صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 32

موضوع: تهدیدات جانی احتمالی کار در اتاق سرور

نام حقيقي: امير

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    20

تهدیدات جانی احتمالی کار در اتاق سرور

سلام.

دوستان من اداره توی اتاقم یه رک هست که روتر و سوئیچ و هاب و اپتیماکس و چند تا وسیله دیگه داره و طبعا همیشه هم کار میکنند.

خانومم هم به دلیل شغلش اتاقش بغل اتاق سرور هست که بین ایشون و اتاق سرور یه در شیشه ای نصب شده. البته اتاق سروری که خانومم مسئولش هست تجهیزات بیشتری داره مثه 4 تا سرور اچ پی و کلی سوئیچ و و روتر و Storage و خیلی خرت و پرتهای دیگه. در واقع دو تا رک ایستاده 48 یونیت پر از تجهیزات.

به هر حال یه مسئله ای چند وقته فکرم رو مشغول کرده و اون اینه که کار روزانه کنار کلی تجهیزات الکترونیکی میتونه تهدیدی برای سلامتی باشه؟؟ میتونه تاثیری روی بدن آدم بذاره؟

خیلی ها توی این فروم به نسبت کارشون با این مسئله درگیر هستند و توی همچین محیطهایی کار میکنن و بهتره تجربیات رو به اشتراک بذاریم تا اگه واقعا خطری تهدیدمون میکنه به فکر راه حل باشیم.

scanme سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    نه . از اون نظر مشکل خاصی نداره اما صدای فن ها بعد از یه مدتی رو اعصابه ...

mohsenhvac، amir3408، Hanif و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نه از لحاظ سرور اینا هیچ مشکلی نیست اما مقداری از امواج وایرلس تاثیر گذاره که اونم انشا الله برا کسی مشکلی پیش نمی اره من الان 13 ساله که محل کارم توی اتاق سرور هست به قول اقا مهرزاد فقط به صدای فن عادت کردم که اگه نشنوم فکر میکنم یه چیزی کمه و مقداری هم گرما برای وقتی که تهویه قطعه

amir3408 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    سیگنال ها داخل کابل هست دیگه ! مشکلی پیش نمیاد !
    داخل اتاق سرور تمام ارتباطات کابلی هست !

شما فکر کن در یک اتاق هستید که 10 تا کامپیوتر اونجاست ! مشکلی پیش میاد ؟

amir3408 و Hanif سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوستان عزیز
    وقتی الکتریسیته شارش می کنه ، قاعدتا منتج به تولید جریانات الکترومغناطیس می شه.
    این موضوع در قسمتهایی مثل
    Storage ها بیشتر است،‌اما موضوعی رو که من بارها بر اون تاکید کردم لزوم بررسی سود و زیان این فناوری هاست. به گمان بنده اگر بخواهیم با الویت بندی به استفاده با این تجهیزات بپردازیم می توان از یک تا ده مقیاسی را در نظر گرفت وبا توجه به سود و زیان دسته بندی کرد. دقیقا به مانند حالات قلیایی ، خنثی و بازی مواد در شیمی

amir3408، Hanif و FVaseghi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    چیزی که من شنیدم اینه که ضرر داره

و جالبیش اینه که اینو یکی به من گفت که دکتره و توی این زمینه ها هم گویا کار میکنه (البته من هیچ اطلاعی ندارم که اصلاً طرف باسواده؟ اینکاره ست ؟ اصلاً حرفش ارزشمنده یا نه ؟)
    ولی جالبه که این بابا اومده بود خونه ما و کامپیوتر من رو دید گفت این خیلی بزرگه! به هیچ وجه توی اتاقی که این کامپیوتر هست نخواب! دیگه من نگفتم که بابا ما کارمون با هزارتا از این کامپیوترهاست

چیزی هم که میگن اینه که این دست وسائل الکترونیکی چیزی تولید میکنن به اسم یون مثبت (شاید منفی! مطمئن نیستم) که این ضرر داره و توی دراز مدت میتونه مشکلساز باشه

الان دستگاه های تصفیه هوا هستن که یون مفنی تولید میکنن و این یون ها رو خنثی میکنن و میگن که بد نیست توی اتاق سرورها و اینجور جاها یه همچین دستگاهی هم باشه

به هر حال قضیه الله اعلمه و چیز خاص و درست و درمونی و اثبات شده و استاندارد سازی شده ای من ندیدم توی این زمینه !

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    20
    شما فکر کن در یک اتاق هستید که 10 تا کامپیوتر اونجاست ! مشکلی پیش میاد ؟
    به نظرم 10 تا کامپیوتر توی کیس توی یه اتاق که حتما از اتاق سرور بزرگتر هست و محیط دفتری خیلی فرق داره با کار توی اتاقی که 400 تا کابل شبکه 24 ساعته دارند جریان الکتریکی رو توی فضای فشرده و محدود انتقال میدند و میانگین 25 تا دستگاه برقی دارند بدون یک ثانیه مکث فعالیت میکنن.

اینکه کار در اینجور محیطها اثرات سریع نداره رو که همه مطمئن هستیم مثلا دوستمون 13 ساله کارش کنار رک هست. ولی مهم اینکه یکم طولانی تر در نظر بگیریم. مثلا بعد 30 سال کار توی محیط مملو از تجهیزات کامپیوتری ممکنه آدم مشکلی براش پیش باید؟

استانداردهایی داره این کار؟ مثلا شرکتهای بزرگ مثل گوگل واسه کارمندهایی که توی دیتا سنتر ها کار میکنن تجهیزات خاصی در نظر میگیرن؟ مثلا لباس خاصی احیانا باید بپوشن؟

مشکل اینه که 30 سال قبل توی ایران و اغلب کشورهای دنیا تجهیزاتی به این صورت نداشتیم و عوارضش شاید اصلا نا شناخته باشه. خودم که حس خوبی اصلا ندارم به این مسئله.

- - - Updated - - -

Storage ها بیشتر است،‌اما موضوعی رو که من بارها بر اون تاکید کردم لزوم بررسی سود و زیان این فناوری هاست. به گمان بنده اگر بخواهیم با الویت بندی به استفاده با این تجهیزات بپردازیم می توان از یک تا ده مقیاسی را در نظر گرفت وبا توجه به سود و زیان دسته بندی کرد. دقیقا به مانند حالات قلیایی ، خنثی و بازی مواد در شیمی
    فکر کنم وایرلس پر خطر ترین باشه. ولی اینم در نظر بگیرید که ملت همه و همه در معرض سیگنالهای شبکه موبایل هستند. کابلهای برق 220 ولتی همه جا هستند. این روزا که سیگنال وایرلس هم توی تمام آپارتمانها و اغلب خیابونها هم پیدا میشه.

ولی همونجور که گفتم من شک دارم به بیخطر بودن این تکنولوژی ها. حداقل که اتاق سرور رو بیشتر از همه مشکوکم. چند وقت هم هت که موبایلم رو شبا بالای سرم نمیذارم.

حتما تجهیزاتی برای اندازه گیری میزان تشعشعات الکترومغناطیس وجود داره ولی من تا حالا ندیدم به شخصه.

ویرایش توسط amir3408 : 2013-08-03 در ساعت 11:43 AM
    judon3t سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir3408 نمایش پست ها
    استانداردهایی داره این کار؟
    فکر نمی کنم !
    چون اگر بود حتما یک کورس برای همین دوره برگزار میشد ! یا حداقل شرکت بزرگی مثل سیسکو یک توضیحاتی در مباحث دیتاسنتر میداد !

مثلا لباس خاصی احیانا باید بپوشن؟
    فکر نکنم ! من که تصاویر دیتاسنتر ها رو دیدم ، اکثرا با لباس معمولی داخلش بودن !

مشکل اینه که 30 سال قبل توی ایران و اغلب کشورهای دنیا تجهیزاتی به این صورت نداشتیم و عوارضش شاید اصلا نا شناخته باشه. خودم که حس خوبی اصلا ندارم به این مسئله.

نگران نباشید !
    اگر خیلی نگران هستید ، باید به زبان انگلیسی سرچ کنید و در فروم های خارجی این موضوع رو مطرح کنید !
    30 سال پیش ما دیتاسنتر نداشتیم ولی کشور های دیگه داشتن !

اگر موضوعی پیش اومده باشه اونها در جریان هستن !

حتما تجهیزاتی برای اندازه گیری میزان تشعشعات الکترومغناطیس وجود داره ولی من تا حالا ندیدم به شخصه.
    بله هست !
    اسمش رو متاسفانه فراموش کردم !
    یکی از دوستان در انجمن همسایه گفته بود اسمش رو !

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    هردستگاهی که داخلش م پیچ باشه هرچند کوچک (مثل پاور یک کیس معمولی) میدان مغناطیسی تولید میکنه و این میدان بسته بقدرتش آسیب زا هست ولو کم یا زیاد. بعنوان نمونه یک رادیو رو روشن کنید سپس بیایید در فاصله 5 متری یه کیس رو روشن کنید ببینید چه اتفاقی در کیفیت صدای رادیو پیش میاد ! این همون تاثیر امواج یه میدان مغناطیسی برروی سایر امواج هست حالا مغزتون رو بذارید جای رادیو این برای کیسی بود که حداکثر 3 آمپر جریان میکشه.
    حالا همین رو بست بده به تجهیزات سرور و ......
    اما اینا رو نگفتم که کامپیوترها رو بدنام کنم. مثلا دورو اطرافت چه وسایلی هست که عوارض این چنینی دارن : لامپ کم مصرف و ..... یا چرا موبایل رو نمیگی !
    یا امواج ماهواره ای که در همه جا حضور دارن و دارای چه انرزی بالایی هستن که بعد از طی مسافتی طولانی روی زمین دریافت میشن. اینا مشتی از خروار هستن. یا دکلهای بی تی اس . یا سیستمهای uhf vhf , ......
    در برابر این همه امواج این سرورهای زبون بسته که ضرری ندارن.

amir3408 و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    هردستگاهی که داخلش م پیچ باشه
    م پیچ چیه ؟ ( غلط املایی هست ؟ )

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    در برابر این همه امواج این سرورهای زبون بسته که ضرری ندارن.
    دقیقا ! موافقم !

شما اصلا همین امواج تلویزیون رو در نظر بگیرید ! در تمام نقاط هستن ! شما در زیر زمین هم تلویزیون بدون آنتن روشن کنید ، بالاخره یک کانال میگیرید حتی شده برفکی ! پس یعنی امواج همه جا هستن !

حالا شما امواج اطراف خودتون رو بشمارید :

1. تلویزیون
    2. رادیو
    3. مـــــاهـــو.اره
    4. موبایل ( BTS های فراوون که در هر شهرک حداقل 10 تا هست )
    5. امواج رادیویی ارگان های مختلف ( مثل : پلیس . آتش نشانی . شهرداری . بیمارستان ها و . . . )
    6. امواج رادیویی بیسیم های شخصی
    7. امواج رادیویی تلفن های بی سیم
    8. امواج رادیویی اینترنت های بی سیم ( در هر منزل یک دستگاه WiFi هست )
    9. امواج دکل های فشار قوی
    10. امواج وسایل بی سیم ( درب های بی سیم . وسایل بازی بی سیم . دوربین های بی سیم )
    11. امواج رادیویی دوربین های پلیس در سطح شهر
    12 . امواج رادیویی شبکه های سازمان ها

و هزاران امواج رادیویی دیگر که میشه نام برد !

حالا ببینید بین این همه فرکانس و سیگنال ، 4 تا سرور و کامپیوتر که در رک هستن چقدر تاثیر گذارند ؟ اصلا به چشم میان ؟

اگر بخواهید اینقدر حساس باشید ، حساب کنید چند سال هست دارین با کامپیوتر کار می کنید ؟ 15 سال میشه ؟ حساب کنید 15 سال پشت میزی هستید که با کیس 20 سانتی متر فاصله داره !!!!!!!!! با اونهمه فرکانس که سی پی یو و هارد و . . .تولید می کنند و درون کیس هست ( البته در کابل ها )

- - - Updated - - -

ما خواسته و ناخواسته در برابر این امواج هستیم !

اکثر وسایلی که با فرکانس و سیگنال و . . . کار دارن توسط اتحادیه ای به نام FCC تائیدیه دارن ! یعنی برای انسان هیچ ضرری نداره ! ( یا حداقل تا الان ضررش ثابت نشده ! )

پس نگران نباشید

SADEGH65، mohsenhvac و FVaseghi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    نوشته اصلی توسط mohsenhvac
    هردستگاهی که داخلش م پیچ باشه

م پیچ چیه ؟ ( غلط املایی هست ؟ )
    "سیم پیچ"

amir3408 و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    پیشنهاد میکنم مطلب زیر را در همین سایت مطالعه نمایید.
    مضرات UPS برای انسان

اکثر وسایلی که با فرکانس و سیگنال و . . . کار دارن توسط اتحادیه ای به نام FCC تائیدیه دارن ! یعنی برای انسان هیچ ضرری نداره ! ( یا حداقل تا الان ضررش ثابت نشده ! )
    در محصولات با مجموعه استاندارد های Regulatory and Standards Compliance و زیر مجموعه Electromagnetic Compatibility و Safety را با مجموعه ای از استاندارد های تعریف شده مشخص میشود.

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    20
    این پستی هست که یکی از دوستان توی تاپیکی که لینک دادید گذاشتند. اگه قبول کنیم که تست درست انجام شده و. خروجی های آزمایش قابل اطمینان هستند پس نباید نگران باشیم:

با سلام و تشکر از اطلاعات کاملی که دوستان ارائه کردن؛
    بعد از پیگیری های زیاد، موفق شدم دیروز واحد HSE پروژه رو مجاب کنم که تستهای مغناطیس و WBGT رو توی اتاق سرور شامل یه رک 24 یونیت با 5 تا سرور HP و چندین سوئیچ و مودم و ... به علاوه یه UPS 6kva با کابینت باتری 20 تایی 24 ولت 28 آمپر؛ انجام بده.
    شرکتی که برای این کار اومد، بعد از انجام تست ها اعلام کرد اتاق از نظر مغناطیسی و آلودگی هوا طبیعی هست و محیط وضعیت نرمال داره.
    طبق توضیحات کارشناس همون شرکت، میدان مغناطیس معادل 6000-8000 (واحد دستگاه تستش رو نمی دونم چی بود) طی 2 سال میتونه باعث بروز اثرات جسمی مثل عقیم شدن و یا سرطان بر روی انسان بشه، که این مقدار برای پست برق 20 کیلووات 4500 و برای اتاق سرور حدود 0.7 و برای کابینت باتری 1 بود !!!
    و نهایتا اینکه ضرر یه مانیتور کمتر از همون کابینت ups نیست، اما بنده خدا روی رادیوهایی که تو شهر مثل مور و ملخ ریخته خیلی حرف داشت ...
    اگه این دوستمون بیاد و توی تاپیک شرکت کنه خوب میشه

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    اون دوستمون داخل پست نوشته " میدان مغناطیسی معادل 6000-8000 "

میدان مغناطیسی رو ما کاری نداریم !!!
    الان بحث سره میدان الکتریکی هست ، درسته ؟

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    اون دوستمون داخل پست نوشته " میدان مغناطیسی معادل 6000-8000 "

میدان مغناطیسی رو ما کاری نداریم !!!
    الان بحث سره میدان الکتریکی هست ، درسته ؟
    دوست عزیز این مورد درست است جریان الکتریکی میدان ندارد جریان و شار الکتریکی باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود ( قانون دست راست را یادتان باید باشد)
    مطالعه بیشتر:
    میدان مغناطیسی - ویکی‌پدیا

ARM، Zahmatkesh و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

خطرات اتاق سرور

آیا سرور امواج دارد

خطر امواج مغناطیسی دستگاه رک

تهدیدات اتاق سرور

خطرات کار در اتاق سرور

مضرات اتاق سرور

رک اشعه مضر دارد؟

خطرات سلامتی سرورها

آیا کار کردن در کنار رک و تجهیزات شبکه ضرر دارد؟

ایا چند تا روتر وسویج در یک اتاق باشند برای انسان ضرر داردخطر اشعه دستگاه رکآیاسوییچ های شبکه اشعه دارد؟رک برای اتاق سرور چند یونیت است؟سرورهای کامپیوتر سرطان زا هستنداثر تشعشع سوءیچ های رکتاثیر سو سرور اینترنت بر سلامتیخطر سرور جسمیآیا سرور های کامپیوتر برای بدن ضرر دارنداتاق رک سرطان ایا سرور های شبکه برای سلامتی مضر هست؟آیا سرور دارای امواج مضر میباشدتاثیرات مضر روترایا سرور و سیمهای مخابراتی اشعه داردآیا اتاق سرور مضراتی برای انسان دارداپتیماکس

برچسب برای این موضوع