نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: توزیع اینترنت و اینترانت روی شبکه

نام حقيقي: hi

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

توزیع اینترنت و اینترانت روی شبکه

با سلام
    من تویه یه مجموعه یه شبکه دارم که در اون شرایط به این شکله:
    1- همه ی کامپیوتر ها باید IP ثابتی داشته باشند ( چون یه نرم افزار خیلی ابتدایی برای کارهای اداری استفاده میشه که در نسخه های کلاینتش باید IP سرور رو وارد کرد و یه چیزهایی از این دستپس IP تمام سیستم ها دستی باید وارد بشه)
    2- کاربرا ها دو دسته هستند: یک دسته نور چشمی ها که مجازند از اینترنت استفاده کنند! یه دسته هم معمولی که فقط حق دارند از اینترانت استفاده کنند و از سایت های .ir لذت ببرند!
    3- یه خط اینترنت ، یه خط اینترانت ، یه هاب و کلی سیستم که به صورت تصادفی توی اتاق ها چیده شدن و همه به هاب وصلند هم داریم!

من این کار رو کردم:
    مودم اینترنت رو آی پی دادم 192.168.1.1 و بعداز ست کردن آی پی کامپیوترهای نورچشمی ها گیت وی اون ها رو هم دادم 192.168.1.1
    مودم اینترانت رو آی پی دادم 192.168.1.2 و بعد از ست کردن آی پی کامپیوترهای معمولی گیت وی اون ها رو هم دادم 192.168.1.2
    هر دو مودم و تمام سیستم ها رو هم زدم تو هاب
    دس اچ سی پی همه ی مودم ها رو هم غ فعال کردم
    الان اینترنت وصله ولی اینترانت کار نمی کنه!!!!!!!

نکته:
    1- حتی اگه کلا مودم اینترنت و کامپیوتر های نور چشمی ها رو هم کنار بذاریم و فقط اینترانت رو وصل کنیم و گیت وی سیستم ها رو آی پی مودم اینترانت بدیم بازم اون اینترانت قابل به اشتراک گذاری نیست!!!
    2- کابل کشی و ... انجام شده و به دلایل مالی کلا نمی شه تغییر تو سخت افزار داد یا حتی دستگاه یا نرم افزار جدیدی خرید!!!
    3- این آدرس هم گفته همین کار رو بکنید جواب میده ولی من کردم جواب نداد:
    http://network.itpro.ir/questions/41245/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-2-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-(-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA)

مرسی