صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: طراحی صفحه پیش فرض برای مودم

نام حقيقي: ا.س

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42

طراحی صفحه پیش فرض برای مودم

من میخام کلا رو مودم مک فیلتر تعریف کنم برای تمام گوشی و دستگاه هایی که وصل میشن. حالا میخام ببینم امکانی هست که مثل وقتی که قرارداد نت تموم میشه و شما میخای صفحه ای باز کنی آی اس پی یه پیغام میده که قرارداد تموم شده، صفحه ای رو طراحی کنم که اگه کسی رمز وایرلس رو هم دونست وقتی میخاد از نت استفاده کنه یه صفحه باز شه که با مدیر شبکه جهت ثبت مک آدرس دستگاه تماس بگیرین.

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    چرا اینجوری شده پست های من فقط تماشاگر داره. کسی نیس کمک کنه؟

نام حقيقي: Amir.H.R

خواننده شناسه تصویری amir1867
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    44
    سلام دوست خوبم
    اتفاقا من توی این زمینه میتونم کمت کنم
    اما عنوان تاپیکت خداییش با قضیه مک فیلتر بی ارتباط هست!

توی زمینه مک فیلتر میتونم کمکت کنم

که البته فکر کنم مشکل اصلی شما مربوط به اون بحث جالب صفحه ورودی باشه. >>>> به احتمال زیاد باید از قابلیت های مودم باشه.

saeinik سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شما هست استفاده از قابلیتی به نام hot spot هست که توسط روترهای میکروتیک قابل پیاده سازی هست

نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    44
    با توجه به راهنمایی دوستمون آقای mohsenhvac

من فکر میکنم اگر براساس مودم شما بخواهیم اینکار رو انجام بدیم

بهترین گزینه همون Traffic Control خود مودم باشه

توی بخش تنظیماتش قابل دسترس هست

شما ابتدا ریت دانلود و اپلودتون رو باید براش معین کنید
    بعد باید یه سری از ایپی ها براش تعریف کنید و سپس پهنای باند اونا رو در این بخش مشخص کنید

برای اینکه یه موقع خودتون توی این پهنای باند محدود شناسایی نشید
    حتما حتما باید قسمت DHCPرو فعال کنید

سپس از بخش DHCP میتونید براحتی اون دسته از کاربران از جمله خودتون و برادرتون(در یکی از تاپیک ها اشاره کرده بودید)
    براساس مک ادرس به دسته ای از آیپی ها اختصاص بدید که توی رنج دسته قبلی نباشن

و این نکته رو مد نظر داشته باشید
    فرضا اگر من ؛ بعنوان مهمان بخوام به مودم شما وصل بشم
    سیستم DHCP اولین آیپی ازاد رو به من اختصاص میده

پس معقولانه این هست که رنج آیپی های محدود شده رو از اولین آیپی شروع کنید و به یه مقدار مثلا صدتایی ادامه بدید
    مثلا:
    192.168.1.2
    تا
    192.168.1.200

در نهایت اینا رو محدودیت پهنای باند اعمال کنید

و سپس مک ادرس خودتون رو به ایپی زیر اختصاص بدید
    از
    192.168.1.201
    تا
    192.168.1.250

بدرود
    اگر نیاز به کمک بیشتری داشتید بگید

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شما هست استفاده از قابلیتی به نام hot spot هست که توسط روترهای میکروتیک قابل پیاده سازی هست
    ممنون از پاسخ شما جناب نیک قلب. آیا راهی نیس که بدون میکروتیک همچین کاری کرد؟

- - - ادامه - - -

جناب امیر از شما هم ممنون. هم اسم محترم ممنون میشم بیشتر توضیح بدین. من سرچ کردم ظاهرا از طریق QoS میشه همچین سناریویی که گفتم پیاده سازی کرد اما به تنظیمات این قسمت آشنایی ندارم. ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1867 نمایش پست ها
    با توجه به راهنمایی دوستمون آقای mohsenhvac

من فکر میکنم اگر براساس مودم شما بخواهیم اینکار رو انجام بدیم

بهترین گزینه همون Traffic Control خود مودم باشه

توی بخش تنظیماتش قابل دسترس هست

شما ابتدا ریت دانلود و اپلودتون رو باید براش معین کنید
    بعد باید یه سری از ایپی ها براش تعریف کنید و سپس پهنای باند اونا رو در این بخش مشخص کنید

برای اینکه یه موقع خودتون توی این پهنای باند محدود شناسایی نشید
    حتما حتما باید قسمت DHCPرو فعال کنید

سپس از بخش DHCP میتونید براحتی اون دسته از کاربران از جمله خودتون و برادرتون(در یکی از تاپیک ها اشاره کرده بودید)
    براساس مک ادرس به دسته ای از آیپی ها اختصاص بدید که توی رنج دسته قبلی نباشن

و این نکته رو مد نظر داشته باشید
    فرضا اگر من ؛ بعنوان مهمان بخوام به مودم شما وصل بشم
    سیستم DHCP اولین آیپی ازاد رو به من اختصاص میده

پس معقولانه این هست که رنج آیپی های محدود شده رو از اولین آیپی شروع کنید و به یه مقدار مثلا صدتایی ادامه بدید
    مثلا:
    192.168.1.2
    تا
    192.168.1.200

در نهایت اینا رو محدودیت پهنای باند اعمال کنید

و سپس مک ادرس خودتون رو به ایپی زیر اختصاص بدید
    از
    192.168.1.201
    تا
    192.168.1.250

بدرود
    اگر نیاز به کمک بیشتری داشتید بگید
    جسارتا میشه واضح تر توضیح بدین واقعیتش دو زاری من یه کم کجه متوجه منظورتون نشدم. من امکان ترافیک کنترل رو تو مودم پیدا نکردم. اینطور که متوجه شدم شما میفرمایین با استفاده از یه سری آی پی که از 2 تا 200 هست به مهمان ها اختصاص داده بشه و با تعریف محدودیت برای این دسته از آی پی ها حداکثر پهنا رو از اینا بگیریم. و همچینین با اختصاص آی پی از 201 تا 250 به دستگاه هایی که میخاییم حداکثر پهنا رو داشته باشن به نتیجه دلخواه برسیم؟ ولی نحوه کار رو اگر دقیق تر توضیح بدین ممنون میشم.

نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    44
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeinik نمایش پست ها
    من سرچ کردم ظاهرا از طریق QoS میشه همچین سناریویی که گفتم پیاده سازی کرد اما به تنظیمات این قسمت آشنایی ندارم. ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.
    ببخشید دقیقا برای چه مدلی و چه مارکی میخواهید این کار رو انجام بدید؟

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    دوستان عنایت داشته باشین من این چند تاپیک رو که ایجاد کردم از هر کدوم هدف جدایی داشتم. ما از نظر یوزر ثابت تو خونمون دو تا دستگاه (یه لپ تاپ و گوشی برای من) و دو دستگاه دیگه (تبلت و گوشی برای داداش) از نت استفاده میکنیم. الباقی نفرات چیزی در حدود 20 دستگاه دیگه تو مهمونیا هر از گاهی به مودم وصل میشن. حالا من از شنبه سرویس نت رو عوض کردم و میخام با اعمال این موارد حداقل اگه نمیشه از پسورد ندادن فرار کرد کل پهنا رو اینطوری به نفرات دیگه واگذار نکنم. حالا چون از شنبه قوانین جدید رو حاکم میکنیم و ممکنه خودمم یادم بره همچین موردی رو اعمال کردم این تاپیک رو زدم. بفرض یوزری از من یا از برادرم پسورد رو میگیره. میخام به محض وارد کردن آدرسی یا استفاده از برنامه ای که دسترسی به نت رو میخاد صفحه browser باز شه و پیغام بده که جهت استفاده از نت باید دستگاه شما برای مودم تعریف بشه. حالا این کارو من میخاستم با ثبت مک آدرس هر دستگاه اعمال کنم بخاطر اینکه نمیخوام پسورد پیچیده بذارم. اینطوری همسایه ها و افراد متفرقه که نمیخام استفاده کنن فیلتر میشن بنوعی.
    اما در مورد تاپیک تنظیمات QoS چون تو نت سرچ کردم به این نتیجه رسیدم که برای مودم هایی مثل دی لینک میشه از این امکان جهت rule نوشتن و اعمال محدودیت کرد. ببخشین اگه توضیحاتم بیش از حد طولانی شد

- - - ادامه - - -

ببخشید دقیقا برای چه مدلی و چه مارکی میخواهید این کار رو انجام بدید؟
    دی لینک - 2750 یو

نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    44
    والا من از همون اولشم شک داشتم این بحث QoS ربطی داشته به این مبحث
    اخه همون اسمش هم ربط به کیفیت داره!
    دیگه شما که گفتی شک کردم به خودم رفتم یه سرچ زدم دیدم
    ارتباطی با این نداره:
    ** متن مخفی؛ برای مشاهده متن، روی دکمه سپاس بفشارید **

حالا از اینا بگذریم

من رفتم گشتم و
    manualش
    رو دانلود کردم
    که البته توی سایت خود دیلینک لینک دانلودش خراب شده بود!!!!!!

و با کمال تعجب دیدم اصلا گزینه ای به نام
    Traffic Control
    یا
    Ip Bandwith
    وجود نداره!!!

مودم جالبیه که قابلیت استفاده از 3G داره ولی نمیتونه ترافیک و پهنای باند رو محدود کنه!
    من خیلی تعجب کردم واسه همین چنتا سرچ زدم
    و دیدم حتی توی سایت های خارجی هم راه کاری که دوستمون پیشنهاد داده بودند, معرفی شده بود.

با این تفاسیر
    و هزینه
    راه حلی دیگه که به ذهنم میرسه و البته کم هزینه تر و بی دردسر تره ؛ اینه که :

** متن مخفی؛ برای مشاهده متن، روی دکمه سپاس بفشارید **

ویرایش توسط amir1867 : 2015-06-25 در ساعت 11:13 PM
    digitaldre، saeinik، k-hajivand و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    آقا واقعا توضیح جالبی دادی بعبارت میوه رو پوست کنده تحویل دادی دست گلت درد نکنه بخاطر زحمت کشیدنت. اما چند تا مورد. در مورد مودم تی پی لینک کدوم مدلش حداقل این امکانات رو داره که ترجیحا ارزونم باشه؟ در مورد نحوه DHCP سرور قرار دادن اون مودم هم باید سرچ کنم چون نحوه کار رو بلد نیستم. و اینکه میتونم از خود تی پی لینک تعریف کنم که از آی پی 2 تا 6 به چهار تا دستگاهم با آدرس مک های دستگاه اعمال کنه و الباقی آی پی ها رو بصورت داینامیک به دستگاه های دیگه اختصاص بده؟ همین امکان تعریف رول تو بخش ترافیک کنترل تی پی لینک هست دیگه درسته؟ و نکته آخر اینکه درسته من این سوالات رو کردم اما اگه قرار باشه همچین مودمی خریداری بشه دیگه نیازی به استفاده از دی لینک نیس مگه اینکه بخوام برد وای فای رو افزایش بدم که اونم با توجه به محل قرارگیری مودم از روز شنبه مشکل آنتن دهی که قبلا داشتم تا حدودی مرتفع میشه و تو همه خونه به یه کیفیت سیگنال دریافت میکنم چون از شنبه میخام مودم رو تو پذیرایی بذارم که مرکزیت داره. اما واقعا راه حل خبیثانه ای هست حال میده رمزو در اختیار ملت قرار بدی بعدش بگی شرمنده دیگه سرعت نت پایینه. خخخخخخخخخخخخ

- - - ادامه - - -

اما در مورد همین سوال که در تاپیک عرض کردم نظری ندادین. میشه صفحه ای رو تعریف کرد که هر کس بغیر افراد تعریف شده برای شبکه اگه خواست به نت وصل شه حتی با دونستن رمز بهش اخطار بده که باید برای مودم میزبان دستگاهش تعریف بشه؟ شبیه صفحه ای که ISP برای تموم شدن قرارداد نشون میده. دوستمون گفتن امکان هات اسپات که تو مودم های میکروتیک هست. روی برندهای دیگه نمیشه کاری کرد؟

نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    44
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeinik نمایش پست ها
    آقا واقعا توضیح جالبی دادی بعبارت میوه رو پوست کنده تحویل دادی دست گلت درد نکنه بخاطر زحمت کشیدنت. اما چند تا مورد....
    خواهش دوست عزیز

والا حضور شریفت عرض کنم
    تمام این اماکاناتی رو میخوای توی یه دونه مودم تی پی لینک از رنج قیمت 100 تومن هست تا برو بالا
    که اگه بودجه ات رو بگی بهتر میتونم راهنماییت کنم

اما اگر خواستی مودم ارزون بگیری باید این نکته رو مد نظر بگیری که دیگه:

- نمیشه باهاش فایل و usb شرینگ کرد
    - نمیتونی بصورت مانیتورینگ میزان پهنای باند مصرفی هر مک رو مشاهده کنی که البته کاربردی نداره
    - و دو سه تا امکان دیگه که من توی دفترچه مودمتون دیدم

اما از لحاظ یه مودم معمولی با اون امکان محدود کردن پهنای باند هیچ مشکلی نیست

ولی از بابت صفحه پیش فرض
    خودم هم خیلی کنجکاو شدم

اگر سرنخی چیزی بتونی ازش دربیاری میشه توی سایتهای خارجی پیداش کرد

اما متاسفانه حتی نمیدونم چه اصطلاح فنی ای میشه براش بکار برد!

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    اما در مورد همین سوال که در تاپیک عرض کردم نظری ندادین. میشه صفحه ای رو تعریف کرد که هر کس بغیر افراد تعریف شده برای شبکه اگه خواست به نت وصل شه حتی با دونستن رمز بهش اخطار بده که باید برای مودم میزبان دستگاهش تعریف بشه؟ شبیه صفحه ای که ISP برای تموم شدن قرارداد نشون میده. دوستمون گفتن امکان هات اسپات که تو مودم های میکروتیک هست. روی برندهای دیگه نمیشه کاری کرد؟
    دوست عزیز هر دستگاهی برای کاربری خاصی طراحی شده و نباید بیش از اون ازش انتظار داشته باشید ارزونترین دستگاهی که موارد مد نظر شما رو برآورده میکنه تجهیزات میکروتیک هست

saeinik و amir1867 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    دوست عزیز هر دستگاهی برای کاربری خاصی طراحی شده و نباید بیش از اون ازش انتظار داشته باشید ارزونترین دستگاهی که موارد مد نظر شما رو برآورده میکنه تجهیزات میکروتیک هست
    جناب نیک قلب ممنون از پاسختون. آخه من تو یه سایت فروش تجهیزات میکروتیک نگاه میکردم ارزون ترین دستگاهش نزدیک 95 آب میخوره تازه با آنتن 2db بود فک کنم. ولی خب از نظر امکانات مدیریتی گویا میکروتیک به نسبت قیمتش هم در سطح خوبی قرار داره درسته؟

- - - ادامه - - -

خواهش دوست عزیز

والا حضور شریفت عرض کنم
    تمام این اماکاناتی رو میخوای توی یه دونه مودم تی پی لینک از رنج قیمت 100 تومن هست تا برو بالا
    که اگه بودجه ات رو بگی بهتر میتونم راهنماییت کنم

اما اگر خواستی مودم ارزون بگیری باید این نکته رو مد نظر بگیری که دیگه:

- نمیشه باهاش فایل و usb شرینگ کرد
    - نمیتونی بصورت مانیتورینگ میزان پهنای باند مصرفی هر مک رو مشاهده کنی که البته کاربردی نداره
    - و دو سه تا امکان دیگه که من توی دفترچه مودمتون دیدم

اما از لحاظ یه مودم معمولی با اون امکان محدود کردن پهنای باند هیچ مشکلی نیست

ولی از بابت صفحه پیش فرض
    خودم هم خیلی کنجکاو شدم

اگر سرنخی چیزی بتونی ازش دربیاری میشه توی سایتهای خارجی پیداش کرد

اما متاسفانه حتی نمیدونم چه اصطلاح فنی ای میشه براش بکار برد!
    پس شما میفرمایین اگه بخوام همین امکانات موجود دی لینک 2750 رو روی مودم تی پی لینک داشته باشم نزدیک 100 تومن آب میخوره ینی 20 تومن هم ارزون تر از همین دی لینک که گرفتم. میدونین چیه تنها موردی که منو از تی پی لینک دلسرد میکنه ایراداتیه که خودم برای مشترکین ADSL که برای پشتیبانی رفتم و مشاهده کردم هست. ایراد زیاد دیدم تو این مارک البته شاید فروششون هم زیاده و بیشتر به چشم میاد. اما در مورد مدل ارزون تر که فعلا کار مارو راه بندازه چه مدلی پیشنهاد میدین؟ امکان بی سیم یا با سیم بودن اون مدل ارزون تر مهمه یا نه چون قراره به عنوان DHCP سرور باشه میخام ببینم میشه بصورت کابلی به مودم اصلی متصل باشه؟
    در مورد اون صفحه لاگین هم بقول فرمایش شما باید سرچ کرد.

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    جناب نیک قلب از بین مودم هایی که بتونه دقیقا خواسته منو (مدیریت پهنای باند به شکلی که عرض کردم+امکانی مثل طراحی صفحه پیشفرض) تنها پیشنهاد شما همین میکروتیک هست؟ آیا مدل هایی از برند دی لینک یا ایسوس یا لینک سیس همچین مواردی رو پشتیبانی نمیکنن؟ مدلی مثل n12 ایسوس یا 2770 دی لینک. من راهنمای این مدل ایسوس رو نگاه کردم توی اینترفیس تنظیماتش امکان ترافیک منیجر بود ولی وقتی اون قسمت رو خوندم باز به QoS اشاره کرده بود. لطفا اگه همین میکروتیک رو هم پیشنهاد میدین اگه محبت بفرمایین مدلی که کمترین هزینه با حداکثر امکانات (حداقل این مواردی که گفتم رو داشته باشه) با برد پوششی به شعاع 20 الی 25 متری رو داشته باشه معرفی کنین ممنون میشم

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع