نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط DaNi_84
  • 3 توسط Zahmatkesh
  • 2 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط nahvi18

موضوع: آیا دانشگاه مجاز به احداث لینک های وایرلس می باشد؟

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79

آیا دانشگاه مجاز به احداث لینک های وایرلس می باشد؟

سلام

سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگر دانشگاهی با توجه به اینکه دیتا از isdp دریافت میکنه و با توجه به پراکندگی خوابگاه ها و دانشکده هاش اقدام به احداث لینک های وایرلس برای انتقال اینترنت و برقراری ارتباط کنه این کار غیر قانونی محسوب میشه ؟

سوال دوم اینکه اگر از همین لینک های وایرلس برای انتقال دیتا به منازل کارمندان برای مسائلی همچون دورکاری و امثالهم استفاده بشه چطور ؟ غیر قانونی هست این کار ؟

نام حقيقي: سید سعید موسوی

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    3
    معمولا تو سازمان های دولتی استفاده از لینک وایرلس ممنوعه اما الان خود شرکت نفت هم کلی لینک زده باید از سازمان بالاترتون مجوز بگیرین.

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    معمولا تو سازمان های دولتی استفاده از لینک وایرلس ممنوعه اما الان خود شرکت نفت هم کلی لینک زده باید از سازمان بالاترتون مجوز بگیرین.
    کجا ممنوعه ؟
    پس اسن همه آنتن دیش و گرید روی دکل نهادهای دولتی مانند شهرداری - گاز - نیروی انتظامی ..... کارش چیه ؟

نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    کجا ممنوعه ؟
    پس اسن همه آنتن دیش و گرید روی دکل نهادهای دولتی مانند شهرداری - گاز - نیروی انتظامی ..... کارش چیه ؟
    دقیقا همین برای من سواله. دانشگاه هدف من یه دانشگاهی هست که دانشکده ها و خوابگاه هاش با فاصله های 2 یا 3 کیلومتری از مرکز پراکنده هستن. ضمناً ما نهاد خصوصی هستیم دولتی نیستیم. خرج و مخارج دیتا و isp هم خودمون داریم میدیم. بنظر و تجربه ی شما آیا مجازیم به کارمندهامون بدیمش یا نه ؟

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    از لحاظ قانونی برای هر لینک وایرلس باید از سارمان تنظیم مجوز بگیرید ولی مثل قوانین دیگه در خیلی از مواقع رعایت نمیشه

SADEGH65 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    از لحاظ قانونی برای هر لینک وایرلس باید از سارمان تنظیم مجوز بگیرید ولی مثل قوانین دیگه در خیلی از مواقع رعایت نمیشه
    این سوال دوست ما از دو جهت قابل بررسی است
    1- امنیت داده های ارسالی روی لینک های بیسیم
    2- دریافت مجوز جهت لینک بیسیم
    جنبه دوم که در خیلی مواقع رعایت نمیشه
    نظر شما در مورد ولی چیه ؟

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    این سوال دوست ما از دو جهت قابل بررسی است
    1- امنیت داده های ارسالی روی لینک های بیسیم
    2- دریافت مجوز جهت لینک بیسیم
    جنبه دوم که در خیلی مواقع رعایت نمیشه
    نظر شما در مورد ولی چیه ؟
    سوالی که پرسیده شد فقط در مورد مجوز بود ولی من در مورد موضوع امنیت هم در صورتی که موارد امنیتی درست رعایت بشن مشکلی نمی بینم

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    من در مورد موضوع امنیت هم در صورتی که موارد امنیتی درست رعایت بشن مشکلی نمی بینم
    البته در چند مورد دوستان همکارمن در شهرستان بعد از نصب کارت بیسیم برای دریافت اینترنت از مودم ADSL ازشون خواسته بودن کارت بیسیم رو حذف و بجاش کابل کشی کنند !!! تازه این کارفرما داده هاشونم اونقدر امنیتی یا ذی قیمت نبوده اداره دارایی -- هلال احمر - بازرگانی !!!!!!!!!!!!!!!!!

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    البته در چند مورد دوستان همکارمن در شهرستان بعد از نصب کارت بیسیم برای دریافت اینترنت از مودم ADSL ازشون خواسته بودن کارت بیسیم رو حذف و بجاش کابل کشی کنند !!! تازه این کارفرما داده هاشونم اونقدر امنیتی یا ذی قیمت نبوده اداره دارایی -- هلال احمر - بازرگانی !!!!!!!!!!!!!!!!!
    تائید میشه
    من در یکی از مکان هایی که امیر نام برد همین وضعیت رو داشتیم که در نهایت با کابل کشی ختم به خیر شد اونم برای اینترنت 512 کیلو!
    به نظر من مسئول IP بک سازمان در یک کنفرانس امنیت داده شرکت میکنه و چند اسلاید بهش نشون میدن میاد جوگیر میشه استفاده از دیوایس های سیسکو یا وایرلس رو ممنوع میکنه

نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    با توجه به توضیحات دوستان من میتونم کاری به مجوز ایستگاه رادیویی نداشته باشم. چون سازمان تنظیم اگه قرار بود گیر بده به سرویس دهنده هایی که چپ و راست بدون مجوز دکل میزنن گیر میداد. امنیت هم داده های سرّی نداریم و همینم که هست با چندتا پالیسی حفظ میشن.

سوال اصلی من مجاز بودن انتقال اینترنت دریافتی از ISDP به افراد سازمان مثل کارمند یا اساتید هست. آیا مجازه ؟

خودمونی تر: یعنی فردا یکی نمیاد بگه به چه حقی دیتایی که رو حساب دانشگاه گرفتی دادی به فولان خونه ی فولان کارمند ؟

ویرایش توسط i_t0xic : 2014-03-08 در ساعت 02:55 PM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    در اساس نامه و مجوز شرکتهای ISP و ISDP قید شده که ادارات و سازمان ها به هیچ وجه اجازه اشتراک گذاری ، انتقال و فروش پهنای باند دریافتی خود را ندارند.
    فکر می کنم این بند از تعهدنامه سازمان نسبت به رعایت حقوق این شرکتها به درستی جواب شما دوستان رو داده باشه.

3hsan، yogishiip و i_t0xic سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahmatkesh نمایش پست ها
    در اساس نامه و مجوز شرکتهای ISP و ISDP قید شده که ادارات و سازمان ها به هیچ وجه اجازه اشتراک گذاری ، انتقال و فروش پهنای باند دریافتی خود را ندارند.
    فکر می کنم این بند از تعهدنامه سازمان نسبت به رعایت حقوق این شرکتها به درستی جواب شما دوستان رو داده باشه.
    مهندس مثال میزنم مگر دانشگاه های دولتی با پهنای باندهای بالای 200 مگ پهنای باندشون رو به اشتراک نمیگذارند ؟ هم بین دانشجوها و هم بین اساتید و هم بین کارمندان.

فکر میکنم منظور این بند این نباشه که من حق اشتراک گذاری بین کارمندها و اساتید رو ندارم. بنظر منظورش این بوده که من نیام از این پهنای باند سوء استفاده کنم و بعنوان یک سرویس پروایدر منطقه ی تحت شعاع وایرلسم رو ساپورت کنم و کسب درآمدی بشه برای سازمان. (مثلا).

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    مقصود اینه که خارج از محدوده تحویل پهنای باند نمی تونی هیچ ارتباطی داشته باشی مگر با مجوز، چه فرکانس 5.8 و چه هر فرکانس دیگری ، چه اینترنت و چه اینترانت ووو

yogishiip و i_t0xic سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_t0xic نمایش پست ها
    سلام

سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگر دانشگاهی با توجه به اینکه دیتا از isdp دریافت میکنه و با توجه به پراکندگی خوابگاه ها و دانشکده هاش اقدام به احداث لینک های وایرلس برای انتقال اینترنت و برقراری ارتباط کنه این کار غیر قانونی محسوب میشه ؟

سوال دوم اینکه اگر از همین لینک های وایرلس برای انتقال دیتا به منازل کارمندان برای مسائلی همچون دورکاری و امثالهم استفاده بشه چطور ؟ غیر قانونی هست این کار ؟
    حق با دوستانه کلا عمل شما غیر مجازه اما بنده فکر نمیکنم که کسی بیاد و به شما بخواد گیر یده
    حداقل توی شهر ما که اینطوریه مثلا من خودم برای چندین دانشگاه پهنای باند رو از دانشگاه روی وایرلس
    با فرکانس 5.8 بردم توی خوابگاه و مازل سازمانی و اونجا با فرکانس 2.4 به کاربران تحویل دادم که با موبایل
    ولب تاب بتونند از اینترنت بتونند استفاده کنند . النم نزدیگ به 3 سال هس که یکیشون فعاله و مشکلی نداشته
    تا به حال

i_t0xic سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

وایرلس سازمان ها دانشگاهها

آنتن های وایرلس مجاز

برچسب برای این موضوع