نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط sootak7
  • 3 توسط mehrzadmo

موضوع: مقایسه چند نوع روتر بورد میکروتیک برای یادگیری و پیاده سازی انواع سناریو ها

نام حقيقي: یکی از همه

عضو عادی شناسه تصویری jamai
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    101

مقایسه چند نوع روتر بورد میکروتیک برای یادگیری و پیاده سازی انواع سناریو ها

سلام
    من برای یادگیری تنظیمات و سیستم عامل میکروتیک نیاز به خریدن یک روتر بورد دارم .

(قبلا بصورت مجازی سناریو ها رو پیاده سازی میکردم البته با دردسر های مجازی سازی کنار آمدن سخته! ولی خوب چاره ای نداشتم ولـــــی الان رسیدم به وایرلس که اصلا نمیتونم سناریو های مثل هات اسپات رو پیاده سازی کنم ).

میخوام امکانات تقریبا کاملی داشته باشه (مثل : پورت شبکه واسه آنتن Omni - پورت USB - سیستم عامل میکروتیک با سطح 4 حتی بالاتر - پردازنده و حافظه مناسب ).

بتونم درصد بالایی از سناریو ها هم کابلی و هم وایرلس و هم مدیریتی ، امنیتی رو روش پیاده سازی کنم و هزینه اش مناسب باشه.

دوستانم تعدادی روتربورد میکروتیک رو به من پیشنهاد کردن ، میخواستم بدونم نظر اهل شبکه در رابطه با این مدل ها چیه و یا اگر تجربه ای دارن در اختیار من بزارن مطمئنا هر نظری میتونه به من کمک کنه.

مدل های معرفی شده به من :
    ------------------------------------
    RouterBOARD 951-2n
    RouterBOARD 751U-2HnD
    RouterBOARD 751G-2HnD
    گفته میشود این مدل قابلیت آنتن خارجی
    Omni رو نداره ولی در عکسهاش من
    دیدم که داره (لطفا توضیح بدید که آیا داره واقعا یا نه پورت نداره)

در آخر هم لطفا یه فروشگاه (اینترنتی و یا حقیقی) معتبر که گرون فروش و دسته دوم فروش (جای آک) نباشه!!! به من معرفی کنید چون در شهر ما هیچ فروشگاهی میکروتیک نمیفروشه!!!!

رازهای واقعی موفقیت در این جهان ،‌ گذر از موانع و درك فرصت های پیش روی شماست.

- - - ادامه - - -

چند سوال دیگر
    لطفا توضیح بدید معنی سیستم عامل SwOS چیست و چه فرقی با RouterOS داره ؟

اگر میکروتیکی قابلیت مانیتورینگ (Current Monitor) نداشته باشه نمیشه یوزر ها رو در WINBOX دید، ممکنه در آینده بدرد من بخوره و یا برای پیاده سازی سناریو ها نیاز بشه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مدیر شبکه

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    1 - پیشنهاد بنده RouterBOARD 951-2n است .

2 - تا جایی که بنده اطلاع دارم تجهیزات Integrated میکروتیک رو با SwOS و تجهیزات مجزا ( Routerboard ) که قابلیت نصب کارت بر رویشان مقدور هست را با سیستم عامل RouterOS ارائه می دهند. بنده هم به لحاظ ساختار کلی OS تفاوت چندانی بین این دو ندیده ام

jamai سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    2 - تا جایی که بنده اطلاع دارم تجهیزات
    Integrated
    میکروتیک رو با SwOS و تجهیزات مجزا ( Routerboard ) که قابلیت نصب کارت بر رویشان مقدور هست را با سیستم عامل RouterOS ارائه می دهند. بنده هم به لحاظ ساختار کلی OS تفاوت چندانی بین این دو ندیده ام
    نه . swos سیستم عاملی برای سویچ های میکروتیک هست . که توسعه پیدا نکرد و ظاهرا در حال حذفه . مثلا این مدل :
    http://routerboard.com/RB260GS
    چرا که سری کور سویچ ها هم از routeros استفاده می کنند . البته اینکه دقیقا همون امکانات موجود توی روتر ها رو داره یا خیر رو بنده اطلاع ندارم .
    http://routerboard.com/CCR1036-8G-2SplusEM

کلا این سیستم عامل با روتر اوس از نظر ساختار و امکانات متفاوته . اطلاعات بیشتر :
    SwOS - MikroTik Wiki

mohsenhvac، jamai و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

انواع میکروتیک

انواع روترهای میکروتیک

مدل های روتر میکروتیک

مدل های مختلف روتر میکروتیک

انواع روتر های میکروتیک

معرفی انواع روتر میکروتیک

انواع مدل های میکروتیک

انواع میکروتیک روتر برد

معرفی روتر های میکروتیک

انواع روتر میکروتیکمیکرو تیک روتر مدلروتر میکروتیکپورت usb رو روتر میکروتیکدر مورد router board 9512n4 مدل از router ها ی میکروتیک انواع ميتروتيک4 مدل از روتر های میکرو تیک فرق انتن روتر بورد مىکروتيک با روتر بوردانواع سویچ های میکروتیکفعال کردن اینترنت روتر میکروتیک 751Uامکانات روتر میکروتیکمدلهاي ميکروتيکمعرفی تصویری چند نمونه روتر میکروتیکانواع روترميكروتيكانواع روتر بورد

برچسب برای این موضوع