نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط dorfa
  • 1 توسط shaya
  • 1 توسط dorfa
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط k_jch
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط shaya

موضوع: اسمبل کردن یک رایانه قدیمی:‌ RAM=128MB و Pentium® III برای راه اندازی NAS و Downloader ؟

نام حقيقي: درفا ک.

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0

اسمبل کردن یک رایانه قدیمی:‌ RAM=128MB و Pentium® III برای راه اندازی NAS و Downloader ؟

سلام
    خلاصه:‌ تازگی اینترنت حجمی با دانلود رایگان شبانه گرفتم و می خوام از یک سیستم قدیمی برای دانلود استفاده کنم. قطعات زیر رو دارم (جدا هستند)

1) رم:‌ 128 مگابایت (PC133 128MB)
    2) سی پی یو:‌ Pentium® III که روی مادربورد نوشته PGA370C و فنی که روی CPU کارشده اینه: http://www.ebay.com/itm/Intel-A28835...-/370337145105
    3) مادربورد: http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=1378#sp
    4) کارت صدا: Creative CT4810
    5) مانیتور: acer قدیمی. ترجیح می دم با یک روشی به مانیتور اصلیم (LG IPS226) وصل بشه! (استفاده از یک مانیتور توسط دو کامپیوتر؟)
    اگر این رایانه قدیمی راه افتاد و یک سیستم عامل دسکتاپی روش نصب شد، آیا با teamviewer این امکان وجود داره که دسکتاپ سیستم دومی رو بیبنم، بدون اینکه به دومی=قدیمی مانیتور وصل باشه؟ یعنی با ریموت دسکتاپ گرافیکی کنترلش کنم؟

1-) case ندارم
    2-) پاور ندارم
    Power Supply دست دوم قیمت گرفتم حدود 15000ت (دست دوم بخرم؟)
    به جای پاور با آداپتور نمیشه به مادربورد برق رسوند و روشنش کرد؟ از اینها نمیشه استفاده کرد: http://www.powersuppliesonline.co.uk...-adapters.html
    یک آداپتور power supply مدل gx26w-5-12 دارم که ازش روی یک هارد ide استفاده می کردم تا هارد رو به usb وصل کنم. ای آداپتور به کاری نمیاد؟
    با کامپیوتر اصلی ام (corei7 و...) چطور، می شه از پاور کامپیوتر اصلی م مشترک استفاده بشه؟
    3-) سیم های رابط: هیچی ندارم. چه سیم هایی نیاز دارم؟ (تصویر مادربورد توی لینکهای دوم هست)
    4-) هارد:‌ 40GB که خراب شده! از داخلش صدا میاد. به نظر میاد دیسک خوب داخلش نمی چرخه! قبلا از این هارد به جای یک هارد اکسترنال استفاده میکردم. تبدیل سوکت این هارد به USB رو دارم.

اسمبل کردن
    کمک کنید که قطعات بالا رو اسمبل کنم! چیز اضافی اگر لازمه لطفا دست پایین رو بگیرید: پیشنهادهای ارزون (نزدیک عیده ) اگر بشه زیر 50 هزار تومن جمعش کنم

OS نصب کردن: احتمالا یکی از سیستم عامل های زیر رو روش نصب کنم:
    http://antix.mepis.org
    DSL information
    http://crunchbang.org/about/
    https://en.wikipedia.org/wiki/Lightw...x_distribution

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    18
    موافق نیستم!

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    @محمد
    با چی موافق نیستی؟
    من درخواست کمک برای essemble کردن سیستم دادم!

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    والا یه خورده سوالتون عجیب هست. چه کمکی بکنیم؟ همه چیز رو دارید خب جمع کنید دیگه! اگر هم در مورد نوع قطعات نظر میخوایید باید بهتون بگن به نتیجه ای نمیرسید چون واقعا حس و حالی توی کسی نمیبینم بخواد نظر خاصی بده ( البته این برداشت شخصی من هست ) ، بهتر بود این سوالتون رو توی فروم های دیگه مثل سخت افزار می پرسیدید.
    ولی خیلی سخت نگیرید ، شما اسمبل کنید ، سیستم عامل دلخواهتون رو نصب کنید بذارید دانلود کنه ، من خودم با یه رم 254 ، سی پی یو سلرون ، هارد 80 ، مادربردش رو یادم نیست ، اما خیلی قدیمی بود یه کیس راه انداختم یک ماه تمام 24 ساعت روشن بود و داشت کار یه سوئیچ شبکه رو انجام میداد . بعدش هم روش فدورا نصب کردم و کردمش سرور دانلود از تورنت ( یه یوتورنت روش نصب کردم و یه کابل برق و یه کابل شبکه زدم بهش - بدون موس و کیبورد و مانیتور -) انداختمش گوشه مغازه شبانه روز در حال دانلود

نام حقيقي: K_JCH

عضو عادی شناسه تصویری k_jch
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    یه کیس و پاور ارزون بگیر و تمام . به نظر من با این کارایی که گفتی باقی قطعاتتو میسوزونی و خرجت بالاتر میره شب عیدی

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظر من یه میکروتیک بزن روش ! که با توجه به هزینه های پیش روت + هزینه های جاری + جایی که اشغال می کنه کیس و برق مصرفی اش و ...
    یه روتر بورد میکروتیک بگیر خودتو راحت کن ! مثلا یه دونه 751 2hnd بگیر . اونوقت یه فایل سرور - یو اس بی میخوره - اکسس پوینت - نس و کلی امکانات اضافه داری و در نهایت می تونی با میکروتیک آشنا بشی که فردا روز یه جایی به دردت میخوره !

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    18
    با اسمبل کردن این قطعات مخالفم!
    البته ممکنه کار بده ولی کارایی شدیدا پایینی داره
    اگه فقط قصد دانلودینگ باشه که کارت صدا و مانیتور و ... مهم نیست چی باشن یا حتی باشن!
    این سیستم عامل خایی که معرفی کردی همه حداقل ی رم 128 فقط برای بالا اومدن میخوان

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    بحث خیلی فنی شد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    به نظر من یه میکروتیک بزن روش ! که با توجه به هزینه های پیش روت + هزینه های جاری + جایی که اشغال می کنه کیس و برق مصرفی اش و ...
    چی هست این میکروتیک؟
    ویرایش: آهان پیدا کردم: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85...AA%DB%8C%DA%A9

یه روتر بورد میکروتیک بگیر خودتو راحت کن ! مثلا یه دونه 751 2hnd بگیر . اونوقت یه فایل سرور - یو اس بی میخوره - اکسس پوینت - نس و کلی امکانات اضافه داری و در نهایت می تونی با میکروتیک آشنا بشی که فردا روز یه جایی به دردت میخوره !
    این جمله ت با جمله بالایی ت فرق داره؟ روتر بورد میکروتیک بخرم یا میکروتیک رو بزنم رو سیستمم؟
    قیمت اینهایی که میگید تو بازار چنده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    والا یه خورده سوالتون عجیب هست. چه کمکی بکنیم؟ همه چیز رو دارید خب جمع کنید دیگه!
    همه چیز رو ندارم! پاور و هارد ندارم!
    به جای پاور یک آداپتور power supply دارم!‌سوالم این بود میشه ازش استفاده کرد؟
    هارد IDE تو بازار دست دوم قیمت گرفتم،‌ 40 گیگی رو میداد 45000 ت! روش جایگزینی ندارید که ایقدر پول ندم برای یک هارد داغون IDE؟ میشه هارد کامپیوتر اصلیم (4GB RAM-corei7-SATA500) رو با این سیستم به اشتراک بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shaya نمایش پست ها
    این سیستم عامل خایی که معرفی کردی همه حداقل ی رم 128 فقط برای بالا اومدن میخوان
    از سایت دمن-سمال-لینوکس:

• Run light enough to power a 486DX with 16MB of Ram
    • Run fully in RAM with as little as 128MB -you will be amazed at how fast your computer can be
    • DSL is highly extendable without the need to customize
    • درباره دمن: DistroWatch.com: Damn Small Linux

بهتر بود این سوالتون رو توی فروم های دیگه مثل سخت افزار می پرسیدید.
    فروم تخصصی سخت افزار پیدا نکردم! فقط یک فروم تعمیرکارن بود که بعد از عضویت می گفت باید پول بدی تا بتونی از امکانات سایت استفاده کنی: انجمن تعمیرکاران - صفحه اصلی

ولی خیلی سخت نگیرید ، شما اسمبل کنید ، سیستم عامل دلخواهتون رو نصب کنید بذارید دانلود کنه ، من خودم با یه رم 254 ، سی پی یو سلرون ، هارد 80 ، مادربردش رو یادم نیست ، اما خیلی قدیمی بود یه کیس راه انداختم یک ماه تمام 24 ساعت روشن بود و داشت کار یه سوئیچ شبکه رو انجام میداد . بعدش هم روش فدورا نصب کردم و کردمش سرور دانلود از تورنت ( یه یوتورنت روش نصب کردم و یه کابل برق و یه کابل شبکه زدم بهش - بدون موس و کیبورد و مانیتور -) انداختمش گوشه مغازه شبانه روز در حال دانلود
    میشه مادربوردم رو چک کنید (از لینک پست اول)، ببینید می تونم یک رم 256 روش بذارم؟ (رمی که روی خودش از قبل بود: PC133 128MB)

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این جمله ت با جمله بالایی ت فرق داره؟ روتر بورد میکروتیک بخرم یا میکروتیک رو بزنم رو سیستمم؟

قیمت اینهایی که میگید تو بازار چنده؟
    بله مطمئنا ! اگر مصر باشید از این سیستمو خودتون استفاده کنید میکروتیک رو بعنوان سیستم عاملش انتخاب کنید . از تمام توزیع هایی که فرمودین کاملتره برای مقاصد شبکه ایی . با این سیستم به خوبی کار می کنه و منابع خوبی به زبان فارسی و انگلیسی داره رابط کاربری گرافیکال داره و ...

اما اگه نظر منو بخوایید به صرفه تره که از یه روتر بورد میکروتیک استفاده کنید . روتر بورد میکروتیک یه سیستم کامله با سیستم عامل میکروتیک . امکانات جالبی داره . مثلا میتونی یه فلش مموری برای فایل سرور بهش اضافه کنی . تعداد پورت زیادی داره . می تونه اکسس ÷وینت داشته باشه و برق کمتری مصرف داره و جای خیلی کمی اشغال می کنه و ...

برای انتخاب مدل تون و همچنین حدود قیمتش به سایتش مراجعه کنید :
    routerboard.com

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    از روتر میکروتیک میشه به جای مودم adsl استفاده کرد؟ (تصمیم دارم یک مودم وایرلس دار بگیرم. مودم فعلیم tplink معمولیه)
    (اینکه گفتی ازش میشه به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد یعنی می تونم با tplink خودم ترکیبش کنم و دیگه مودم وایرلس جدا نخرم؟)

بله مطمئنا ! اگر مصر باشید از این سیستمو خودتون استفاده کنید میکروتیک رو بعنوان سیستم عاملش انتخاب کنید . از تمام توزیع هایی که فرمودین کاملتره برای مقاصد شبکه ایی . با این سیستم به خوبی کار می کنه و منابع خوبی به زبان فارسی
    و انگلیسی داره رابط کاربری گرافیکال داره و ...
    سیستم خودم رو که حتما راه می اندازم

اما اگه نظر منو بخوایید به صرفه تره که از یه روتر بورد میکروتیک استفاده کنید . روتر بورد میکروتیک یه سیستم کامله با سیستم عامل میکروتیک . امکانات جالبی داره . مثلا میتونی یه فلش مموری برای فایل سرور بهش اضافه کنی . تعداد پورت زیادی داره . می تونه اکسس ÷وینت داشته باشه و برق کمتری مصرف داره و جای خیلی کمی اشغال می کنه و ...
    پیشنهادت وسوسه کننده است! اخیرا به پیشنهاد یکی داشتم درباره کوبی بورد تحقیق می کردم روتر میکرتیک از کوبی بورد بهتره؟

برای انتخاب مدل تون و همچنین حدود قیمتش به سایتش مراجعه کنید : routerboard.com
    کدوم مدل رو توصیه می کنید نخرم که ممکنه بعدا رو دستم بمونه؟ (چون ممکنه بخاطر قیمت پایین یک گزینه اشتباه انتخاب کنم!)

ویرایش توسط dorfa : 2013-03-07 در ساعت 10:19 PM

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مهندس پيشنهاد مي كنم به جاي پست زدن يه مقدار گوگل و سايتي رو كه بهت معرفي كردم رو ببين .

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    میکروتیک download manager داره ؟

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    میکروتیک download manager داره ؟
    خیر . اما میشه از قابلیت ftech برای دریافت فایل استفاده کرد . مطمئنا هدف این قابلیت این کار نبوده اما ...
    و قابلیت smb اجازه میده فایل شیرینگ رو روی میکروتیک راه اندازی کنید
    Manual:Tools/Fetch - MikroTik Wiki
    Manual:IP/SMB - MikroTik Wiki

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    به تعداد کافی انجمن سخت افزار ( البته میدونم یه خورده دیر شد اما راستی اصلا این تاپیک رو فراموش کرده بودم )
    انجمن های شهر سخت افزار
    سخت افزار ایران
    انجمن های سخت افزار

کلمات کلیدی در جستجوها:

میشه از مودم پورت دار به عنوان سویچ استفاده کرد

روش راه اندازی مادربورد پنتیوم 3

آیا کامپیوتر پنتیم 4 میشه بهش مودم tplink وصل کرد

رم254

iou دانلود persiannetworks

اسمبل كردن قطعات كيس به صورت تصويري

سيستم عامل براي پنتيوم 3

به راه اندازی 2 مانیتور در یک کیس توسط سوئیچر