صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 34

موضوع: از طناب شبکه بالا برم یا از طناب حقوق؟ درخواست راهنمایی برای تغییر رشته

نام حقيقي: مهرداد تاری

عضو عادی شناسه تصویری TARIMEHR
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    45

از طناب شبکه بالا برم یا از طناب حقوق؟ درخواست راهنمایی برای تغییر رشته

ضمن عرض سلام و وقت بخیر
    در حال حاضر دانشجوی ترم 6 دانشکده حقوق (ورودی 90) هستم.

پس از گذشت 3 سال تقریبا 80 واحد از این رشته پاس شد( از اونجایی که با اصرار خانواده به این رشته قدم گذاشتم یک ترم به علت مخالفت شدید با خانواده سره این رشته کل ترم بدون امتحان سپری شد و طبعا حذف تمام 20 واحد در اون ترم)

روزهای اخیر اصلا رغبتی به ادامه ندارم و به فکر انصراف از دانشگاه بودم تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستان قرار شد این ترم امتحانات به هر نحو سپری بشن ،ترم تابستون نگیرم و ترم بعد مرخصی تحصیلی

در این فرجه ی 8-9 ماهه که پدید میاد دنبال آموزش شبکه در سایبرتک و لایتک برم
    آموزش دوره های شبکه سیسکو Network+ CCNA MCSE MCITP
    آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف (لایتک) - دوره لینوکس | دوره وب | دوره پی اچ پی | دوره جاوا | دوره امنیت وب | دوره سیسکو | دوره شبکه | دوره اندروید

تنها دغدغه ای که وجود داره آینده شغلی هست
    اگر در رشته حقوق بمونم با توجه به موقعیت خانوادگی و دوستان اشنایان آینده شغلی تضمین شده هست
    اما اگر به دنبال علاقه ی خودم برم نمیدونم چه بازاری در پیش رو خواهم داشت
    اصلا امکان جذب بازار شبکه شدن هست یا نه
    ممکنه که بعد از گذروندن دوره های شبکه وبه دلیل عدم موفقیت در جذب بازار ،پیش خانوادم بخاطر انتخاب و علاقم سرافکنده و سرزنش بشم؟
    امکانش هست در این رشته ناکام بمونم ؟

متاسفانه توی شهری که زندگی میکنم (استان مازندران، شهر آمل) زیاد افراد شبکه نمیشناسم که ببینم شغلشون چطور هست، از کارشون راضی هستن یا نه ، آیندشون تامین شده هست یا خیر و امثالهم

پا گذاشتن روی کدوم مساوی با پا گذاشتن روی عقل هست؟
    تغییر رشته با این نوع نوسان کار درستی هست یا نه؟
    شما در همچین موقعیتی چه تصمیمی میگرفتید؟

رزومه کوچیک: تقریبا مدت 3 سال هست که میزبان وب هستم.
    امیدوارم توی این انجمن حداقل تکلیفم مشخص بشه که از طناب حقوق بالا برم یا شبکه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    از طناب عقل و منطق بالا برو دوست عزیز که یه انتهای خوب داشته باشه.

darklove، mehrzadmo، mgholami و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    45
    مشکل اینجاست که الان نمیدونم کدوم راه درستی هست
    نیاز به مشورت و راهنمایی دارم

نام حقيقي: امیر

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3
    خوب هر دو رشته عالین و بازارهای کاری خوب و پرستیژ شغلی خوبی دارن.ولی چیزی که مهمه علاقس . حتی بنظر من استعداد اصلا مهم نیست؛چراکه با علاقه و پشتکاره که استعداد بارور میشه.امیدوارم بتونی با انتخاب صحیح اونیرو که بیشتر باهاش حال میکنی انتخاب کنی.
    موفق باشی

TARIMEHR سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    حقوق //// خیلی بهتر /// من همش دوس داشتم راننده 10 چرخ شم ///

yogishiip و TARIMEHR سپاسگزاری کرده‌اند.
    *** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    حقوق //// خیلی بهتر /// من همش دوس داشتم راننده 10 چرخ شم ///
    شما کارتون چی هست؟

عضو عادی شناسه تصویری hooshmand
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    15
    به نظر من اگر حقوق رو بخونی بهتره . من تو موقعیت شبیه شما بودم و اینکار در واقع یک فرار از شرایط موجود هست که می تونه شرایط ایده الی باشه اگر کمی همت کنید . اگر واقعا اینقد ر به شبکه علاقه مندی با کمی تاخیر هم میشه اون رو ادامه داد .

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    45
    فردا صبح میهمان پایتخت برای مشاوره با سایبرتک و لایتک هستم

hooshmand گرامی
    وضع امروز من شاید فرار از موقعیت موجود باشه
    علتش هم که بطور کامل در پست اول گفته شد
    من از همون اول ، بعد از انتخاب رشته، کوله بارم سنگین تر شد و یک هندوانه دیگه بنام حقوق در کنار هندوانه علاقه توی دستام گرفتم
    هیچ میلی به حمل هندوانه حقوق نداشتم اما تا ترم 6 ازش محافظت کردم و با خودم تا به اینجا کشوندمش.
    اما الان به نقطه ای رسیدم که حمل همزمان هردو ممکن نیست
    تصمیمم شبیه به اینه که میخوام برای مدت کوتاهی هندوانه حقوق رو یک جای امن قرار بدم و شبکه رو کمی جلوتر ببرم

شاید جلوتر با دید بهتر بتونم تصمیم بگیرم که کدوم بیشتر برام مناسبه
    برگردم دنبال حقوق و اونو ببرم
    یا اینکه راهی که رفتم رو ادامه بدم و پشت سرمو نگاه نکنم

* باتوجه به اینکه معافیت از خدمت دارم و از همه بهتر مجردم، میتونم مانور خوبی روی انتخابم داشته باشم.

البته نظرم اینه حقوق رو تا مقصد لیسانس همراهی کنم و سره پل لیسانس باهاش وداع کنم

دیشب نشستم کل پست های مشابه موضوع خودم رو که بالای 15 نوع مختلف هم بود مطالعه کردم

به این نتیجه رسیدم که نظر دوستان گرامی با وجود اینکه بسیار محترم هست اما تجربه کردن (شبکه یا حقوق) خیلی بهتر هست

باید خودم تجربش کنم تا بدونم کدوم ارجحیت داره.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط TARIMEHR نمایش پست ها
    فردا صبح میهمان پایتخت برای مشاوره با سایبرتک و لایتک هستم

سلام . خیلی کار خوبی کردید که قبل از مشاوره با این آموزش گاه ها موضوعتون رو اینجا مطرح کردید.
    چون معمولا برنامه ای که برای شما می ریزن بیشتر از اینکه به نفع شما باشه به نفع خودشون هست .
    در کل نظر من اینه برای شروع کلاس برید . مثل network+ و بعدش خودتون شروع کنید به خوندن .
    نکته دیگری که لازم به ذکره اینه که در طول کار شبکه شما به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت . پس حتما در این زمینه هم جلو برید .
    موفق باشید .

TARIMEHR و - rasool - سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: KYK

عضو عادی شناسه تصویری k_yk1987
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    16
    سلام و عرض ادب و احترام
    عموما برای اینکه بشه دوستان رو راهنمایی کرد یا بهشون پیشنهادی داد یا اینکه به جاشون تصمیم گیری کرد نیازمند دید کلی و جزئی از زوایای مختلف هستش که خب در دنیای مجازی که چه عرض کنم در دنیای واقعی و فیزیکی هم خیلی سخت به دست میاد و تقریبا محال هستش.
    چون عموما هر شخصی نسبت به یک موضوعی با توجه به خلق و خوی خودش می نگرد و دیگری با خلق دیگر.

اما با توجه به نکاتی که جنابعالی فرمودید :
    1- در حال حاضر دانشجوی ترم 6 دانشکده حقوق (ورودی 90) هستید.
    2- پس از گذشت 3 سال (3*365 = 1095 روز - به عبارتی 26280 ساعت و ... دقیقه و ...... ثانیه) تقریبا 80 واحد از این رشته پاس شده است.

و با توجه به دانسته های شخصی خودم (اگر خواستید از طریق پیام خصوصی یا صحبت تلفنی بیشتر توضیح خواهم داد)
    انصراف تحصیل شما یک کار بسیار بسیار بسیار اشتباه و خطا هستش
    به عنوان یک برادر خدمتتان عرض میکنم که حتما حتما حتما به هر نحوی شده است این چند صباح رو دوام بیاورید و مدرک کارشناسی حقوقتان را دریافت کنید
    میتونم مثال های مختلفی برایتان بیاورم که اگر اینکار را نکنید پشیمان خواهید شد و ضرر خواهید کرد

اما با توجه به علاقه و استعدادی که دارید برای یادگیری شبکه و رایانه اصلا نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید دوست عزیز
    بنده سراغ دارم انسان های بسیار موفق و با انگیزه که در حوزه رایانه در کشور خودمان بسیار تاثیرگذار بوده اند ولی فاقد مدرک دانشگاهی یا مدرک دانشگاهی کامپیوتری بوده اند
    در بین دوستان بنده هم چندین نفر با مدارک روابط عمومی - اقتصاد - ... هستند که در حوزه رایانه اعم از برنامه نویسی و شبکه بسیار قوی هستند

اینکه نام نمیبرم به این دلیل هستش که اینجا انجمن شبکه هستش نه راهنما و مشاوره تحصیلی

و این هم بدونید شرایط همواره در حال سخت تر شدن هستش و با ول کردن این دوره ممکنه دیگه هیچ وقت موفق به اخذ مدرک دانشگاهی و ادامه ی تحصیل نشوید

و این رو هم ذکر کنم که شما برای یادگیری شبکه و رایانه میتوانید به صورت موازی با حقوق پیش برید و بعد از پایان دوره حقوق میتونید درس شبکه و کامپیوتر بخونید
    اما اون چیزی که من ازش مطمئن هستم اینه که تو دانشگاه به کسی وکالت عملی یا کار با رایانه و برنامه نویسی و شبکه عملی یاد نمی دهند و موفقیت متعلق به کسانی هستش که سعی و تلاش کنند و ...

پس حرف منو گوش کن و درستو بخون در کنارش چند تا دوره شبکه هم برو - کتاب هم بخون اما حتما درستو اون هم در گرایش حقوق به سرانجام برسون - چون همیشه راه آدمها همونجوری که فکر میکنن نیستش و مشکلات فراوان در راه است. آدم تا بیاد از یه راهی به راه دیگه ای بره ممکنه هزاران راه دیگه هم جلوی پاش باز بشه که در اون صورت احتمالا به نا کجا آباد خواهد رفت

اگر نیاز به پیگیری بیشتری بود از طریق پیام خصوصی در خدمتتون هستم

موفق باشی ان شاءالله فرزند برومند ایران زمین

M-r-r، TARIMEHR، - rasool - و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    45
    از دوستان عزیز که بی دریغ راهنمایی هاشونو در اختیارم قرار دادند سپاس گذارم

k_yk1987 گرامی، توی این مدت با افراد زیادی صحبت کردم. اغلب کسانی که با نگاه به آینده خواستند راهنمایی کنند همین دید شما رو داشتند و باید بگم اکثرا در همین مورد اتفاق نظر دارند.

نام حقيقي: حمید مداحیان

عضو عادی شناسه تصویری hamid-m
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    103
    خب من نظرات دوستان رو خوب مطالعه کردم و در اینجا نظر خودم رو هم میگم.

یک نکته کلی میگن هیچوقت هیچوقت هیچوقت در زندگی یکهویی تغییر ایجاد نکنین !

نکته دوم : صرفا علاقه مهم نیست بلکه فاکتور های دیگه مثل پشتکار ، موقعیت شغلی در محل زندگی ، برداشت دیگران از این شغل در محیط پیرامون و هزارتا فاکتور دیگه که هر کدوم کم اهمیت ندارن.

نکته سوم :‌ پیشنهاد میکنم قبل اینکه برین تو آموزشگاه ها ثبت نام کنین برین یک کتاب شبکه (بخصوص کتاب شبکه گام اول) بخرین خودتون رو با خوندن چند صفحه محک بزنین و ببینین آیا اینقدر پشتکار دارین که شبکه رو ادامه بدین و از پسش بر بیاین.

نکته چهارم :‌ آموزشگاه ها خوبن ولی اگه بتونین خودتون تو خونه با خوندن کتاب ، زیر و رو کردن اینترنت پیش برین هم تو پولتون صرفه جویی کردین هم تو وقتتون و هم عمیق تر یادمیگیرین چون با حوصله میخونین.

خلاصه اینکه جو گیر نشین جو گیری کار خیلی جالبی نیست!

TARIMEHR و hamedelnin سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid-m نمایش پست ها
    خب من نظرات دوستان رو خوب مطالعه کردم و در اینجا نظر خودم رو هم میگم.

یک نکته کلی میگن هیچوقت هیچوقت هیچوقت در زندگی یکهویی تغییر ایجاد نکنین !

نکته دوم : صرفا علاقه مهم نیست بلکه فاکتور های دیگه مثل پشتکار ، موقعیت شغلی در محل زندگی ، برداشت دیگران از این شغل در محیط پیرامون و هزارتا فاکتور دیگه که هر کدوم کم اهمیت ندارن.

نکته سوم :‌ پیشنهاد میکنم قبل اینکه برین تو آموزشگاه ها ثبت نام کنین برین یک کتاب شبکه (بخصوص کتاب شبکه گام اول) بخرین خودتون رو با خوندن چند صفحه محک بزنین و ببینین آیا اینقدر پشتکار دارین که شبکه رو ادامه بدین و از پسش بر بیاین.

نکته چهارم :‌ آموزشگاه ها خوبن ولی اگه بتونین خودتون تو خونه با خوندن کتاب ، زیر و رو کردن اینترنت پیش برین هم تو پولتون صرفه جویی کردین هم تو وقتتون و هم عمیق تر یادمیگیرین چون با حوصله میخونین.

خلاصه اینکه جو گیر نشین جو گیری کار خیلی جالبی نیست!
    در رزومه ی کوچکی که در پست اول ارائه دادم عرض کردم که بنده 3 سال هست که میزبان وب هستم و انتخاب حقوق علی رغم میل باطنیم بود.
    یعنی توی این 3 سال با انواع سرور ویندوز و لینوکس، روتر و فایروال و مجازی ساز کار کردم

بصورت کاملا جو زده با موضوع برخورد نکردم
    بنده آموزش ccna آقای عیسی رشوند رو دنبال کردم. مباحث سنگینی داشت اما حداقل فکر میکنم 3 بار بطور کامل پک آموزشی ایشون رو دیدم و دنبال بسیاری از کلماتی که بکار بردند در گوگل گشتم و تقریبا میشه گفت برای چندتا کلیپ نزدیک به 3 روز وقت گذاشتم
    پی نوشت: البته مباحث خیلی فرّار هستند. الان که دوباره همین الان دارم کلیپ ها رو میبینم احساس میکنم دارم مباحث جدیدی رو میبینم.

یقینا کسی که جو زده باشه با دیدن و شنیدن مباحث مطروحه در ccna عقب نشینی میکرد.

درسته؟

نام حقيقي: حمید مداحیان

عضو عادی شناسه تصویری hamid-m
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    103
    نقل قول نوشته اصلی توسط TARIMEHR نمایش پست ها
    در رزومه ی کوچکی که در پست اول ارائه دادم عرض کردم که بنده 3 سال هست که میزبان وب هستم و انتخاب حقوق علی رغم میل باطنیم بود.
    یعنی توی این 3 سال با انواع سرور ویندوز و لینوکس، روتر و فایروال و مجازی ساز کار کردم

بصورت کاملا جو زده با موضوع برخورد نکردم
    بنده آموزش ccna آقای عیسی رشوند رو دنبال کردم. مباحث سنگینی داشت اما حداقل فکر میکنم 3 بار بطور کامل پک آموزشی ایشون رو دیدم و دنبال بسیاری از کلماتی که بکار بردند در گوگل گشتم و تقریبا میشه گفت برای چندتا کلیپ نزدیک به 3 روز وقت گذاشتم
    پی نوشت: البته مباحث خیلی فرّار هستند. الان که دوباره همین الان دارم کلیپ ها رو میبینم احساس میکنم دارم مباحث جدیدی رو میبینم.

یقینا کسی که جو زده باشه با دیدن و شنیدن مباحث مطروحه در ccna عقب نشینی میکرد.

درسته؟
    بنده از وضعیت شما خبر که ندارم , به طور کلی گفتم و منظورم این بود که حواستون جمع باشه و مراقب باشین پول و زمانتون رو کجا خرج میکنین که دومی خیلی مهم تره

عضو عادی شناسه تصویری hooshmand
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    15
    در هر صورت امیدوارم که هر کدوم رو که ادامه میدید موفق باشید . قطعا توی هر دو مسیر اگر پشتکار و توکل بر خدا داشته باشید اینطور خواهد بود.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

دوره نتورک پلاس گذروندم

برچسب برای این موضوع