صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 30

موضوع: بعضی اوقات از ادامه خوندن شبکه دلسرد میشم...

نام حقيقي: M12

خواننده
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    32

بعضی اوقات از ادامه خوندن شبکه دلسرد میشم...

سلام دوستان
    من تازه شروع به یادگیری شبکه کرده ام و در حال خوندن Mcsaهستم و واقعا شبکه رو بخاطر علاقه ام انتخاب کرده ام نه بخاطر اینکه یه شبه میلیاردر بشم ! ولی بعضی اوقات از گوشه کنار میشنوم که برای ورود به بازار کار باید رابطه ومناسبات داشته باشی و گرچه متخصص هم باشی باز یافتن شغل بسیار سخت هستش و اگر هم بیدا کنین حقوقش برمبنای قانون کار خواهد بود از طرف دیگر از بعضی کسایی هم که شبکه کار کردن شنیده ام که مثلا اگه سیسکو رو درحد CCNP بصورت خوب بلد باشی ، ماهی حداقل 2.5-3 تومن دریافتی خواهی داشته.میخواستم نظر شما رو که احتمالاچندین ساله تو این زمینه فعال هستین بدونم.خواهش میکنم خیلی واضح و منظقی نظرتون رو بگین.

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط Microcisco نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه شروع به یادگیری شبکه کرده ام و در حال خوندن Mcsaهستم و واقعا شبکه رو بخاطر علاقه ام انتخاب کرده ام نه بخاطر اینکه یه شبه میلیاردر بشم ! ولی بعضی اوقات از گوشه کنار میشنوم که برای ورود به بازار کار باید رابطه ومناسبات داشته باشی و گرچه متخصص هم باشی باز یافتن شغل بسیار سخت هستش و اگر هم بیدا کنین حقوقش برمبنای قانون کار خواهد بود از طرف دیگر از بعضی کسایی هم که شبکه کار کردن شنیده ام که مثلا اگه سیسکو رو درحد CCNP بصورت خوب بلد باشی ، ماهی حداقل 2.5-3 تومن دریافتی خواهی داشته.میخواستم نظر شما رو که احتمالاچندین ساله تو این زمینه فعال هستین بدونم.خواهش میکنم خیلی واضح و منظقی نظرتون رو بگین.
    اگر برای علاقه شبکه یاد می گیرید که بحث کار رو پیش نکشید
    و الا شما خوب کارتو یاد بگیر و برو از یک کار ساده شروع کن و بعد با سابقه کار برو دمبال هدف های بلند و ( حقوق زیاد) فلذا صرفا جهت توصیه :
    شبکه یاد گرفتن به کلاس و آزمایشگاه داشتن نیست ..... با یک خط اینترنت 128 و یک لبتاب و یکم جزوه و Vm میشه شبکه رو یاد گرفت ....

من خودم فقط یک دوره MCSE رفتم و به جرأت میگم فقط پولم رو حروم کردم نمی خوام زحمت استاد رو زیر سوال ببرم اما عملا از جلسه ای که وارد کتاب 291 شد من دیگه رسما خودم مطالعه می کردم . اون موقع با کلی تلاش اومدم تو مجموعه ای که درس می خوندم و شبکه نداشت شروع کردم به راه انداختن یک شبکه ساده ! بعد کم کم گسترش و الان 6 ساله اونجام ..... پس همت از شما برکت از خدا ..... ( در ضمن برای پول علم رو یاد نگیرید که نه عالم می شید و نه پول دار* )

M-r-r، greatcyrus، TARIMEHR و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    بعضی وقت ها منم از خیلیا دلسرد میشم با این سوال پرسیدناشون به نظرم یه سر به دکتر بزن

نام حقيقي: asdfas

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    شبکه مثل اسمش وسیعه و این باعث میشه اگه هدف برای خودت تعیین نکنی به جایی نرسی
    یقینا به همه ثابت شده تمرکز روی یک تخصص بهتر از یادگیری چند تخصص نصفه نیمه هست
    کسی که میخواد شبکه کار کنه اول باید مشخص کنه میخواد چی یاد بگیره و مشاوره کنه با کسانی که این راه رو رفتن و برنامه ریزی کنه که مطمئنا موفق خواهد بود
    شما 5 سال وقت بزار به کوب مانیتورینگ بخون ، آیندت تضمینه
    وقت بزار تمرکز کن روی log خونی و امنیت ، اخرش جواب میده
    متاسفانه ما میخوایم از همه چی بدونیم و هیچی هم نمیدونیم ، پس همه در یک سطح قرار داریم و بازار برا همه یکسانه ، شما کاری کنید که از این سطح بزنین بالا تا دیده بشین ، دیده شدن شرطه
    نا امید نباش و با علاقه بخون و توکلت به خدا باشه ، موفق میشی

greatcyrus، TARIMEHR، mhd-tanha و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حمید مداحیان

عضو عادی شناسه تصویری hamid-m
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    103
    همون طور که آقای محّب الطّاهر گفتند برای پول علم رو یاد نگیرید که نه عالم می شید و نه پول دار

شما چیکار دارین که چقدر میدن چی میدن؟
    ببینم اگه شما واقعا کارتو بلد باشی,واقعا بهت کاری میسپارن بتونی انجامش بدی,علم ات بالا باشه مگه میشه یکی احتیاج به مثلا کارشناس داشته باشه و سراغ شما نیاد خب مگه عقلشو از دست داده بره سراغ یکی که با پارتی اومده تو شرکتش

البته بعضا مدیر شرکت بخاطر رابطه کسانی که شاید صلاحیت کافی رو نداشته باشن استخدام کنن ولی به این فکر کن اگه با علم و دانش خودت استخدام بشی چه غروری برات داره!

*البته اینا رو گفتم خودمم اول راهم بعد این حرفا خودم برنگردم ...

نام حقيقي: احسان سیلاوی

عضو عادی
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    25
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام

باید بی رو در وایسی بگم که کار شبکه الان جوری شده که خیل وسیعی در حد مبتدی وارد این کار شدن. ولی تخصص ها هنوز کمه. اگه شما به یک فیلد علاقه مند هستید همونو تا ته برین. شک نکن که اگه اسمت تو یه فیلد شناخته بشه درآمدت هم بالا میره.

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: JAZA

عضو عادی شناسه تصویری manager_66
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    من هم الان مشکل دوستمون رو دارم / لیسانس نرم افزارم / سربازیم تازه تموم شده / میخواستم واسه ارشد بخونم ولی دیدم بازم میشم همین جایی که تا حالا بودم / یک مدرک دار بی تخصص /

واسه همین الان سه ماه رفتم ثبت نام کردم واسه mcitp / الان دارم میرم کلاس ولی واقعا نمیدونم باید در ادامه چیکار کنم؟ / اصلا نمیدونم این مباحثی که دارم میخونم میتونه در آینده واسم کاربرد داشته باشه؟! /چه مدارک دیگه ای و تا چه سنی باید بخونم و مدرک بگیرم؟ / اصلا چطور باید وارد کار بشم ؟ / چطور باید دیده شد ؟ / الان که 27-26 سالمه واسه یادگیری این موارد و وقت گذاشتن دیر نیست ؟ اینها سوالایی که بعضیا موقع ها منو از ادامه دادن میترسونه !

TARIMEHR و Microcisco سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط manager_66 نمایش پست ها
    چه مدارک دیگه ای و تا چه سنی باید بخونم و مدرک بگیرم؟ / الان که 27-26 سالمه واسه یادگیری این موارد و وقت گذاشتن دیر نیست ؟
    ز گهواره تا گور دانش بجوی .... اما پول خرج کلاس های علکی نکن ! همین دوره رو که تموم کردی برو ببین که چه گرایشی رو دوست داری همون رو ادامه بده خرجش هم یکم پشت کار و زبان و مطالعه هستش ؛ به جرءت میگم مشکلاتی که دوستان تو انجمن برای حل کردنش بهم کمک کردن رو هیچ استادی نمیاد به این راحتی یادت بده . اما تخصصی کار کردن همیشه خوبه یک دوستی دارم تخصصش فقط تو کابل کشی هستش شاید خندتون بگیره و بهش بگید که طرف وقتش رو سر چه چیزی الاف کرده اما بنده خدا یک سره فقط داره مطالعه می کنه و خیلی هم تو کارش وارده ( جدی کار مهمی رو تو شبکه و ... انجام میده )

اصلا چطور باید وارد کار بشم ؟ / چطور باید دیده شد ؟
    شما از کار های ساده شروع کن مثلا کار آموزی نرم افزار رو کجا بودی ؟ اونجا نگفتن بیا کارت رو ادامه بده ؟
    شما برو اول چند سال سابقه کار ولو تو شرکت های کوچیک ، مدارس ، شاتل و ... پیدا کن بعد دمبال کار اصلیت بگرد .
    در ضمن چون نرم افزار خوندید و البته اگر برنامه نویسی یاد دارید این مقوله خودش خیلی خیلی کمکتون می کنه تا تو جایی که کار می کنی خودی نشون بدی .

- - - ادامه - - -

چه مدارک دیگه ای و تا چه سنی باید بخونم و مدرک بگیرم؟ / الان که 27-26 سالمه واسه یادگیری این موارد و وقت گذاشتن دیر نیست ؟
    ز گهواره تا گور دانش بجوی .... اما پول خرج کلاس های علکی نکن ! همین دوره رو که تموم کردی برو ببین که چه گرایشی رو دوست داری همون رو ادامه بده خرجش هم یکم پشت کار و زبان و مطالعه هستش ؛ به جرءت میگم مشکلاتی که دوستان تو انجمن برای حل کردنش بهم کمک کردن رو هیچ استادی نمیاد به این راحتی یادت بده . اما تخصصی کار کردن همیشه خوبه یک دوستی دارم تخصصش فقط تو کابل کشی هستش شاید خندتون بگیره و بهش بگید که طرف وقتش رو سر چه چیزی الاف کرده اما بنده خدا یک سره فقط داره مطالعه می کنه و خیلی هم تو کارش وارده ( جدی کار مهمی رو تو شبکه و ... انجام میده )

اصلا چطور باید وارد کار بشم ؟ / چطور باید دیده شد ؟
    شما از کار های ساده شروع کن مثلا کار آموزی نرم افزار رو کجا بودی ؟ اونجا نگفتن بیا کارت رو ادامه بده ؟
    شما برو اول چند سال سابقه کار ولو تو شرکت های کوچیک ، مدارس ، شاتل و ... پیدا کن بعد دمبال کار اصلیت بگرد .
    در ضمن چون نرم افزار خوندید و البته اگر برنامه نویسی یاد دارید این مقوله خودش خیلی خیلی کمکتون می کنه تا تو جایی که کار می کنی خودی نشون بدی .

TARIMEHR و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    ز گهواره تا گور دانش بجوی ....

واقعا این حرف مصداق داره

من خودم تازه فوق لیسانس قبول شدم میخوام بخونم .
    هیچ وقت فراری نباش از یادگیری شاید حتی در سنین بالاتر ( منظور همون حدود 30 هستش ) بدلیل نیاز به یادگیری برای رفع نیاز کاری و نه از روی فقط صرف علاقه توجه بیشتری به مطالب داشته باشی و راندمان بهره وریت هم بالاتر بره

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    ز گهواره تا گور دانش بجوی .... یک دوستی دارم تخصصش فقط تو کابل کشی هستش شاید خندتون بگیره و بهش بگید که طرف وقتش رو سر چه چیزی الاف کرده /
    اگر برنامه نویسی یاد دارید این مقوله خودش خیلی خیلی کمکتون می کنه تا تو جایی که کار می کنی خودی نشون بدی .
    من خودم شخصا هیچ مشکلی ندارم واسه مطالعه / همین الانشم تا جایی که بتونم حداقل 5 ساعت در روز رو صرف یادگیری شبکه میکنم / فقط بعضی وقتا که میبینم طرف با 14 سال سن هم mcitp هم ccna داره یکم دودل میشم که شاید واسه یادگیری یکم دیر باشه الان / از طرفی خوندن تاپیک هایی که هر چند وقت یکبار زده میشه که دست تو کار زیاد شده یا کار واسه شبکه نیست یا حقوق نمیدن و ... آدمو میترسونه!

مورد بعدی اون قسمتی که bold و قرمز کردم رو میشه ی توضیحی بدین / من قبلا طراحی وب php کار میکردم البته در حد 7-8 ماه / اینم میتونه تو کار شبکه بدرد بخوره یا منظور برنامه نویسی windows ؟

و مورد آخر من حقیقتا از کابل کشی و داکت و ... خوشم نمیاد و هر سری یک کابلو میخوام سوکت بزنم شاید دو سه بار باید سوکت بزنم که یکیش درست در بیاد ! حالا میشه وارد کار شبکه شد و این فیلد رو دست کس دیگه سپرد یا باید روی این موضوع هم کار کنم ؟ البته میدونم دو سه بار بزنم دستم میاد ولی کلی میگم چون کلاس که میریم مدرسش میگه هیچ وقت این کارا رو خودتون نکنین و از برقکار و ... استفاده کنین هم کلاس کاری و هم خراب شدن کار /

ویرایش توسط manager_66 : 2014-05-25 در ساعت 12:27 PM

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    من خودم شخصا هیچ مشکلی ندارم واسه مطالعه / همین الانشم تا جایی که بتونم حداقل 5 ساعت در روز رو صرف یادگیری شبکه میکنم / فقط بعضی وقتا که میبینم طرف با 14 سال سن هم mcitp هم ccna داره یکم دودل میشم که شاید واسه یادگیری یکم دیر باشه الان / از طرفی خوندن تاپیک هایی که هر چند وقت یکبار زده میشه که دست تو کار زیاد شده یا کار واسه شبکه نیست یا حقوق نمیدن و ... آدمو میترسونه!

مورد بعدی اون قسمتی که bold و قرمز کردم رو میشه ی توضیحی بدین / من قبلا طراحی وب php کار میکردم البته در حد 7-8 ماه / اینم میتونه تو کار شبکه بدرد بخوره یا منظور برنامه نویسی windows ؟

و مورد آخر من حقیقتکا از کابل کشی و داکت و ... خوشم نمیاد و هر سری یک کابلو میخوام سوکت بزنم شاید دو سه بار باید سوکت بزنم که یکیش درست در بیاد ! حالا میشه وارد کار شبکه شد و این فیلد رو دست کس دیگه سپرد یا باید روی این موضوع هم کار کنم ؟ البته میدونم دو سه بار بزنم دستم میاد ولی کلی میگم چون کلاس که میریم مدرسش میگه هیچ وقت این کارا رو خودتون نکنین و از برقکار و ... استفاده کنین هم کلاس کاری و هم خراب شدن کار /
    در زمینه این سوکت زدن باید بلد باشی (با اینکه من خودم خوب بلد نیستم اما دو جا به مشکل برخوردم و بزور دعا و ثنا سوکت زدم ) به نظرم شوخی نگیرش بعضی جاها بد گیر میکنی
    در زمینه برنامه نویسی منظور خود برنامه نویسی نه زبان برنامه نویسی اگه php بلدی و اونو خوب بلدی نه مشکلی ایجاد نمی کنه و خوب هم هست
    من خودم یک کلاس لینوکس داشتم شاگردام همشون از ۱۲ ساله تا ۱۶ ساله بودن اما خودت رو نگران نکن یک مقدار به شانس بستگی داره و بیشترش به خود آدم و البته بند پ هر کجا هستین موفق باشی

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    هر سری یک کابلو میخوام سوکت بزنم شاید دو سه بار باید سوکت بزنم که یکیش درست در بیاد !

خوب اشتباه میزنی دوست عزیز که چند بار باید بزنی
    مثلا فکر میکنی بشی ادمین شبکه سوکت زدن بای بای ؟
    خود دانی
    ورود به هر بازار کاری برای همه میسره اما موفقیت در اون بستگی به خود آدم داره

- - - ادامه - - -

احتمالن اون مدرستون هم یه جای کارش میلنگه

M-r-r و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    خوب اشتباه میزنی دوست عزیز که چند بار باید بزنی
    مثلا فکر میکنی بشی ادمین شبکه سوکت زدن بای بای ؟
    خود دانی
    ورود به هر بازار کاری برای همه میسره اما موفقیت در اون بستگی به خود آدم داره

- - - ادامه - - -

احتمالن اون مدرستون هم یه جای کارش میلنگه
    بنظر شما باید چیکار کرد و چ مدارکی داشت که اصلا کسی از شما انتظار سوکت زنی و داکت و ... اینجور کارا رو نداشته باشه و صرفا کارای نرم افزاری یا فقط کانفیگ روتر (یا هر کار تخصصی دیگه که اگه اسم ببرین ممنون میشم) کارای مشابه رو داشته باشن !

پ-ن : اصلا با اینکار (داکت و سوکت و ...) ب اونصورت مشکلی ندارم فقط واسه اطلاعات خودم میپرسم.

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

TARIMEHR سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    پشتیبانی اینترنت
    تو شبکه فقط همین یک کار که نیازی به بلد بودن سوکت زنی نداره

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    دقیقا همینه
    البته بستگی به پوزیشنی که توش قرار میگیری هم داره
    که البته نخواستن دلیل بر این نمیشه که بلد نباشی
    شاید یک مدیر خودش یه سری کارها رو انجام نده اما باید اون کارها رو بلد باشه تا کارمندش دورش نزنه

و مدیر شدن نیاز به تلاش و کار طاقت فرسا داره

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf73t65495-new.html

روترکانفیگ کن

كابل هاي شبكه catچند است؟

برچسب برای این موضوع