صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 30

موضوع: بعضی اوقات از ادامه خوندن شبکه دلسرد میشم...

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سوکت زدن جزء جدانشدنی کار یک ادمین شبکه هستش ....
    حالا داکت رو بده برق کار بزنه ... سیم کشی اتاق ها هم برق کار ...
    تصور کن میری آخر پروژه که کار رو تحویل بدی پای بچه صاحب پروژه که معمولا فوضول هم هستن و میان دنبال باباشون به یک کابل گیر می کنه و اون سوکتش مشکل بر می خوره یا همچین سناریو هایی حالا شما بیا زنگ بزن طرف برق کار بگو تشریف بیارید .... خوب آبرو به کنار .... من جای مدیر مجموعه باشم یک خدا حافظی سنگین با مسئول شبکه می کنم !

در مجموع شما برای هر کاری باید یک مقدار از هواشی کار رو بلد باشی
    نمیشه فقط روتر کانفیگ کرد اما از کابل های همون روتر چیزی سر در نیاورد ....
    در ضمن شما همیشه کار صفر رو تحویل نمی گیری .... یک پروژه مدین دستت یک همکار محترمی قبلا روش کار می کرده بعد سر قیمت قهر کرده و هیچ داکیومنتی هم تحویل مدیر نداره ، مدیر هم هیچی بارش نیست اونوقت اگر کارت رو دوست داشته باشی باید بری و اولا نقشه کامل شبکه رو در بیاری در ثانی تک تک کابل ها و داکت ها رو بررسی کنی تا اگر مشکلی داشت وسط کار الاف نشی ....
    دیگه نیازی به توضیح نیست ... پس یک تعداد سوکت شبکه ارزون بخرید + چند متر کابل + یک آچار پرس ( جنس خوب بخر برات بمونه ) + یکم همت و یادگیری ....

TARIMEHR و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیر

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    54
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    تصور کن میری آخر پروژه که کار رو تحویل بدی پای بچه صاحب پروژه که معمولا فوضول هم هستن و میان دنبال باباشون به یک کابل گیر می کنه و اون سوکتش مشکل بر می خوره یا همچین سناریو هایی حالا شما بیا زنگ بزن طرف برق کار بگو تشریف بیارید .... خوب آبرو به کنار .... من جای مدیر مجموعه باشم یک خدا حافظی سنگین با مسئول شبکه می کنم !

در مجموع شما برای هر کاری باید یک مقدار از هواشی کار رو بلد باشی
    در ضمن شما همیشه کار صفر رو تحویل نمی گیری .... یک پروژه مدین دستت یک همکار محترمی قبلا روش کار می کرده بعد سر قیمت قهر کرده و هیچ داکیومنتی هم تحویل مدیر نداره ، مدیر هم هیچی بارش نیست اونوقت اگر کارت رو دوست داشته باشی باید بری و اولا نقشه کامل شبکه رو در بیاری در ثانی تک تک کابل ها و داکت ها رو بررسی کنی تا اگر مشکلی داشت وسط کار الاف نشی ....
    دیگه نیازی به توضیح نیست ... پس یک تعداد سوکت شبکه ارزون بخرید + چند متر کابل + یک آچار پرس ( جنس خوب بخر برات بمونه ) + یکم همت و یادگیری ....
    سلام
    اچار پرس خوب چی پیشنهاد می کنین و از کجا می شه گیر اورد؟قیمت حدودی ندارین؟
    ممنون.

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: JAZA

عضو عادی شناسه تصویری manager_66
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165

کابل شبکه چی بگیرم واسه تمرین ؟ cat چند باشه ؟ utp / stp ؟ آچار پرس فکر کنم لازمه که حتما یکی داشته باشم بنظرتون چی بگیرم بهتره ؟ کاتر هم لازمه یا نه ؟ تستر هم میخواد یا نه؟ لطفا حدود قیمتاشو هم بگین / ممنون

- - - ادامه - - -

اگر کارت رو دوست داشته باشی باید بری و اولا نقشه کامل شبکه رو در بیاری در ثانی تک تک کابل ها و داکت ها رو بررسی کنی تا اگر مشکلی داشت وسط کار الاف نشی ....
    این قسمت رو میشه بیشتر توضیح بدین ؟ مثلا اگه یک کار نصفه نیمه که کارای پسیوش انجام شده باشه بخوام انجام بدم بعد شبکه قطعی داشته باشه چطور باید بفهمیم مشکل از کدوم قسمت کابله ؟ کل کابلا رو باید از داکت در آورد و بررسی کرد یا دستگاه خاصی داره که نشون بده دقیقا کجا قطعی داره؟

ببخشید سوالا یکم ابتداییه

نام حقيقي: امير

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    20
    به عنوان کسی که 4 ساله فارغ التحصیل شدم و تجربه نصف و نیمه ای دارم توی کار، به نظرم رشته کامپیوتر و تخصص های مرتبطش توی بازار آزاد کلاهشون پس معرکه هست. الان هر ننه قمر دیپلمی واسه خودش شده طراح شبکه....همه سیم کش ها شدن طراح شبکه. هرکی از رشته خودش به جایی نرسیده اومده توی یکی از فیلدهای رشته ما داره کار میکنه. ارزون هم کار میکنه.

درسته انجام پروژه های بزرگ از دست هرکسی بر نمیاد، ولی مگه چقدر از این پروژه ها هست؟به جز تهران و شهرهای بزرگ، توی شهرهای کوچیک و متوسط ضمینه کار تخصصی وحشتناک کمه.

رشته هایی مثل عمران و حقوق و ...... واسه خودشون دفتر دستک و انحصار دارن.کامپیوتر چی؟ هر کسی میتونه وارد بشه و کار کنه...رشته کامپیوتر فقط خوبیش به اینه که ضمینه استخدام دائمی توش زیاده وگرنه بازار آزاد تخصصش به دردی نمیخوره.

اگه با شرکتهای بزرگ نرم افزاری آشنایی داشته باشید میبینید که اکثر طراح ها و کد نویس هاشون با مزایای نه چندان زیاد، اصلا فارغ التحصیل کامپیوتر نیستن.

الان فارغ التحصیل حقوق پول خوبی میتونه در بیاره...خیلیاشونو میشناسم....واسه یه لایحه نوشتن 500 تومن پول میگیره یه A4 تحویل میده....الان عمرانی ها واسه مجری ذی صلاح متری 23500 دارن میگیرن. سالی 2 تا هم امضا میکنن.....کمش میشه 70 تومن.

درد رشته کامپیوتر اینه که هیچ انحصاری توش نیست...هیچ مدیریت و سازمان مرکزی توش نیست.

ویرایش توسط amir3408 : 2014-05-26 در ساعت 01:11 PM

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط manager_66 نمایش پست ها
    کابل شبکه چی بگیرم واسه تمرین ؟ cat چند باشه ؟ utp / stp ؟ آچار پرس فکر کنم لازمه که حتما یکی داشته باشم بنظرتون چی بگیرم بهتره ؟ کاتر هم لازمه یا نه ؟ تستر هم میخواد یا نه؟ لطفا حدود قیمتاشو هم بگین / ممنون
    به نظر من اگر تجهیزات خوب بخای باید خرج کنی اما من خودم از تجهیزات دیتاشین استفاده می کنم خیلی هم خوبه
    از اینجا همه چیز رو ارزون تر از بازار بخر : http://dshop.datasheen.biz/
    از فروش گاه های خودشون هم آچار و ... بخرید

کابل هم میفروشه اما شما از کابل و سوکت ارزون توی بازار برای تمرین استفاده کن cat5 & cat6 - stp & utp

نقل قول نوشته اصلی توسط manager_66 نمایش پست ها
    این قسمت رو میشه بیشتر توضیح بدین ؟ مثلا اگه یک کار نصفه نیمه که کارای پسیوش انجام شده باشه بخوام انجام بدم بعد شبکه قطعی داشته باشه چطور باید بفهمیم مشکل از کدوم قسمت کابله ؟ کل کابلا رو باید از داکت در آورد و بررسی کرد یا دستگاه خاصی داره که نشون بده دقیقا کجا قطعی داره؟
    شما باید بدونی کدوم کابل برای اتصال چی و از کجا رد شده - از چه استانداریدی تو سوکت هاش استفاده شده - نوعش چیه و .....
    یک سری تستر برای این کار هست که نوع معمولیش فقط میگه کابل به درستی ارتباط داره یا نه اما اگر قطعی کابل رو از میان راه بخای تشخیص بدی تو شبکه بکارت نمیاد اما تو کابل رسانی های حرفه ای دستگاه هایی دارن که روی کابل میکشن و میگه از کجا قطعه که قیمتش زیاده و به کار شما نمیاد
    در ثانی کابل شبکه اونقدر بازی نمی کنه که بخواد وسط راه قطع بشه . اما اگر شد باید کل کابل رو عوض کنی !

- - - ادامه - - -

به عنوان کسی که 4 ساله فارغ التحصیل شدم و تجربه نصف و نیمه ای دارم توی کار، به نظرم رشته کامپیوتر و تخصص های مرتبطش توی بازار آزاد کلاهشون پس معرکه هست. الان هر ننه قمر دیپلمی واسه خودش شده طراح شبکه....همه سیم کش ها شدن طراح شبکه. هرکی از رشته خودش به جایی نرسیده اومده توی یکی از فیلدهای رشته ما داره کار میکنه. ارزون هم کار میکنه.
    الان دوستانی که مشهد هستن یک سری برن خیابان سنایی : بورس الکتریک مشهده: اما همه اش شده دوربین مدار بسته و کابل شبکه و ....
    درسته کابل شبکه هم مثل کابل برق اسم کابل روشه ... اما ... این کجا و آن کجا ...

ویرایش توسط mahdy : 2014-05-26 در ساعت 04:18 PM

نام حقيقي: حمید مداحیان

عضو عادی شناسه تصویری hamid-m
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    103
    - ادامه - - -

ببخشید سوالا یکم ابتداییه
    برای فهمیدن قطعی اتصال باز اتصال کوتاه یک دستگاه هایی هست بهش میگن TDR که خوبش گرونه و برای تکنسین های حرفه ای طراحی شده(همونا که کارای پایین دستی مثل کابل کشی میکنن )

ویرایش توسط hamid-m : 2014-05-26 در ساعت 07:14 PM

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    دوستان از اون جایی که اینجا اکثرا متخصص شبکه هستین و زمینه بازار رو خوب میشناسید و خودتون گرم و سرد کشیده این راه هستین میخواستم بعنوان یک تازه کار یک مشورتی باهاتون داشته باشم ، چون حقیقتا هر چی فکر کردم جایی بهتر از اینجا ندیدم / حالا تو تاپیک دوستمون که شاید یکم مربوط به سوالم باشه میپرسم !!!

من از سه جای مختلف و بی ربط از هم پیشنهاد کار دریافت کردم حالا اگه خودتون جای من باشید و با توجه به چیزایی که عنوان کردم کدوم کارو انتخاب میکنید؟

1- کار تو دفتر مرکزی کمیته امداد (عنوان شغل مشخص نیست - کارمندیه و 90% مربوط به پشتیبانی سیستم ها و ...)
    2- کار تو یک شرکت خصوصی سرویس دهنده اینترنت با حقوق پایه 750 و تقریبا 1 تومن یا بیشتر در ماه
    3- کار تو بزرگترین ارائه دهنده سرویس های شبکه تو شهرمون شاید با حقوق پایین در اول کار و شاید بعنوان کارآموز

-در رابطع با شغل اول که توضیحی نمیدم چون چیز خاصی ازش نمیدونم یک کار روتین و روزانه هستش با یک حقوق ثابت
    - دومی باید مشکلات اینترنتی رو بصورت تلفنی و حضوری و ... انجام بدیم و احتمالا برای سرویس اینترنت و ... داخل شهری بریم و شیفتش هم چرخشی و ممکنه شب تا صبح باشه و ....
    - سومی هم که اکثر سازمان ها و موسسات دولتی و خصوصی با این شرکت قرارداد میبندن واسه کارهای شبکه و میتونم تو زمینه شبکه پیشرفت کنم

حالا موندم تو این وضعیت کدوم رو انتخاب کنم که بعدا پشیمون نشم /

ویرایش توسط manager_66 : 2014-05-27 در ساعت 09:02 PM

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    خدا شانس بده
    نظر من روی سومی هستش

hamid-m سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelnin نمایش پست ها
    خدا شانس بده
    نظر من روی سومی هستش
    ممنون از نظرتون / حقیقتش اینقد بیکار تو خونه بودم کل فامیل بسیج شدن ما رو بفرستن سر کار ! بیشتر افراد خانواده و دوستام مورد یک رو پیشنهاد میدن همون قضیه آب باریکه و امنیت ! خودم به ترتیب کار 3 ، 2 و بعدش یک رو دوست دارم /

یک توضیح دیگه کار دوم(سرویس دهنده اینترنت) به این شکله که اگه شیفت شب یا عصر انتخاب کنم اینترنت پر سرعت و ... میدن از تو خونه جواب ملت رو بدم ! و اگه در زمینه شبکه مهارت داشته باشم میتونم تو بخش شبکش فقط کار کنم!

ویرایش توسط manager_66 : 2014-05-27 در ساعت 09:52 PM

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    یک رو که همه ی پدر مادرا میگن!!!
    در رابطه با دو حداقلش شما چندماهی رو توی پشتیبانی اینترنت احتمالا میگذرونین بعد وارد قسمت شبکه میشین که اونم معلوم نیس دقیقا چه قسمتی
    باید ببینی کدوم یکی بیشتر راضیت نگه میداره و بعد از چن وقت کار ، سرخورده نشی...

نام حقيقي: M12

خواننده
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    32
    دوستان به نظرتون تو شرکت هایی مثل شاتل ، بارس آنلاین و ...برای کارشناس noc و core و همچنین کارشناس نگهداری سرور به ترتیب چقد حقوق در نظر میگیرن؟

نام حقيقي: Ali

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام دوست عزيز
    منم پيشنهاد ميكنم مورد سوم پيگيري كني
    خودم تو مورد دوم بوم كه بعد از دو يا سه سال كار دست مياد كه بازن دوس داري پيشرفت كني ولي خيلي حركت پيشرفتت كند ميشه
    مجبوري به سراغ مورد سوم
    پس بهتر از همون ابتدا جايي خوب گام برداري

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    به قول شاعر :

" درخت پیر باغچه هنوز نفس می کشه به امید بهار بعدی " نزار امید در دلت بمیره جووون !!!!

hamid-m و Microcisco سپاسگزاری کرده‌اند.
    *** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    به قول شاعر :

" درخت پیر باغچه هنوز نفس می کشه به امید بهار بعدی " نزار امید در دلت بمیره جووون !!!!
    با اینکه منظورتونو رو درست متوجه نشدم ولی بقول شاعر ، ولش کن بگذریم :|

Microcisco سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    امیدوارم به نتیجه دلخواه رسیده باشید.

Mohammad Rasoul Rasti