نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط vs20
  • 1 توسط gallaxy67
  • 2 توسط M-r-r
  • 1 توسط mojtaba461

موضوع: عدم تصحیح اشتباه فنی وزیر ارتباطات در سایت وزارت ارتباطات، مقصر کیست؟

نام حقيقي: hashem

عضو عادی
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    724

Icon13 عدم تصحیح اشتباه فنی وزیر ارتباطات در سایت وزارت ارتباطات، مقصر کیست؟

وبلاگ > خراسانی، علیرضا - بازتاب اشتباه فنی وزیر جدید ارتباطات را در سایت های خبری دنبال کردم.

در سایت وزارت ارتباطات به نقل از واحد مرکزی خبر آمده است که:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش پهنای باند اینترنت کشور از 72 گیگاهرتز برثانیه به 97 گیگاهرتز بر ثانیه در هفته دولت خبر داد. {لینک در سایت وزارت ارتباطات}

عکس کپچر شده از سایت وزارت ارتباطات:

لینک خبر در سایت واحد مرکزی خبر نیز تا زمان انتشار این خبر وجود دارد:{لینک}
    کپچر خبر منتشر شده در سایت واحد مرکزی خبر:

خوب در اینکه وزیر جدید و تازه کار که چندی است از محیط فنی بدور بوده چنین اشتباه فنی را انجام دهد، شاید با کمی ارفاق بتوان این موضوع را نادیده گرفت، اما کسانی که خبر می نویسند، سایت کاران داخل وزارت ارتباطات و روابط عمومی وزارت که سالهاست داخل مجموعه در حال کار هستند، چرا آنها این موضوع را تصحیح نکرده اند.
    دفتر وزیر می توانست بلافاصله با یک پوزش نامه اشتباه فنی را تصحیح کند و در سایت وزارت ارتباطات منتشر کند. اما به راستی چرا چنین چیزی اتفاق نیفتاده است؟
    به هر حال داستان اشتباهات فنی که در دولت قبلی وجود داشت و در سخنان وزاری قبلی نیز دیده بودیم، {لینک} ظاهرا ادامه دارد.

موضوعات مشابه:
    exxtreme سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    سلام دوست عزیز ، دنبال مقصر هستید؟ من چندتا سوال میپرسم اولش :
    شما یه عکس گذاشتی که به راحتی با خود paint هم میشه درستش کرد و نیازی اصلا به فتوشاپ هم نیست ، فقط چندتا جمله است که باید عوض بشه ، حالا به نظر شما باید به این عکس ها اعتماد کنیم؟
    دوما اینکه لینک خبرتون در سایت خبر آنلاین رو خوندم ، خیلی خنده دار بود ، واقعا دو خط آخر که مضحک ترین قسمت بود ،
    --------------مطالب عنوان شده در لینک آخری --------------------
    برای اندازه گیری مقدار اطلاعات از کیلو بایت، مگابایت،گیگابایت،ترابایت و غیره استفاده می شود اما برای اندازه گیری سرعت پهنای باند از ضریب های بیت بر ثانیه استفاده می شود. مثلا می گوییم سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه است، 512 کیلوبیت بر ثانیه است، یک مگابیت بر ثانیه است و ...
    .
    .
    .
    از دید فنی ها بالاخره بین بیت (سرعت) و بایت (حجم) یک فرقی وجود دارد و این نکته ای است که در اظهار نظرهای رسمی باید رعایت شود.
    ----------------------------------------------------------------------
    --------------اینجا روی صحبتم با نویسنده خبر هست و کسی که اون مطالب رو به عنوان شاهد آورده --------
    حالا ما که نفهمیدیم تو مدرسه بهمون چی گفتند ، به ما میگفتند بیت واحد کامپیوتریه ، بایت یه واحد بزرگتر از اونه یعنی هر هشت بیت میشه یک بایت ( پس از نظر ماهیت باید یکی باشند نمیشه که بگیم بیت واحد سرعت هست اما اگر هشت برابرش کنیم میشه واحد حجم )
    یه مقداری این اول تحقیق کنید بعد اظهار انتقاد و منور سازی اذهان عمومی کنید.
    حالا فرض کنیم که در جواب شوال اولم کار فتوشاپ و paint و این چیزها نیست و عکس ها صد در صد واقعی هستند ، حالا به نظر شما اون وزیر این جمله رو گفته؟ یا شاید هم نویسنده خبر درست ننوشته ، شاید هم کسی که کار آپدیت مطالب رو انجام میده و ....
    البته ابهامات تو صحبت های عزیزان مسئول بسیار به چشم که میاد هیچ ، آدم رو کور هم میکنه دیگه چیزی نبینیم ، ولی حرف من اینه قبل اینکه بخوایم از کسی انتقاد کنیم اول خودمون راجع به اون زمینه تحقیق کنیم بعد انتقاد همراه با راه حل بدیم ، دولت قبلی که رفت ، حالا این دولت هنوز سر کار نیومده میخوایید چوب لای چرخش بذارید؟ خداییش یه خرده بیایید با هم هم دل باشیم ،
    ( این رو هم اضافه کنم که بیت و بایت واحد های همجنسی هستند ، یعنی برای اندازه گیری یه پارامتر واحد کاربرد دارند ، مثل نسبت بین ژول و کالری ، جفتشون برای اندازه گیری انرژی کاربرد دارند ، تقریبا هر 4 ژول یک کالری است ، حالا من مجاز هستم بگم کالری واحد سنجش دماست اما ژول واحد سنجش انرژی؟ )
    تا به حال دقت کردید به اینکه سرویس اینترنت 256 گرفتید اما سرعت دانلود شما معمولا از 33 بالاتر نمیره ( البته در مورد سرویس های درست حسابی صحبت میکنم ، نه در مورد اشتراکی ها یا جاهایی که حال میدن به مشتری پهنای باند رو باز میذارن ) چون اگر جلوی سرعت دانلود رو بخونی زده چی؟ KB یعنی کیلوبایت ، ای داد بی داد پس چرا اینجوری شد ، گفته بودید که بایت واحد سنجش حجم هست ، پس یعنی گوگل کروم و فایرفاکس و اپرا و اینترنت دانلود منیجر هم دارند اشتباه میکنند؟
    *والا من هر بار اینجا از کسی انتقاد کردیم ازمون ناراحت شد، یه جورایی کینه به دل گرفت ، دوست عزیز از من ناراحت نشی آ ، فقط میخوام بگم یه خورده بیشتر حواسمون به متن کار باشه تا حاشیه ،
    ----------درباره این هم بگم من همه پست اول رو دنبال نکردم ، دوستان میگن که خودت هم داری همون حرف ها رو تکرار میکنی ، من از هاشم عزیز به خاطر عجول بودنم معذرت میخوام ----------------------------
    اصلا شاید اون لحظه که این بنده خدا اومده بگه گیگابیت اشتباه لپی انجام داده خبرنگارها هم که دیگه نگاه نمیکنند حرف ها درست هست یا فقط عین طوطی تکرار میکنند ، بیایید کمی به خودمون برسیم که فردا جای آدم های بی سواد بتونیم با سوادش رو بیاریم . به امید خدا*

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-08-28 در ساعت 11:12 PM
    kavehashoori سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hashem

عضو عادی
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    724
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ، دنبال مقصر هستید؟ من چندتا سوال میپرسم اولش :
    شما یه عکس گذاشتی که به راحتی با خود paint هم میشه درستش کرد و نیازی اصلا به فتوشاپ هم نیست ، فقط چندتا جمله است که باید عوض بشه ، حالا به نظر شما باید به این عکس ها اعتماد کنیم؟
    دوما اینکه لینک خبرتون در سایت خبر آنلاین رو خوندم ، خیلی خنده دار بود ، واقعا دو خط آخر که مضحک ترین قسمت بود ،

حالا ما که نفهمیدیم تو مدرسه بهمون چی گفتند ، به ما میگفتند بیت واحد کامپیوتریه ، بایت یه واحد بزرگتر از اونه یعنی هر هشت بیت میشه یک بایت ( پس از نظر ماهیت باید یکی باشند نمیشه که بگیم بیت واحد سرعت هست اما اگر هشت برابرش کنیم میشه واحد حجم )
    یه مقداری این اول تحقیق کنید بعد اظهار انتقاد و منور سازی اذهان عمومی کنید.
    حالا فرض کنیم که در جواب شوال اولم کار فتوشاپ و paint و این چیزها نیست و عکس ها صد در صد واقعی هستند ، حالا به نظر شما اون وزیر این جمله رو گفته؟ یا شاید هم نویسنده خبر درست ننوشته ، شاید هم کسی که کار آپدیت مطالب رو انجام میده و ....
    البته ابهامات تو صحبت های عزیزان مسئول بسیار به چشم که میاد هیچ ، آدم رو کور هم میکنه دیگه چیزی نبینیم ، ولی حرف من اینه قبل اینکه بخوایم از کسی انتقاد کنیم اول خودمون راجع به اون زمینه تحقیق کنیم بعد انتقاد همراه با راه حل بدیم ، دولت قبلی که رفت ، حالا این دولت هنوز سر کار نیومده میخوایید چوب لای چرخش بذارید؟ خداییش یه خرده بیایید با هم هم دل باشیم ،
    ( این رو هم اضافه کنم که بیت و بایت واحد های همجنسی هستند ، یعنی برای اندازه گیری یه پارامتر واحد کاربرد دارند ، مثل نسبت بین ژول و کالری ، جفتشون برای اندازه گیری انرژی کاربرد دارند ، تقریبا هر 4 ژول یک کالری است ، حالا من مجاز هستم بگم کالری واحد سنجش دماست اما ژول واحد سنجش انرژی؟ )
    تا به حال دقت کردید به اینکه سرویس اینترنت 256 گرفتید اما سرعت دانلود شما معمولا از 33 بالاتر نمیره ( البته در مورد سرویس های درست حسابی صحبت میکنم ، نه در مورد اشتراکی ها یا جاهایی که حال میدن به مشتری پهنای باند رو باز میذارن ) چون اگر جلوی سرعت دانلود رو بخونی زده چی؟ KB یعنی کیلوبایت ، ای داد بی داد پس چرا اینجوری شد ، گفته بودید که بایت واحد سنجش حجم هست ، پس یعنی گوگل کروم و فایرفاکس و اپرا و اینترنت دانلود منیجر هم دارند اشتباه میکنند؟
    *والا من هر بار اینجا از کسی انتقاد کردیم ازمون ناراحت شد، یه جورایی کینه به دل گرفت ، دوست عزیز از من ناراحت نشی آ ، فقط میخوام بگم یه خورده بیشتر حواسمون به متن کار باشه تا حاشیه ، اصلا شاید اون لحظه که این بنده خدا اومده بگه گیگابیت اشتباه لپی انجام داده خبرنگارها هم که دیگه نگاه نمیکنند حرف ها درست هست یا فقط عین طوطی تکرار میکنند ، بیایید کمی به خودمون برسیم که فردا جای آدم های بی سواد بتونیم با سوادش رو بیاریم . به امید خدا*
    توهم زدی ها برادر
    من میگم کسی استراحت کن. خواستم جواب نوشته هات بدم.دیدیم بی فایده هست. حالا بیام ثابت کنم من میخوام چوب لای چرخ بزارم یا نزارم و این چیزا فایده نداره

نام حقيقي: الهه

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    107
    فقط میخوام بگم یه خورده بیشتر حواسمون به متن کار باشه تا حاشیه ، اصلا شاید اون لحظه که این بنده خدا اومده بگه گیگابیت اشتباه لپی انجام داده خبرنگارها هم که دیگه نگاه نمیکنند حرف ها درست هست یا فقط عین طوطی تکرار میکنند
    شما خودتون هم که به گفته خودتون عمل نمیکنید!!!!
    شاید اصلن پست اول رو نخونده اید
    به هرحال ایشون هم همین حرفای شما رو بیان کرده اند !
    خوب در اینکه وزیر جدید و تازه کار که چندی است از محیط فنی بدور بوده چنین اشتباه فنی را انجام دهد، شاید با کمی ارفاق بتوان این موضوع را نادیده گرفت، اما کسانی که خبر می نویسند، سایت کاران داخل وزارت ارتباطات و روابط عمومی وزارت که سالهاست داخل مجموعه در حال کار هستند، چرا آنها این موضوع را تصحیح نکرده اند.
    دفتر وزیر می توانست بلافاصله با یک پوزش نامه اشتباه فنی را تصحیح کند و در سایت وزارت ارتباطات منتشر کند. اما به راستی چرا چنین چیزی اتفاق نیفتاده است؟
    میبینیم که جملات آبی که یکی از شما و یکی از استارتر محترم هست هردو یه معنی دارن !!!

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    هاشم عزیز من که آخرش معذرت خواهی کردم و ظاهرا سو تعبیر کردی ، مطالب بخش دوما به بعد در مورد واحدهای کامپیوتری ، با توجه به این گفتم که توی اون لینک همین اشتباهی که من درستش رو گفتم رو انجام داده بود اما مورد حمایت شما بود ، شما لینکی که دادی رو نگاه کن متوجه بقیه حرف های من میشی
    آقای‌‌‌وزیر،سرعت پهنای باند را با بیت‌می‌سنجند نه بایت!
    و البته آره ، نوشته های زیر عکس ها رو کامل نخوندم فقط خط آخر رو خوندم و اون مطلب نادرسی که لینک شده بود رو بعدش خوندم ، از این بابت من یه معذرت خواهی بده کارم ، اما حالا نگفتید حرف های اون خبرنگار منتقد درست بود یا نه؟ لینک خیرآنلاین رو میگم

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    دوستان من متوجه نشدم کجاش مشکل داشت میشه یکی توضیح بده؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    تایتانیک ظاهرا اون دختره هم نبوده ! تو یه صحنه از فیلم هست که دو تا دختر میافتن تو دریا، تایتانیک اون پسرس که نمیافته !

هدف این تاپیک چیه ؟ اینکه یک شخص حالا وزیر یا غیر؛ سواد علمی داره یا نه ؟ چه خاصیتی به حال من و شما داره ؟ میشه یکی از دوستان فقط این رو توضیح بدن که دنبال کردن این قضیه که سرعت اینترنت ما در ایران، گیگا بیت هست یا گیگا هرتز چه توفیری به حال من سرویس دهنده یا سرویس گیرنده داره و چه دردی دوا میشه ؟

mehrzadmo و gallaxy67 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    دوستان اونطورام که شما فکر میکنید نیست. با یه دید واحد پهنای باند هرتز هست که وقتی نسبت سیگنال و نویز رو درش دخیل کنید ظرفیت کانال بدست میاد که واحدش میشه بیت بر ثانیه. اینقدر زود قضاوت نکنید

mostafaa سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع