده نمایید به عنوان مثال : MyDomain.hopto.org

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    برای امتحان اتصال صحیح فایروال مودمتون رو خاموش کنید .
    همچنین دقت داشته باشید که UPnP در مودم غیرفعال باشه و همینطور پورت 80 آدرس عمومی شما از مودم به دستگاه دیگه ای در شبکه شما Forward نشده باشه.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    گزینه WAN interface در مودم به اینصورت هست Selected WAN Interface : pppoe_0_0_35/ppp0
    سه گزینه Web-Telnet-ICMP فعال می باشد.
    در تنظیمات مودم گزینه ای برای خاموش کردن فایروال وجود نداشت . بنابراین مجبور شدم با ویرایش فایل پشتیبان تنظیمات و اپلود اون فایروال رو خاموش کنم.
    گزینه
    UPnP غیر فعال شد.
    پورت 80 و یا هیچ پورت دیگه ای
    Forward نشده.

بعد از انجام دادن تنظیمات فوق با اینترنت دیگه ای دستور
    ping رو اجرا کردم که Reply داد.
    اما موفق نشدم با تلنت به مودم وصل بشم و با پیغام زیر روبرو شدم.

C:\Users\User>telnet 31.56.145.234 23
    Connecting To 31.56.145.234...Could not open connection to the host, on port 23:
    Connect failed

ظما ایپی عمومی خودم رو با استفاده از پورت اسکنر چک کردم که نشون داد دو پورت 22 و 23 باز هست.

در آخر مشکل همچنان پا بر جاست و با وارد کردن ایپی عمومی چه با پورت چه بدون پورت در مرورگر نمی توان وارد تنظیمات شد.
    الان میفهمم چرا برند سیسکو بهترین هست

به نظرتون امیدی برای حل این مشکل هست؟
    ممنون از اینکه خیلی دقیق راهنمایی می کنین.

اگه تنظیم خاصی برای پورت وجود نداره میبایست بدون زدن پورت یا همون پورت 80 درنظر بگیرین.
    مهم اینه که WAN interface رو درست انتخاب کنید؛ باید حتما ارتباط خروجی شما به دنیا اینترنت در این گزینه تنظیم بشه.

شما اول باید مطمعن بشین که ارتباط خارجی شما با مودم برقرار هست بنابراین زمانی که هر سه تا تیک icmp telnet web رو گذاشتین و اینترفیس خروجی رو هم درست انتخاب کردین؛ بعد IP آدرس عمومی اینترنت اون لحظه از مودم خودتون رو یادداشت کنید.
    اون وقت بیاید و از یک کامپیوتر دیگه خارج از شبکه محلی خودتون ؛ که به اینترنت متصل هست مودم خودتون رو پینگ کنید.
    مثلا Ip آدرس مودم رو از تو تنظیمات و یا سایت myip نگاه کردین و 5.202.217.25 هست.
    بازدن دکمه پنجره + R و بازکردن RUN در ویندوز فرمان CMD رو تایپ کنید تا سیستم عامل داس باز بشه و اون وقت با دستور زیر ارتباط خودتون رو چک کنید :

کد:
    ping 5.202.217.25
    اگر به شما Reply داد مشخص میشه ارتباط شما به مودم برقرار هست.

در صورتی که با خطای time Out مواجه شدین مشخص میشه بسته های ارسالی شما از فایروال و غیره به درستی عبور نمیکنه تا به مودم برسه
    و اگر با خطای unreachable برخورد کردید به این معنی هست که بسته های شما به مقصد رسیده اما به درستی بازگشت داده نمیشه

حالا ما فرض میکنیم reply داده شده و ارتباط شما مشکلی نداره
    در اینجا با استفاده از فرمان Telnet سعی در ورود به تنظیمات مودم خودتون از طریق سیستم عامل داس بکنید.

کد:
    Telnet 5.202.217.25 23
    که در اینجا آدرس 5.202.217.25 را با آدرس عمومی خود در اون لحظه جاگزین کنید و عدد 23 نشان دهنده درگاه اتصال برای تلنت هست که بهتره روی همین عدد باشه و اون رو تغییر ندید.
    اگه با صفحه درخواست رمز عبور مواجه شدین به این معنی هست که موفق شدین و میتونین وارد تنظیمات مودم خود بشین .
    تمامی تنظیمات دستگاه رو بصورت خط فرمان میتونید مشاهده و تغیر بدین.

خوب اگه تمام مراحل تا اینجا موفقیت آمیز بوده برای شما ؛ بسراغ اتصال از طریق WEB برید.
    در آدرس بار مرورگر خود بطور دقیق و کامل این چهار آدرس را برای اتصال به مودم خود وارد کنید و سعی در اتصال با مودم خود داشته باشید :

کد:
    http://5.202.217.25 http://5.202.217.25:80 https://5.202.217.25 https://5.202.217.25:443
    در این مرحله اگر با صفحه لاگین مودم خود روبرو شدین که کار تمام هست و اما اگه تمام مراحل قبلی درست بوده ولی در اینجا موفق به اتصال نمی شوید ؛ علت آن مسدود شدن اتصال Web شما در میان راه است و میتونید برای اتصال از نرم افزار های فندق شکن استفاده نمایید.

بعد از اینکه تمامی ارتباطات شما بدون مشکل برقرار بود آنگاه میتونید به سراغ سرویس DDNS بروید که این سرویس ها به دو حالت ارائه میشن ؛ یا اینکه در دستگاه مودم خودتون دامین و رمز عبور ثبت شده رو وارد میکنید و هر بار که مودم ip جدید میگیرد شما با ورود به پنل کاربری خود و یا پینگ کردن آدرس کامل دامین ساخته شده خود میبایست این ip جدید را مشاهده کنید ؛ روش دوم اما با استفاده از نرم افزار است و برای بروز رسانی آدرس ip حتما میبایست بر روی سیستم عامل نرم افزار مخصوص آن نصب گردد تا این نرم افزار پس از روشن شدن کامپیوتر مورد نظر آدرس جدید را در این پایگاه بروزرسانی کند.
    در هر حال برای یافتن آدرس ip داینامیک خودتون مورد استفاده قرار میگیره و اگر تمام مراحل رو درست انجام داده باشین پس از آن بجای استفاده از آدرس ip همواره میتونید از آدرس کامل دامین DDNS استفاده نمایید به عنوان مثال : MyDomain.hopto.org
    برای امتحان اتصال صحیح فایروال مودمتون رو خاموش کنید .
    همچنین دقت داشته باشید که UPnP در مودم غیرفعال باشه و همینطور پورت 80 آدرس عمومی شما از مودم به دستگاه دیگه ای در شبکه شما Forward نشده باشه.

ویرایش توسط Reynard : 2017-05-27 در ساعت 01:10 AM
    shahani سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    والا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ؛ارتباط تون برقراره؛ باید وصل شه
    دوستان دیگه شاید بتونن کمک کنن.
    WAN interface باید همون شماره ای باشه که روی اون VPI VCI و یوز و پسورد ADSL ست کردین و با اون به شبکه اینترنت جهانی (و نه اینترانت) متصل میشین .
    مثلا اگر با ppp1 به شبکه جهانی متصل باشین اما اونجا اتصال ریموت رو روی ppp0 قرار داده باشین خوب کنترل ریموت فعال نمیشه براتون.
    اگه mac filtering فعال کردین روی دستگاهتون برای امتحان خاموشش کنین و یا مک آدرس دستگاه راه دور رو هم روی اون اضافه کنید.

الان اتصال برقراره و دقیقا مشخصه که مودم سرویس دهی بطور ریموت رو انجام نمیده.
    امیدوارم دوستان دیگه بتونن کمک کنن و مشکل حل شه ؛ من تجربه استفاده از TP-LINK های جدید رو نداشتم ؛ فقط یک مدل خیلی قدیمی از اون داشتم که باهاش مشکل داشتم و اتصال ریموت هم برقرار نکردم باهاش، بدونم وضعیت به چه صورت هست.

ویرایش توسط shahani : 2017-05-27 در ساعت 05:53 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

واردن شدن به تنطیمات مودم توسط ای پی ثابت

ریموت شدن به مودم فحمهدن

آموزش وصل شدن به مودم از راه دور

ریست کردن مودم از راه دور

اموزش وارد شدن به مودم از طریق راه دور با ایپی مودم

ورود به تنطیمات مودم از راه دور با تنظیمات موردم

برچسب برای این موضوع